Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • herni-pametnik

    Ultimu už znají jen pamětníci i proto, že poslední pokus Underworld Ascendant dopadl fakt špatně a nikdo ho mimo fanoušků nezaregistroval.  Fallout a BG jsou oproti tomu pořád živé značky (myšleno i před BGIII, samozřejmě).

  • Hidden

    Prijde mi, ze Larian trpi na to, ze jsou az moc kreativni. Ono to sice zni na prvni pohled blbe, ale v okamziku, kdy je vsechno ve hre kreativni, originalni a zajimave bez "nudne sede vyplne", je z toho akorat cirkus. To byla ma nejvetsi obava treba i s Baldur's Gate, ktera se nastesti nakonec tak uplne nenaplnila, i kdyz podle meho vkusu mohli tu a tam ubrat. Ale jestli me vzdycky neco od jejich her odrazuje, pak prave tohle, protoze pak tomu hernimu svetu proste neverim.

  • Ja mam toto iste s CD Projektom. Proste som si zvykol, ze to tak je.

  • Inquisitor

    Mám to stejně, nedovedu to vysvětlit:) Po půl roce jsem se dohrabal do druhého aktu a už jsem to nezapnul.

  • Tu jsem hrál, dokonce to byla moje první originálka. Skoky šly přežít i v původní verzi. Muselo se opatrně a často sejvovat (tehdy celkem běžný stav).

    Byla to docela dobrá hra, ale jako přídavek do Ultima série to moc nesedí. Především v podstatě ignorovali Virtues a obecně to bylo velké zjednodušení oproti sedmičce.

  • Já jsem z Larianu nešťastný. Mě ty jejich hry prostě nebaví hrát a nevím pořádně proč. Přitom to zjevně jsou výborné hry.

    Naštěstí tu je o owlcat s jejich pathfinderama a roguetraderem a ti mě zase baví moc.

    Sám jsem z toho jelen, oboje je izometricke fantasy s turn base kombatem tak nevím v čem je problém. Možná v pojetí toho fantasy, přiznávám že mám rád klišé rasy a tak. Snad mě to ještě čeká ale nevím nevím.

  • honcka

    Ona i 8 Pagan byla super, akorát jí musel mít člověk opatchovanou, že se o dost zlehčili skákací pasáže (který byly dost frustrující), že v neopatchované verzi buď avatar udělal krátký, nebo dlouhý skok, ale nic mezi tím a patch to změnil, že skočil přesně na kurzor

  • cms.jakub-malcharek

    Jo, tak on vyšel i Shroud of the Avatar, který je duchovní pokračování Ultimy, ale dopadl neslavně.

  • Ne tak úplně. Poslední přídavek do Ultimy Online vyšel v roce 2009, ale tou dobou už dávno všechny MMO hráče přebral WoW. A pak taky nelicencovaná věc jménem Underworld Ascendant z roku 2018, o které ale škoda mluvit.

    Problém je spíš v tom, že za za poslední dobrý díl klasické Ultimy (UO nepočítám) je považovaná sedmička, jejíž druhá část vyšla v roce 1993. Zbytek je ústup ze slávy. Oproti tomu BG2 byl v té době vrchol a pokračoval celou novou érou RPGček (Icewind Dale, Planescape: Torment, Neverwinter Nights, KotOR, Dragon Age...)

  • frank.horigan

    Kdyby vytvořili Fallout Lariani, tak věřím, že to bude i Fallout :)

  • cms.jakub-malcharek

    Tak Baldur vyšel ještě v enhanced edicích, plus ve spinoffech Dark Alliance, takže to není tak, že by se o ní 23 let nemluvilo, narozdíl od Ultimy, po které se slehla zem.

  • Myslím, že to dopadlo, nejlíp, jak mohlo. Fallout už je pevně spjatý s pohledem z první osoby a pochybuji, že by Bethesda chtěla do série zapojit něco, co by zase bylo taktičtější a viděné shora. A Ultima má takový divně roztříštěný svět a navíc už si ho nikdo moc nepamatuje.

    Ostatně Lariani chtěli dělat na D&D frančíze už od založení studia, tak je logické, že se snažili urvat licenci na BG. Teď je evidentní, že všechno to dohadování nebylo snadné a už s tím (aspoň prozatím) nechtějí pokračovat. Těším se na to, s jakou další hrou přijdou.

  • OK Ultima posledna rok 1999, to BG2 rok 2000 tiez nie je buhvico, pripadna datadisk ToB k BG2 rok 2001 :D

    bud je v clanku zly preklad alebo, a to asi skor, je dost zvlastne odvovodnenie ze preco nie Ultima)

  • Jevo83

    Kedze maju vlastne fantasy IP Divinity, Ultima sa mi zda zbytocna... BG3 davalo zmysel, lebo proste BG :)

    Ale taky izometricky Fallout od Larianu....ach😍

  • Joo tak Fallouta od Larianu bych bral asi víc než Baldurs Gate, ten byl fajn, ale popravdě mě někde v půlce přestal bavit. Na Fallouta 1 a 2 mám krásné vzpomínky, to by bylo něco zase zpátky do malované tahovky :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit