Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maxianimal

    Souhlas, taky to nechápu. 

  • KrPa

    je tak nejak videt, ze redakce ma bordel v tom, co je clasic rpg a computed rpg

  • x_ander

    Samozřejmě, že je. 

  • dworkin

    A víte, že ten titulek nedává smysl, protože v článku je řada her popsaných tak, že rozhodně nejsou top a hrát bychom je spíš neměli?

  • x_ander

    Pokud to budeme brát jako "baldurovky", tak fajn žebříček. Ale jinak "žánr" cRPG opravdu je computer RPG a patří tam i věci jako TES, Gothic, Diablo, dungeony atp. 

    Kazdopadne doporučuju cRPG book od bitmapbooks. Mám ji teď čerstve asi měsíc a je to vážně parádní věc. 

    https://www.bitmapbooks.com/products/the-crpg-book-a-guide-to-computer-role-playing-games

  • Jo no, začátek P:T je dost nepříjemný. Společníky nedostaneš zadarmo, jsou součástí nějakého questu. Ale stojí za to se tím prokousat.

  • Murlock

    No nevim nevim, s tou chválou na OS 2 bych to tolik nepřeháněl. První kapitola and začátek druhé je fajn, pak už jde kvalita postupně dolu a late game source skilly také hodně trivializují combat. Kingmaker pod oběma díly PoE je taky hodně diskutabilní. Numenera na 5? Na tu hru se snad už úplně zapomnělo. Nu což, 100 lidí, sto chutí.

  • 0011

    co se z toho snaží udělat genz mě nezajímá crpg dekády znamenalo computer rpg, hráči, herní magazíny i různé wiki tam zařazují i Diablo - akční rpg

    edit: například největší projekt mapující celou historii crpg tam má nejen gothic, ale třeba i Witcher

  • KrPa

    tu hru jsem zkousel 2x rozehrat a porad ne a ne chytnout, hodne jsem tam byl ztraceny a nemohl jsem tam porad naji zadne spolecniky

    tak nejak zjistuji, ze ty starsi rpg (od icewinddale 2 a neverwinter nights 1) uz me nedokazi zaujat 

  • KrPa

    je to necekane, ale nektere rpg jsou opravu delane primarne na pc a porty jsou az na konzole

  • KrPa

    podle vyctu her se jedna spise o clasicke rpg

    gothic je hlavne akcni rpg

  • 0011

    Ne? Pokud vím, tak crpg znamená computer role playing game a Gothic rozhodně je fantasy a rozhodně vyšel dokonce výhradně na PC, takže je to naopak učebnicový příklad. Stejně jako JRPG neznamená tahové izometrické rpg ale jakékoliv rpg pocházející z Japonska neznamená crpg že se musí jednat o tahové izometrické rpg podle pravidel DnD...

  • Derp_1337

    Tak ovládání na Switchi nemůžu komentovat. Ale to Divinity 2 je fakt super a stojí za to.

    Obzvlášť fakt epičtí parťáci (Sebille, Lohse, Fane, Red Prince) a různé příběhové linky. Jedna z mála her, kde člověk fakt má velkou motivaci si to zahrát několikrát znovu, aby do detailů prozkoumal zápletku okolo jednotlivých hratelných postav.

  • A zase Icewindale poslední... že tam na Vás doletím? 😈  😀. Mě to paradoxně sedlo strašně moc a dobře se mi to hrálo. Měl jsem barbarku a musím říct, že si nepamatuji nějaké záseky. Jinak díky za skvělé články, hned se to jinak čte :-) . Ano, jak trefně poznamenali předřečníci, já bych tam ještě fouknul wizardry 7 a 8, protože na Dark Savantovi jsem začínal a pořád je mi to strašně drahá hra. Ta atmosféra a vůbec se mi dostala dost hluboko. Ale chápu, že to už je těžké retro pro "dědky".

  • Gothic určitě není fantasy cRPG

  • ta hra nemá chybu aspoň na PC

  • ShenksterCZ

    Ještě jsem si vzpomněl na Gothic (Z jedničky jsem byl jako kluk odvařenej). A ještě si pamatuju že jsem dostal Wizardry 8 na CDčkách. To mě taky hodně bavilo.....oh nostalgie ja si to snad koupím :D

  • Gulivera84

    Fakt je to Divinity 2 tak dobry....mam to na Switchi, ale nejak si nemuzu zvyknout na ovladani a dostat se dotoho....

  • Hzjena

    Ano ano....Planescape Torment byla první RPG hra co jsem jako kluk hrál a jsem za to rád, páč je to praotec cRPG s D&D pravidly. Škoda jen že takovou hru dnešní kida už nedokážou ocenit....Když to nemá našláplou grafiku, nápovědu na každém rohu, objekty nezáří na kilák nebo se to nedá speedrunout, tak je to nebaví

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit