Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdarec.
    Ja som tuto dilemu vyriesil trocha inak..ako PC hrac s dlhou hracskou karierou (zaciatky na Didaktik so stvokou kaziet a potom v 1993 prva 486 DX 66Mhz s 2x cd-rom :o) ) mam samozrejme hracske PC na urovni DX 10 pre vsetky nove hry na plne detaily. Lenze ako obrazovku mam 32'' Full HD LCD a optickym portom pripojeny SONY 5.1 DTS reciever s poriadnym ozvucenim (L a R front speakers: Wharfedale Xarus 5000 2x250W, atd..) takze PC je vyuzivane aj ako multimedialne centrum na hudbu, filmy a pod. (vizualizacie vo winampe su balada :D ) Hral som hry na konzolach..hral som tie iste hry aj doma a uz som 3x odolal velmi vyhodnym cenam na konzoly od kolegov a podobne. Nema to zmysel, lebo na konzoly su same mainstreamove hry ktore aj tak na PC vyzeraju lepsie. A kedze som tvrdy fanusik Total War serie a inych "odlisnych" hier, nakup konzoly vobec nepripadal do uvahy. Co sa spustania tyka..PC mi ide prakticky nonstop..cakanie v podobe loadingu mi dovoli dat si 2 glgy vody. Co sa tyka konzol..nemyslim si ze si nejaku v buducnosti kupim, jedina ktorej som neodolal je PSP..dost vela poslednu dobu cestujem a hry v mobiloch su dost o nicom.
    PS: Ovladanie jednoznacne na klavesnici a mysi..na USB pripojeny gamepad na zavody a pod. hry kde sa to hodi.
  • Jen taková poznámka pro všechny kalkulátory, kteří vykřikují, že hrát na plazmě může jen nějaký miliardář a že si neumím propojit PC s televizí a další absurdity. Čtyřicetipalcová FULLHD LCD televize stojí 13 tisíc http://www.alza.cz/40-samsung-le40c550-d161869.htm Xbox 360 s 250 GB diskem stojí 7 tisíc. Repráky k počítači i domácímu kinu stojí v zásadě stejně - podle toho jak moc jste nároční.

    Koupě televize ale není do ceny hraní na konzole započítaná, protože 95% lidí televizi vlastní a v dnešní době jich drtivá většina má nějakou formu LCD či plazmy. Takže představa, že si někdo kupuje TV kvůli konzoli je zcela zsestná a všichni to moc dobře víte. Cena herního PC s alespoň ATI 5770, 4GB RAM a i5 760 je 22 tisíc. Bez monitoru, klávesnice, gamepadu... Takže se nakonec vyšplhá přes 26 tisíc určitě. Takže i včetně FullHD TV a koupě drahé verze Xboxu je to o šest tisíc levnější investice než PC. Když si k Xboxu koupíte netbook/nettop na práci, vyjde vás to všechno cca stejně jako herní PC, přičemž s herním PC za skoro třicet litrů jste navíc pořád ještě bez televize :)

    Jinak autor má doma high end vlastnoručně sestavené HTPC (nulový hluk, maximální výkon, hifi zvukovka) připojené k televizi a momentálně nemá doma ani jednu funkční konzoli a hraje na PC. Na téma propojení PC s domácím kinem jsem napsal šestistránkový článek do Levelu 191.
    • Nevidim jedinej duvod proč bych si každej rok měl kupovat novej zdroj,monitor,klávesnici,myš nebo zvukovou sestavu dokonce i procesor mi stále bohatě stačí a jediný co sem byl nucenej upgradovat byla grafika.
      Mimoto si opravdu myslíte, že pro hraní dnešních her je nutná alespon ATI 5770?
    • Tady jsi trochu přestřelil Dane, za 17K se dá sestavit solidní stroj (Core I 5 760, GTX460,4GB, 1TB disk, seasonic zdroj..).

      A Benq teď vydal hodně solidně vypadající 24" monitory za 5500 s VA panely, takže už ani není třeba dávat 12K za solidní monitor.

      Jasně že je konzole levnější, ale ty PC už jsou dneska levný taky, a kvalita je přeci jen jinde.
      Pokud někdo nemá ani jedno a chce hrát, tak bude nejlepší onlive, který funguje solidně už teď.
    • nechapu, jak nekdo muze argumentovat cenou LCD a potom napsat ze PC cloveka vyjde na 22k ... kdyz staci jen namatkove nalistovat CZC a vybrat nejaky komp s uvedenymi parametry a kupodivu cena je o 4k nizsi, nemluve o tom, ze dnesni hry zvladne bez problemu i PC za cenu 15k (bez monitoru)

      a ano, 95% lidi televizi vlastni a dokonce to muze byt i super LCD, ale takove je vetsinou v nejake spolecne mistnosti a vetsinou obsazene a prijde mi uplne absurdni cekat na to az se uvolni TV, protoze tam bezi fotbal, hokej, film a kdo vi co jeste, abych si mohl zahrat na konzoli :D Takze ve vysledku, kdyz chci mit jistotu, ze si zahraju kdy zrovna ja chci a ne kdyz mam misto u TV si stejne musim poridit vlastni TV (monitor).

      No a protoze dneska 95% lidi vlastni stejne pocitac na praci, tak si muzes vybrat, jestli konzoli s Tv a suntem PC, nebo jedno poradne PC za stejnou cenu. A to je jeste predpoklad ze to pracovni PC potrebuje jen na nejakou kancelarskou praci a nezajima ho nic jineho, protoze potom to taky nemuze byt uplny sunt.
  • Fakt je ten, že coby hráč, útrata za hardware je v průběhu času nesrovnatelně nižší s konzolí než jsem to měl dříve s PC, přitom si zapařím více a lépe (žádné kazení hratelnosti problémy s výkonem a kompatibilitou s kdečím jako u PC; obměňování kdejakých PC komponent, že nakonec se člověk stejně nevyhnul koupi celého nového stroje, atd.) Nyní mám notebook na práci a Xbox360 na zábavu a tak mi to vyhovuje dokonale.

    A jestli něco PC herní trh zpomaluje, jak občas někdo tvrdí, tak rozhodně ne konzole (jako kdyby vývojáři měli zakázáno svou hru "šít na míru" PC platformě), ale snadné pirátství - to je všeobecně známý fakt. Proto se při vydávání her kolikrát upřednostňují konzole před PC.
  • hry na pc jsme hral dlouhy leta (od 8bitu), ted mam cca 3 roky konzole (x360,ps3) a jem nadmiru spokojenej...PC uz pouzivam jenom na praci. Nechapu proc si PC hraci neuvedomujou komfort hrani na konzolich...nicmene i tak jsou vsechny ty hadky zbytecny. Ad si proste kazdej hraje na cem chce, protoze kazdymu vyhovuje neco jinyho.
    hlasky o autoaimu, gamepadech vs. mysich atp. zacinaji bejt dost otravny klise.

    Jeste k tem argumentum s rodinou a TV...slusnejsi televizi ma uz dneska doma kde kdo a rodina opravdu neni nic co by znemoznovalo hrani na konzolich o nic vic nez hrani na PC :)
    nikomu nevnucuju nazor jen mi pride ze kazda platforma ma svoje pro a proti.
    • stejne tak jsou trapacke hlasky o nejakem udajnem konfortu pri hrani na konsolich. na pc muzu hrat stejne tak bezdratovym ovladacem z pohodli gauce, cumet na velkou placku a mit kvalitni zvuk. resp. na PC ten konfort je vetsi, protoze ma clovek pravo volby a muze si to prizpusobit jak je treba. Kdo chce, hraje na padu, nekomu vyhovuje klavesnice, nekomu jina kombinace a vse je mozne. Hrajte si na cem chcete, jen nelzete lidem do oci nesmyslnymi argumenty, ktere uz davno neplati. Je rok 2010 nikoli rok 2000
  • No ten článek si o tu diskuzi vyloženě říkal. Ale ono když autoř řekne takovou pitomost jako že "proč bych hrál na pc, když můžu hrát na konzoli s velkou plazmou a hifi", není se co divit. Pane autore, pokud už říkáte, že je konzole levnější, tak ji laskavně omezte o příslušenství jako obrazovka a zvuk. Protože v takovém případě se klidně dostaneme na 100 000.
    Když pak označíte člověka s PC jako hrbícího se u malého monitoru a nějakých plastových bedýnek, vyloženě ze sebe děláte hlupáka, nebo to bylo cílem.
    Mě je jasné, že píšete pro x lidí, kteří nemají mozek a nepochopí to, ale faktem je, že já s PC můžu mít (a mám) kvalitnější monitor\tv stejně jako zvukovou aparaturu.

    Takže abych použil vaši sprominutím debilní frázi - "proč bych hrál na konzoli připojené k analogové tv s ne ani HD signálem a šumivým stereozvukem, když můžu hrát na výkonějším PC s obrazově naprosti kvalitnějším fullHD monitoru a kvalitní THX zvukové sestavě?"
    Buď mi dáte za pravdu, nebo budete oponovata fakticky tím tak shodíte to co ste psal v článku, vyberete si :)
    • Nějak podobně to vidím též, samotná televize, a zde myslím, něco pořádného stojí taky pěkný ranec peněz. Je fakt, že na velké obrazovce některé hry musí být perfektní, ale já osobně TV vůbec nevlastním, a kvůli jinému zážitku z hraní si ji skutečně kupovat nebudu, na filmy v podstatě nekoukám.
    • jojo, jak jsem si tohle precetl, tak me clanek prestal zajimat...taky by me zajimalo, proc si autor k te sve super TV nepripoji misto konzole pocitac s gamepadem a nekupuje hry pro PC, ktere ho vyjdou o polovinu levneji nez ty konzolove
    • Mě zase fascinuje jak všichni konzoláři nemají rodinu a můžou v klidu hrát na velké TV s hifi.
      Mě by asi rušila pobíhající dcera a sousedka bouchající na stěnu. Nedejbože kdyby manželka něco chtěla. I proto vítám PC, kde si sednu do rohu,zapnu si 24" LCD, na uši dám 5+1 headset. Sice to není jako v kině, ale zas vím že nikoho neruším a nikdo mi nebude běhat mezi židlí, klávesnicí a monitorem.
      • Tak za prvé většinu hráčů nějaké zakládání rodin teprve čeká a za druhé ve většině rodin je více televizí už celkem normální. No a pokud nemáte doma zdi z papíru a nemáte ve zvyku si TV pouštět na plné pecky tak by i ta sousedka nemusela být problém.
  • nejvetsi zverstvo je autoaim. na jake platforme ze ho najdu? aha jo uz vim...

    fps nepatri na gamepady *3*
    • Slavný Duke 3D měl taky autoaim, nebo Doom. A jaký to byly panečku HRY.
      • Ano, hry, které nebraly tak úplně v potaz používání myši a ty sprity neměly žádné hitboxy, jen jeden obrovský čtverec. Navíc to byly spíš arkády než střílečka na míření typu Quake nebo Unreal. Pokud vím, tak Duke i Doom vycházely konceptem z Wolf 3D, ve kterém byla hrací "plocha" proste jen plocha, žádné schody nebo něco. Na hraní si člověk bohatě vystačil s klávesnicí. Navíc v té době ne každý měl myš......nebo to už je moc dozadu?

        Pointa: Držme se přítomnosti. Rychlé FPS jsou na gamepadu bez autoaimu jen stěží hratelné. Autoaim je dnes na PC kvůli zjednodušení hry pro ne tak zkušené hráče, nebo pro ty, co nechtějí výzvu. Slavný Half-Life taky má autoaim. Jednička, ostatní jsem nehrál.

        UT3 vyšlo na XBOX i na PS3. Nevím sice, jestli tam je autoaim, ale pochybuji, že by někdo s dualshockem (který mimochodem moc rád používám na jiné druhy her) měl šanci proti hráči s myší a klávesnicí. A to za předpokladu, že tam nějaká pomoc při míření je.
        • Half life má auto aim pouze na obtížnost easy to samý HL2.
          • Nikdy jsem netvrdil, že je to jinak, ale děkuji za upřesnění.
    • A to nevíš že se dá vypnout? Lidi se za těch několik let na gamepadu naučili celkem dobře takže neni důvod proč by na konzolích neměly být FPS hry.
      • ano da se omezit, ale ne uplne vypnout...
    • autoaim se da vdycky vypnout ;)
  • je tak težke vypátrat tvurce cracku nebo lidi kteri nelegalni software na netu rozsiruji? Nemyslím. Dnes vas policie muze snadno vypatrat i pes net a nejste anonymní. Pritom se jedna o normalni kriminalitu srovnatelnou s kradezi. Jen je treba aby se tomu nekdo zacal venovat. Ientita nekterych techto lidi je pritom verejne tajemstvi a nekteri pubertalni envyvinuti jedinci je maji za hrdiny. Pritom jsou to obycejni ubozaci *12* kteri si tim nejspis leci nejaky komplex *4*
    Doplacime na to my vsichni slusni hraci
    • ucho
      není pravda. nikdo těm ten crack lidem nenutí. tohle je ošemetné téma a není vůbec jednoduché. s tím vyčíslováním ztrát to není rovněž žhavé. to že někdo hraje cracklou hru ještě neznamená, že by si ji koupil. někdo patrně ano, ale určitě ne všichni. spíš by to chtělo vymyslet nějaký typ ochrany, která by zaručila například měsíc neprolomitelnost, ale to by muselo patrně fungovat na jiném principu než doposud.
    • Sorry místo líbí sem nechtěně klikl na nelíbí.
      Jinak souhlasim ale zustává otázka zdali by vývojáři nebo spíš vydavatelé změnili svůj přístup.
  • A kdo jste měli někdy nějakou konzoli ?Ja jsem si pořidi PS3 a moc se mi nechtělo ale nakonec mě to okouzlilo u kamoše.
    -Ted už vím že to prostě na kompu to nemá cenu,počiač je jen o onlinovkách a takovejch a i přesto vyjde určitě pár mmo titulu na konzole,takže PC pro ty nejnaročnější,třeba modifikace jsou vyhoda.
    -Na konzoli nejsou žadný ochrany typu bejt pořád online,většinou je většina her jen s minimální instalací,digitalní distribuci neuznávám mám rad když si zaplatim a mam to prostě hmotně.A kouzlo gamepadu se musí poznat.Už žadný hledání co se čim ovládá jak na klavesnici.
    Takže mě kombinace notebook + konzole naprosto vyhovuje.Já mám pc akorát na programy CAD,photoshop a stahovaní a tak podobně to mi konzole prostě nedá.A když sem něco na PC hral tak to byli stejně jen palenky z čehoš asi většina kritiků proti konzolím stejně čerpá.
    -Cenově ale hraní vyjde tak nějak podobně jako pc neřekl bych že jsou konzole o moc levnější.
    • - na PC je x typu her pro narocnejsi hrace, neni to jen o onlinovkach ty jelito neznale. Na konsolich prave kvuli omezenemu ovladani neudelas zadnou poradnou strategii, simulator apod.
      - Kouzlo gamepadu jsem na PC poznal x let predtim, nez ty sis koupil PS3, takze zase argument naprosto o hovne. *11*
      - Ze ty neuznavas digitalni distribuci je jen tvuj problem. Jak je videt na jejim rozmachu, tak evidentne nemala cast hracu na pc i konzolich nejsou tak zpatecnicti jako ty a je to jen dobre. Navic na PC je prakticky kazdy titul i v krabicove verzi, takze nachapu, co mas za problem *7*
      - jedine s cenovym srovnanim nejsi zase tak daleko od pravdy.
      • No absolutne si neviem predstaviť taký Silent Hunter na konzolu to by boli jake comba na gamepade len pri ponore *1* *11*
        • Takže by to nakonec dopadlo tak, že by to hráli lidi co maj zmáknutýho Tekkena :D
    • Prej PC je jen o onlineovkách :D
      Dobrej hlod.
  • Pc tu bylo, je a bude. Je to platforma, ktera diky sve otevrenosti prezila tolik let a nadale se vyviji. V budoucnu se bude prolinat konzole a PC a mozna konzole nahradi plne PC v jinepodobe s tim rozdilem,ze se na televizi pripoji bezdratovy displayport a bude se ovladat xbox controlerem. Ono mozna nejlepsi bybylo, kdyby se misto vyvoje konzoli udelal jeden hardwarovy profil podle ktereho by se vyvijely hry v horizontu zivotnosti konzole a po urcite dobe by se zmenil. Pak by kazdy kdo si koupi urcitou hardware konfiguraci mel zajisteno plynule hrani aniz by si musel koupit konzoli. I vyvojari by meli klid.
  • A teď si vemte, že warez se rozběhl už i na Playstation 3 a najednou se začalo Ps3 prodávat líp??? To je ale náhoda. Spekulanti v tom vidí záměr Sony. Podle mě je to pravda, že pokud je na konzole Warez, tak si ji může dovolit i chudší vrstva, tím pádem ji má víc lidí a konzole je tak rozšířená, frčí a originálky se prodávají líp. Říkejte si co chcete, ale kdyby PS3 měla hned Warez hry, Xbox 360 by dneska tak oblíbenej nebyl, jak je a Sony by měla mnohem větší prodeje originálek. Vemte si, jak se prodávají originálky na Xbox360 oproti PS3 a to je warez ,, konzole´´
    • Tak on se rozběhl warez na PS3? Zajímalo by mě jak: PS3 ochrana nebyla prolomena a na žádné warez stránce PS3 hry nejsou.
      • Znie to neuveriteľne ale vyzerá to tak, že pre všetky modely PS3 a PS3 Slim je konečne dostupný modchip, ktorý umožní hrať zálohy hier. Modchip je vo forme USB kľúča, čiže inštaláciu zvládne každý sám a bez porušenia záruky, čo je skvelá správa.
        ZDROJ : http://techblog.sk/2010/08/20/prvy-modchip-pre-ps3-psjailbreak/
        • PS3 jde bez problémů "načipovat" pouze pomocí android telefonu a USB kabelu. A u včetně i nového firmware, který se tomu snažil zabránit.
      • ucho
        PS3 se kopírují od počátku PS3, každá hra je k dispozici ke stažení. s ochranou je to bohužel složitější, takže je to víceméně k ničemu...
        • Jde to dnes už celkem dobře a snadlo ale nevím jestli se to moc vyplatí,ze starší fw nejde používat PSN,a mam takovej dojem že se tak ošidíte i o všechny online možnosti svych originálních titulů.Navíc ty hromady dat co ty hry dnes mají a na českych uložištích toho moc neni a platit zas za rapid nebo megaupload nevím no,tak nutně všechny hry mít nepotřebuju

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit