Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Článek není příliš kvalitní. Bohužel autor tomu moc nerozumí, což je vidět. O tom, že budoucnost tkví v počítačové domácnosti nepochyboval nikdo už pře x lety. Já podobný vývoj čekal už na zač. r. 2006. Ostatně, podle čeho myslíte, že se dělají produkční plány? Podle konzole, která je jen osekanou verzí starého počítače? Nenechte se vysmát. ta má jen méně inteligentnější zákaznickou klientelu. Podle blbce nemůžeš soudit vývoj HW v budoucnosti :-*3*
    • ucho
      doba je uspěchaná, ne každému doma jede počítač nonstop. po práci si chce prostě jen něco zahrát. když má dobrou televizi, dobré ozvučení, je to další plus. prostě spustí a jede... je to prostě další způsob hraní, který baví rovněž spoustu lidí. a pak je to o tom, co komu víc sedne. jinak to, že má někdo konzoli, ještě neznamená, že nehraje na PC (nebo i druhé konzoli :) )
      • A on je dneska problem propojit PC s TV a Hifi soustavou, kdyz ma kazda grafika HDMI nebo aspon DVI a i ta nejlevnejsi zakladni deska ma dnes opticky, ci koaxialni vystup zvukovky do hifi veze. A hrat si z gauce na bezdratovem padu ci bezdratovem setu PC take nedovoluje? Jediny rozdil je, ze PC vyjde draz, nez konsole. Zase jsou levnejsi hry a PC nabidne krome hrani mnohem vice i pro pripadnou praci, pohodlnejsi pouzivani internetovych sluzeb atd. Pokud mam hru nainstalovanou, tak tech par sekund navic nez spustim hru me nezabije. Navic konsolove hry a trpi tim i PC konverze trpi problemem, ze nez clovek hru spusti, tak stejne minutu musi neco klikat, takze je to burt. Rozhodnou jedine typ her, protoze poradne strategie na konsolich proste nejsou, stejne tak FPS hra na padu je zverstvo, naopak sportovni hry od EA se delaji vetsinou pouze na konsolich atd.
  • ani som to nedocital do konca ... clanok pisal dement co sa tomu hovno rozumie,postihnuty konzolak
    • Hihi, no nemám to ve zvyku se zastávat lidí v inet. diskuzích. Ale mě Dan Vávra nepřipadá jako člověk, který tomu hovno rozumí. To možná že vám v severním maďarsku... *3*
      • No ty si preukázal svoju inteligenciu.. tiež nesúhlasím s vyše napísaným názorom, ale ten názor nenapísala jedna krajina, a pre tvoju informáciu sa jej hovorí Slovensko.. nechápem takéto fakt trápne, nezmyselné príspevky.. inakšie článok veľmi dobrý, však Dan Vávra
  • Netbooky budou sice vykonejsi, ale tvurci her porad narocnejsi, takze pochybuji, ze si vsechno v pohode zahraji na pristroji za 6tisic...
  • Jen je škoda, že někdo nechce předělat největší hity z pS2 na PC. (final fantasy, tekken, god of war a mnoho dalších). Emulator sice je, ale na to potřebujete nabušenou krabici jak sviňa.
  • Pc není mrtvé ještě dlouho nebude. To se na Tiscali musí nudit, že rozebírají už i tohleto.
  • Já osobně mám extrémně výkonné PC a taky PS3, ale hru si koupím vždy na PC. Na PS3 kupuji pouze exkluzivní tituly. Ty padesátipalcová plazmo, hlavně si v článku pohonit ego, že?
  • Black_Hand
    prvni bod: jen maly dodatek ohledne poctu:
    predstava, ze 50ka plasma je neco lepsiho z pohledu hrace je ponekud premrstena. nemluvim ted o pohodli, ale o velikosti. jde totiz o UHLOVOU velikost ve vasem zornem poli.
    vezmeme si malou 17cku monitor. s trochou stredoskolske matiky spocteme uhel, ktery nam zabira v 40ti (tj. 16 palcu) centrimetrove vzdalenosti (+- standard) od oci ve vyhledu:
    2 * arctg( (17/2) / 16 ) = 55 stupnu (zhruba). 17/2 abychom ziskali protilehlou odvesnu pravouhleho trojuhelnika a prilehla je 16 (palcu). arctg nam da uhel pulky zorneho uhlu, tak ho jen pak vynasobime dvema a mame vysledek.
    to same pro plasmu 50ku ve vzdalenosti 3m (prumer) tedy 300 cm tedy 120 palcu.
    2 * arctg( (50/2) / 120 ) = 24 stupnu (plasme jsem zaokrouhlil nahoru, monitoru dolu). takze z tohoto jasne vypliva, ze hraci na pc maji i s malym monitorem, pred sebou vice obrazu. sice nemusi mit pohodli pohovky, to chapu, ale o to mi v tomto prispevku neslo :). takze az budete mit plasmu 100 palcovku, tak si popovidame :D.

    druhy bod: chtelo to trochu vice vypichnout modderskou scenu, ne jenom se o ni jen tak mirne otrit, a treba weby jako moddb.com, o tom se konzolistum ani nesni.

    treti bod: cena xboxu i s telkou zde jiz byla zminena :).
    • vzdalenost je jedna vec, druhou je to, ze neni problem do PC zapojit TV. Takhle mi doma jede HTPC a obcas na nem hraju formule, i Mafia II na tom bezela, xbox ovladac taky mam. Samozrejme, dokud clovek nespusti hru, tak to ovladani je trochu kostrbate. Kdyby navic konecne nekdo vymyslel jednoduche a levne reseni pro to, abych mohl vyuzit vykon pocitace v jine mistnosti pro TV a zaroven mohl od TV mit plnohodnotne ovladani PC, tak to muzu vsechno koncentrovat v jedne "serverovne" v baraku.
      • nVidia grafická karta pohání PS3. Elektronický průmysl spolupracuje ve velkém.
        • ??? to byla reakce na kolegu :) o něco níž..
          • Není problém mít TV s PC výstupem v jedné místnosti a monitor s klávesnicí ve druhé a zároveň koukat na TV na film a na monitoru pracovat ve Wordu. Dokonce jde v klidu poslouchat na TV i na PC jinou hudbu a pokud nebude vadit cukání filmu, není problém hrát hru se zvukem a koukat na film se zvukem. Stačí mít grafárnu se zvukovkou. Já mám pracovnu od PC vzdálenou asi 8m a takhle bez problém funguju. U her je jen trochu problém donutit je běžet na sekundárním monitoru a pak mám problém s dálkovým ovladačem, který se malinko pere s klávesnicí. Takže zábava na druhém monitoru musí být při práci poněkud pasivnějšího charakteru :)
  • pc je velmi univerzalny nastroj. Filmy, hudba,net, pisaci stroj, programovanie a mozem pokracovat do rana. Proste je to dobry pomocnik. A konzola je uzko profilova na hry. Preto by mal clanok zniet kam kraca herny priemysel. Ale na zaciatok. Zajtra predajte akcie ATI (AMD), Nvidia , nemaju buducnost mozno dake low produkty.
    • Xbox je velmi dobrý a univerzální pomocník. Filmy, hudba, sociální sítě, kinect, fotky, online TV... *7*

      Ati (AMD) i Nvidia vyrábějí grafiky do konzolí a docela bych si tipnul, že to představuje hlavní zdroj jejich příjmů společně s levnými čipy do notebooků a low end PC.
  • Skvělá úvaha, kterou bylo radost číst. Líbí se mi, že jde autor do hloubky, přítomnost i budoucnost hraní vykresluje v reálných formách a dokáže se přitom vyhnout skutečné konfrontaci samotných platforem. Je znát rukopis zkušeného člověka, nadšeného hráče i informovaného redaktora. Se vším, co bylo uvedeno, se nedá než souhlasit. Více takto psaných článků.
  • "Xbox 360 stojí 5x méně než průměrné herní PC, přičemž hraní celé řady her je na konzolích z gauče u obrovské televize a s ozvučením domácím kinem prostě lepší zážitek než dřepění na židli u malého monitoru s bakelitovým repráčky"

    "obrovska televize a domace kino" sa asi dodava ku konzoliam zadarmo,ked sa spomina cena 5x drahsieho priemerneho pc....
    *1*
    • Tak vy doma nemate televizi?:) Ja si myslim ze televize je vetsi zaklad nez monitor, tak to bylo asi mysleno. A to ze dneska asi stare bez HD televize ma malokdo, je druha vec..
      • k hraniu na PC potrebujes monitor/TV,k hraniu na konzolu potrebujes monitor/TV.

        naklady su rovnake,ci uz mas alebo nemas doma TV.Nedeformujme realitu.

        kazdopadne PC sa da ovladat aj z toho gauca na velkoplosnej TV,alebo na HD premietacke na celej stene.
      • Myslis takove to na co se vecne diva buď otec rodiny, nebo manželka na telenovely, nebo děti na pohadky..... Pokud nežiješ v domacnosti sam, tak na nerušene hraní stejně potřebuješ samostatnou televizi, jako k pc monitor.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit