Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kapalka
    Ostuda? Mě naopak to přijde jako kvalitní nástupce úžasné staré hry, který sice musel projít jistou očesávací metodou, jelikož se herní branže posunula, tam kam se posunula, ale pořád je to bezvadná hra. Letos jsem nehrál lepší (Dishonored mám teprve v plánu).
  • walltar
    No tak hudební asi určitě, ten vizuální je hodně subjektivní .. viz třeba Diablo 3, které imho vypadá mnohem hůř než diablo 2 když se hraje ve vysokém rozlyšení. Menší náročnost beru i když hodně lidí, kteří jsou dobří hráči nemají díky ní co hrát. Já třeba nejsem a nikdy nebudu ten novodobý hráč co hraje hodinku na pohovce ... já když sednu ke hře tak se do ní zažeru klidně na 6-8hodin a potřebuju k tomu pořádný monitor, myš, klávesnici a svoje pohodlné křeslo. Když nebudu mít na tohle čas tak přestávám s hraním. A bohužel dnešní hry už mě takové hraní dost často neumožnují protože sou dělané pro příležitostné gaučaře.
  • Při vší úctě s tímhle nesouhlasím, jak co se týče XCOM: EU, tak co se týče Falloutu 3 (o tom trochu v příštím Ztraceno v p.). Zvláště poté, co jsem si ke komparaci dal znovu české UFO mi příjde, že Firaxis vypíchl ducha předlohy aniž by to byla nuda, a za tímtéž si stojím ci o se týče Falloutu 3 (a píšu to jako svého času člen falloutovské komunity).

    O co jsem se snažil v tomhle textu je tvrzení, že není nutné předělávat úplně všechny původní mechanismy. Fallouty jsem hrál, protože S.P.E.C.I.A.L. při boji a protože možnost být bastard. FO3 nabízí totéž v novém triku, a navrch hutnější postapo atmosféru než třeba FO2 (který je zase bližší New Vegas svou stylizací do obrozeného světa). XCOM: EU je pro mě stejný příklad - není to real-time, ergo je v tom dost taktiky. Ale zároveň už není třeba počítat na kalkulačce akční body, přitom hutná atmosféra boje proti emzákům zůstává. Krásným příkladem ke srovnání může být i série Civilization, což jsou vlastně po sobě jdoucí přímé remaky. I tam se zdráhám Civ5 označit za hovadinu jenom proto, že je proti čtverce jednodušší. Složitost není nutně úměrná zábavnosti, a opět, to píšu jako někdo, pro koho je Beyond the Sword asi nejoblíbenější hra vůbec.

    Jasně, nemusíš se mnou souhlasit - každý pes, jiná ves. Nicméně ve srovnání starého a nového Syndicate, vyznívá jak Fallout tak i XCOM: EU jako výrazně věrnější snaha o remake.
  • walltar
    Tohle když čtu tam mě přechází hrůzou zima po zádech ... když už něco takového je jeden z lepších remaků tak, to s herní scénou je hodně špatné.
  • walltar
    Problém, je že většina těch co se "snaží jít proti proudu" jak říkáš nepřináší žádné argumenty se kterýma by někam šli. Max jak tady třeba GGG, cody a jim podobní trollí.
  • Tak to že se ve zdejších diskuzích nesmí jít proti proudu jsem si zvyknul, takže mě to asi nemělo překvapit.
  • a to je to bohužel jeden z těch lepších remaků...
  • nastesti se pry pracuje na iso remaku *1*
  • walltar
    Kazíš diskuzi protože se vyjadřuješ jak kdybys neměl mozek ... A to ještě urážím všechny lidi tady bez mozku.

    Aha sorry až teď sem si přečetl kdo to psal ... já sem myslel, že GGG.

    Ale jinak nechci nic říkat, ale crusader kings se taky nějak nehonosí grafikou ... Co teda čekáš u nové hry co ta staará nemá?
  • USER47
    XCOM: Enemy Unknown není až tak stoprocentně původní název. Je to smíchanina původního americkýho (X-COM: UFO Defense) a evropskýho (UFO: Enemy Unknown). Navíc vyškrtli pomlčku:).
  • walltar
    No gameplayem ne ... byla to výborná hra, a její gameplay byl taky dobrý, ale fallout, kde se bojovalo na tahy to prostě nebyl. Já bych radši 3D pohled zvrchu a ovládání postavy jako zastara ... WASD do fallouta nepatří.

    Dost mě to do dneška mrzí, že sem si tu hru nemohl vychutnat jenom kvůli jménu ... ale prostě sem to nedokázal.
  • walltar
    Přesně tak. Je to další hra, která člověku maximálně zničí chuť hrát remaky.
  • Proč by se k nim měl vracet? Jakože za 10 let nebude nic lepšího? Já se taky nevracim k age of empires a co já vim ještě.
  • smejki
    to je škoda, protože New Vegas byl Fallout.
  • walltar
    Já bych to u některých her celkem chtěl ... pro mě byla vrcholem 2D grafiky American conqest a já miluju realistickou grafiku a strašně bych chtěl třeba open TTD s takovou grafikou. A třeba Sui Generis mě pomalu začíná vracet víru ve 3D grafiku ... je to prostě nádhera http://cdn3.baremettle.com/SGScrn06_1080.jpg ty barevná paleta je parádní a nikde nejsou ty šílenosti posledních let.
  • walltar
    Mě osobně nebavilo ani jedno ... prostě to méno na té hře mě celou tu hru zhnusilo ... Já sem miloval původní fallout a byla to jedna z prvních her co mě opravdu chytla a dohrál sem ji mockrát. Pokud by se fallotu 3 menoval jakkoliv jinak tak bych nikdy nic neřekl, ale prostě to co sem dostal nebyl fallout a new vegas tomu nepomohlo.
  • Tak deset ti nedám ale třebas vizuální a hudební zážitek, menší náročnost. Zase si nemyslim, že si musíš hrát za každou cenu na hipstera a mít rád jenom old school
  • walltar
    Taky hned myslet na nejhorší ... *1*
  • A kde jsi přišel na to, že tvůj vkus je ten správný, pro mě je dobrá hra ta která mě dokáže zabavit což hry podobného ražení dokážou. Takže normálně takové hry hraji a na dlouhé zimní večery tu mám crusader kings 2. Fakt nemám náladu koukat na hru z roku raz dva tři.
  • Zkus to vyvratit deseti schopnymi argumenty a pak prehodnotim tve tvrzeni driv ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit