Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dnešní hry jsou strašný ... toturial skoro delší než celá hra... a navíc v toturialu věci jako hele máš myš .. tím se rozhlížíš koukni nahoru , dolu , do stran ... fakt super to by mě ani vesnu nenapadlo ... *7*
    Společnosti vyrábějicí hry dělají z lidi idioty ... *16*
    • svatá pravda
  • Alzáček M. Rybka je nejvetsi košťátko...
  • A samozřejmě byla by chyba z podmínek o nichž jsem mluvil vytrhnout mnohem bezprostřednější zkušenost s 2. sv. válkou a porevoluční uvolnění výkladu historie - její pamětníci byli na každém kroku a odkaz byl mnohem naléhavější, než dnes (čímž nechci říci, že je méně aktuální).
  • myslim, ze dana lokalita bude mit dost jinych problemu, nez ze se nebude moc parit hry....
  • Farnham_The_Drunk
    Budu zde asi za heretica, ale ona to zas taková zábava nebyla. Bylo to jen o načasování přeběhni/zaútoč/schovej se, když to nevyšlo tak load. Vlastně save/load bylo 70% herní doby a pokud jste měli pomalé PC, tak jste si během načítání zašli i na záchod. Já mám ty loading obrázky vypáleny na sítnici.

    Hru jsem dohrál jednou, pak jsem zkoušel i datadisk a ten byl tak tuhej, že se mi z toho chce na velkou ještě teďka. Další díly jsem pak už vynechal úplně.

    Hra je to dobrá, nemůži říci, že není, ale možná je to tím, že se MY starší hráči (přes 30) díváme na vše z našeho mládí skrz růžové nostalgické brýle.

    Docela by mne zajímalo, jestli by dnes Commandos dohrál někdo mladší, kdo ty růžové nostalgické brýle nemá.
    • Wau, přes sto komentářů a konečně nějaký rozumný.

      Máte pravdu, mám úplně stejný názor nejen na Commandos.
    • hele nevím, jestli to fakt nebylo tím, že ta hra stála za to mít její loading vypálený na sítnici a naše generace to dala? Dneska jsou ti noví zasypáváni tunami her a nepochopí náš bezzubě stařecký dementní úsměv nad slovem "casual" :)
    • Nesouhlasim. Commandos 1 jsem poprve rozjel asi v r. 2012 a musim konstatovat, ze to byla jedna z top her, co jsem za posledni leta hral.

      Neco podobneho se zminuje i v komentarich k retru Tomb Raider 1 zde. Commandos je stejny poklad. Design povyseny na umeni. To prezije leta.
    • Odulin
      :D nj ty loadingy jsi mi trochu připomněl, ale u nás to nebylo tak strašný. Ale stejně mě pak bavilo i Desporados a Robin pak..prostě tyhle pravidla a mechanismy mám rád...i když k tomu ten save/load patřil.
  • V roce 1998 hráli hry především nadprůměrně vzdělaní, nadprůměrně technicky gramotní, a nadprůměrně inteligentní lidé. Nic z toho už dnes neplatí. Hry hrají průměrní lidé, a to znamená, že mnozí z nich jsou vážně hloupí, vážně nevzdělaní, a vážně neschopní hrát a užívat si náročné hry.
    • Vynechal si nějak kategorii hráčů ve věku <18, ale obecně na tom něco pravda bude. Hry byly víc underground a dělali se jiným stylem. Vývojáři hru udělali tak, jak jim to vyhovovalo a neřešili, jestli s tím někdo bude mít problém. Dneska je to obráceně. Nejdřív marketing a pak vývoj. Taky jsou v tom jiný peníze.
    • Podle mě je problém spíš v tom, že v tý době to nebyl tak tvrdej byznys a vývojářům se zdaleka ne tolik jako dnes kecalo do toho, co mají dělat. Časem se zjistilo, co prodává víc a co míň, marketingoví démoni začali mít větší slovo a začalo se zjednodušovat, aby se dosáhlo maximálních prodejů.

      Kupní síla středoproudu rozhoduje, takže se logicky dělá mnohem víc her, kde jde o emoce a přístupnost, než her, kde musíš v něčem vynikat, aby nebyl herní zážitek frustrující.
    • Sranda je, že dostáváš mínusy i když to co si napsal je prokazatelný fakt, ne nějaký názor.

      A to je nejsmutnější, že ten co si ani neuvědomuje jak je hloupej, nebo neschopnej se cití spokojeně a nechce se zlepšovat.

      Místo, aby si přiznal, že je chyba v něm, že nedokáže hrát PC hru pro chytré lidi, hledá výmluvy, že je chyba ve hře, že ho to nebaví a bla bla bla....
      • Paulcz
        Jo, všichni ti 12letý spratci co hráli Dooma měli za sebou ČVUT, IQ 150 a ve volném čase programovali v assembleru :)
        • Myslím, že by byla zajímavá studie porovnávající jak v životě dopadli lidi hrající strategie, logický hry jako commandos apod. vs hráči konzolovek :) myslím, že každý zná odpověď i bez studie, teď jen si to přiznat...
          • Paulcz
            Mnohem zajímavější by bylo přestat vidět svět černobíle? :)
    • JamesFaith
      Nebo prostě lidé, kteří měli přístup k počítači s hrami?
  • Taktickych real time akci je dost. A nemuzete z toho delat samostatny zanr jen kvuli izo kamere, co je dneska prekonany a zastaraly koncept. Oni pouzivali izometrii jen kvuli predpotopnim moznostem hardwaru a ze neumeli poradne programovat.
    • Nelibi. A nedela se z toho samostatny zanr jen kvuli kamere.
  • Mimochodem, když jsme u těch Commandos, nehrál jste někdo betu Shadow Tactics?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit