Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jednu dobu zkoušel hrát střílečky stylem, že jsem měl na každý den jenom jeden život. Po smrti jsem musel čekat až na další den. Efekt byl ten, že jsem pak furt seděl v krytu a postupoval strašně pomalu vpřed, protože jsem se bál že mě zabijou a já budu muset čekat až do zítřka. *1*
    Další variantu jsem měl, že jsem musel po smrti udělat 50kliků a až pak jsem mohl pokračovat. Ale můžu vám říct, že po 3 smrtích se o mě pokoušela ta smrt reálná. *1*
    Čím větší strach ze smrti, tím je to větší adrenalín. Kdyby nebylo třeba ježdění v reálu na motorce nebezpečné, tak bych mě to asi nebavilo, protože by se mi nevyplavoval do krve adrenalín. *3*
    • Že bych to taky zkusil...? *1*
    • A co takhle hrát super meat boye a vždycky když umřeš dáš si panáka? 3: *12* *10*
      • No to by někteří myslim aj umírali naschvál *1*
    • Black_Hand
      si predstav jak bys vypadal, kdyby si zustal u tech kliku :X.
      • Drom
        mrtvej na podlaze pred PC? :)
        • Mrtvej Arnold na podlaze. *3*
          • Black_Hand
            si predstavte, kdyby to zacal delat kazdej hrac. poznavaci znameni hardcore hrace co hraje na nejvyssi obtiznosti: vypada jak hulk, kdyz ma extra blbej den :).
    • sleepless
      Tomu se říká roleplay! +1
      • smejki
        roleplay?
    • palec nahoru *1*
      • Amylee.Anderson
        Vyborna metoda, jak zhubnout - díky! :D
  • Já bych udělal drát. Na jedné straně by se zapojil do USB a na druhé by se připnul na genitálie. A jakmile byste ve hře zemřeli, tak by vám to dalo elektrický šok. Mělo by to dvě výhody. Za prvé by jste si dávali sakra pozor, kam šlapete, co zrovna máte v ruce a kolik nepřátel proti vám stojí. A za druhé by se zvedla hrací doba na trojnásobek.
    • Cajk
      Prosimtě a kdo by si dobrovolně připínal drát na genitále? Nějaká simulace chycení korejcema?
    • Dlaha
      A při troše štěstí by se stal člověk neplodným a neotravovali by ho žádní malí haranti při hraní :D
  • filias
    Skoro bych řekl, že většina lidí hraje hry, aby si vyzkoušeli něco jiného než realitu. A tedy ne na tvrdo zemřít - ale vyzkoušet si nebezpečnou situaci bez následků... No jsem zvědavej na Zaklínačovu variaci na One Chance...
    • Moc s mi napad jedne sance nelibi. Osobne hraji protoze chci uniknout realite a ne si ji pripominat mimo to bych se pri hrani Tom Rider One chance asi zblaznil :D
  • Jeden život , jeden zbloudilý náboj, jedna smrt.. Myšlenka zajímavá, avšak investice do takového titulu by asi nebyla příliš lákavá..
    Avšak pokud se nepletu , u některých her je tato možnost dostupná. Jednou zemřeš a končíš.. Osobně hraji hry na takovou úroveň , aby mě hra bavila a nikoliv abych u ní zuřil jako všem známý Německý pařan :) ... Pokud si dobře pamatuju, například u Diabla 2 byla na výběr možnost, kdy jste umřeli a hra končila.. Třeba po 5ti či 50ti hodinách hraní.. A pokud se tak událo, museli jste hrát úplně od začátku...
    Toto si tedy myslím , že je jedna z možností.. Pokud mají hardcore hráči rádi výzvy a chtějí určitou realističnost , to by mohla být právě jedna z cest.
    Hráč si zvolí sobě odpovídající obtížnost , lehká až ultra těžká a k tomu možnost jediného života..
    Osobně by mě právě tato varianta lákala k druhému zahrání daného titulu. Ano , jednou jsem si ho zahrál na obtížnost a 100x umřel , protože jsem mohl a nyní , když už mám se hrou zkušenosti, dám si ostrou verzi s jediným životem..
    • dobrý nápad - podle obtížnosti by se nastavila i míra smrti....
  • Trochu nevím, co autor článku vlastně chce. Nejdřív kritizuje dnešní vyhýbání se smrti zjednodušováním her, ale pak mu zase vadí penalizace hráče např. návratem na začátek levelu. Já si nedokážu představit žádné jiné řešení než tyhle dvě a jejich variace.
  • Jedna věc je realističnost a druhá věc je hratelnost. Je to o kompromisech nebo o přiklonění se k jedné straně. Jako příklad si můžeme vzít Far Cry 2, kde se postupem času začaly používané zbraně zasekávat a nakonec se rozpadly. Tento prvek se mi líbil, ale spoustě lidí ne. Další věcí byla "smrt". V okamžiku kdy jste "zemřeli" a měli zrovna připraveného parťáka, tak se spustila hudba, celá obrazovka zčernala a po chvíli jste se probrali, parťák vás odtáhl od nepřátel a částečně se vám vrátilo zdraví. Toto se mi také líbilo, ale spoustě lidí se nelíbilo, že nejde skoro zemřít. Hra tedy obešla problém smrti tak, že jste vlastně jenom omdleli a někdo vás z toho vytáhl. Dá se to brát jako příběh, který není rozkouskovaný na save/load ale plyne dál a protože hlavní hrdina je esencí příběhu, tak prostě zemřít nesmí.

    Další hra, která toto praktikuje je jeden z dílu Prince of Persia, kde když spadnete, tak vás v poslední chvíli zachytí vaše e-holka.

    Nemyslím si, že z obchodního hlediska by mohla hra jako One Chance uspět. Proč? Představte si to - koupíte si hru za nějaké peníze (řekněme 1000,- za AAA titul) a ihned na začátku hry se vám podaří zemřít (například kvůli špatně namapovaným klávesám). Zrovna jste vyhodili 1000Kč z okna.

    Myslím si, že potenciál smrti by se dal využít v MMORPG, kde by zemřela vaše postava a bylo by nutné si vytvořit novou.

    Mimochodem potenciál smrti se již dlouho využívá v šachách *1* (a vůbec strategických hrách obecně)
    • far cry je jedna z nejpromrhanějších snah udělat lepší hru. Neexistuje omluva toho že kamarádi jsou jenom pasivní alternativa loadingu, protože prostě to nedává ani trochu smysl. Vlastně FC2 je asi nejblíž velkému úspěchu a immerzivnímu gameplayi ale pro nepřívětivost a nekoherentnost se to nepovedlo prosadit. Viděl jsem hodinovou videorecenzi a i jsem si vyzkoušel jak ta hra funguje, ale zklamání je o to větší když je to jenom kousek od přijatelného. Realismus dokázali použít zatím jenom v FEAR 1 a STALKERech.
      • Přesně o tom mluvím, většině lidí se to nelíbilo mě naopak ano. Ještě se mi velmi líbila animace přechodu postavy od volantu ke kulometu vzadu na autě. Všechny ostatní hry mají toto vyřešeno tak, že se po stisku tlačítka okamžitě objevíte v jiném místě vozidla. Jistě - zdržuje to během frenetických přestřelek, ale nikdy jsem s tím neměl problém. Sposta lidí také nadávala na respawn nepřátel v prozkoumaných a dobytých kempech. Myslím, že by pak hra byla dost nudná... navíc díky tomuhle se dá hra hrát i jako "freeride". Jenom se tak projíždět, střílet, zapalovat savany, apod. A líbilo se mi taky zpracování ohně a jeho šíření (nebo nešíření v mokrých oblastech). Ale abych po první smrti musel hru reinstalovat nebo něco takového - to by se mi vůbec nelíbilo. Spíš se přikláním k omezení počtu save nebo nahrazení savů checkpointy. Další možností by bylo dělat nenásilné hry, kde vám nic nemůže ublížit *1*
  • Ja chci, abych si mohl ulozit kdy chci jak to bylo vzdy nez to do.pr.caly konzole. Nijak nevidim, ze by mi to zazitek kazilo a kdyz treba potrebuju jit od PC neco resit a nemuzu to uloz, to me hlava nebere.
    • filias
      Osobně mám checkpointy rád. U Far Cry mě zpočátku taky iritovaly, ale pak jsem si na ně zvykl a když jsou u akce savy, tak na to spíš nadávám..
    • Tohle jsme někde viděl řešené elegantně. Ukládat sice nešlo kdy člověk chtěl, ale při ukončení hry se pozice hráče přesně uložila. Škoda, že to nepoužívá víc her...
    • Checkpointy u mnoha her dodělávají atmosféru - možnost ukládat kdykoli se u hry, která potřebuje napětí, může hrozně vymstít. A laskavě do toho nedatej konzole, protože například Far Cry, který byl PC only měl také checkpointy.
      • Tak snad je každýho věc, jestli si chce hru uložit nebo ne. Jak to může dodělávat atmosféru? Někdo od hry vyžaduje pnutí v trenkách a chce celej level dojet bez savování, tak ten si to neuloží a jede celej level na jeden zátah. Pak jsou lidi, který se chtěj u hry spíš bavit, než pořád dokola opakovat jednu a tu samou pasáž, a ti si to můžou uložit kdy se jim zlíbí..
        • Promiň, ale když můžeš například survival horor ukládat, kdykoli, tak to již není survival horor. A checkpoint systém, pokud je udělán dobře a Ty nejsi úplně neschopný, tak nikde nevytuhneš na více, než pár pokusů...
          • "když můžeš například survival horor ukládat, kdykoli, tak to již není survival horor". To máš nějakou zvláštní definici survival horroru.
      • Na druhou stranu s uloženýma pozicema si můžeš vybudovat systém "záložek", pomocí kterýho se se přeneseš přesně na svoje oblíbený místo a tam pak hrát. To u checkpointů nejde, tam musíš hrát celej level znova.
      • jj a na realistic to bylo to prave tropicke peklo :-)
        Jednoznacne hra u ktere mam respekt kdo to na tuhle obtiznost dojel ja se dostal do predposledniho levelu a tam skoncil.
    • Souhlas. Checkpointy jsou zlo. Ať si tam dávají autosave, to je to samý v podstatě, a kdo chce takto hrát, ať si hraje, ale proč ostatním bránit ukládat?
  • treba v diablu je hc, kde smrt znamena konec a po 90 levelech je to strasne krute, ale atmosfera a strach je pritom neuveritelny a zveda to hratelnost o rad vys.
    je jasne, ze do nekterych her se to nehodi. predstava, ze deti a lide s lehkym mentalnim postizenim, kteri vydrzi hrat single CoD, by smrt a zacatek znova asi moc nevydejchali. pro takove hry sou checkpointy myslim perfektni volba a pokud si nekdo jeste pamatuje treba prvni far cry, tak tam to hratelnosti a napeti taky hodne pomohlo. cim vyssi obtiznost tim lepsi hratelnost a nemoznost hrat save load k tomu patri. hrani takove hry je pak daleko vetsi zazitek. neni se pak cemu divit, ze nejaka 8bitova stara hopsacka, kde mate tri zivoty je zabavnejsi, jak dnesni akcni kousky jako treba singl CoD...
    • HC v Diablu je super, to rozhodně, obyč chrakter jsme hrál pouze jednou, ten první, ale přiznám se, že jsem si vždy saves kopíroval a hc mod jsem si tim upravil podle sebe na lehčí variantu, neztrácel jsem postavu, ale max. předměty, zkušenosti, postup, často to byly celý akty a levely. HC je sice fajn věc, ale chcípnout kvůli nějakýmu bugu, kterých je u barbara požehnaně viz např. zaseknutí na místě při whirlwindu, kdy barbar rotuje na místě, nic neubírá, nemůžeš nic dělat, ale ostatní do něj vesele rubou, nebo bug či jen tupostu autorů kdy barbar při whirlwindu přijde o všechny HP, ale díky life stealu se zase okamžitě během pikosekundy uzdraví a člověk si tedy myslí jak má v pohodě spoustu hitpointů a ono prd, barbar dorotuje a padá mrtvej. Tyhle dva problémy tvořili 90% mých smrtí ha HC, a přijít kvůli tomu o postavu, asi by mě trefil šlak.
  • Smrt ve hře by neměla být trestem, ale motivací. Současná doba, která nastolila trend autosavů na každem kroku je naškodu. Nejvíc je to myslím vidět v survival horrorech, kde se hráč má bát o svůj život, ale přitom moc dobře ví, že v případě smrti hru načte a jede dál. Bohužel mě nenapadá jak by se to dalo v současné době vyvážit aby se hráči báli zemřít a zároveň to nebyl trest.
    • Vzdyt je to jednoduchy, na zacatku hry si hrac vybere obtiznost mezi casual, hardcore a super hardcore. U casualu to bude jako dnes, u hardcore se po smrti opakuje cely level, u super hardcore se opakuje cela hra.
    • mě připadá že amnesia the dark descent by tak mohla fungovat, co já vím. stačí když se to uloží při exitu a netřeba checkpointů.
      • claymen
        myslím, že amnesia funguje, i když se to pořád savuje .D já jsem se u toho chvilkama hodně bál :D
  • dobre je to udelany ve hree minecraft, nacitani a ukladani tam vubec neni, hra se uklada sama porad, to znamena ze kdyz umrete tak se vam vysype vsechen inventar a vy se objevite s holyma rukama na spawnu. Sice si pro ty veci muzete dojit ale ony casem zmizi nebo kdyz spadnete do lavy tak je to uplne v haji *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit