Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skrátka pc už dnes pro hry je málo výdělečné a i zbytečné tak se potom nedivte že vývojáři raději vydávají čistě na konzole kde čeká daleko větší zisk. pirátů na pc bylo a bude mnohanásobně víc a pokud to na něj budou firmy stále vydávat tak to kazit prodeje bude furt
    • Názor hodný jednoduchého trhovce, co k tomu dodat. *3*
  • To že si jej stáhlo 3 920 000 lidí neznamená, že si jej stáhlo 3 920 000 lidí :)))
  • Ataker
    vy nevítt co je to games on demands?
    • Ježiši dej už s tím pokoj človeče. *7* Samozřejmě že víme. Největší fail Microsoftu jménem Games for Windows to má totiž taky. Moc přes to neprodají, protože narozdíl od Valve nebyl Microsoft za posledních 5 let PCčkářům schopen nabídnout jedinou původní zajímavou hru.
  • ....a ještě jedna věc - to,že si crysis 2 stáhlo 3 920 000 lidí ještě neznamená, že by si ho jinak 3 920 000 lidí koupilo.
    • To máš naprostou pravdu. :) Ale je to stejné jako kdyby si ukradl auto v prodejně a řekl si že si ho ukradl proto že jich měli dost a určitě by je všechny neprodali....
      • Kr.Pa
        http://www.youtube.com/watch?v=ALZZx1xmAzg
      • matty-the-gamer
        Zase jedno dementní přirovnání... Auto není hra, stejně jako kravička není meloun(slovo kr*va je zakázané?)... Ani nevím jak logika může někomu vůbec dovolit něco takového napsat *7*
        • Ty sy snad mentálně postiženej!!! Nechápu jak prostě nemůžeš pochopit že když ukradneš produkt který někdo vyrobí za účelem zisku a vlastní na něj veškerá práva tak je to prostě a jednoduše krádež.

          A ty i tobě podobní, kterejch je tu v této diskuzi, republice i na světě nespočet si může s podobnejma výmluvama leda vytřít kaďák... A my ostatní normálně chápající lidé můžeme jen doufat že i Vám to jednou třeba taky dojde.
          • už ses vykecal :)?
          • matty-the-gamer
            Ach jo, s tebou nemá cenu o něčem diskutovat, jsi dutej jak bambus. Takový věci běž raději vykládat sobě podobným... *7* A já se ani na nic nevymlouvám, řekl jsem tu snad někde, že jsem zazobanej warezák? Ne, sice si taky často něco stáhnu (on se z toho ten svět nepodělá a doufám že ty také ne), ale jinak si většinou normálně hry kupuju. A ne, nejsi chápající člověk, protože ani nedokážeš porozumět jinému názoru.
            • Já ale ani nechci aby si o tom se mnou diskutoval! Jinému názoru samozřejmě ochoten porozumět sem a jsem ochoten i o něm diskutovat pokud tady takový názor je. Ale NIKDO mě nepřesvědčí o tom že stahování her zadarmo neni špatná věc!!!

              Když si hru koupíš, tak si zaplatil autorovi (+ pár dalším) za její vývoj a distribuci a ocenil si jejich práci. Když si hru stáhneš, tak si okradl vývojáře a distributory a podvedl si je. Jiná varianta tady není.

              Bohužel hromada lidí toto není ochotná pochopit, protože se vymlouvají na to že to dělá každej a řikají si, proč já bych za to měl platit když ostatní to mají zadarmo. Já to na jednu stranu chápu, ale nic to nemění na tom že to neni správné a ani legální.
  • No no.. ja jen čumim jaké jsou žhavé diskuze dneska na slovo "pirátění" ... nikdo si neuvědomuje (a hlavně ta hromada moralistů) že každá doba si nese svoje. Bohužel/bohudík (podle strany na které se nacházíte) jsme v době,kdy KONZUMNÍ styl života sežral půlku zeměkoule. Nikdo si ničeho neumí vážit a hlavní "prioritou" je "sežrat a najít další". Technika nám umožňuje si hru stáhnout,tím pádem s tím musí tvůrci počítat. Navíc dnešní hry ani ZDALEKA nekorespondují svou cenou k obsahu... tvůrci her už nejsou vášniví tvůrci ale jen obyčejní programátoři prahnoucí po zisku z prodeje neplnohodnotného produktu. Jako bych každým rokem prodával svoji starou felicii s pokaždé novým nátěrem vydávanou za for mondeo ;)

    BTW: crysis 2 je IMHO hluboký propad pod sandboxový crysis 1 ...
  • Kolko z tych hier malo demo ?
    • smejki
      jaké bylo pirátění v době, kdy dema byla skoro na všechno?
      • Veskoslav
        No na to ani já neznám odpoveď. Vy nad ano? V době, kdy byla dema pravielností, nebylo pravidelností rychlost netu a rozšíření torrentů a různých ulozto.cz jako předtím. Lidé vždycky někdo koupil a od něj si ostatní vypálili. Tudíž statistika neexistuje, tudíž bych byl velice opatrný s těmito závěry.....
        • smejki
          ne nadarmo zná matematika nástroj interpolace. nebudu hledat konkrétní data, ale dle všech studií piráství pomalu a stále klesá.
          např. dle tohoto zdroje je míra piráství (obecná, ne herní, ta je jistě mnohem vyšší) v ČR 39%. Dle wikipedie je míra piráství v ČR v roce 2005 přes 45%.

          Můžeme se há dat o číslech, což nemám v plánu, ale míra piráství byla onehdy vyšší než dnes.
          • Jen bych opravil, že tohle není interpolace ale extrapolace. Zatímco interpolace je při vhodně zvolených uzlech velmi přesná, extrapolace je prostě vždy jen odhad a její přesnost není zaručena a tedy o pirátění v době dem nevíme pořád nic.
            • smejki
              fuck lol. tyhle dvě věci si furt pletu (jen názvem). a tak jsem radši šel přesvědčit a evidentně narazil na špatný zdroj, děkuju za opravu.
      • ZvacA
        Pravda, situace byla téměř stejná. Mám dojem, že ona teorie " stahuju, páč nahrazuju demo " je jen jistá novější berlička k okecání, než přímo obecně nepopiratelný fakt - tím se ovšem nesnažím moralizovat vůči pirátství a jeho "škodlivostí", ale osobně pochybuju, že by těch, kteří hru stahují jako prostředek k vyzkoušení a zhodnocení hry před případnou koupí, byla výrazná většina. Zvlášť to bije do očí k faktu, že právě dnešní "pirátské" verze jsou často líznuté nějakou tou chybou ze schválnosti, takže on ten obrázek bude nejspíš ve výsledku stejně negativní i vůči originálu, než by byla třeba právě u toho dema, takže si kolegové nějak nepomůžou.
        • "Zvlášť to bije do očí k faktu, že právě dnešní "pirátské" verze jsou často líznuté nějakou tou chybou ze schválnosti" - jedině v případě věcí od Bohemia Int a Batman: Arkham Assylum nebo Silent Hunter 5/Ubi triggery. Víc problémů často způsobí systém ochrany proti kopírování poctivým legálním uživatelům, než čekání na funkční crack v případě pirátů, kteří mají často lepší zážitek, než uživatel legální kopie...

          Nene, v tomhle to není.
        • Veskoslav
          Znám jenom dvě hry, které nějak "poškodili" pirátské verze. A to Arma 2, kdy zbraně jsou neřesnější, nepřatelé málem nesmrtelní, u tohoto nevím, zda-li jsou opravné cracky. Pak je tu Serious Sam 3, kde byl nesmrtelný a neuvěřitelně rychlý škorpion. Nešel zabít a kvůli němu jsem si tu hru i stáhl, abych se na něj podíval a to i přesto, že mám koupený originál, protože mně to zajímalo. Ale i toto je minulostí, jelikož opravný crack to vymazal. Tudíž si to člověk zahraje a může si to koupit a myslím, že za ty peníze to není problém v případě poslednho Sama, jelikož u něj nepřestřelí s cenou jako je například u posledního CoD.
  • Zajimalo by me kolik se Crysis 2 PC prodalo. Nemate nekdo tuto informaci?
  • Wlad
    Na kupovanie hier musi clovek dospiet, mam 19 a len teraz zacinam...
    • Veskoslav
      Já si hry kupuji od 15, to není o věku proboha. To je naprostý kec. Když chci skutečně hru, tak si na ni můžu vydělat. Pokud si ji stáhnu, tak si ji stáhnu i kdyby mi bylo 60 nebo 15. Je to o tom, že takový Cod MF 3 rozhodně za 1500 nebo kolik nenabízí tolik, jak tomu odpovídá cena. Navíc cena u nás je stejná jako na Západě, ale v poměru k platu je to zase o něčem jiném. Myslím, že by lidé u nás kupovaly mnohem více hry, kdyby měli plat dejme tomu 30 000 průměr, on je totiž rozdíl utratit 1/10 za hru z platu nebo 1/20 z platu.
      • Ano, neni to o veku, ale o charakteru cloveka. A bohuzel konzumni spolecnost smeruje ke ztrate mravu a bezcharakternosti. A zatim co za meho mladi jsme se konzumu velmi branili a pohrdali jim, dnesni mladi mu podlehli a hltaji ho se vsemi jeho negativy.
    • Tohle je opravdu pravda. Hry jsem začal kupovat někdy od 24 roku života. Do té doby jen stahování, dneska bych už nic nestáhl. Crysis 2 jsem koupil na aukru v el. distribuci za 200kč.
  • Whoossain
    Je ale zajímavé, kolik se na diskuzích o tomto tématu objeví zapřísáhlých kupujících originálů. Až by se zdálo, že je herní průmysl naprosto za vodou, protože jich je víc, než samotných prodaných her. Když pak tito jedinci dští oheň a síru na piráty a sami mají plný MP3 přehrávač stažené hudby a chroustají chipsy u stažených filmů, tak mi to přijde absurdní *5*
    • Veskoslav
      Jelikož stáhování filmů a hudby pro osobní potřebu není nelegální a ani trestné, tak je Váš příspěvěk zcela mimo a zařazujete se tímto do sekce troling na tiscali:)
      • Whoossain
        Jedna věc je právní kvalifikace, druhá pak řekněme morální hledisko. Dle našich zákonů je trestné pouze sdílení takových kopií. To ale neznamená, že je morální tato díla, o kterých vím, že uploader jejich poskytnutím porušil zákon, stahovat. To, že je takové stažení bez dalšího šíření právně nepostižitelné je pravdou. Je ovšem také pravdou, že to poukazuje na dvojí morálku a alibizmus jedince, který tyto pirátské kopie využívá a zároveň odsuzuje užívání pirátských kopií SW, v tomto konkrétním případě her.
        • mm to nebude podle me alibismus ani nic takoveho. imho jednoduse chyba systemu. exploit. a clovek se ho jen naucil vyuzivat
    • Pokud vím, filmy si vydělávají hlavně z kin a reklamou. Muzikanti zas koncerty a nejspíš i něčím z rádií.

      Ale nějak mi uniká souvislost s herními společnostmi.
      • Whoossain
        Především to má souvislost s pokrytectvím některých z nás, které se tu projevuje a přijde mi směšné.
        • Pokrytectví je patrně jeden z hlavních rysů moderního člověka. Každý někde něco bere bez toho, aby za to platil, třeba už jenom proto, že se to legálně sehnat prostě nedá. Proto mi přijde zcestné porovnávat herní průmysl s jinými odvětvími zábavního průmyslu. A taky protože většina her si vydělává jen a pouze prodeji (pokud vím).

          Co mě přijde směšné je otevírání tohohle tématu při každé příležitosti.
  • No tak lidi, kouknete se na ty cisla... mely by jste se nad sebou zamyslet! ... je na case to tahat z warez fora, at ty statistiky nejsou tak hrozny ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit