Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • *Far Cry 2
  • Jedna věc je realističnost a druhá věc je hratelnost. Je to o kompromisech nebo o přiklonění se k jedné straně. Jako příklad si můžeme vzít Far Cry 2, kde se postupem času začaly používané zbraně zasekávat a nakonec se rozpadly. Tento prvek se mi líbil, ale spoustě lidí ne. Další věcí byla "smrt". V okamžiku kdy jste "zemřeli" a měli zrovna připraveného parťáka, tak se spustila hudba, celá obrazovka zčernala a po chvíli jste se probrali, parťák vás odtáhl od nepřátel a částečně se vám vrátilo zdraví. Toto se mi také líbilo, ale spoustě lidí se nelíbilo, že nejde skoro zemřít. Hra tedy obešla problém smrti tak, že jste vlastně jenom omdleli a někdo vás z toho vytáhl. Dá se to brát jako příběh, který není rozkouskovaný na save/load ale plyne dál a protože hlavní hrdina je esencí příběhu, tak prostě zemřít nesmí.

    Další hra, která toto praktikuje je jeden z dílu Prince of Persia, kde když spadnete, tak vás v poslední chvíli zachytí vaše e-holka.

    Nemyslím si, že z obchodního hlediska by mohla hra jako One Chance uspět. Proč? Představte si to - koupíte si hru za nějaké peníze (řekněme 1000,- za AAA titul) a ihned na začátku hry se vám podaří zemřít (například kvůli špatně namapovaným klávesám). Zrovna jste vyhodili 1000Kč z okna.

    Myslím si, že potenciál smrti by se dal využít v MMORPG, kde by zemřela vaše postava a bylo by nutné si vytvořit novou.

    Mimochodem potenciál smrti se již dlouho využívá v šachách *1* (a vůbec strategických hrách obecně)
    • far cry je jedna z nejpromrhanějších snah udělat lepší hru. Neexistuje omluva toho že kamarádi jsou jenom pasivní alternativa loadingu, protože prostě to nedává ani trochu smysl. Vlastně FC2 je asi nejblíž velkému úspěchu a immerzivnímu gameplayi ale pro nepřívětivost a nekoherentnost se to nepovedlo prosadit. Viděl jsem hodinovou videorecenzi a i jsem si vyzkoušel jak ta hra funguje, ale zklamání je o to větší když je to jenom kousek od přijatelného. Realismus dokázali použít zatím jenom v FEAR 1 a STALKERech.
      • Přesně o tom mluvím, většině lidí se to nelíbilo mě naopak ano. Ještě se mi velmi líbila animace přechodu postavy od volantu ke kulometu vzadu na autě. Všechny ostatní hry mají toto vyřešeno tak, že se po stisku tlačítka okamžitě objevíte v jiném místě vozidla. Jistě - zdržuje to během frenetických přestřelek, ale nikdy jsem s tím neměl problém. Sposta lidí také nadávala na respawn nepřátel v prozkoumaných a dobytých kempech. Myslím, že by pak hra byla dost nudná... navíc díky tomuhle se dá hra hrát i jako "freeride". Jenom se tak projíždět, střílet, zapalovat savany, apod. A líbilo se mi taky zpracování ohně a jeho šíření (nebo nešíření v mokrých oblastech). Ale abych po první smrti musel hru reinstalovat nebo něco takového - to by se mi vůbec nelíbilo. Spíš se přikláním k omezení počtu save nebo nahrazení savů checkpointy. Další možností by bylo dělat nenásilné hry, kde vám nic nemůže ublížit *1*
  • tak to by museli byt hry inac postavene dnes sa zomiera skor zato ze sa na vas valia hordy co sa spawnuju pokial nepridete k nejakemu bodu alebo sa ich nenaspawni urcity pocet popripade sa v horor hrach zrazu niekde objavi prisera ktora vide z dveri co nesli otvorit a podobne
  • Luxusně napsaný článek!
  • Smrt ve hře by neměla být trestem, ale motivací. Současná doba, která nastolila trend autosavů na každem kroku je naškodu. Nejvíc je to myslím vidět v survival horrorech, kde se hráč má bát o svůj život, ale přitom moc dobře ví, že v případě smrti hru načte a jede dál. Bohužel mě nenapadá jak by se to dalo v současné době vyvážit aby se hráči báli zemřít a zároveň to nebyl trest.
    • Vzdyt je to jednoduchy, na zacatku hry si hrac vybere obtiznost mezi casual, hardcore a super hardcore. U casualu to bude jako dnes, u hardcore se po smrti opakuje cely level, u super hardcore se opakuje cela hra.
    • mě připadá že amnesia the dark descent by tak mohla fungovat, co já vím. stačí když se to uloží při exitu a netřeba checkpointů.
      • claymen
        myslím, že amnesia funguje, i když se to pořád savuje .D já jsem se u toho chvilkama hodně bál :D
  • Nejvíc mne ve hrách vadí když už umíráte tak stylem zčervenání obrazovky a hekáním hrdiny po určitou dobu a konec to snad jediná hra kterou jsem hrál a bylo to trochu jiný tak dead space kde jste viděli že vám příšery opravdu něco udělaly.
    • Janun
      Mno tak to si toho asi moc nehrál :-)
  • Jazz
    Da se ten One Single Life nejak hrat na PC ?
  • jenom bych chtěl upozornit, že hra One Single Life se dá hrát i po tom co umřete a to dokonce od bodu kdy jste umřeli, stačí, když jenom po vaší "smrti" vyskáčete všechny obláčky co se tam objeví a dostanete další život

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit