Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Horst_Fuchs
    ¨Prostě tomu pak už nepřála doba, 3D akce byly na vzestupu a okrajové záležitosti šly stranou. Ale nebál bych se, ono se to vrátí. Dřív nebo později už nebudou lidi vědět co co dalšího remastrovat a řada dojde určitě i na tohle.

    Mě spíš ze zmizelých klenotů dost chybí Magic Carpet. Unikátní hra, a na svou dobu i technologicky pokročilá, s ještě vymakanějším pokračováním. Přesto zmizel v propadlišti dějin a s výjímkou jednoho chabého pokusu jménem Arcane Worlds, dva roky v early accessu a nevypadá to že bude někdy dokončená, kde nic tu nic.
    • Odulin
      Magic Carpet +1 :)
    • Magic Carpet na moderním enginu by byla bomba. *5*
  • Nemám z ničeho vytáhlý žádný údaje, ale taky sem plácnu nějakej nesmysl.

    1) Money
    2) Money
    3) Money....

    Co jsi to říkal? Commandos ? Sni dál ( já budu s tebou )

    Proč se dřív dělali kvalitní produkty a dnes ne :? Mě jenom vadí že si dneska hru musím koupit za 2k a pak k tomu musím přidat ještě dalších 5k v microtransakcích abych si ve ROME TOTAL WAR 2 mohl zapnout krev při bitvách a měl pár novejch národů (novejch ??? velkej joke, v podstatě mix budov a jednotek ostatních národů). Protože v základní verzi není. Blood pack se prodával za 5 dollarů ?
    • Jj. Kde jsou ty stary dobry hry s minimem grafiky a s minimem kodu...
  • Commandoss byla stará škola už době vydání prvního dílu. Hratelnost typu deskovky v nás byla hluboce zakořeněná; konzole, nebo počítač, ještě nedávno vzácné (3D akcelerace vzácná ještě v té době) - dynamika našich životů byla úplně jiná (pro informace bylo nutné do školy, nebo knihovny, na film do kina rok po premiéře). Je nutné pochopit, že s rozmachem internetu a zlidovění výpočetní techniky se zkrátka přešlo na model hratelnosti využívající multiplayer a hry se musely přizpůsobit jiné nastalé dynamice ve společnosti. Potencionální zájemce o podobnou hru už má dnes třicet a více let a v koláči hráčstva tvoří stále menší výseč - a výseč z této výseče bude teprve ochotna obětovat, nebo mít k dispozici, takové množství času. I kdyby byl takový koncept nadčasový, nikdy nebude vycházet z podmínek ve kterých jsme tehdy žili a už nemá naději na tak masový úspěch. To si myslím já.
    • Tak starších hráčů je dost, vlastně v kategorii 35+ skoro půlka. Otázka zní, co všechno se do toho počítá (páč jestli ty statistiky zahrnujou různý facebookový ptákoviny a mobilní hříčky, je třeba z toho vyvodit úplně jiný závěry, než kdyby se počítaly jenom hráči na konzolích a PC). Ale hlavně, jak správně podotýkáš, toho času neni tolik, aby se člověk moh babrat 6 hodin s jednou misí. Ale myslim si, že kdyby šli původní vývojáři z Pyra na Kickstarter s novou Commandos hrou, našlo by si to slušnou podporu. Projekty jako Pillars of Eternity, Kingdom Come, System Shock, nebo Torment ukazujou, že o oldschoolový a/nebo komplexní hry je furt zájem. I když samozřejmě ne tak masovej, jako o tříáčkovou produkci.
    • Nejak mi unika proc by mladej dynamickej clovek ktery kazdou stredu a sobotu mezi 19:30 a 22:30 dela raidy ve wowku, nemohl misto toho si dat par misi v takticke hre.
      • Ty jsi Commandos nehrál, jinak by z tebe nevypadlo, že "za tři hodiny stihneš pár misí"... Jedna mise v Commandos se hrála několik dní (někdy i týdnů).

        Ale nechtěl jsem říci, že by si taková hra nenašla zákazníka obecně. Ona by si zákazníka našla, ale bylo by jich málo - určitě by to nemělo úspěch jako obecný model hratelnosti (tak jako v článku uvedeném období, kdy úspěch jedné, Commandoss, odstartoval vývoj dalších na stejných principech).

        Masový úspěch tohohle typu hratelnosti byl poplatný době.
        • JamesFaith
          Několik týdnů?

          Tak to už je hodně přestřelené, u misí v Commandos jsem se zasekl nanejvýš na dva, tři dny (Obrana most) a průměrný čas jsem měl kolem pěti hodin na misi.
  • Consider it done
    • I cant do that officer.
  • Kam zmizel stary dobry tiscali?
  • přiznám se, že commandos jsem nikdy nehrál, ale když je řeč o těch vymizelých žánrech, tak mě napadají hry typu Star Control nebo Star Command
    https://www.gog.com/game/star_control_1_2
    https://www.gog.com/game/starflight_1_2
    ten žánr by se dal označit jako space exploration adventura s RPG prvky.
    toto je mapa Star Control II
    http://joppek.mbnet.fi/starmap-blue.png
    každou hvězdu je možné navštívit, každá má několik planet. Na každé planetě je možno přistát. Jsou tam mimozemské rasy, propracovaný příběh, který člověk postupně skládá dohromady, jsou tam nepřátelští alieni, co jdou po krku.
    Dnešní vesmírné hry jsou většinou pitomé simulátory bez příběhu v náhodně generovaném (=nudném) vesmíru. Chybí tam ten epický příběh a adventurní prvky, pocit objevování. Ono je nejspíš mnohem snazší udělat hezkou grafiku než udělat dobrou hru.
    • Když tu máš Star Control, tak bych doporučil třeba takové "novější" FTL - které je de facto obdobné.
      Pouze tam není nějaká příběhová linie, ale zase člověk, když chce, tak si jí tam sám udělá. Je to taková hodně free hra, kdy člověk s dobrou představivostí a znalostí různých sci-fi, se zabaví na týdny ;)
      • Nebo se také na*ere na hodiny *15* je to ten typ na*rávací hry.
  • Tak díky za navraceni vzpomínek kuly článku a retru sem to hned koupil commandos collection na steamu :)
  • spoock
    kdyby někdo udělam KS na remaster Commandos 1,2,3, hned bych mu na to prachy dal, popř. kdyby se vrátilo pár klíčových lidí z Pyro a udělali regulérní čtyřku, to by bylo něco.
  • Pethulla
    Tak ještě by šlo do výčtu přidat Chicago 1930 (taky od Spellbound, mám takový pocit) a nějaká mise v Castle Strike (to už je taky zapomenuté). No a to je fakt asi všechno. Na to jak to byl (je?) populární žánr vcelku bída.

    A nejlepší Commandos jsou stejně Desperados *2*
    • Farnham_The_Drunk
      To záleží na vkusu každého soudruha.
  • Jednička mě nejvíce bavila. Obtížná logická hra.

    Druh díl byl díky více možnostem jednoduchý. Šlo vše snadno vystřílet protože hráč mohl mít pušky apod. V prvním díle to nešlo. Pamatují jak jsem se vždy naježil, když vylezla parta tuším 5 Němců a chodila po mapě. Tyhle zabít nebylo jen tak.
    https://www.youtube.com/watch?v=eeYTgXLASeM *5*
    • Joo, budník metr krát metr a v něm padesát nácků. Kvůli tomuhle zážitku jsem jako malej odmítal chodit na chalupě do kadibudky, kdyby se tam náhodou taky schovávali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit