Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • On tam byl někdo jiný než Ezio a Altair? 

  Aha.. vlastně zbytek postav byly úplně nudné škváry bez špetky kreativity...

 • Inquisitor

  Obdivuju každýho kdo si ty jména vůbec pamatuje:) Já už ani nevim o co tam šlo.

 • To, že paní Trojanová má raději postavu Kassandry, než Ezia, mě vůbec nepřekvapilo a utvrdilo mě v tom přesvědčení, že jí chybí vkus :)

  A škoda, že celá reakce zapomněla na to, že Altair se objevil i v Revelations, díky čemuž prošel charakterovým vývojem větším, než všechny postavy, od Unity a dále, dohromady :) 

  • 0011

   Pokud je mi známo tak je to pořád ještě slečna a vkus je subjektivní, může v tom hrát roli i to, že je žena a Kassandra představuje silnou a chytrou ženskou hrdinku a těch není zrovna moc. 

   Já mám nejradši Ezia, ale Kassandru mám na druhém místě. Altair se sice objevil v Revelations a jasně že si prošel větším charakterovým vývojem než ostatní a klidně bych si dovolil tvrdit i v celé sérii, protože v jedničce je to absolutně plochá bezcharakterní postava, na čemž není nic špatně, ale v porovnání s ostatními postavami v sérii moc neobstojí. Ostatní nezačínali od nuly a je to jeden z mnoha důvodů, proč dodneška považuju první AC spíš za technologický prototyp než plnohodnotnou hru.

   I přes tyhle důvody mám Altaira radši než Kenwaye, pro mě nejhorší postava v celé sérii, to už radši avatara bez charakteru.

   • Derp_1337

    Jak napsal malacandra.

    Ženy nad určitý věk (25?) nemají v lásce oslovení "slečno". Prý to na ně působí jako kdyby je někdo oslovoval "děvče".

   • OT: Ladislav Špaček, český guru etikety, říká: "Oslovení "slečno" si necháme jen pro velmi mladé dívky nebo servírku, která nás obsluhuje. Všechny ostatní ženy, jakmile jim je kolem dvaceti, oslovujeme "paní"." 

    • 0011

     To řekl/napsal kde že okolo 20? Pokud si pamatuju dobře tak o věku nemluvil, pouze že tak oslovujeme mladé děvče, což oproti mě ona je a nebo pokud si tak dáma sama přeje být tak oslovována a to bez ohledu na věk - ale k tomu se za ni nemůžu vyjadřovat. A co my víme, třeba to tají a je opravdu už paní a nechala si dívčí jméno... 😉, ale což, ať máme jasno, tímto bych rád poprosil paní/slečnu Trojanovou aby se vyjádřila k tomu jak chce být oslovována mimo internetové kolbiště, kde je obecně zvykem si se všemi tykat? 

     Já jsem zvyklý na internetu si tykat si se všemi už přes 20 let, ale kdybych potkal Alžbětu nebo Šárku ve skutečnosti, tak bych je oslovil slečno + příjmení. Nechci soudit Taskoo, ale vždycky když potkám někoho, kdo na komunitním fóru vyká představím si velmi mladého člověka který nepamatuje dobu, kdy se na českém internetu formovala ranná netiketa, ale možná to vykání myslel ironicky, to se z psaného textu špatně pozná, ale určitě by jí tykání vadilo míň než nařčení, že nemá vkus. 

     Jinak Ústav pro jazyk český akademie věd, což je pro mě autorita, narozdíl od Špačka (který ale umí etiketu podat zábavnou formou, ne jako suchaři akademici), se k tomu staví tak, že výraz slečna skutečně ustupuje, možná jsem opravdu staromódní. 

     • Thanquol

      Tak to jsi to delal 20 let blbe... Všechny ženy oslovujeme „paní“, bez ohledu na to, jsou-li vdané, či nikoliv.

      „Á, co jste pro nás připravila, slečno?“ 

      Tak takové oslovení si dovolíme jen vůči velmi mladé dívce - anebo když si o to žena sama řekne. Oslovujeme totiž vždy tak, jak si to dotyčná osoba přeje.

      L. Špaček: „Jak se daří, paní Vávrová?“

      Vávrová (jistě šedesátiletá dáma): „Slečna, mladý muži, stále ještě slečna!“

      • 0011

       Těch 20 let bylo k tykání na internetu. Špačka si vážím, ale to co říká nebo si myslí není svatá pravda a už vůbec nedotknutelná. Tak starý nejsem ale uvedu příklad - pokud ti je 60 a oslovíš 35 letou ženu, o které víš, že není vdaná slečno, nedopustíš se tím automaticky společenského faux pas.

       • Thanquol

        Reakce na příspěvek:

        Nejsem Špaček, ale použil bych mladá paní. Slečnu bych použil možná tak na slečnu z mekáče, pakliže to bude pískle 15-20, co se pohybuje ve společnosti a nevidím důvod nějak samovolně zdůraznovať, že 35ti letá paní nemá potomka. To mi příjde jako nějakej blbej komunistickej zvyk, kdy nezbouchnutý holky byly spolupracovníky považovány za coury. 

        • 0tecFura

         Reakce na příspěvek:

         Oslovení slečno se používá, když ta žena není vdaná ne? S tím jestli má nebo nemá potomka to nemá nic společného. I slečna může mít dítě ne?

     • Jo souhlas...nechtěl jsem z toho dělat přednášku. Jen že u ní nevíme a neznáme její preferenci,  tak mi paní přijde vhodnější. Slečnou se taky nic zkazit nedá.

      • 0011

       Já se rád bavím o etiketě, v práci mám skoro samé kolegyně a po těch letech si tam bohužel připadám že jsem jediný kdo nějaké zásady dodržuje. Ale fakt bych to rád věděl jak si nechá říkat, asi nečte diskuze, no nedivím se jí, ale občas dokážeme být slušní, dokonce po zavedení registrací si troufnu tvrdit většinu času.

 • Maxianimal

  Eivor hezká parodie na vikinga, dost jsem se nasmál - budiž mu to k dobru. Oddysey a Origins hrdinové  příběhově naprosto naivní a nudné. Ezio měl zajímavý arc, stejně jako Altair (když vezmu v potaz i Revelations). Jinak je AC v pozdějších fázích generická Ubigame i z hlediska příběhu na úrovni příběhu z Division, což má pod palcem taky Ubisoft. Ubisoft už prostě neumí udělat pořádný příběh (čest výjimkám). Rozhodně ne ve své AAA produkci.

 • uher

  Žebříček v podstatě k ničemu. Krom Ezia si nevybavuju nikho, kdo by vůbec stál za řeč...

 • QueenBee

  Loni jsem si udělala téměř kompletní maraton AC her (kromě prvního dílu), a Ezio i AC2 skončili na dost horší pozici, než co jsem si pamatovala před deseti lety. I takový nepopulární Connor mě bavil více než floutek Ezio, který si prošel obyčejnou revenge story a nějak nerozumím tomu, co na něm kdo vidí, leda by se lidi drželi svých starých vzpomínek.

  • Derp_1337

   Tak za těch X let hry a jejich hráči prošli určitým vývojem. To, co člověka bavilo před 12 lety, ho teď nemusí bavit stejně. Tehdy to jako "obyčejná revenge story" nepůsobilo.


   S tím vývojem hráčů uvedu příklad: třeba film Borat 2. O kvalitách toho filmu se dá dost polemizovat, ale jedno se musí uznat: Sacha Baron Kohen udělal v určitých momentech dobrou parodii na tehdejší politickou situaci v USA (Trump). Člověk se u toho dost zasmál. Nicméně vám zaručuji, že za pár let ty vtipy na Trumpa už nikomu vtipné nepřijdou a sledovat ten film bude do určité míry trapné.

  • JohnnyLegend

   AC3 byl pro me nejlepsi dil serie. Taky to melo nejlepsi main theme ze vsech dilu.

  • Thanquol

   Tak to klobouk dolů paní. Slušný maraton. Já už bych se nedokopal ani k té dvojce. Naopak jsem zjistil, že 4ka Black Flag je parádně hratelná i dnes. Connora v remásteru mám ještě v plánu a snad se na to i brzo vrhnu... mám teď hrozně otevřenejch kousků, jako Borderlands 3, Baldurs Gate 3.. naložil jsem si toho nějak moc.  😯

   S tím Eziem to vidím stejně a s tím držení se starých vzpomínek, to lidi velmi rádi. Hrozně patrné je to na serii Star Wars a to jsem hlavně pozoroval mezinárnodní scénu. Originalisti jsou odpůrci prequelů, prequelisti zase sequelů. Přitom to jsou pěkný pohádky. Asi je to lidská přirozenost, jak mysl pracuje se zkušeností a jakmile si jednou mysl myslí, že u něčeho postavila základy, tak už ji nechce stavět zase znova. - to já jsem rád za každej novej díl skládačky. každou novou stíhačku, jednotku, frakci, myšlenku.. chci víc dílků!

 • vonTossis

  Ezio, pak dlouho nic, pak ještě dlouho nic a pak celá ta kupa nevýrazných, zaměnitelných hrdinů. AC je moje oblíbená série. Kromě AC III jsem dohrál všechny díly, mnohdy i jako "completionist". Ale jediný skutečně dobře napsaný a nosný hrdina je Ezio. 

 • gio1

  Video jsem jeste neviděl, ale určitě zkouknu. Mozna bych sel trochu proti proudu. 1. Arno Dorian 2. Connor Kenway 3. Shay McCormick 4. Ezio z nostalgie, protože to byl první Assassin co jsem hrál. Jednička mi na mém tehdejším hardwaru moc nejela a kdyz jsem to nedavno zkoušel zpětně tak uz ta hra a ty mechaniky v ní hrozně zestárly, takže jsem to ani nedohrál. 

 • Ezio první, pak dlouho nic a pak zbytek. Tím netvrdím, že ostatní postavy byly vyloženě špatné, ale ve srovnání s Eziem prostě smůla.

  • Derp_1337

   To bylo hlavně tím, že kvalita příběhu od AC3 šla velmi strmě dolů a stal se z toho typický Ubisoftí vývar. Ubisoft moc neumí dělat příběhy.


   Ezio je jednoznačně na prvním místě. Pak dlouho dlouho nikdo. A pak bych snad dal Altaira a Edwarda Kenwaye. Altair byl sice v prvním díle absolutně bezcharakterní, ale podstatně to zlepšil děj Revelations. A Edward mě zaujal kvůli pirátskému prostředí. Zbytek hlavních postav nemá ani smysl zmiňovat, protože si nezaslouží zapamatování.

 • Ezio je asi jasný a vedle něj bych dal Aveline z trestuhodně opomíjeného spinoffu AC: Liberation který vyšel na PS vita a později i na PC. Nejlepší ženská hrdinka imho... no a pak mně napadá ještě Jacob s Evelyn ze Syndicate. Poslední dva jsem nehrál. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit