Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych si s milým z dovolením rýpnu do všech, ať jsou to PC hráči či vlastní jiné platformy. Každá zúčastněných stran krade, jako by se nezelenalo. Prosím omluvte mi tuhle frázi, ale musel jsem, jí napsat. Nejsem tolik vzdělaní v problematice PS či Xboxů, ale jednu věc vím, že se tu krade hodně, jen zatím uživatelé nepřišli, jak se dá pohodlně získat nelegální, tedy kradené hry ! U PC je problém o něco lehčí. Uživatelé jsou natolik zdatní a PC dovoluje větší manipulaci s nelegálními kopiemi her a proto je také lehčí hrát bez starosti nelegální hry !

    Tím se dostáváme k jedné věci, jestli pánové a dámy. Vše je dáno jen prostorem, který je dán určitou platformou ! !
    Ještě jedna či dvě věci k mému souvětí. Lidé si také kupují DVD přehrávače, které jim dokáží přehrát i nelegální kopie DVD. Zde je to stejné, jako u nelegálních kopií her.
    A prosím nevím proč se říká pirátství ?!? Pánové z redakce možná je to terminologie, která je v této problematice určena. Ale podle mého názoru byste měli psát: Kolik bylo ukradeno !!!! Ano, psát o krádeži a ne o pirátství. Pirátství je prosím něco jiného a hlavně u něho hrozí reálně i smrt. (Musel jsem si rýpnout)

    PS: Neobhajuji ani jednu stranu ani nezačnu psát o tom, jak vydavatelé mají zlepšit úroveň prodejnosti či co mají nabídnou kupujícím, aby se hry prodávaly.
    Má osobní věc je ta. Mám na to koupím, nemám šetřím. A pevně doufám, že tyto nelegální kopie her stáhli, jen děti a mladiství do 18 let. Ale bojím se, že je realita někde jinde.

    PSS: Čekám, také na mojí adresu kousavé komentáře *3* *3* *3* Ale svůj názor, jsem řekl *16*
    • Ale podle mého názoru byste měli psát: Kolik bylo ukradeno !!!!

      Nesouhlasím, to je příliš slabé, správně by se mělo rovnou psát kolik vývojářů zemřelo kvůli tomu hlady !!!!!!!!!!!
    • nic nového, ale názor to je :)
    • mas narok na svoj nazor :)
  • Prej "...které sázelo primárně na PC komunitu." Dobrá perla. Tohle možná platilo do té doby, než ta hra opravdu vyšla a všichni viděli, jak debilní konverze z toasterů to je.
    • Crysis 2 neni konverze a dokonce to neni ani port. Je to multiplatformni hra delana na multiplatformnim enginu.
      • Vždyť ta hra na PC bez patche vypadal kvůli limitům konozlí naprosto příšerně...Dobře jim tak když si na PC verzi nedali záležet!
        • Fajn, a vy se tomu divite, ze si nedali zalezet, kdyz si nabehli u prvniho Crysis na PC? Nekolikrat v rozhovorech bylo jasne receno, ze prave kvuli piratum dalsi exclusivni PC titul delat nebudou.

          A ted se kouknete na tento clanek, kde "udajne" si Crysis 2 na PC stahlo z torrentu skoro 4mega lidi. *13*
          • nikdo se tomu nediví, ale Crytek očividně na PC komunitu už zase tak nespoléhala :)
            Naopak, totálně na ni jebou, jde jim jen o peníze - náklady na vývoj her se totiž vyšplhaly do mamutích rozměrů díky zaměstnávání darmožroutů.
      • s jasnými limity směrem k PC oproti prvnímu dílu. Slovíčkaříš ale je to prašt jak uhoď, navíc tomu ani moc nevěřím..
        • Tak si ten Cry Engine sam osahejte. Pro PC je komplet cele SDK k dispozici. Multiplatformnich enginu je mraky namatkou napr. Unreal nebo Unity.
  • PC hráčů je více, proto je celkem logické že bude více stažených PC titulů.. (bohužel steam nechce zveřejňovat čísla a krabicových verzí se někdy prodá více na konsole, avšak celkově by zvítezil pc).. navíc je mnoho lidí, kteří než si hru zakoupí, tak ji vyzkouší.. proto jak už tu někdo psal tak by nebylo od věci napsat kolik lidí si daný titul koupilo ;)
    • smejki
      "PC hráčů je více"
      -> smutné, prodeje PC her jsou zlomkové oproti konzolovkám
      "bohužel steam nechce zveřejňovat čísla"
      -> veřejně možná čísla z digitální distribuce známa nejsou, ale rozhodně je znají sami vývojáři a z jejich chování lze snadno usoudit, která platforma je výdělečnější
      "kolik lidí si daný titul koupilo"
      -> na konzle zpravidla vždy násobně více
      PC je prostě piráty prolezlé a ekonomicky jde o druhořadou platformu. Můžeme se donekonečna hádat o to, jak moc jsou statistiky nekompletní, ale chování vývojářů hovoří jasně.
      • to není chování vývojářů ale vydavatelů = manažerů, právníků a jinejch jarmulko-finančníků :)
        • smejki
          ježiš *7*
    • PC hráčů je možná víc v Evropě, jinde je to jinak .-)
    • "(bohužel steam nechce zveřejňovat čísla a krabicových verzí se někdy prodá více na konsole, avšak celkově by zvítezil pc)"

      Bohuzel doby, kdy v prodejnosti hralo PC prim uz jsou davno pryc (krom MMO her a par special titulu). Ani digitalni distribuce to nezachrani. Proste konzolovy trh ma mnohem vetsi kupni silu (pro hry) nez PC.
      • vazne? mas na to nejaky dokaz? :)
        • Bohuzel vetsina informaci o prodejnosti se drzi pod poklickou a i ja jsem vazany NDAckem. Pro sirsi verejnost muze byt signalem pouze pocet skutecne hrajicich hracu v ramci komunity jedne hry. Tam kde na PC hraje v jeden moment max 100k hracu, hraje v multiplayeru na konzoli treba 10x vice lidi.

          V den spusteni Skyrimu byl na Steamu peak 250k hracu (soucasne hrajicich). Z toho se da statisticky odhadnout ze bylo koupeno cca 400k PC verze (praxe, budete mi muset verit). Vezte, ze jen na X360 se podle neoficialnich cisel prodalo pres 2 mega.

          Vice lze zjistit z vyrocnich zprav EA, Activision etc. specialne u titulu, ktere nejdriv vyjdou na konzoli a az pak na PC.
  • My PC hráči si pořád stežujeme proč některé hry nevycházejí na naši oblíbenou platformu nebo proč vycházejí později než na konzolích.

    A tady máme důvod. :( A to přitom jsou PC hry ještě levnější než na konzolích...
    • calwin
      to si nemal povedať :D teraz ťa zakopú pod čiernu zem tlačítkom "nelíbí"
      • Tak to mi vůbec nevadí. To co mi vadí je to jak samotní PC hráčí útápí herní PC scénů, svojí drzostí a zlodějinou a ještě jsou to schopni svádět na vývojáře a to jen proto že nejsou schopni pochopit to že krádež je prostě svinstvo.

        Naštěstí je ještě pořád dost opravdových Hráčů kteří si hry kupují!
      • Ataker
        Ale nebojí se napsat pravdu, což se cení.
  • misho8723
    Informácie z jedného zdroju, a už sa hovorí o tom, že je to definitívne :D keby sa spočítali všetky údaje z torrent stránok, tak vtedy by to malo dáku cenu, ale toto? A podľa mňa v tejto dobe aj tak ľudia najviac sťahujú z linkov (share stránky) a nie z torrentov.. napríklad taký Zaklínač 2 by poriadne zamiešal umiestnením a takisto Skyrim
  • Ellendway
    torrentfreak.com není zrovna vhodný zdroj. Ti lidi tam nemají přístup na privátní trackery.
    • A lidi taky stahují z share serverů... to tam taky není započteno.
  • A když už tak "přesně" víte, kolik se čeho zpirátilo. Mohli byste nám říci, kolik se doposud prodalo Crysis 2 na PC? A prosím, žádné VGCcharz. S klidem si troufnu tvrdit, že přes svojí portovitost, se tam prodává výrazně rychleji než Crysis 1 a o to jde především. *4*
  • U toho "víme" by mohl být link z čeho že to vlastně víme.
  • calwin
    ku podivu :D multiplayerovky
    • to jo, ale verim, ze velke mnozstvi lidi, kteri si to stahli, si i nektere ty hry koupili. napr ja z tech top 5 koupil 2. piratstvi neni vzdy uplne na skodu...
  • u všech top5 jsem svatej.. zato jsem CIV 5 koupil když jsem to u ní minulej rok udělal..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit