Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra měla poměrně zásadní problémy - idiocké spawny mobů a extrémně zlouhavé cestování. Snad tohle vyřešili, i když velmi pochybuju. Jinak velmi zajímavá a podle mě docela unikátní a pěkně vypadající hra.
    • Johnny
      nevyřešili, ani na to nesahly a v tom je ta hra pravě tak strašně nudná
  • MidnighT91
    Jo komplexní xD... O téhle hře už jsem toho napsal dost a stojím si za tím. Ta hra se Witcherovi nevyrovná ani v jednom bodě. Nulovej příběh, extrémě tupá ai, bezduché charaktery, zdlouhavá grindovací hratelnost, úkoly jako zabij 45 králíků, spousta nelogičností, neměnící se prostředí (když nepočítáte dlc) pořád se obnovující nepřátelé (20x bojujete s tou samou chymérou a kyklopem) později už nepřátele ignorujete a jen proběhnete kolem. V podstatě zhruba 60% hry strávíte běháním tam a zpět. Jak řekl Joe, Hra dělá od začátku všechno proto aby vám znechutila hraní. Má to maximální potenciál ale je těžce nevyužitej, věřím že budoucí druhej díl bude daleko lepší...
    • Komplexní ta hra určitě není. Příběh je bídnej a charaktery taky nic moc. Úkoly, hlavně ty z nástěnek, jsou celkem k smíchu. Přesto mě to zatim baví, hraje se to dobře, má to takovej zvláštní feeling neznáma, nevíš, co tě kde čeká. Je to takový přístupnější Dark Souls s pomocníkama.
      Akorát se obávám, že po 15ti hodinách mě to přestane bavit. No, uvidím.
    • Tak mám odehráno 22 hodin a všechno co jste napsal je pravda. Jediné co mě u toho zatím drží, jsou ty souboje, které mě "zatím" baví.
      • Jinak ještě co se toho běhání týče, je dobré že v PC verzi je neomezené rychlé cestovaní, pokud jsem to pochopil dobře, to na konzolích nebylo a muselo se za to platit...
        • MidnighT91
          Ano to je pravda, je tam Eternal ferrystone takže si je nemusíš kupovat do zásoby, Každopádně než najdeš dost portcrystalů aby ses bez běhání dostal po celé mapě tak jsi na konci hry kdy už je ti to jedno...

          Musím říct že kdyby tam byl jinej způsob jak se rychle přesouvat (třeba pštros) tak by bylo takhle omezené rychlé cestování skvělej nápad. Jenže tam není...
  • Že to není klasické JRPG? Tohle je snad to nejklasičtější JRPG!
    Do příběhu tě to hodí, žádný cavyky. Žádný možnosti rozhovorů. Žádný piplání s přidáváním bodů do statistik tam i tam, všecho se odvýjí od equipu a level je jen na HPčka. Dobrý souboje, jednoduchý, ale zábavný, otevřenej svět, kterej tě nevede za ručičku atd. Jestli tohle nejsou znaky JRPG tak já už nevím. :)
    • Máro,
      asi mysleli grafický styl. Jinak máš pravdu.
    • moc jrpg to nevypadá. Jrpg bývají naprosto lineární, nejsou možnosti dialogu, spíš jen odklikáš rozhovory, souboje jsou na kola, kde přiskočíš k příšerám, švihneš mečem, pak přiskočí příšery, švihnou tebe chapadlem, bývá to anime. Nejspíš jsi žádné jrpg nehrál
      • JRPG to je, ale ne na který jsi zvyklej, smiř se s tím *3*
      • Příběh je V DD naprosto lineární, nejsou tu žádné možnosti dialogu.
        Souboje na kola rozhodně nejsou podmínkou pro JRPG.
        Anime stylizaci, ač na první pohled možná ne, má a dost velikou.
        Spíš bych řekl, že ty jsi žádné JRPG nehrál, a pokud ano, tak pouze Final Fantasy ;)
        • TheGGG
          resonance of fate, last remnant (hry co mám v současnosti rozehraný BTW) jsou typické JRPG, DD rozhodně klasické JRPG není...
          • Last Remnant jsem měl kdysi taky rád, takže mě rve srdce, když ho tady vyzdvihuje takový pako jako ty a už by sis měl fakt uvědomit, že ty si tady ten, kdo neví co mele. I když....., co příspěvek, to perla, člověk se aspoň pobaví, takže......... nepřestávej, napiš mi nějakou "pissardí tardovinu" plís :)
          • Last remnant byla šílená sračka, sorry :)

            Jinak, tobě jde fakt jen o ten turn-based combat, co? To je úsměvný.
            • Skvelu stylizaciu omalovanky pre japonske decka
              http://www.rpgfan.com/pics/The_Last_Remnant/ss-012.jpg
            • TheGGG
              je to dobrá hra a má skvělou stylizaci... ale hádám, že anonymkům z games nemá cenu něco vysvětlovat...
            • Last Remnant je hrozna omalovanka, to ta bavi hrat? No a navyse to nie je ani dobra hra, ani ked si odmyslis klasicky detsky farebny artstyl.
            • TheGGG
              last remnant je skvělá hra, ale začínám nabývat dojmu, že ty jsi pěkný idi*t... Hlavně si nehraj na znalce anime a JRPG, protože očividně nevíš o čem meleš...
    • proč by to jako nebylo RPG? Ty Zaklínač trolly neřeš, ty za RPG považují milion custcén a milion prázdných slov...
      • Jeden z největším Zaklínač trollů jsi tady ty. Pod každým pochvalným příspěvkem hromada tvojich grcek. Jsi jen hlupé děcko. *1*
    • TheGGG
      well, není to na tahy a není to anime stylizovaný... tak to tak klasický není...
      • JRPG ani zdaleka nemusí být na tahy, to říkají jen ti, co hráli pouze starší Final Fantasy :)

        JRPG (navíc k tomu, co jsem již vyjmenoval) má velmi lineární příběh bez možnosti ho nějak ovlivnit.

        V tom jsou hlavní rozdíly mezi JRPG a WRPG. A nikoliv, jestli je to na tahy.

        Není to anime stylizovaný? Moje postava má momentálně asi 3 metry dlouhej, širokej meč, takže asi tak ;)
        • TheGGG
          nevíš o čem mluvíš... většina JRPG je na tahy a třímetrový meč neznamená anime stylizaci... takže tak...
          • Nechci kazit iluze, ale jelikož je to japan role-play game tak to JRPG je, že to není na tahy tenktokrát je jejich věc.Anime postavy tam fakt nefigurujou takže klasika typu FF to opravdu není no, ale japončíci se v ty hře nezapřeli vůbec.
          • Ano, stará JRPG bývala na tahy, ale ta doba je dávno pryč. Třímetrový meč neznamená anime stylizaci? Ok, tady končím tvými slovy: Nevíš o čem mluvíš. Howgh
            • 3 metrový meč=anime? Co třeba warhammer, trpaslící se zbraněma co by v životě neuzvedli, co se týče stylizace je DD anime asi jako skyrim... a tvrdit že všechny jrpg mají lineární příběh bez možnosti ho ovlivnit znamená, žes jich moc nehrál a jen kecáš, protože JRPG znamená japanese role playing game, = jakékoliv rpg vyrobené v japonsku a to i pro západní trh a máš spoustu her kde volby dopady mají, naopak to, že západní rpg mají více konců je spíš otázka pár her než pravidlo, hlavně v posledních letech, nebo mi chceš tvrdit, že dungeony měli běžně víc konců... takovýhle "znalce" mám nejraději *7* skoro všechny grindovací hry mají daný příběh který neovlivníš vůbec
            • a Tales of Zestiria!!!!! Takže ta doba je pryč možná tak u tebe ty trololo...
            • TheGGG
              ne a zase ne, třímetrové meče nejsou symbolem anime, ale hádám, že člověk co nezná ani JRPG ani anime to moc nemůže vědět...
            • Kde přesně se tu oháním klasickými JRPG? Můžeš mě citovat? Jinak letos vyšlo ještě skvělé
              Undertale
            • Jen mi přijde vtipný, že se tu oháníš typickejma (podle tebe) JRPGčkama, jaký jsou jejich hlavní znaky a tak, a pak sem louskneš opravdu typický JRPG Child of Light. :D
              Expert rozhodně nejsem, jen nežiju v iluzi, že JRPG musí bejt tahový :)
            • ano, child of light je JRPG, tedy aspoň dle samotného Ubisoftu. Třeba nám povíš něco jiného, ty jsi tu expert, co? *15*
            • Doba, ve který všechny JRPG byly na tahy, je dávno pryč. Jinak Child of Light, rly?
            • Xenoblade Chronicles, Child of Light? Ta doba je pryč? Rly?
        • to se ale pleteš, že nejsou možnosti dialogu. Hned ze začáku máš možnost zaplatit/odmítnou zaplatit cestu té blonďaté obchodnici. Pak můžeš vyplatit tu rodinu, aby se odstěhovala z toho baráku atd...
          • Já měl spíš na mysli něco komplexnějšího, než jen ano/ne ;)
            • jako někoho zachránit nebo nezachránit. Vždy je to ano/ ne. Pokud chceš více omáčky, tak to máš říct, rovnou...
    • Odvíjí*
      sorry, psal jsem to dost rychle :)
  • jakubc
    Jen detail - framerate není omezen na 60, mechaniky hry nejsou navázané na framerate, takže vyšší framerate nevadí.

    EDIT: Potřeboval bych vysvětlit pawny a jejich itemy - co se stane, když dám najatému pawnovi nějaké vybavení, třeba zbraň? Dočetl jsem se, že je to permanentní dar původnímu majiteli, ale zároveň taky to, že dary lze dávat jen jednou a to, když pawna propouštíte, takže mi to nedává moc smysl. Mohl by mi to někdo znalý vysvětlit? Díky
    • mechaniky jsou navazane na fps, ale rozesirat se to zacne az nad 150 fps, takze to nikoho nemusi moc trapit.
    • Vybavení najatých pawnů měnit nejde nebo alespoň mě to nešlo, cokoliv co jim dáte do inventáře nebo co seberou se v okamžiku jejich smrti nebo propuštění přesune do "skladu/banky".
      • Ano, dary jdou dávat jen při propouštění a je to vždy jeden item, který vyberete.
  • Jede mi to dobře. Ovládá se to dobře k+m. Když se zapne ta těžší obtížnost je to fajn.
  • Dá se to hrát v klidu i na klávesnici? Udělal jsem chybu s darksouls 2, a po čase jsem to bez gamepadu vzdal..
    • Mne sa to hra lepsie na k+m. Jedina vec co je horsia je neanalogovy pohyb, kde si medzi run / walk treba prepinat. Inak som po vyskusani gamepadu vs k+m skoncil pri k+m , premapovane niektore tlacidla na viactlacitkovu mys a hraje sa to vyborne.
    • Grand
      Na k+m se to hraje lepe nez na gamepadu.
    • Na klávesnici+myši se to dá hrát naprosto v pohodě, na gamepadu si to ani nedovedu představit, jelikož hraji rangera a potřebuji mířit...
    • Krescz
      kup si Xbox contoller je levný a podporují ho všechny hry + je pohodlný
    • TheGGG
      proč si teda nekoupíš gpad...? To jsi tak zarytý pravověrný pcčkář, že cokoliv jinýho než K+M je pro tebe hereze?
      • wenceslaus
        Není moc pohodlný.
        • TheGGG
          to je věc názoru... IMAO někdy je lepší než K+M
          • wenceslaus
            Jasně, že je to věc názoru... ale právě proto si ho část lidí nepořídí. Hrával jsem na něm dost a prostě mi nesedí, ať jsem hrál cokoliv. Snad jen Portal jsem si užil víc s Razer Hydra.
    • panebože, vždyť ten gamepad stojí 300 korun
  • takže je to akční RPG ve stylu Witcher 3, Dragon Knight Saga, Kingdoms of Amalur, Dark Souls, TES hry a samozřejmě vrchol žánru Gothic ... otázka jak bude kvalitní. Možná to časem zkusím. Recence to má poněkud smíšené, stejně jako třeba Two Worlds
    • Je to dobrá hra, o tom moc nepochybuj. Své chyby má, ale nabízí zajímavý zážitek.

      Two Worlds má smíšené recenze mnohdy kvůli opravdu nepovedené optimalizaci, kterou ale později opravili. Oba díly jsou podle mě dobré, ačkoli to samozřejmě není top rpg. Ale kdo rád rpg typu Skyrim, tak pro něj Two worlds je zajímavou volbou.
    • Zalínače bych tam netahal, to je nejméně RPG, to stojí jenom na filmovosti. Tady máš milion povolaní, spousty abilit, tříd, podtříd, spousty itemů, spousty role-playingu. Navíc jsou tam rozkazy pro pawns... Jak říkám Gothic + TES + Dark Souls = DD.
      • Gothic + TES + Dark Souls = DD.
        tak to zní moc dobře :-)
        • Gothic 2 je asi lepší, ale to atmosférou mně to připomíná. Navíc Dragon' s Dogma má fantastické dungeony, fakt jak pravé, temné dungeony, tohle jsem v open- worldu dlouho nezažil takové dungeony...
  • TheGGG
    a je to alespoň dobře optimalizovaný? Že bych si to koupil po druhý aj na PC, ale nějaký nehratelný šunt rozhodně nechci...
    a reakce typu:"tak nemáš hrát witchera 3 hahaha" fakt slyšet nechci...
    • nightborne
      Je to optimalizovaný velice dobře. Máš možnost 4K rozlišení a neomezenýho fps (v PC verzi) - což je sice fajn, ale nezakryje to, že ta hra je graficky zastaralá, to je vidět zkrátka dost. Naštěstí tady hraje prim megamonstrózně gigantickej zážitek a ne grafika =).
    • PC port je dosť dobrý.. grafika v tejto dobe už neočarí, ale je dostatočná + rozbehajú to aj slabšie PC + max. fps je 140, čo je dosť slušné.. aj ovládanie na klávesnici je vcelku ok - oveľa lepšie ako pri Dark Souls PC porte - len niekoľko vecí tam je čudných.. ale ak máš nejaký gamepad, tak je to lepšie s tým hrať ako na K+M
    • Sr_Lobo
      Ale nepocitej s tim ze to budes hrat na klavesnici, pri tvorbe postavy (psani jmena) sem zjistil ze Backspace, je jak pro mazani znaku tak pro odvirani nejakyho dialogovyho okna... na to jeden facepalm nestaci.
    • Maxed out + ENB na 7870 kolem 60FPS...
      • TheGGG
        to zní good...
  • tomocz
    Další přeceňovaný konzolový rádoby RPG? Koukal jsem na pár videí a přijde mi to jako obyčejná rubačka s poněkud prázdné působícím a ošklivým světem.
    • Aspoň je to lepší než zaklínač,ale na Dragon Age to stále nemá.
      • tomocz
        Zaklínač mi právě nahodil tu laťku v zaplněnosti světa. Proto mi svět v Dragons Dogma přijde tak prázdnej, když tam jde městem a skoro nic tam není, narozdíl od Zaklínače, kde je každá vesnička vymodelovaná do detailů tak, aby to prázdně nepůsobilo. Stejnej problém mám i s MMOčkama, protože tam mi ty oblasti přijdou taky strašně nepřirozeně prázdný a nudný většinou.
        • Zaklínač 3 má naprosto stejné vesničky. Jedna chalupa ve druhé jako přes kopírak. *3*
          • Všude tvoje grcky, jsi hlupé děcko.
          • tomocz
            Jasně, protože tam určitě když si vesničan stavěl barák, tak si najmul architekta, kterej by mu postavil chaloupku, která je oproti sousedům úplně strašně originální. Logicky asi ty stavby budou v daný oblasti podobný (hlavně aby plnily svůj funkční účel pro vesničana a ne pro oko turisty), krom toho že každá vesnice byla úplně jiná co se týče rozplánování budov, jejich zasazení do krajiny apod. A pak právě těch detailů, o kterých mluvím, který eliminovaly tu prázdnost prostoru. Ne že jsem šel prázdnou ulicí mezi dvěma holýma zdma, jako to je v Dragons Dogma, ale ty ulice byly plný bordelu, louží, věšáků na prádlo a kdo ví čeho všeho ještě.
            • tomocz
              Trotl je tu ten, kdo píše, že si najmuli "architektura" :D A průměrně tři chalupy? Hrál jsi to vůbec? Tři chalupy byly snad je v úkolu kde jsem nakonec našel Marigolda, jinak ty vesnice měly 10 a víc baráků *2*
            • ty trotle. Kolik těch vesniček tam bylo. 15 a tam průměrně tři chalupy. Naprostá lenost udělal normální svět. Jo, a že ty chudé chalupy obsahují zlato a další věci, za který by si mohli koupit barák v Novigradu, nikdo neřeší.
            • tomocz
              Co to meleš? Architektura? A víš jak funguje taková tvorba opravdu openwordlu s milionem vesnic? Určitě ti budou pro každej barák zvlášť skládat každý prkno, aby nebyl ani jeden barák náhodou trošku podobnej. Dej si facku.
            • spíše to vypadá, že si opravdu najmuli architektura, protože 100% stejné chalupy ve Velenu, jenom jinak poskládané.
      • Ano, možná podle tebe. Necpi to ostatním.
    • jo, skusil som to, a je to rubacka ako souls hry, ale jednoduhsia(nie "hardcore" ako si vravia souls hraci)
      ale konecne prva hra, kde spolocnici ktorych neovladas aj nieco robia, niesu len kulisy :)
      • Dark Souls není tak těžké, jak se obecně soudí. Už jsem projel Sens Fortress a jsem v katakombách (asi třetina až polovina hry), žádný boss zatím nebyl natolik tuhý, že by se po chvíli snažení nedal zabít. Zatím jsem ještě nezabil červeného draka na mostě, ale vrátím se pro něj. Nejhorší byl asi Capra Demon, protože se s ním muselo bojovat na malém prostoru. Myslím si, že Icewind Dale 2 nebo Wizardry 8 bylo možná těžší - tam si stačilo zvolit nevhodnou partu na začátku a člověk po dvaceti hodinách hraní zjistil, že dál se prostě nehne.
        • Takže Ornsteina se Smoughem už máš za sebou? A hraješ to sám, nebo používáš summony? V tom je totiž dost velkej rozdíl. Poslední věc, ta obtížnost Dark Souls nepramení jenom z bossfightů, kolikrát je větší záhul se k bossovi vůbec dostat, než ho pak zmlátit - typickej příklad je Iron golem, Quelaag, nebo Nito. Všechno lehký bossové, ale člověk se k nim musí dostat přes tak šílený lokace, že má kolikrát chuť si to hodit.
        • mna souls 2 chvilu bavilo, ale nieje to moja salka kavy, je to priliz akcne, neustale treba byt v strehu :)
          radsej znova ten Icewind 2
          • souls 2 je průmerná hra a zklamaní roku 2014 a ani ten combat tam neni funkční viz strašné hitboxy oproti jedničce. Měl jsi začít s fantastickou jedničkou a dvojku vynechat.
        • Artorias, Manus, Kalameet, Dragon Slayer Ornstein(jdi solo), Gwyn potom ještě Four Kings na NG+ z něho je pěkná kurvaa. Jinak se to dá v pohodě.
      • tak sis mohl dát hardcore obtížnost. Nevím, jestli bys to rozdýchal...
        • nie, jednu hydru by som sekal 2 hodiny, ultra hardcore..pre noliferov mozno vyzva, pre mna nuda
          • o tom hardcore mod není, co tak koukám na youtube..
  • komplexní, to jo teda :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit