Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tyhle herní seriály mě pomalu začínají bavit víc než ty televizní..
    • Nestraš to by nám fakt scházelo aby se porcovala každá hra, takový Geralt by vyšel na 20 dílů, jako james bond :)))
      • Tak si vem Kingdom Come taky to bude episodní
      • Takhle jsem to zas nemyslel, to by fakt nešlo *15* Mam na mysli jen tyhle epizodický adventury (Walking dead, Game of Thrones atd.)
  • Jack1947
    Myslím že tady hodnocení je dost individuální pro mne je to jen Tellatle + s přetáčením času, beru to tak že vlastně nejde udělat špatné rozhodnutí a ty "rozhodnutí" které budete dělat... beztak hru ve finále neovlivní. Aspon že tam je více adventurismu než TWD, tedy jestli se logickým štekům s využitím nuceném využitím času...

    Uvidíme co se z toho vyklube zatím 7/10 ale jak říkám je to dost individuální... tady vlastně je jedno a na hodnocení nesejde jde o pocity. Jo abych nezapoměl pro mne je to jen takový komornější beyond... *4*

    Jo a grafika i když u těhle typů her je to poslední co sledovat mohla být lepší, působí stroze a poněkud prázdně např to prostředí chudší. Zajímavé že u TWD a WOLfa atp... mi to nevadilo asi tam nebylo to prostředí takové.

    Ovšem nechci tvrdit že to je špatná "hra" to vůbec! Jen to musí trochu dopilovat, třeba využít více ten čas a aby to bylo nějaké hlubší ( ti co hráli ví co myslím) Hlavně to nakonci

    Tornádo řítící se na město dívka s předtuchami? Butterfly effect?
    • wow, tak to jsem netušil, že to někomu bude připadat jako hloupá hra. Tedy věděl jsem, že kvůli dívčí atmosféře to nesedne každému, ale že by to někdo mohl porovnávat s Beyond... ufff. Tak to je síla.

      Jinak souhlas, je to TellTale s přetáčením času. Ovšem mám pocit, že ti uniká výsledek tohoto součtu.
      • Jack1947
        Ne ne, neporovnávám nic s Beyond ale je to zpola podobné tam se taky řešila dívčina a její osud byl poté hráčovy už celkem ukradený, tady jen doufám že se to bude vyvíjet. Skepse je ale důležitá. Tot můj názor no.
  • Doporučení na tuhle záležitost na mne prýští snad ze všech koutů a stran...
    • lepší hry, vydané v roce 2015, totiž pravděpodobně není.
  • Byl jsem překvapený jak si autoři velmi dobře pohráli s některými záběry a cut-scénami. Opravdu skvěle provedené záběry "kamer" za doprovodu často skvělého soundtracku.
  • Cosi
    RPGčeštiny již připravují český překlad. Více info zde: https://www.facebook.com/RPGcestiny
  • Thorar
    Rozestupy by měly být 6 týdnů, což je méně než je u telltale, ne? Nepřijde mi to tak hrozné. Jinak hra je zajímavá, soundtrack parádní, atmosféra vyborná. První epizoda přijemně navnadila, zahraju si ji určitě ještě jednou i s jinýma volbama než vydají druhý díl.
    • Není to zlé, naopak nejhůř na tom je Dreamfall Chapters. První epizoda vyšla na konci října, už poamlu budou 4 měsíce. V Red Thread Games se jede opravdu hlemýždím tempem.
      • Myslím, že mají velké problémy s Unity enginem. Sice na první pohled vypadá hezky a jdou v něm (asi snadno) dělat působivé grafické věci, ale zatím všechny složitější hry, co jsem na tomhle enginu hrál, měly problém s optimalizací a plynulostí. Teď jde o to, jestli je to enginem pohodlností vývojářů :)
      • tak to take dela pan dokonaly a skvely Ragnar :D
  • Pěkná a svým způsobem unikátní moderní adventura (dovedu si představit že to nebude hra pro každého, ale své příznivce určitě najde). A v tuto chvíli vlastně i příjemné zkrácení čekání na další epizodu Dreamfall Chapters :).
  • Mart9
    Co je to za módu dávat hry na epizody? Budou ty další alespoň zdarma, když si první epizodu koupím?
    • Thorar
      Můžeš si koupit všechny epizody naráz (se slevou), nebo i každou zvlášť.
      • Mart9
        Aha, tak to si počkám, až všechny vyjdou.
        • Thorar
          Já to koupil komplet za 9,90 euro u normálního prodejce v akci, nebylo co řešit.
          • davidBray
            tyjo, kde to měli?
            • Thorar
              www.nuuvem.com sice brazilský obchod, ale oficiální stejně jako greenmangaming, ne jako g2a a podobní.
    • fallanga
      Přináší to do hry napětí. Samozřejmě, napětí se dá udělat i jiným způsobem, ale tohle je také možnost. Na konci se něco stane a pak budeš měsíc čekat v očekávání, jak se to bude dále vyvíjet. Chytré.
    • jasne, ale musis koupit celou hru za 20euro
      • Keyz
        Což může být problém. Kupuješ si příslib, že bude další díl.
        Viz Broken Age.

        Sice to není časté ale stát se může. Kdyby to bylo klasicky, tak si koupíš ihned hotový a hlavně kompletní produkt a i kdyby ihned na to firma vybouchla, tak to nijak neomezí tvoje hraní.
  • může někdo poreferovat o puzzlech? Klidně spoilery
    • nikdo nereaguje, tak upravím otázku: Jsou ve hře nějaké puzzly?
      • Thorar
        Je to asi tak "složité" jako oba TWD nebo Wolf among Us.
      • Thorar
        Nijak náročné, spíš triviální, například bedna s nářadím je na pračce, tak ji musíš pustit, ale zjistíš že to nářadí ti zapadne někam do pryč, tak vrátíš čas, dáš tam kam to spadlo noviny, zapneš pračku, bedna spadne na noviny a máš nářadí. není to o puzzlech, žádné šílenosti, spíš věci co tě hned napadnou, tak se nijak nezasekneš.
        • takže těžkou bednu s nářadím zachytím novinami? to jako fakt? a můžu použít jako alternativu papírový kapesník?
          • Thorar
            Ne, to je malé hodinářské nářadíčko, špatně jsem to napsal a díky nové spamové ochraně nemohl editovat.
            • fallanga
              Ta spamová ochrna je fakt hnus. Chtěl jsem jenom opravit závorku (zapomněl jsem ji ukončit) a bylo to vyhodnoceno jako spam. Tak jsem musel celý komentář přepsat.
      • fallanga
        Takhle. Ne. Jsou tam nějaké "logické" části, ale nic co by nezvládla moje pětiletá sestra. A za puzzly se to nedá ani považovat. Když chceš ten příklad, tak se chceš dostat na ubytovnu, ale na schodech se umístily školní "lehké děvy". Ty je musíš dostat pryč aby jsi mohl projít. Zabere ti to pár minut, nemusíš nějak moc přemýšlet, hra si tě navede sama.
  • fallanga
    V recenzi nebyl zmíněn dokonalý soundtrack. Podle mě zatím největší klad hry (společně s atmosférou). Jako obrovský zápor musím uvést vzhled Max, která přesto, že je jí 18 vypadá jako z prvního stupně základní školy. Nějak extrémně to nevadí a podtrhuje to ten pocit outsidera, ale přeci jenom si s jejím vzhledem mohli trošku pohrát. Každopádně osobně zatím nevím jak hru hodnotit. Na jednu stranu jsem ji dohrál jedním dechem a pak jsem měl chuť si ji dát znova. Na stranu druhou (přesně jak řekl recenzent) se volby zatím nějak moc neprojevují, takže jsem vůči tomuhle dosti skeptický.
    • ten vzhled zdá se býti rebelií autorů. Přesně jak píšeš, podtrhuje to pocit outsidera. Byť jsem byl sám první okamžiky v šoku z toho, jak to působí nereálně, tak nyní nesouhlasím, že je to obrovský zápor. Pravda je imho přesně opačná; skutečnost, že si někdo dovolí nehrát na pravidla AAA produktů, které zajímá maximální realismus, je úctyhodná. Zvlášť v dnešní době; zvlášť po hře, jakou je Remember Me.
    • Soundtrack musím taky vyzdvihnout, skvěle podtrhuje celou atmosféru hry. Nebýt hudby, tak mě tahle hra rozhodně tolik nevtáhne. Doufám, že v nastaveném standardu budou pokračovat, ať je o důvod víc, proč se těšit na další epizody.
      • fallanga
        Osobně musím přiznat, že když jsem soundtrack poslouchal na youtube, tak mi už nepřišel tak dobrý jako ve hře. Tam mě naprosto uchvátil. 10 minut jsem seděl v pokoji jen proto abych poslouchal soundtrack. Mimo hru se to dá poslouchat, ale už jsem neměl ten blažený pocit jako když jsem to slyšel ve hře.
    • pravda pravda, ale jeji osobnost je velmi zajimava, v realu by to nejspis byla super kamaradka, urcite bych si vybral radsi ji nez nejaky namachrovany fifleny
      • fallanga
        Máš pravdu, ale i tak vypadá dost dětsky. Spřátelil bych se s ní o tom není pochyb (naše rozhovory by byly dost zajímavé, vzhledem k tomu, že jsem také introvert), ale ten vzhled mohli vylepšit. Ne, že by mi to nějak bránilo v tom si ji oblíbit.
        • A tak ticho je docela fajn (:

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit