Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Sakra, nechtěl jsem vyznít jako fanoušek Score. To opravdu ne. Ten časopis jsem si na rozdíl od Levelu nekoupil 10 let... Ale spíš jsem to myslel tak, že bych raději než rozhovory uvítal recenze, což je v mém případě "menší zlo". Nejvíc mě ale zajímají spíš témata a různé zajímavé články, které nikde na webu nenajdeš.
  • ano, pisal som aj diplomovu pracu a mas pravdu, nestoji mi to za ten cas a fakt by som to nerobil. preto to nerobim. tak isto ako by som nechcel byt ucitelom a trapit sa ucenim deti ktore nemaju o to zaujem... predpokladam ale ze ludia co sa rozhodli byt ucitelmi vedeli a z nejakeho dovodu to isli robit.
    vzdy mas moznost vyberu, bud si najdes zle platenu robotu a budes vyplakavat ze je zle platena alebo si najdes inu, lepsie platenu robotu.
    mas pravdu, eva bol fakt zly priklad, co tak napriklad Tyzden? jasne, to je tyzdennik a ked si spocitas cenu 4 cisel, tak je drahsia nez jeden level, ale zase dohromady je tam ovela viac clankov a tem a nazorov a nie su to ziadne recyklaty z internetu.
    a viditelne si to stale nepochopil, mne nejde o to kolko ja zaplatim, ide mi o to kolko oni pytaju. pokial pytaju 5 eur mesacne a nedari sa (a su casopisy kde pytaju menej a dari sa), nieco je zle a treba velice rychlo zistit co, pretoze inac level nebude vobec coskoro...
    specificke a unikatne veci v ziadnom pripade nezanikaju, akurat sa meni ich format. to je to co kazdy vie a boji sa tu napisat, proste casopis o hrach ako format nema buducnost. tlacene casopisy si kupuje stale menej a menej ludi a najviac je to citelne pri casopisoch venujucich sa elektronickym veciam. internetove portaly mi dodaju rovnaku recenziu ako casopis, akurat ze nie raz za mesiac ale vtedy ked je to aktualne. a temy a clanky a rozhovory sa mozu pisat na internet rovnako ako do casopisu.
    proste redakcia sa snazi udrzat pri zivote umierajuci format. jasne, z diskusii to bude vzdy vyzerat ze to nie je pravda, ale realne, kolko diskuterov kriciacich tu ze by zaplatili za level aj 10 eur by to ozaj spravilo a kolko by to dohromady predstavovalo ludi? ake percento z celkovej uzivatelskej zakladne levelu?
  • Vůbec bych neměl problém, kdyby se oba existující časáky více vyhranili a pro více jednoho upozadili druhé... jeden by tak šel na ruku tobě (třeba Score) a jeden těm, které zajímají právě tyto články (třeba Level) *5* Osobně si recenze v Levelu občas přečtu, ale v naprosté většina fakt jako poslední...
  • Přesně, na co plnou hru...? Raději bych uvítal "silnější" level nebo poukázkovej kupon na origin ci jine sluzby.
  • Vies co, spytam sa ta takto - pisal si niekedy clanok (seriozny viacstranovy text) do nejakeho periodika, diplomovu pracu alebo aspon uvahu na nejaku specificku temu? Ako dlho ti to trvalo? A teraz si predstav, ze by si sa tym isiel zivit. Pri takychto smiesnych cenach, uzivil by si sa tym? Asi nie ze? Musel by si robit viac veci, nielen toto. A potom stoji otazka, preco by si mal venovat svoj cas dlhodobo niecomu, co ti neprinasa peniaze, ktore potrebujes? Mozes to robit na ukor volneho casu, ale je otazka ako dlho...

    Paci sa mi, ze kritizujes, ze porovnavam casopis a jedlo a ty si porovnal Level a Evu :D Periodika ako Eva su kompilaty dookola pisanych clankov stiahnutych z netu s receptami stiahnutych z netu. To znamena ze CAS na pripravu Evy je radovo nizsi ako ten potrebny na pripravu Levelu.

    Cize pokial tvrdis, ze za 3 Eura by si Level v pohode kupoval a za 5 Eur to uz zacina byt otazne tak to hovori len o tom, ze na rebricku tvojich preferencii je jedno pivo mesacne dolezitejsie ako casopis. Nie je na tom samozrejme nic zle, len sa potom netreba cudovat, ze zanikaju veci specificke, unikatne a vsetko sa hrnie len do jedneho uniformneho mainstreamu.
  • Ma to jeste jednu vyhodu, stazena data se nezapocitavaji do FUP. A je to nastesti bez registrace, platbou rovno do kreditu/ fakturu operatora.
  • Mart9
    Raději recenzi na Sniper Elite než rozhovory. Mě ty zahraniční vývojáři prostě nezajímají a nejsou to pro mě žádné celebrity nebo odborníci, abych hltal to, co řeknou. I tady, když je článek o nějakém vývojáři, tak mě to prostě nezajímá. Takže více rozhovorů by z mého pohledu spíš uškodilo.
  • tak sa ukludni a zacni citat co ludia pisu...

    pride mi celkom odveci porovnavat obed s casopisom... preco nespravis to co ja a radsej neporovnas casopis s casopisom? ukaz mi casopis co pri podobnom pocte stranok stoji to co level? pre porovnanie, casopis pre zeny EVA stoji 3 eura, je tam viac stran.
    neries kvalitu clankov, proste je to casopis, stoji 3 eura a z tych 3 eur platia redakciu, rovnako ako v leveli, akurat level stoji 5 eur a aj tak to nezvlada... viditelne bude niekde problem, nemyslis? (len tak pre istotu, to ze nemaju dost inzercie nie je problem ale nasledok problemu)
  • Aha jasně, snad si nemyslíš, že ty peníze dávají ze svého.
  • Prepac, ale zblaznil si sa? *7* normalne neverim vlastnym ociam, ze v tejto dobe, ked obed v beznej vyvarovni stoji 5-6 Eur niekto napise, ze 5 Eur za MESACNIK sa mu zda vela. 5 Eur preboha... bol si niekedy v poslednej dobe v knihkupectve? Hocijaky brak na hajzlpapieri tam stoji 15-20 Eur. 5 Eur za originalny obsah (vynimajuc recenzie, ktore su prezitok) je absolutne minimum...

    Nerozumiem ludom, ktori chcu premiovy obsah, teda clanky do ktorych pisania niekto musi investovat CAS.... a tym nemyslim, len cas na pisanie, ale aj cas na vyskum danej problematiky, ktoreho je radovo viac...a ktori nie su ochotni potom za takyto obsah platit a budu tu riesit ci 4 Eura, ci 5 Eur... Ja osobne si myslim, ze ten casopis by kludne mohol stat 10 Eur, bez plnej hry.

    Treba si uvedomit, ze dnesna doba a to na co sa vsetci stazujeme, cize devalvacia hier, hernych mechanizmov, devalvacia vsetkeho, je sposobena prave neustalym tlakom na znizovanie cien, rychly obsah, instantny konzum. Takto sa ale kvalitne clanky pisat nedaju...

    Ja popravde nechapem, ako pri naklade cca 17tisic kusov, cene 5 Eur a malym mnozstvom reklamy je vobec mozne, ze Level este funguje. Musi to byt naozaj za cenu toho, ze autori su uz dlhe roky oddani tejto veci a vzdy boli priekopnikmi od vydania prveho levelu... a jednoducho drzi sa tym ta komunita pokope...

    peace... ale rozculil som sa... *1*
  • Dogkiller
    Já tě chápu. Je to pro tebe pohodlnější, zvykl sis na to a ke klasickým knihám se už nejspíše nikdy nevrátíš. Je to něco podobného jako si kupovat hry v krabičce na pevném médiu versus digitální distribuce např. Steamu. Udělat pár kliků a za chvíli mít hru v počítači je pohodlnější než vyplňovat adresy, čekat na pošťačku až přinese balík, rozbalovat, manipulovat s disky atd. Zároveň to ale má i něco do sebe. A když jdu ke kamarádovi a vidím u něj plné poličky nádherných krásných originálek, tak mu i trochu závidím. A i když se osobně k nakupování krabicovek už nevrátím, tak to rozhodně nebudu zatracovat nebo zesměšňovat a rozhlašovat, jak je to zbytečné. Každý člověk má holt jiné priority. A je lepší mít poličky plné zaprašených her nebo knih než nějakých kýčů nebo než aby zely prázdnotou.
  • Ronox
    Udělej seriál o vývoji s Unity a hned se ti přetetelí lidi, kteří by si to chtěli zkusit.
  • To co jsi napsal, musi vedet i samotni tvurci LEVELu, ne? Takze kdyz se z nostalgie rozhodli pro reanimaci mrtveho caspoisu, tak si to jako "Hurvinek valku" predstavovali oni, ne?
  • Ronox
    Žádný měsíc co měsíc. Jednou za dva měsíce. Na tom ta myšlenka staví. Znají se i se zahraničními vývojáři. Dneska není problém udělat rozhovor skrze mail/skype. To s tím Forbesem jsem myslel, aby se soustředili jen čistě na témata. Na co recenze a případně dojmy? To si všichni najdeme na netu.
  • Lenze problem je v tom, ze tento region nie je dostatocne velky pre herny forbes. Okrem toho vyse 15 rokov bola herna zurnalistika len o sofveri na prilozenom hernom nosici a detskych recenziach. Preto tu nie su "vychovani" citatelia pre casopis tohto typu. A aj mnohi ti, ktori by o nieco podobne mali zaujem, sa k restartovanemu levelu ani nedostanu, pretoze s casopismi skoncili uz davno. Pripadne, ak su mladsi, tak s nimi ani nezacali.
  • Ronox
    Forbes u nás je levnější o 10 korun oproti Levelu a to mě fakt nevytrhne. Za kvalitní čtení si klidně připlatím a sám jsem byl na tý straně barikády, že bych za Level dával klidně i těch 200,-, protože mi jde přesně o ty články, které na internetu nenajdu. Udělal bych ten dvouměsíčník klidně dražší, ale o to nabušenější. Nemusí tam být 2x víc stránek, ale pár bych jich přidal. Vyhodil bych ty recenze a úplně eliminoval "zastaralé" texty, které si lze dohledat na internetu. Soustředil bych se na tu historii, vývoj, úvahy, rozhovory, fenomény. Udělat články o umění ve hrách a to jak se hry stylizují. Dát do srovnání například Thiefa a Dishonored, které si jsou sice podobné, ale Dishonored má takovej ten "olejovej" look. Tiše doufám i když asi naivně, že by se pro takové čtení našla čtenářská základna, ale zkusil bych to. Je tady hodně herních matadorů a i mladých zajímavých lidí a ve chvíli, kdy bude mít redakce na časák nějakých 50 dní, tak by za tu dobu mohli sehnat hodně kvalitní texty.
  • ...... měsíc co měsíc. Na to nejsou podmínky na tomto trhu a redakce na to nemá peníze, pořádné konexe, nic, to nejde tohle takhle. Si to tady někdo zase představuje jak Hurvínek válku.
  • Samozrejme jeste plati sleva=TruePCfan, ktery uz se klepe nedockavosti, aby ve steam sales za jedno ecko zlegalizoval svoji sbirku warezu a pak mohl rvat, jak ma na steamu tisice her...
  • Nesmysl, na to nejsou finanční ani jiné kapacity. Chce to být realista.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit