Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A samozrejme je jeste velice naivni si myslet, ze vsichni ti zde zminovani lide neznali hudebni teorii. Mozna nepouzivali noty, ale hudbu rozhodne znali. To jen dneska kazdej trouba si mysli, ok, nemusim vedet vubec nic, naucim se jak drzet par akordu na kytare a vsichni mi kleknou k noham. A v predstave maji ty sve idoli, o kterych si mysli, ze taky se nic nemuseli ucit a ze oni maji stejny talent. To je ale blbost. Takhle to mili muzikanti nedotahnete nikam dal nez do naky punkovy kapely, ktera zajima 10 kamaradu, kteri prijdou na koncert 2*, 3* a pak uz je to prestane bavit :)
  • Za 2 roky se takový sweep picking rozhodně nenaučíš. Techniku musíš brousit desítky let. Akordy a noty nejsou žádná raketová věda, vše se dá relativně jednoduše a rychle našprtat. Otázka je jen, jak s tím tvoje prsty a cit dokážou pracovat.
  • Hmmm: Takze treba si myslis, ze kdyz Jimi Hendrix hral v Expirience, tak slozil celou skladbu a basakovi rekl, tohle musis hrat, bubenikovi dej tam presne tohle a nic vic a nic min. A vsechno jim to predehral, predbubnoval? Nebo snad jim dal celou skladbu v notach? Tak jak ji vymyslel? Aby to zahrali? Jo aha, vzdyt on udajne neznal hudebni teorii, neumel noty, tak jak... Kdyz nekdo neumi hudebni teorii, muze slozit pisnicku, muze hrat na kytaru, muze napsat melodii a slova, ale nikdy ti neudela komplet skladbu se vsema nastrojema a tak jak vy vysledku skladby zni na nahravce. K tomu prave potrebuje lidi, kteri mu s tim poradi, protoze oni tomu rozumi...
  • Za prvé, oni si tu hudbu/texty skládali sami. Nikoho dalšího k tomu nepotřebovali. Takhle to funguje možná v popový muzice. Za druhé, zmiňovaní kytaristi jsou jedni z nejuznávanější, takže si trochu mimo. Být dobrý a uznávaný absolutně nesouvisí s teoretickou znalostí hudby a ostatně ani s technickou. Kurt Kobain např. je legenda a na kytaru nějak extra hrát neuměl.
  • Jo, to sedí. :)
  • hitokage
    Paráda, už se těším, až hrábnu do strun a to dřevo zazpívá jako mariňák v bordelu po třech letech na moři *1*
  • Fuck the bass player!!! *1*
  • To rozhodne neni. Dva roky jsem ucil kytaru, a jeste prilezitostne ucim, takze si myslim, ze mam o tom docela predstavu.
  • Typicka reakce. Samozrejme o tech lidech, kteri ty pisnicky temhle lidem davali dohromady, doplnovaly nastroje a harmonie, coz bez znalosti hudby nejde, ty nikdo nezna. Dalsi lidi z kapely, co tu hudebni teorii znali. Jasne, to je same Morrison, Hendrix a kaslem na noty vole... A me je to jedno, sami se od zacatku odrovnavate v tom byt dobri v muzice. Aspon zbude uznani na jine :)
  • voodoochild
    Jeden môj kamarád to krásne vystihol slovami " Hrať dobre punk neznamená vedieť zahrať všetko a úplne geniálne, znamená to vedieť zahrať h*vno a to h*vno vedieť využiť k tvorenie skvelej muziky " *1*
  • V punku normál ne. :)
  • Naučit se teori je rozhodně snažší než dobře zvládat některé pokročilé techniky hry jako sweep picking, bending na více strunách, flamenco atd...
  • Amen... a Jimmy Page to samý. Teorie je brzdou kreativity...
  • Není nad to, když někdo hraje zoufale špatně a ještě houpe hlavou do rytmu s velmi drsným výrazem *1*
  • Hendrix teorii neuměl a vadí to někomu?
  • Takhle to nefunguje.. obtiznost se meni podle toho jak dobre/spatne ten clovek hraje..cili pokud zacinal tak to mel takhle "easy"..pokud by to daval, uz by to preci jen vyapdalo jinak
  • Nevim jestli to je uz venku, ale DLC pro basu ma byt..pc verze uz ho ma snad obsahovat primo na disku. Teda jestli se ty hry uz nekdy dockame..po tech odkladech neuverim dokud to nebudu mit pred sebou :-)
  • voodoochild
    A predpokladám že na existenciu nás basákov sa zase zabudlo *1*
  • mirroj
    Tak toto je iná paródia... Hrať celý song na jednej strune a 90% času dokonca aj na jednom pražci :D. A ešte sa u toho tváriť že hrá na gitare. Borec hovoril že to hral 20 hodín... Keby 20 hodín v kuse skúšal chytiť power chord (stačí ho držať cez dve struny a už to má nejaký zvuk) a posúvať ho po hmatníku na tých 5 miest (akordov ktoré stačia na tento song) tak sa to podľa mňa priemerne zručná opička musí naučiť...
    Ale na druhú stranu by som si pozrel ako sa to hrá na nejakej "super expert godmode" obtiažnosti.
  • sugyn
    Uvidime, pristi tyden me prijde hraci stanice tak to vyzkousim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit