Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Psychotic
    Na kvalitu her nemá mísení žánrů žádný efekt. Zase může být dobrý mix a špatný mix.
    Pocit z článku mi hlavně docela sráží prezentace autorových názorů jako fakta. Tím myslím, že Mass Effect je "unavený z žánrové hybridizace" a "vlivem akce na první pocit cosi ze své předpokládané dobrodružné bohatosti ztrácí". Vlhledem k všeobecným hodnocením 9 a více je to příklad hry, které hybridizace nejspíš prospěla.
  • problem neni v mixovani zanru, ale v mainstreamovosti kde se snazi smichat vsechno mozny jen aby to bylo cool pro decka.. je to takova alchymie kde je potreba spravna volba prisad a jejich vyvazenost jinak z toho vznikne sr... :)
    • Neřekl bych, že pro dětska. Spíš právě pro mainstream, jak už evokuje sám název. Pro lidi, kteří nemají čas hodiny a hodiny vnikat do herních principů, je to jistá forma casual her, ať se nám to líbí nebo ne, právě tihle lidé generují většinu zisků. To samé je ve filmovém průmysl přeci, hry už dávno nejsou médiem pro pár nadšenců. A stejně jako u filmu, člověk musí poklady většinou nízkorozpočtové hledat sám, a tam je to pravé TO umění, to co dělalo pro nás "HC hráče" tohle médium tak zajímavým.
      • Ehm... debilná otázka: odkedy mixovanie rôznych žánrov minimalizuje množstvo vnutorných herných mechaník? Nemýliš si to náhodou s zjednodušovaním?
        Žánre sa dneska mixujú aby bola hra schopná(aspoň teoreticky, v praxi to nefunguje) zlákať k sebe čo najväčšiu skupinu hráčov, teda všetkých od RPG(čkarov) po FPS)károv) a ktomu ešte prípadne nejakých adventuristov.

        Niekedy to funguje ale väčšinu času to skôr hru likviduje. Keď si proste chcem zahrať zavodnú hru a jazdiť na aute, tak si logicky kúpim čisto zavodnú hru. Nekúpym si GTA aby som mohol jazdiť na fáre.
        Rovnako RPG, keď proste chcem hru stredovekého(alebo akéhokoľvek iného) zasadenia s štatistikami, príbehom, bojmi na blízko a rozhovormi. Tak si nekúpym God of War ale Oblivion alebo Gothic.

        Neodsudzujem žánrový crossover ale občas(a.k.a väčšinou) končí iba devalváciou vysledného titulu, pretože "z to a tamto sa dobre predáva, tak to vrazme do každej druhej hry a kasírujme". THE END
        • Problem ale nastava, pokud si chci koupit druhy dil perfektniho sci-fi RPG a misto perfektniho RPG dostanu akcni s r a c k u. Nazev hry si jiste domysli kazdy sam. A jeste vetsi poblem je, pokud se to same stane i u druhe hry od stejne firmy. To uz pak nekteri zacnou byt na mix zanru alergicti....
          • MrSanta
            Chápu, že můžeš být roztrpčen tím, jak vypadal druhý díl. Ale označovat ho za sra*ku je přehnané.
            • rekl bych ze na tebe je ten pribeh az prespriliz slozitej a ted se tu chytas veci ,ktere jsou pro lidi naprosto tipicke....
              polud tohle povazujes za blbost tak bys mel asi prestat koukat na svet pres ruzove brejle. Ver mi ,ze ti to prospeje snad pochopis lidskou mentalitu.
            • Genialni pribeh? Ahoj my jsme od Cerbera, organizace horsi nez naciste. Jee, nazdar kluci, jsem videl co za zverstva jste delali. Tak ja se k vam pridam...

              Nazdar Sheparde, uz jsme skoro uklidili torsky, diky nim jsme pokrocili v technologii, Turiane dokonce maji nove zbrane, co jsou zalozene na te z Reapera. A hned potom council. Coze Reaperi? Prece jsme se shodli, ze ti neexistuji.

              Jestli ti tohle staci ke stesti a povazujes to za genialni, tak herni branze opravdu jde do kytek.
            • Santa ma pravdu. Oznacit M.Effect 2 za blbost je vazne smutne. Byl akcnejsi ,ale to dulezite tam stejne zustalo a to genialni pribeh. Pro me ani prvni dil nebyl RPG takze jsem to nak extra neprozival. Jenak k tematu nikdy jsem nemel rad skatulkovani at ve hudbe tak ted poslednich par let ve hrach. Prave proto ,ze se ted zanry ruzne propujujou dava hram urcitej smrnc kterej drive moc nebyl. Otazka je jestli takovej RAGE zrovna RPG prvky potrebuje. Popravde RPG od id Software si nak predstavit nedokazu ac maj za sebou Doom RPG a Wolfa RPG.
  • Ysquanir
    Hmm, příliš nerozumím označení "multižánrová doba". A že první mísení žánru přišlo až se System Shockem?

    Jak psali někteří kolegové přede mnou, mísení žánrů tady je odjakživa, jen se kdysi tak mohutně neřešilo na marketingové úrovni a každému bylo putna, jakým žánrem je ta která hra označena.

    V této souvislosti mě napadají např. X-Comy - mix RTS, turn-based strategie a RPG; Actraiser, který byl kombinací SIM budovatelské hry a plošinovky; nebo třeba stařičký Quest for Glory kde se adventura mísila s RPG trénováním postavičky.

    Toto pseudotéma mi připadá uměle vykonstruované a zbytečné.
  • Treba si me sezerte, ale nechapu vyznam techle clanku. Uz minule jsem mel po tom dlouhym cteni pocit ztracenyho casu, a ted je tomu stejne.
    Samozrejme mi prvni chytrak (celkem i spravne) rekne, at je teda nectu (a asi uz nebudu), ale hlavne doufam, ze nevznikaj na ukor clanku jinejch. Clanku, ze kterejch se kazdej neco dovi.
    Nez me s tim, ze jsem tupej a neumim to pochopit, poslete cist ctyrlistek, tak mi prosim i pripiste strucnej vycuc toho, co z clanku vyplynulo. Neco k zamysleni? Krom samotnyho nadpisu? : )
    Pro me to totiz funguje maximalne jako rekapitulace vseho moznyho.
    Nebo to melo byt spis pro hrace-greenhorny? Pro ty to zase podle me nebude vubec ctivy. Utopej se v nazvech a terminech ktery neznaj...
    No nic - proc tady takovy clanky nemit? Jak jsem psal - jen aby nebraly prostor jinejm informacim - jinak nic proti nemam...
    (Ale rejpat mi zbytecne do Mass Effectu... Priste uz takhle hodnej nebudu ; D)
    • Naprostej souhlas. Článek shrnuje známá fakta (a sáhodlouze se o nich rozepisuje) a někdy si vymýšlí naprosté hovadiny. Například že Warcraft a Starcraft jsou naprosto odlišné hry. Když jsem to četl, začal jsem se smát nahlas. Jo mimochodem jak souvisí healtbar s mixováním žánrů?
    • A jak trefne napsal psychotic: kdyz autor prezentuje svoje dojmy jako fakta, tak to fakt smrdi.
      • Teda napsal to jinak.. .. abych mu nevkladal blby slova do huby...
  • MrSanta
    Já nevím, dřív to bylo tak nějak putna. Když vyšel System Shock, tak se tomu prostě říkalo FPS. Deus Ex se taky označoval jako propracovaný FPS. Teď vydavavatelé, za pomoci žurnalistů, označují pomalu každou hru, ve které je nějaká možnost vylepšení statistik jako mix s RPG.
    Nic proti, ať si tomu každej říká jak chce, ale akorát z toho pak vznikají flamy v diskuzích. Mě je celkem putna, jak tu hru označí. Hlavně když se u ní bavím. Ještě mě napadlo Diablo - to taky, když vylezlo, tak se v recenzích označovalo prostě jako hack'n' slash a po letech to je akční RPG. Když to vezmu z druhého konce, tak se dívím, že jako akční RPG není označován třeba God of War. Taky se tam vylepšují statistiky hlavního hrdiny a odemykají se nové útoky (tj. skilly).
  • Není jednodušší rozdělovat hry na dobré a špatné? Mě osobně je jedno z čeho všeho to uvařili. Hlavně když mi chutná.
    Ono i když smícháš ty nejlepší ingredience, stejně to nebude k jídlu. Občas prostě stačí chleba s máslem.
  • Awakened
    Problém není ani tak mísení žánrů, ale špatné mísení žánrů. Třeba Mass Effect má špičkový příběh, postavy a dialogy, ale po hratelnostní stránce trpí ne tím, že je to mix akce a RPG, ale tím, že autoři nedokázali obě složky propojit.
    Příklad se STALKEREM je trochu mimo. Stalker má spoustu bugů, nedokonalých skriptů, které jsou vzhledem k jeho otevřenosti dost vidět, ale v principu to funguje velmi dobře, nebo snad ne?

    Osobně nemám potřebu hru "pojímat" jako FPS, RPG nebo něco jiného. Hra mě buď baví, nebo ne; základem je pro mě poutavý příběh v uvěřitelném světě a atmosféra, a čistě logicky si myslím, že když se hra zuby nehty drží daného žánru, zážitek to nezvýší.
  • Naprosto zbytečný a nic neříkající článek. Český EDGE L0L.
  • Gonzi
    Článek o ničem... nechápu, co chtěl autor říci... že jsou žánry a že se mísí popisuje na 2 stránky, aniž by to jakkoli rozvinul, nebo snad přidal vlastní názor.

    A mimochodem, žánry byly vždy jen jakési nálepky k danému produktu, které určovaly, co od něj máme očekávat. Bohužel to ještě část herního světa nepochopila a tak pořád u Mass Effectu 2 řeší dilema, jestli tomu říkat akční hra, nebo RPG.
  • Plky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit