Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    To je panečku flákota. Díky, Martine.
  • K tomu ide dodat len toto http://www.cad-comic.com/cad/
  • Já jim nikdy neodpustím to co udělali z Command & Conquer. Tato série názorně ukazuje jak se v EA měnil přístup/hospodaření/přemýšlení a tak ze hry, která svého času kralovala RTS žánru udělali naprosto nehratelnou sračku, která je všem akorát pro smích.

    Mockrát děkujeme...
  • Takhle dobrý články u nás na Ojrogameru netolerujem, autor je za zenitem a neměl by psát!

    A teď vážně - díky za super článek, moc rád bych viděl víc podobných, klidně i na úkor nějakých recenzí! Pokud chcem dosáhnout přijetí her ze strany širší veřejnosti, je potřeba o nich (a věcech okolo) umět i patřičně na úrovni referovat a analyzovat. Jen víc článků o herních firmách (parketa mistra Bacha), etických a filozofických aspektech her (jako stvořené pro Janchora) a o kulturním a politickém pozadí her (tady se vyřádí pan Dobrovský). Recenze si můžem přečíst všude, nabídněte nám, prosím, něco víc, jste na dobré cestě!
    • haha přijetí her ze strany širší veřejnosti dávno nastalo, stačí se podívat jaké hry dnes vychází.
      • Jo, určitě nastalo, proto se o nich točí takový reportáže jako se o nich točí, dostávaj v médiích stejnej prostor jako filmy s muzikou a podobně. Že je hraje pořád víc a víc lidí pořád neznamená, že došlo k přijetí a začlenění do nějakýho kulturního podvědomí
  • Propad akcií vůbec nesvědčí o tom, jestli si trh myslí, že je to lempl. Je to pouze reakce na v podstatě potvrzené mizerné finanční výsledky.
    • To neni tak docela pravda. Cena akcii je danq zajmem o ty akcie a ten zajem je vysledkem rady vlivu, nejsilnejsi z nich bude duvera v schopnost firmy vydelat v budoýcnu penize, tedy zhodnotit investice a tato duvera je nepochybne ovlivnena i duverou v schopnosti sefa firmy.
      • Já s cennými papíry obchoduju zhruba 5 let, takže tyhle věci vidím poměrně jednoznačně, byť jsem na začátku měl zhruba stejně naivní pohled jako ty. Drtivá většina akcionářů pravděpodobně ani neznala jméno šefa EA, většinu obchodů navíc ani neprovádí člověk, ale automatizované algortimy reagující na vývoj trhu. Pak tam máš řadu oportunistů, jako jsou daytradeři.

        Finančí výsledky vždy přináší tyhle jevy a je to alfa-omega všeho (ať už se mezi jednotlivými čtvrtletími děje cokoliv).
  • Veskoslav
    Děkuji za článek:)

    Problém toho pána je, že stále považuje Origin za skvělý program, obhajoval politiku EA až do konce (vypnutí servrů pro Fifa 2011/NHL 2011 například). Mě prostě přijde, že EA za ty roky pomalu likvidovala sebe sama. Zabili sérii NFS (ačkoliv HP z roku 2010 považuji za dobré ohlednutí a připomenutí slávy), zabili MoH (poslední simulátor otevírání dveří), série The Sims je šílená pračka na peníze, kdy hra se všemi DLC vyjde na něco přes 7000 atd. Škoda. Ale třeba přijde někdo, kdo bude mít vizi, zjistí, že nefunkční podpora je tragédie, zjistí že Origin a jeho "slevy" jsou katastrofa a kompletně to překope. No uvidíme:)

    A dětství, kdy se objevilo logo EA a my jsme říkali: "Í ejč sport, the n game" je už asi pryč.
    • shmeck
      Občas si tu fify ještě řeknu, ale jen z nostalgie.
    • Ano
  • Díky za pěkný článek! Jsem zvědav, jestli Riccitiello napíše někdy paměti. Sám jsem akcie EA nikdy nekupoval, nevěřil jsem, že se dokážou efektivně uřídit. Jejich hry jsem přestal v určité době kupovat, protože mi přišly takové sterilní...bez emocí...bez srdce. Jejich cenová on-line politika je celkem unikátní, takové ceny si málokdo dovolí.
  • Merwis
    Tohle skoro smrdí tou bájnou "herní novinařinou" *1* Ale vážně, článek parádní a jsem opravdu zvědav, kdo nakonec převezme otěže a hlavně co to bude znamenat pro nás, hráče.
  • *1* Je tu někde tlačítko na donate $1 pro autora?
    • Dal bych hned
  • Gordar
    Nejsem akcionář EA, takže mě jejich interní problémy a změny vedení vůbec nezajímají. Nicméně, tenhle článek je parádní, muselo to chvíli zabrat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit