Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám na to podobný názor jak Shania o kousek níže. Crafting funguje, jsem na 32. levelu a celou dobu používám převážně jen věci, které jsem si sám vyrobil. Takže spíš než kvalitu craftingu bych tedy hodnotil kvalitu lootu, který padá z monster, truhel atd...Unikátních věcí jsem už našel dost, ale nikdy mi nepadlo nic, co bych okamžitě nasazoval na postavu, snad jen občas nějaká zbraň, která stejně vydržela jen do doby, než mi z rozkládání věcí padl lepší základ pro výrobu lepší.
    Kvalita questů je minimálně o třídu výš než je u Skyrimu (a to jsem prosím jeho velký fanda). Sice v závěru jde vždy o to samé - zabít, najít, zneškodnit, ale alespoň je to celé zaobalené vždy do nějakého malého příběhu, není to prostě jak random skyrim quest generator - zabij vůdce banditů a pak se vrať. U příběhových questů je to podobné, je pravda, že mluvení je tam dost, ale to přece k RPG patří.
    Grafika se mi líbí, nejsem jedním z postižených telenovelou WoW, takže pro ti ní nic nemám.
    Trápí mě dispelling - prostě nemám tak rychlé ruce a body jsem do toho nedával. Lockpicking je proti tomu procházka růžovou zahradu, ikdyž pár paklíčů zničíte i na very easy zámcích.
    Občas trápí AI, když místo aby vás nepřátelé nenechali vůbec vydechnout, tak jen hloupě postávají a čekají, až dokončíte práci s jejich kolegou.
    Ty ohraničené textury - no dejme tomu, alespoň se nedá každý druhý mob exploitovat zaseknutím do skály, jak to bylo běžné ve Skyrimu.
    Bugy? Za cca 35+ hodin jsem na žádné nenarazil ani v grafice, ani v questech ani nikde jinde.
    • MrSanta
      Ještě bych doplnil, že hra běží jako víno, grafické bugy z dema se nekonají a načítání sviští jako vítr. A to mému miláškovi už táhne na 4. rok.
      K těm questům - zatím nemám co vytknout, spíše bych chválil. A některé postavy jsou povedené. Zatím pobavil hlavně zapomnětlivý alchymista - podvodník *1*
      V současné době se pracuje na PC patchi, ve kterém se chtěji soustředit hlavně na kameru a práci s ní, a také UI by se mohlo dočkat nějaké změny.
  • Tahle hra je jedna z nejlepších RPG co jsem za poslední roky hrál, parádní stylizace, parádní atmosféra, skvělý příběh, zatím mám za sebou tak max 15% hry (po 20 hodinách) a udělal jsme všechny q a naprostá většina z nich byla zábavná.
    Boje ve hře jsou akční a dost taktické a na vyšším levelu jsou i dost náročné. Dostal jsme se do faze, kdy musím nepřátelé lákat do pastí a využívat každý nekalý trik co moje zlodějka umí.
    Crafting ve hře je jeden z nejlepších co jsem vyděl a dají se díky němu vyrobit skutečně mocné zbraně. Svět je dostatečně otevřený na to, aby to nebyl koridor ala SWTOR a Dragon age a je tu dost velká míra volnosti.
    Jediná věc, co mi vadí je extrémně lehké vyháčkování, tak doufejme, že s tím něco udělají.

    A nakonec rada pro lidi, co hru hodnotí podle dema, nedělejte to, začátek hry je dost špatný a hra se rozjíždí tak po 5 levelu. Po prvních 20 minutách jsem ze hry neměl moc dobrý dojem a málem šla z disku, naštěstí jsme ji dal šanci a zatím je to RPG roku.
    • MrSanta
      Vyháčkování? To myslíš lockpicking? Jestli jo, tak mě nějak extrémně lehké nepřijde. Spíš extrémně nedoladěné, nemám šanci ovlivnit zlomení paklíče v první fázi, než přejedu za půlku. Nezáleží na obtížnosti zámku, ale čistě na štěstí, jestli je paklíč ve správné poloze, když zmáčknu "D", protože to šoupátko vystřelí maximální rychlostí vpřed a buď se zlomí paklíč, nebo se dostanu na půlku k těm ozubenejm kolečkám. Až tam se postup zpomalí a mám šanci reagovat na rachtání a případně zastavit a změnit polohu paklíče. Nebo něco dělám špatně? Hraju na klávesnici, žádné body jsem zatím do lockpickingu nedal a už jsem zlomil pár paklíčů i na nejlehčích zámcích a otevřel pár hard zámků bez zlomení paklíče během mžiku...
      • Jo lockpick je česky vyháčkování:) Jde to poznat podle zpomalení zámku. I když zlomíš 2-3 napínáky, tak třeba proti Skyrimu je obtížnost dost jednoduchá, tam mě těžší zámky stáli tak 10. Když to srovnáš s odčarováním truhel, tak je obtížnost někde jinde a buď dostaneš cursu, nebo tě to rovnou zabije. Povedlo se mi za celou dobu prolomit jen jedno střední kouzlo.
        • Mě dost dlouho u decursování trvalo než jsem pochopil že nemusím klikat přesně na ty runy, ale klidně doprostřed kruhu a hlídat si načasování. Je to pak o poznání jednodušší. Ale stejně pro sichr nahodím štít (hraju čistýho mága) a ani bouchlá hard curse mě nezabije (jsem level 18)
        • MrSanta
          A hraješ na klávesnici? Mě to vyháčkování ( *2* ) dělá problémy právě protože zámek zpomaluje až u ozubených koleček. K těm kolečkům vystřelí jak raketa a nemám možnost reagovat. Ve Skyrimu mi to přišlo naopak lépe ovladatelné. Odčarování začínám pomalu dostávat do krve, hlavně to chce nemačkat zběsile, protože když mineš, tak ti to "vynuluje" všechny již označené šutříky. Pravda ale, že truhlu s wardem normal a výš jsem snad ještě ani nepotkal.
          Já bych ještě uvítal nějaké barevné zvýraznění pro QTE při fateshift killu a pro osvobození se z pavučiny. U toho killu to až tolik nevadí, ale než se zorientuju u pavučiny, tak už je pavouk na mě *1*
          • NA klávesnici, v 40% případu nemusím vůbec s nastavením hýbat a dojedu až do konce, dalších 40% dojedu až za půlku a vidím zpomalení, tak to upravím a ve 20 % se hned zlomí, tak posunu cursor o zhruba třetinu až polovinu, na 2-3 zlomení trefím správnou pozici.
  • Je pravda že je tah hra velice snadná i na Hard obtížnost ? Slyšel sem TotalHalibuta jak si na to dost stěžoval. A taky na ty nechutně OP předměty, který vám odemkne dohrání ME3 dema.
    • Ono je to hlavne hodne jednoduchy pro ty, kteri maji neco nahrano v mlatickach typu DMC atd... Osobne musim vypit health potion tak jednou za hodinu, kdyz clovek potka 2-3 magy najednou. Hraju za rogue 29lvl.
    • obtiznost zalezi na povolani, treba za maga prakticky vsechno aoe instakillujes se zelenyma trash itemama samozrejme krome radoby boss lidi to jenom zapnes fate a pak to instakillnes taky
    • Jsme na levelu 20 (jsme pořád v první oblasti) jsou boje na docela náročné a někteří mobaci dokáží dost zavařit, hlavně když je jich víc. Hraji za zloděje a boj na blízko vyžadují dost přesné časování, takže některé skupinky likviduji raději na dálku a lákám je do minový polí atd.
      Mám neustálý nedostatek lektvarů. Jediná opravdu lehká věc ve hře je lockpicking v kontrastu s hodně těžkým enchantingem.
  • Kinet1c
    ja nesuhlasym hlavne so spomenutim crafting ze je skoro na nic, ako nechcem byt zly, ale nebyt blacksmithingu tak doteraz nemam normalnu zbran iba nejake hluposti, max by som mohol kupit, ale ja sa vecsinou snazim veci nekupovat, takze crafting je celkom uzitocny, iba ho asi treba vediet vyuzit, tak isto mne neviem preco ale ta grafika ala wow celkom sedi, hlavne preto ze sa na wow podoba len velmi zdaleka a aj preto, ze my to skratka nejak hm tam sedi, pribeh sa mozno stane neskor v hre kus chaoticky, ale to nevadi, nejak ho rozuzlym, a co sa vedlajsich uloh tyka, NADHERA, pekne rozdelene a viem presne co chcem a co nechcem urobit, v skyrimu to bol nic vo zlom ale zmetok a chaos, tie questy boli zabavne aj uplne trivialne, tak ako tu, nechapem teda toto posudenie tychto questov, podla mna si hra zasluzi viac, rozhodne sa viac bavim ako v skyrimu, klamal by som keby som nepovedal, ze prvych niekolko levelov ma skyrim nejak nebavil to nie, ale ako hra napredovala, tak som stracal chut hrat, tu naopak ako hra napreduje tak si planujem, zacat novu hru za inu postavu, kombinovat ich a tak, v skyrimu ma to nelakalo, a mam radsej EXP system ako je tu, a nie v skyrimu, no nic, mne sa hra paci a netrapi ma to komu nie, je to ich problem, rozhodne si toto zasluzi 9
    • genki.sudo
      Jj vo chvili, ked uz najdes takmer vsetky casti jedneho materialu (napr. iron, steel, atd) je crafting velmi uzitocny, vyrobis omnoho silnejsie veci nez tie co najdes..

      Akurat je trochu neprehladny, rad by som popredaval vsetko nepotrebne ale u obchodnika nedokazem posudit ktore casti vlastne potrebujem a ktore nie.
      • Zas na druhou stranu nezabírá materiál žádné místo v batohu, takže není důvod se ho zbavovat. Škoda že to neplatí i pro gemy.
  • hitokage
    Dobrých RPG není nikdy dost a Amalur poslouží dobře, až nebude co hrát. Jako novinku ho kupovat nebudu, ale místo u mě na seznamu má jisté.
  • Odulin
    Výborná recenze. Možná trochu stručnější, ale celkově dobrá. Sám mám za sebou teprve slabých 4-5 hodin a pocity následující-->
    Pestrobarevná grafika, která mi chvílemi připominá Wowko. Náběh na zajímavej příběh. Trochu divnej pocit omezenosti z nemožnosti skákat. Hodně kecání o všem možnym. Některé UI prvky připomínající ElderScrolls(názvy některejch věcí apod.). Absence uceleného přehledu statů (utočné číslo, obrané apod.) mě mírně znervózňuje. Výborný pocit z boje. Slušný RPG systém. Celková MMO příchuť. Občas nepřehledná kamera, ale nic vážnýho. Znevýhodněné otevírání zámku na klávesnici. Víc toho asi zatím nemám, celkově se mi hra líbí a rozhodně v ní budu pokračovat, ale špičku v ní ještě nevidím.
  • Me se naopak tenhle typ grafiky moc libi. Rozhodne vic, nez trapne pokusy o realitu. Na stavajicim HW to vetsinou dopadne tak, ze to pocitac (vetsinou GPU) u vetsiny lidi naprosto nezvlada a vysledek je jeste zalostnejsi, nez v plnych detailech. KoA sem po delsim vahani koupil na PC a ne XBOX a mam odehranych neco pres 20h a to sem podle mapy tak v jedne petine (level 15). Grafika mi prijde naprosto vyborna a pohadkova. Vubec to nekazi napeti v momente, kdy hrajete za cisteho maga se zdravim neco malo pres 100 bodiku a k tomu na HARD *1* To vas pak desi kazde zasusteni a uz se teleportujete do protejsiho rohu, kouzlite ochrany stit, pridavate sveho magickeho nohsleda Fear Gorta, ktery vas chrani co mu kosti staci a pro jistotu jeste ohlusujici a oslepujici kouly blesku... co kdyby to bylo nebezpecne, ze *2* Mam rad fantasy pohadky (njn, je mi teprv 35) a tak proste zachranuju a pomaham kde muzu, hned co se vratim z prace (rodina je na horach :) a rad si vyslechnu "zajimave" pribehy. To k tomu holt patri. Prekvapilo me taky, ze hra uklada savy na cloud,takze kdyz sem v praci hru ukazoval kolegum, tak stacilo dat "continue" a byl sem presne tam, kde sem doma nad ranem koncil. Hra ma i par chyb. Treba UI by slo na PC udelat mnohem lepe, kamera se obcas dostane po zem a jeji FoV je dost uzke, magicky kamarad se rad nekde zasekne a to bohuzel i v boji. Je to holt jen hloupa kostra se sekerou a blembakem s rohy, tak mu to holt trva, nez si uvedomi, ze musi maknout, jinak jeho pan pujde k zemi *3* Taky ochrany stit maga sice krasne zakrivuje obraz okoli, ale bohuzel ne u polopruhlednych objektu, ktere se zrejme renderuji az po samotnem stitu a to pak maji vsichni, se kterymi mluvim (a ze jsou mistni zeny pekne rostle a je na co se divat *2* ) rasy mihajici se pres oci apod. Celkove ale po dlouhe dobe hra, kde se bavim dlouho do noci. Lidi touzi po click-festu Diablu a pritom nadavaji na jednoduchost a pribeh KoA? Vtipny.
    • Prosim, co znamena, ze jsou savy na cloud? To jako bez netu si hru neulozim? Nebo je to, jako treba v Civ 5, volitelne. Dik.
      • Dik, nechapu ta minuska za jednoduchy dotaz.
      • Skoro všechny hry co mají cloud, mají i savy lokálně na disku, tak se nemáš čeho bát.
    • MrSanta
      Mágové mají gortíka na vyvolání? Já si snad jednou zahraju i za prskavku *1*. Nejdřív ale musím dojet mého might-pure warsworna s greatswordem.
      • DarkHawk
        Co to je gortík? Muže vyvolávat kostru ze sekerama.
        • MrSanta
          Fear Gorta. Já mu říkám familiárně gortík *1*
    • fuj
    • Mimochodem, orchestralni hudba se podle Credits ve hre nahravala v Praze!
      • DarkHawk
        Pro Mága ten štít někdy ani není potřeba. Bleskurychlé úhyby k tomu magické kruhy s kombinaci s jinými kouzly + naplněný Reckoning mode. A nepřátele zničís takovým způsobem jak se v Amaluru sluší a patří. *1*
      • Umaroth
        presne tak, jak rikas ''klikfestové'' hry, to neni muj salek, já asi udělám opačné rozhodnutí a koupím to na xbox, ale pockam az klesne tak na 20liber, ted budu platit plnou cenu za ME2 a witchera 2 na xbox, tak budu uvazovat ekonomicky, ale kazdopadne reckoning si nenechám ujít.
        • Taky sem si rikal, ze jeste mam co hrat (nedavno sem koupil se slevou Witcher 1+2 za par liber na GOG.com) a ze bych mohl pockat na levnejsi verzi nebo dokonce koupit hru uz pouzitou, ale pak sem se rozhodl podporit autory a zaplatil plnou cenu. Asi to budou mit tezky, jak tak posloucham ostatni.
  • genki.sudo
    Solídna hra.. Trochu to designom pripomína MMORPGs (Vždy tam je región s mestom uprostred a okolím s questami). Údajne si tvorcovia robia i priestor a fan základňu na nejaké MMO. V každom prípade túto hru vynáša nad priemer práve spracovanie bojov, ktoré je myslím veľmi dobre pojaté. Viem si predstaviť že pokiaľ človek nie je zvyknutý hrávať akčné hry, trochu ho to odradí, ten boj až taký ľahký nie je.. Loot je tiež obstojný..

    Dal by som jej 7,5/10..
  • Šílená,ale naprosto šílená sračka...další tupá bezduchá mlátička s grafikou jak pro pětiletý děcka..nudné,nezáživné a asi po stopáté omleté téma...
    • trololol... tupá a bezduchá, přesto zábavná (říkal někdo Diablo?), grafika je ok.. hratelnost na vysoké urovní, takže pokud člověk není honílek a pixelhunter, zapomene, že hra nemá bokeh dof, dx11, ultra SSAO HBAO, ubersampling, gigamegaultra textury... grafika má být pohádková a přijemná, což v tomhle případě splnuje
    • NonSuch
      tvuj nazor prestal byt relevantni v okamziku kdy si se zacal navazet do grafiky ze je jak pro peti lety decka, tuhle mentalitu proste nikdy nepochopim, co presne to je ta grafika pro petilety decka?
      • MrSanta
        Asi tak. Akorát pro mě jeho názor přestal být relevantní hned po pátém slově jeho příspěvku.
      • grafika pro 5ti lete decka je treba battlefield 3 (nic proti) jen ze dost mladsich hracu chce jen grafiku starsi hraci chcou hratelnost, pribeh a proste KVALITU a grafika je az na poslednim miste ale proste je ted doba ze kdyz hra nema ultra mega cool nadupanou grafiku tak je to hned odsouzeno k zaniku proste dmnce
  • Hra s dobrým nábojem ,ale bohužel zpracování alá japonská rubačka mne po chvilce začalo štvát.Až dohraju Cannon Fodder 3 tak se ktomu možná vrátím a dám tomu druhou šanci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit