Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ICO jsem nehrál, takže soudit tak úplně nemůžu, ale z toho, jak to popisuješ, mám dojem, že Yorda je něco jako děcko, které musíš hlídat a opatrovávat, což v zásadě není špatně, ale je to prostě něco jiného. Trochu mi ten popis připomíná Eliku z pár let starého Prince of Persia. Tu sice člověk nemusel vodit za ručičku, ale svým způsobem mu na ní taky záleželo.

    Na Liz se mi líbí hlavně to, že to není postava, která by jen tupě postávala, ale naopak všechno zkoumá, pořád něco komentuje nebo se na něco ptá a nakonec i v boji se nějak uplatní. Bez posledně jmenovaného bych se možná obešel, ale na druhou stranu, proč ne.
  • přesně... ta hra není taková, jak se, alespoň pro mě, tvářila
  • Shenkster
    Nemá ! ... proto jí miluju *14*
  • Souhlasím, že je to zajímavější než prezentace Activisionu, bohužel jsou ale město, postavy, postoje lidí, příběh a spol. jen velmi pěkná kulisa pro hru, která se od her Activisionu a EA zas tak moc neliší, hlavní náplň hry jsou ty milióny zbraní, které vybuchují a masakrují. Levinovy prezentace mi tak přijdou sice zajímavější, ale méně upřímné, než ty Activisionovské. Je mi z toho dost smutno, mám (možná mylný) pocit, že by to studio ve skutečnosti chtělo udělat něco trochu jiného, ale "doba je zlá".
  • KIMCID
    Hrál jsem cca 1 hodinu.Hra mě bohužel nevtáhla.Mrzí mne to, ale přijde mě že je tam moc stejnejch věci z B1 a Dishonored.Čekal jsem něco nového.Nechám teď uležet třeba časem přijde chuť.
  • ales.smutny
    Pokud chceš být tabula rasa, tak to radši neposlouchej :)
  • Já taky neříkám, že by ji měl někdo stavět na piedestal jako vzor všem hrám, ale rozhodně se mi líbí, jak Levin uvažuje a jakým způsobem je hra vyprávěna. (Co si budu nalhávat, líbí se mi to extrémně)
  • Diky.
    Vlastne si nechci zkazit ani ten zacatek, o kterym vsichni tak basni.
    Ono asi podobny povidani nakonec stejne bude zajimavejsi az po dohrani...
    Ted to teda spis odlozim, a budu doufat, ze se k BI dostanu jeste v tomto zivote : )
  • ales.smutny
    Prakticky se nespoileruje. Jsou tam asi dvě nebo tři popisy scén z děje, který není na začátku a sem tam nějakej zvukovej záznam ze hry. Já to zatím nehrál a prakticky nic "navíc" nevím :) O konci rozhodně ani slovo :)
  • Malleth
    Já neříkám že je to špatná hra, nebo že by měla mít větvenej příběh, ale přijde mi divný že v rozhovoru zdůraznuje specifikum her, který ale ve svý hře záměrně potlačil.
  • To je už pak samozřejmě otázka osobního vkusu, mně je právě filmová narace nejbližší a Infinite, který velkou měrou využívá prvků fimového vyprávění, je proto u mě top hra za pěknou řádku let.
  • Ale hráč může stále hýbat dějem jen tak, jak mu to autor dovolí. Je to jako bys měl knihu a k ní několik pokračování, které každé rozvíjí děj z prvního dílu nějak jinak. Tvou volbou je, po které knize šáhneš, ale autorem stále nejsi ty, ale někdo jiný. *3*
  • Jsem si tu empetrojku stahnul, ale bojim se spoileru.
    K Infinitu jsem se bohuzel jeste nedostal, tak si to nechci pokazit (uz takhle mi i opatrny procitani diskusi nadelilo par podpasovek)
    Poslouchal nekdo celej ten zaznam? Bojim se to nacpat do usi : )
  • Malleth
    Postavy jsou hybateli děje i ve filmu nebo knize. Hry jsou právě výjimečný v tom že dějem může hejbat hráč.
  • misho8723
    Treba viac takýchto ľudí v hernom biznise.. sa mi napríklad strašne páči prezentoval a stále prezentuje svoje hry - u BioShock Infinite väčšinou venoval vytvoreniu mesta, Elizabeth, rôzne postoje ľudí a ich postavenie v spoločnosti, rôzne dimenzie, atď., a nie ako ostatný vývojári a ich klasické kecy "máme milión zbraní, ktoré vybuchujú, trhajú, vyhadzujú, strieľajú, masakrujú milión typov nepriateľov v najnovšom engine, ktorý používa DX15, HDAO, multimiliónpixely a ktorý má v sebe verne spracované ekosystémy v hre, kde keď nezaplatíte šľapke za sex, tak si po vás pôjde jej pasák, pričom kvôli reálnemu pocitu sme nasnímali pohyby reálneho pasáka, atď".. proste jeho rozhovory alebo prednášky viem si pozerať aj niekoľko hodín, zatiaľ čo mi stačí jedna veta niekoho od Activisionu alebo EA, aby som čo najrýchlejšie klikol na niečo zmysluplnejšie
    A aj napriek tomu, že Irrational Games sa vo svojich hrách zameriavajú na iné veci ako iný tvorcovia FPS hier, tak súbojový systém v BI je najlepší od HL2 - ešte nikdy sa mi nestalo aby som si dáky úsek v FPS hre zahral niekoľkokrát len preto, že ma proste baví súbojový systém.. preto mám v BI nahratých zatiaľ 17 hodín na prvý záťah a to v hre ešte nie som ani v polovici :)
  • To samozřejmě není pravda. Levin to určitě nemyslel stylem Mass Effect, že děláte rozhodnutí, která se promítnou do hry, ale že Booker s Elizabeth jsou hlavní příčinou veškerého dění. Všechno se odvíjí od jejich akcí a nejsou jenom pozorovateli, ale hlavními hybateli děje.
  • Malleth
    Nemůžu si pomoct ale nepřijde mi že by na Elizabeth bylo něco extra výjimečnýho.
    V podstatě je to nesmrtelnej, chodící invetář, kterej občas něco řekne, nebo ti něco hodí.
    Kdby to že nejde zranit bylo alepoň nějak vysvětlený (například že by vlezla do trhliny).
    Rozhodně sem neměl pocit že by to byla živoucí bytost.

    Zatím nejlíp udělanej companion byla podle mě Yorda v ICO. Musel si ji chránit a bál ses pokaždý, když ses od níc musel vzdálit. Vedl si ji za ruku a pomáhal ji do výšek
    Navíc mluvila jiným jazykem než ty, což přidalo tomu vztahu další rozměr.
  • Příběhem myslíš těch 5% času, co nehraješ generickou střílečku?
  • Levine jako jeden z velmi mála lidí chápe, jak udělat hru zajímavou, a nebojí se experimentovat. Proto jsou jeho hry takové, jaké jsou. Liz je ve hře ztvárněná jako ještě snad žádná jiná herní postava. Nemá chybu.
  • Malleth
    Zrovna v BI hráč příběh jen sleduje a nevytváří.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit