Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hidden

    Souhlasim, uplne mimo to v BG3 neni, ale je to tak napechovane osobityma postavama, situacema a tak dale, ze se clovek musi nevyhnutelne ptat, kde jsou sakra ty obycejne postavy a denni chleb dobrodruha ve stylu ukolu "zabij pet krys ve sklepe" pro druhoradeho hostinskeho. Aniz bych spoiloval pro ostatni, zvlaste markantni je to v poslednim aktu, kde je jedna velka vec vedle druhe (a nemusi se vubec vyrazne dotykat hlavniho pribehu), ktera by "zavaznosti" leckdy pomalu vystacila na samostatnou kapitolu, ze je to az k neuvereni.

  • Dobře 😂 potom se tedy také pomodli aby bylo odpuštěno inXile za Tides of Numenera bo to lze také vnímat jako herezi 😄

  • Well, FromSoft udělali krok kupředu tím že šoupnuli svůj Soulslike odvar do otevřeného světa. Ale jestli mě zatím něco u mého prvního průchodu hrou opravdu štve, tak je to absence quest logu v jakékoliv podobě - chápu že nechtějí vést hráče za ručičku, taky po nich nechci aby mi šipka ukazovala kam dál jít, ale sakra alespoň mít možnost si zpětně přečíst co který NPCčko řeklo abych si důležitý informace sestavil sám a věděl co dělat dál abych mohl dokončit questy.

    Ne, opravdu nepřidává na imerzi že člověk musí otevřít v prohlížeci Wiki aby se podíval jaký je další krok v questu 😃 to se FromSoftu těžce nepovedlo. Ta hra má krásný svět, zajímavé mobky a bosse, ale těžce nezvládá práci s questy - a to i na rovině hlavních questů.

    Naštěstí co jsem koukal, tak nějaký modder již vytvořil beta verzi quest logu. Jen je trochu smutné že takovou základní featuru musí za vývojáře suplovat moddeři 🥲

  • Hidden

    Naslednika Planescape od Larian bych si take predstavit dovedl, vyjma jedineho - jestli by pribeh, nalada a spad byly alespon stejne tak dobre jako v az temer neprekonatelne klasice.

  • V multiverzu Planescape je dost místa, kde by se Lariani mohli vyřádit, ale určitě by to byla úplně jiná hra než Planescape: Torment, který je taky hodně "dirty".

  • Já hrál osmičku dost dlouho po vydání na nějakém Pentiu 2 a tam už to loadovalo v pohodě.

    Underworldy jsem hrál taky, jen dvojku jsem nebyl schopný dohrát ani podle návodu. Nejsem si jistý, jestli by remake fungoval podobně dobře jako remake System Shocku, i kdyby byl podobně dobře udělaný. Přece jen fantasy RPGček je fůra a System Shock byl něco, co se dost blbě zařazuje i teď.

  • honcka

    On byl problém, že na mý 386 save/load byl asi na 5min. Jinak máš pravdu, sedmička byla mnohem vychytanější a určitě bych nebyl proti udělat totální remake včetně geniálních Ultim Underworld

  • La_Furia-Roja

    ....whataboutismus
  • U FromSoftware to očividně nevadí. Stačí mít řádně zaslepené fanoušky a je vystaráno.

  • surlys

    Torment je jedna z nejhlubších her historie, kde každý dialog má svoje místo,  je to sonda do lidských duší. Právě tebou zmíněné Disco je nejvíce podobné Tormentu. Lariani jsou na úplně opačné barikádě těchto her.  Tvoří konzumní, popcornové fantasy pro konzumenty.

    Musím se večer pomodlit, za to co jsi napsal.


  • "Rebecca Ferguson má hrát Monzu Murcatto v  "Nejlépe chutná za studena". Projekt na který se nejvíce těším."

    COŽE!!??

    O ničem nevím, jdu hned googlit. Monza a hlavně Nicomo jsou taky TOP.

    Díky za tip!

  • No, uvidíme s jakou vlastní IP se představí. Pevně doufám že to bude silně znatelný odklon od DOS a BG3 aby slušně řečeno ucpali ústa všem remcalům 🥲😄 ačkoliv jim rozumím, myslím že bylo krásně vidět na nedávno zavřených Piraních jak to dopadá když studio vydáva hry které jsou si téměř podobné jako vejce vejci.

    U BG3 jsem se bavil...navzdory tomu že dost herních mechanismů podle mě šlo udělat přívětivěji....navzdory tomu že ve hře bylo hodně woke obsahu, tak mě to prostě nerušilo. Počkám až vyjde ten očekávaný final patch a pak si konečně projdu kompletní hru s veškerým obsahem, škoda že až po roce, ale to je běžné i u her které nejsou obrovské RPG se spoustou větvících se dialogových voleb a tunou obsahu.

    P.S.: případný nový Planescape by od Larianů mohl být moc fajn. Od inXile to byla nuda a šeď. Myslím že tou svou šílenou kreativitou, jak tu někteří zmiňují, by právě Lariani mohli skvěle navázat na odkaz prvního dílu.

    Čistě teoreticky bych si naopak nedovedl představit že Larian vytvoří hru jako je Disco Elysium, na to je DE příliš "dirty" (v nejlepším smyslu slova) a to podle mě Lariani neumí/nechtějí.

  • surlys

    Pokud máš načteno ve fantasy, tak se moc nedivím, že to nejsi schopen akceptovat, mám to úplně stejně a popravdě jsem překvapen, že se až takhle glorifikuje brakové fantasy.  Ale co já vím, třeba já jsem ten mimo a bez vkusu. 

    BTW: Rebecca Ferguson má hrát Monzu Murcatto v  "Nejlépe chutná za studena". Projekt na který se nejvíce těším.

    PS. Já jsem šel z Malazu na klasiku. 

  • No co se týká literatury, tak určitě. Přesně jak píšeš, poté co jsem sjel před lety Malaz, tak už mi vše ostatní přijde jako slabý odvar až nuda (až na Abercrobieho, ten je fakt super a Logen je totální badass hrdina jak řemen). Třeba teď jsem z nouzovky sáhnul po Amberu (protože už jsem fakt přečetl co se dá), o kterém jsem slyšel jak je super a nutím se to vůbec dočíst. Plochý děj i postavy, hrůza.

    Asi to bude jak píšeš i s Larianama. Když nad tím přemýšlím, je to fakt kýč (fans Larianů se nečertěte, to je můj soukromý pohled 😉) a cirkus jak píše kolega níže. A na to já už nemám náladu.

  • surlys

    no, hlavně to pak není už ani originální spíše naopak. 😉

  • surlys

    Popravdě ne. Nepotřebuji Divinity Fallout, Divinity BG a Divinity 3. Stačí to Divinity 3

  • surlys

    zkoušel jsem všemožné Divinity a podle mého je tvorba Larianu přiznaný fantasy kýč, nedokázali se od toho kýče oprostit ani v BG, kde se to za mě moc nehodí. To je ale dost subjektivní, někdo to může považovat za to ideální fantasy. 

    Za mě je tenhle styl fantasy už tak 25 let překonaný a popravdě si myslím, že tenhle typ fantasy z celého žánru udělal brakový žánr. Za po posledních cca 25 let  díky znovuobnovení Tolkiena a vynoření skvělých spisovatelů(Erikson, Martin, Cook, Abercrombie) se dokázalo, že ten žánr může patřit i do úplně jiných pater literatury/filmu. 

    Tedy co jsem tím chtěl říci. Pokud tě nechytne svět a styl, tak můžeš mít skvělé mechaniky, ale prostě tě to utahá. Tohle je můj problém s jejich tvorbou. Nebaví se mě pohybovat desítky hodin v brakovém fantasy světě. Třeba to máš stejně?

  • Fallout od Larianů? To by neprošlo přes ego Todda Howarda, protože by to akorát ukázala na mizérii všech 3D dílů (s vyjímkou New Vegas)

  • Jevo83

    Ja myslim, ze Lariani pouzivaju trochu komixovo prepalene scenare/pribehy/postavy a aj herny svet je tak postaveny....

    Zaroven su tie ich mapy do velkej miery sandbox 

    Pathfinder je z pohladu zanru az encyklopedicky priklad seriozneho fantasy, mozno podobne ako Pillars of Eternity (kde Obsidian ale prekombinoval pribeh), tak to je len vec preferencii...

  • V zásadě souhlasím. Podle mého hodně záleží na zasazení. Byli jsme zvyklí (z prvních dvou BG i z papírové předlohy), že Forgotten Realms je relativně usedlé fantasy, kde je jen pár opravdu divných věcí "mimo tabulky". Když Lariani poprvé představili sestavu postav, tak jsem si říkal, že to patří spíš do Planescapu (nebo Divinity) než do FR. Ale zvládli to ukočírovat dobře. Není to vysloveně mimo zasazení. Navíc já mám divné a divoké věci rád, takže ani vyložený "cirkus" by mi v příhodnějším prostředí nevadil. Chápu, že to není pro každého.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit