Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 4 miliony Crysis 2 na PC versus 900 tisic GoW na xbox 360? Cekal jsem, ze ten rozdil bude vetsi. Krom toho Crysis 2 rozhodne nebyl smerovany predevsim na PC komunitu. Prave naopak. Ze se stahne 3.5 milinu kopii MW3 se cekalo. 4 hodiny singleplayer kampane ne nepodobne te z predesleho roku je pro mnohe malo. Zvlaste pro lidi, kteri nehraji multiplayer. U Crysis 2 me to ale velmi mrzi, vzdyt je to nejlepsi FPS na PC od vydani prvniho dilu. *9*
    • ze ty si nehral MP v BF3 ?
      • A ani nechci. *3*
        • nemáš na to pc *12*
          • To nemam no, ale ani tak na to nemam moc chut. BF bylo vzdycky na dlouhy cas (dlouho trva nez dostanes nejakou odezvu) a ten uz ja nemam. To bych si asi radsi koupil MW i kdyz je to ptakovina, ale na nekolik desitek minut denne to zabavi. Schudnejsi reseni pro me ale je si zazavodit v F1 2010. *3*
    • Veskoslav
      Nejlepší FPS od vydání jedničky?:) Prosím neuraz se, ale proboha v čem je nejlepší?:-D
      • Neda se konkretizovat v cem je nejlepsi, je proste lepsi nez vse ostatni co vyslo. Vyjmenuj mi nejake lepsi FPS ktere vysly od vydani Crysis 1 na PC a jsou lepsi nez Crysis 2. Jde mi o singleplayer kampan, multiplayerove akce me nezajimaji, ani ten nejkvalitnejsi neprekona kvalitni singleplayer kampan.
        • Uplne s tebou souhlasim. Crysis 2 byla radove horsi nez jednicka, ale na druhou stranu jsi nevybavim kvalitni fps strilecku na PC, ktera by v dobe vydani tuto hru prekonala. Zminovane Singularity byla fajn hra, ale u Crysis 2 jsem se bavil urcite vice. Medal of Honor jsem nehral a Deus Ex, Dead Island a Dead Space je uz podle me trochu jiny zanr. Vsichni nadavaji na Crysis 2, jak je to strasna hra, ale to vubec neni pravda. Je "jen" horsi nez jednicka... Jinak mam doma originalku Crysis 1 i 2.
        • Můžete se na mě zlobit jak chcete ale:
          1) singl v BF3 mě bavil víc.
          2) Portal 2 (fps to přece je ne?)

          Zkrátka, Crysis 1 pro mě není Crysisem 2 překonán. Dvojka mě naopak NEUVĚŘITELNĚ zklamala. Jsem rád že jsem ji nekoupil a to mě kámoš lámal. Sám na to pak nadával. Místo toho jsem koupil něco jiného, už ani nevím co.
          • Portal 2 je logicka hra. Pro me to FPS neni. Krom toho je take horsi nez prvni dil. Crysis se mi take libil vic prvni dil a o to vic me mrzi, ze nic moc lepsiho nez Crysis 2 nevyslo. Snad jedine Stalker Call of Prypiat, ale tam je to samotne strileni take dost mizerne. Spis je to o atmosfere a bloudeni po skvele designovanem svete.
        • matty-the-gamer
          S posledními 2 řádky naprosto souhlasím. Taky si moc nepotrpím na MP. Podle mne byla jednička mnohem lepší než dvojka, ale zas tak strašná jak se píše ta dvojka nebyla. Jinak jestli chceš slyšet nějaké mladší než jednička a lepší než dvojka, tak mě napadá Bulletstorm, Singularity, Battlefield 3 a určitě Hard Reset (podle mě).
          • Bulletstorm a Hard Reset jsou oldschool hry prakticky bez kampane a Battlefiled 3 je v singlu skutecne komicky. Multiplayer je sice dobry, ale pro me je BF2 stale lepsi. Trojka ztratila dynamiku a sazi spise na zpracovani nez hratelnost. Skoda.
          • Veskoslav
            Tak Bullet je spíše si na vybirí zlosti, tam moc ta kampaň není:-D Něco jako Mortal v FPS.
        • Veskoslav
          No jestli kampaň v Crysis 2 považuješ za kvalitní.....Tudíž začneme hrami, co jsou lepší v single než Crysis 2: Napadá mně Singularity (skvělá kampaň se 3 alternativními konci), Deus Ex, což u toho člověk musí používat mozek, Gear of War 2 (trojka za moc nestála), i ten poslední Medal of Honor, dále Dead Island, Dead Space 1 i 2. Dále se mi už nehce vypisovat hry, co mají rozhodně lepší single než Crysis a u některých z jmenovaných musí člověk použít i mozek.
          • Singularity podle me neni lepsi, Deus Ex jsem nehral tak nevim no, Gears a Dead Space jsou TPS a Gears nevysly na PC, Medal of Honor byl spatny vtip, Dead Island je stejna pitomost jako Left 4 Dead (zombici jsou Out;-).
      • Moment, moment a co Martyho mrzí? Copak Crytek na C2 nevydělal nebo co? Mohl by tu někdo ukázat úplná, aktuální, prodejní čísla Crysis 2 na PC? A prosím ne onen demagogický britský retail z prvního týdne prodejů, kdy pak konzolisti šířili nesmysl o 14% celosvětovém podílu PC verzí. *2*
        • Me nezajima jestli vydelal nebo ne. Mrzi me, ze takto kvalitni hra se pirati vic nez cokoli jineho a prodeje nejsou na urovni, ktere by si hra jako Crysis 2 zaslouzila.
  • Veskoslav
    On je dalším problémem ten, že většinou člověk může zboží vrátit. Nekteré řetězce dokonce i 14 dní a použité věci, ale v originální krabici. Hru si ale člověk vyzkoušet nemůže, protože dema už se prakticky nedělají, gameplay či videoukázky jsou dělané na efekt. Tudíž člověk stáhne, líbí, zaplatí si oiginál, protože si vývojář či studio "zaslouží" peníze za dobře odvedenou práci. Ale kolik lidí by si takto koupilo hru, kdyby si ji třeba na 2/3 hodiny mohli vyzkoušet? Dovolím si tvrdit, že naprosto stejný počet jako teď Protože ti, co stahují a násldně kupují by si to koupili a vyzkoušeli a ti, co si stahují a následně smažou, protože hra je brak, tak by hru stejně vrátili a peníze by jim tak byly vráceny.
  • Urug
    "Na druhou stranu, je jisté, že si piráti vždy najdou nějaký dobrý argument, proč je morálně správné do produktu neinvestovat, ale prostě si jej vzít."

    Proč argumentovat zrovna "morální" správnost? Sami hovoříte o produktu. PC hry jsou produktem na trhu, který má určité vlastnosti. Jednou z těchto vlastností je, že potenciální zákazník má možnost v praxi zcela beztrestně, s minimem úsilí tento produkt získat zadarmo. Po tom potenciálním zákazníkovi přeci nikdo nemůže očekávat ba ani chtít, že se zachová jako mecenáš nebo charita dobrovolně přispívající komerční společnosti (a to zpravidla nemalé). Tato společnost stejně tak využívá všech dostupných prostředků aby profitovala na úkor zákazníků. Fungování trhu prostě není založené na dodržování morálních zásad, nýbrž na zákonech. A každý zákon, který není naplnitelný/vymahatelný nějakou další mocí, je prakticky zbytečný. Přičemž se ukazuje, že naplnitelnost takových zákonů je v určitých oblastech IT (jako je i tato) prakticky nereálná a navíc nedokáže být vůči každému stejně spravedlivá. Nepřijde mi vhodné označovat někoho za piráta jen kvůli tomu, že existuje nějaký nedomyšlený, nenaplnitelný a nespravedlivý zákon. A dle mého názoru je naprosto nelogické, stavět naprosto přirozeně jednajícího zákazníka , do pozice toho odpovědného - výroky typu: "Můžete si za to sami."

    Jinak já už jsem došel k tomu, že si koupím hru , ale stejně si stáhnu a hraji warez verzi, poněvadž zpravidla: neobsahuje otravné ochrany/aktivace/registrace, dostat hru do počítače je často rychlejší než přes oficiální/legální kanály, poskytování updatů a řešení problémů (i formou diskuse pod odkazem na torrent) je často rychlejší a kvalitnější, nepříjdu o preorder/DLC kontent, který stojí nesmyslné peníze...
    ...to přeci není normální...
  • Veskoslav
    A nejvíce mně baví, jak tu konzolisti tvrdí, že nekradou a další kecy. Chtělo by to zjistit poměr pc ke konzolím a poměr krádeží. Nakonec by vyšlo to, že jsou na tom +- stejně a konečně by jim sklaplo a přestali by pořád dokola omýlat to samé. Navíc konzole brzdí vývoj.
    • calwin
      ale ty zas nevieš...
      na PS3 ti sotva niekto niečo upiráti ak nemá verziu 3.55 ...
      • Veskoslav
        Na PS3 se nepirátí? Nenech se vysmát!! Znám minimálně dva ve svém okolí, co mají tolik originálních her, kolik je teď v Ostravě sněhu. To totiž neustále Sony tvrdí, jak to má skvěle zabezpečené. Jako to tvrdilo u dat svých zákazníku atd.....
        • calwin
          no ne... tak potom asi budem vážne jediná výnimka medzi konzolami :D :D ... nemyslíš vážne :D... PS3 JE dobre zabezpečená... od patchu 3.55 sa nikto nemôže len tak ľahko dostať na CFW ... nie je možnosť spustiť hry ktoré korešpondujú s patchom 3.70 + tuším... ak už chce človek pirátiť tak za to vyhodí viac peňazí pretože je potrebný zložitý proces downgrade a priamy zásah do konzoly... tak mi nechci tvrdiť jak sa strašne piráti prinajmenšom na PS3 ... vidno že ty si okolo toho zabezpečenia ani len neprebehol očami...

          a to som ešte nezačal hovoriť o jailbreakoch a teraz true blue dongli ktorý je tiež dosť nahovno spravený a to by fakt nejaké 15 r decko čo nemá na hry úplne zničilo...
          samozrejme že tieto veci sledujem ale len z dôvodu že ma to zaujíma... neprajem si teda nejaké obviňovačky...

          ak už teda chce niekto pirátiť tak musí mať dobrú zhodu okolností aby mal správny patch... a vyžaduje to nejakú technickú zdadnosť... už len toto odradí veľké percento pirátov
          o dôvod viac prečo sa predáva xbox lepšie... tam stačí iba vymeniť mechaniku a flešnúť...

          povedz :D stojí ti na PC toľko prekážok aby si mohol začať pirátiť?
          • Veskoslav
            Jo to jsem četl, taky jsem kolik už ochran bylo takto prolomeno, je to jenom otázka času. Nic víc. Konzole, pokud člověk chce, tak "pirátí" stejně jako pcčkář. Jenom u pc to vybadá hrozivěji, ale ono to bude tím, že poměr pc:konzole je asi tak 30:1.
            • calwin
              ano ale konzoly majú tieto ochrany aspoň riadne ochránené a efektívne... prišlo CFW? vydaný patch 3.60 koniec ... nikto sa na cfw dalej nedostal... ostatne ma serie iba to svinstvo čo prichádza keď je nový patch... nikdy nevieš čo sa zmení v podmienkach a o čo ťa pripravia tak ako to bolo pri funkcii linuxu... kopa orchán bola prelomená a následne zase zaplátaná... takže možnosť v pirátení pokračovať bola dosť na bode mrazu a muselo sa čakať... problém je že na PC iba stiahneš crackneš a hráš... a to je to čo pirátom poskytuje všetok ten luxus prečo si hru nekupovať :)
  • Veskoslav
    Dalším problémem nás platících je ten, že jsme nakonec v důsledku 100krát více omezování ochranami, které jsou stejně do týdne prolomené. Když už hru zaplatím, nechci být omezován. Napřiklad mám origo Stalker CoP, ale problém je ten, že hra lze nainstalovat pouze s netem a na jeden jediný pc, proto ho mám na dvou a jeden z nich je cracnutý na single a druhý je na multi. Dříve se přece hry daly hrát na více pc, chápu, že jim tím ubyde zisk, ale nesmyslně mít pořád zapnutý net, když hraji single? Mně to docela omezuje. Samozřejmně, že u her jako DarkSpore či Sc 2 to naprosto chápu, ale u toho Stalkera nikoliv.
    • Teď jsi mi připomněl nedávnou instalaci originálky Mafie 2 přes Steam.Kdyby se to aspoň normálně instalovalo ale ono probíhalo tak že mi to přes 2 hodiny stahovalo nějaký sr*čky...
      • Veskoslav
        Klasika:) Horší je, když si koupíš půl roku starou hru a pak se ti sahujou dvě hodiny jenom patche:-D:)Ale i to se dá přežít.
  • BoB.2
    Mě by spíš zajímalo proč je vývoj her tak strašně drahej , ze statisícovejma platama asi dolů nepudou.
  • Preed
    No aj ked sa na PC najviac pirati,tak pravdepodobne z toho maju stale zisky,inak by tie hry nerobili vobec,ale podla mna si vacsina tych firiem neuvedomuje,ze ak s tym chce bojovat tak musia ist cestou CDprojektu alebo nieco v zmysle vyrokov,ktore povedal Gabe Newel a absolutne nie to,co robi napiklad Ubisoft,samozrejme mozme sa bavit v zmysle vyrokov ''auto by si neukradol,hru ano'' ale imho,ak s tym chcu bojovat tak jedine tym,ze ponuknu hracom nieco na viac a tym si ziskaju ich sympatie,samozrejme mozu sa rozhodnut,ze takouto cestou nepojdu a prestanu tie hry na PC robit,ale kym ich robia a akurat robia z tych PC hracov debilov tak nech sa necuduju.
  • Veskoslav
    Tak např takový RAGE, originální koupě nešla, stáhnutá šla. Pak ať se naši blázni nediví. Za kvalitní hry jako Sc II, Zaklnač II to dám těch 1300. Ale za CoD či nedodělané hry, co nejdou ani spustit? Jo za 300 určitě, ale za ty jejich prachy?
  • njn upirateni. jenze oficielne si s piratskou kopii MP nezahrajete.
    • matty-the-gamer
      Možná, že dříve ne, ale ted už jsou věci jako Tunngle (virtuální soukromá síť) atd. Pro onlinovky jsou desítky neofficiálních serverů. Už ani multiplayer dnes není "lákadlem" ke koupi hry. *7*
      • jiste pro skalni piraty urcite, ale vetsina lidi je normalnich a kdyz chtej hrat Mp tak ofiko. Na neoficialni s**e pes.
        • Veskoslav
          Navíc na neofiku je vždy tolik cheaterů, že by člověk zabíjel a to ho donutí si ten originál koupi. Pokud není jedním z těch mamlasů.
      • Veskoslav
        Jo taktéž pravda. Ale spoustu her si prostě koupím jenom proto, že mám k tomu vždy patch a multi hraji oficiálně. Např Sc II:)
    • Veskoslav
      To je pravda:) Proto na single upirátit, na multi koupit:-D V důsledku nakonec člověk zaplatí i ten single.
      • tohle je jasne uz 10 let snad kazde rozumne gamesni firme.... ale ne vsichni vydavatele se podle toho chovaji. a pak se divi...
  • matty-the-gamer
    Tak ta čísla jsou naprosto klamná. Znám plno lidí, kteří si za 1 rok stáhnou jednu hru 3x ze stejných odkazů (protože se jim líbila). Pak nikdo neví kolik z těch lidí si hru po stažení koupilo. A taky nevíme kolik lidí si hru koupilo a pak si museli hru nakonec stáhnout aby jim vůbec šla (viz. GTA IV a ACII- originálky se sekaly jak pes, pirátěnky jely jak po másle. A navíc jsou to jen čísla z torrentů, dosti lidí také stahuje z různých free share serverů atd.
    • Jo asi si zapoměl, že tohle je jenom z torrentu, nejsou sem započítána stahnutí z rapidshare atd.... Takže reálná čísla jsou někde jinde (víše)
      • matty-the-gamer
        Výtažek z mého textu: "A navíc jsou to jen čísla z torrentů, dosti lidí také stahuje z různých free share serverů atd."

        Ne nezapomněl. *3* A mimochodem slovo "vÍše" se píše s tvrdým Y. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit