Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Aj ked s Vavrom v mnohych veciach suhlasim ani Warhorse sa s Kingdom Come nevyhol nesvar dnesnej doby - vydavat zabugovane a nedoladene hry. A smutne je ze hraci na tuto "hru" pristupili s roznymi early access, beta hrami. Chapem ze vyvoj je narocny a zlozity prosces a aj samotne vydanie, aj ked digitalne, nieje jednoduche ale proste to co sa dnes deje, a to sa tyka mnohych studii a vydavatelov, to je uz moc. A najhorsie je ze mam pocit ze sa to presuva aj do dalsich oblasti (posledna Tesla, ale aj ostatne automobilky v kuse zvolavaju, telefony, atd).
    Fak by som bol zvedavy ako by sa pacilo ludom z WH, Ubisoftu alebo ineho vydavatela/developera keby im napriklad pri kupe auta pokrcili ramenami ze proste niektore veci sa doladia za pochodu.
    • ucho
      prirovnani s autem neni idealni. hry jsou totiz volnocasova zabava.
      lepsi by to bylo prirovnat k filmum. treba ze by vysel film bez CGI (nebo s jakoukoli vadou - hraje jen pravy reprak, film je spatne sestrihany atd. logicky ti dojde: "proc takovy film vydavat, kdyz neni hotovy?" chces ho videt ve finalni verzi, nechces se divat na neco, co se jeste bude ladit.
      jen se to holt u her toleruje a bere uz prakticky za normalni.
      • To že je něco volnočasová aktivita neznamená, že tam zákazník nemá žádná práva. (teda ono to bohužel v dnešní době znamená, ale nemělo by to tak být). To že hry jsou defakto asi jediné odvětví, kde můžeš dostat zcela rozbitý produkt a nemáš nárok na klasickou reklamaci (tohle mi to dělá, do měsíce opravde, nebo vraťte peníze), ani nikomu nevadí klamavá reklama (trailery co vůbec nejsou ze hry apod.) se nikde jinde nestane. Když půjdeš koupit třeba mobil a jen jeho barva nebude odpovídat tomu co je napsané na krabici, tak ti ho normálně vymění. Když půjdeš koupit notebook a on bude mít jiné HW vybavení než je napsané na reklamním letáku, tak obchodník dostane pokutu jak sviňa. Jen hry jsou v tomhle stále přehlížené. Nad čímž se dalo přimhouřit oko, když to byla okrajová záležitost před 30ti lety. Dnes když je to multimiliardový bussiness už to moc ok není.
        Imho by mělo být naprosto normální, že když do obchodu pošlu screen, co mi hra (ne)dělá a do měscíe nedostanu opravu, měl bych dostat zpět peníze. Jako všude jinde. A ještě by se mělo rozlišovat mezitím když je tam nějaká schovaná chyba a mezi tím, když je to zabugované tak, že o tom QA tým věděl a přesto do prodeje pustil záměrněa vědomě vadný produkt - to už je fakt na i pokutu za porušování práv spotřebitele. A ať mi někdo neříká, že nějaký tester dokázal PS4 verzi 1.0 (to je ta co šla do obchodů) dohrát od začátku do konce a nenarazil na jedinou chybu.
        • ucho
          je to prehlizene, protoze je to zabava. to je jako by sis koupil audiocd a chtel ho vratit, protoze se ti ta hudba nelibi...
          • U nas nemyslitelne ale v zapadnejsich krajnach to zasa nieje ziaden extrem, vratit tovar ked sa mi nepaci alebo nsplna poziadavky ktore som chcel (povedzme zle informacie). Tak nejak sa s tym rata ze urcite percento sa vrati a ze nebude cely narod spekulantov to len vracat. Ono celkovo software je hodne osemetny a problematicky. Pri nom nikto nic nezarucuje a vlastne clovek si ani ziaden sw vecsinou nekupuje len licenciu na pouzivanie.
            A hry boli zabava dovtedy nez zacali predaje presahovat 100 mil $. Ked si GTA5 saha na zarobok skoro miliardu $ za prve 3 dni predaja, to uz nieje o zabave.
      • Nesuhlasim. Pokial to bola okrajova zabava a vyvojari robili fakt na reziju a nejaky ten bonus tak sa to dalo tak chapat, alebo pri malych indie studiach ale dnes je to uz produkt ako kazdy iny. Tocia sa tam velke peniaze, marketing, reklama atd. Je uplne jedno ci to budeme porovnavat s autami, rozkami alebo hotelovymi sluzbami. Je to proste produkt ktory mi niekto ponuka za nejaku cenu. Problem je ze ten produkt evidentne nieje dokonceny a tak nejak sme si na to zvykli respektive nas vyrobcovia vyucili. A to som KDC backoval a ta hra ma fakt skvelu atmosferu :-(
        Ale sak staci sa pozriet pri tych autach, koncernove auto ma emisie papierove a mozno casom uz s nim nevleze clovek ani do mesta, japonec uz davno nema japonsky motor atd. Cerstve rozky vlastne uz niesu cerstvo upecene ale rozmrazene, pri obleceni clovek uz tak nejak ocakava ze do roka a do dna sa to rozpadne...
  • Tak sem vcera zahlid nejakej stream ...

    Manik prisel do chalupy, tusim nakej pekar a chmatak. V 8 rano vsichni spej (to urcite, na sredoveky vsi) ... mno nic, dones mu neco ... a on na to, ze od nej bude brat corky. Manik urazene prohlasi, ze neni zadnej zlodej ... a obratem pozada, jestli ho nenauci krast. Pekar rekne "ok, pod semnou za barak" ... a stoji a cumi, na jakykoli priblizeni manika reaguje kecama "no co si to dovolujes" ... asi 5 minut. Ve dverich, takze manik ani nemuze z chalupy ven. Tak se dotycnej rozhlid, jestli se neda (a neda) prolizt trebas oknem, nacoz se pekar mimo zorny pole znicehoz nic teleportuje za barak ... looool

    Jo a abych nezapomel, zcela realistiky ma nejspis v ruznych telesnych otvorech poschovavany 3 ruzne prilbice, hromadu obleceni, ...
  • Neustálé spamování pár negativních recenzí od nějakého nolifera Oldasse a jeho padesáti klonů nic nemění na tom, že má hra vesměs pozitivní ohlasy. Momentálně metascore 76 a user 8.2. "Slavní" youtubeři to taky chválí. Já mám po pěti hodinách trochu smíšené pocity, ale zatím jsem na bugy nenarazil a optimalizace asi zas tak hrozná není, když to hraji na 5 let starém iMacu, který má do herního pc daleko. Vávra udělal rpg podle sebe a v tom uspěl, to jestli vám hra sedne je věc druhá, Arma taky není pro každého a přesto je dost populární. A to neustálé připomínání článku o Skyrimu už je trapné, zvlášť když 90% věcí má KCD udělaných líp
    • Já bych mc hodnocení bral za směroplatné až časem. Trofej "Dohrej hru" kterou získalo 0,0% hráčů trošku ukazuje, že většina hodnotí podle prvních dojmů. I ty profi recenze tipuji na uspěchané na embargo stylem "dojedu tutoriál a přečtu si nějaké ofiko info".
    • ucho
      ten uspech je super. no snad vyladi i ty technicke nedostatky a bude to jeste lepsi.
  • Co mě teda zarazilo, když Jindřich šel něco hledat do baráku, máma šila na verandě a o chlup déle mu táta v cut scéně říká, že je máma ve vesnici.
    • Přání otcem myšlenky.
  • Bude 100+1 Důvod proč nenávidím Kingdome Come?
    • spoock
      spíš 100+1 co by se dalo zlepšit a že toho není málo, v městech je hra super, ale mimo město skoro zdech pes
      • Tak má se to blížit realitě a ani dneska v lese davy nepotkáš a to je nás tu oproti středověku jak psů.
  • Bugy časem opraví, ale jsem jediný, komu vadí, že ve hře používají češtinu typu: "Koukej, jak je todleto vokno je špinavý..." ?
    • To mi nevadí je to hovoroví, jsou to vlastně vesničani, který si nemusí hrát na nějakou spisovnou češtinu, ale spíš mě vadí že to neříkají že to píší :D
      • No já netvrdím, že mají mluvit spisovně *3* . Ale ta hovorovost mohla být (vzhledem k době, kdy se hra odehrává) udělána jinak, než : helé, volé, sedni si až kvoknu... Když už to teda je takové realistické.
  • MickeyMutant
    Titulek: Šéfredaktor svádí dívku, která mu právě zachránila život!

    Podtitulek: Ví manželka s dítětem, co její muž řídící redakci prestižního internetového portálu provádí v práci?

    Perex: Ve Spojených státech se nedávno plnou silou rozhořelo hnutí "Me Too", kdy ženy, dnes a denně ponižované chováním svých nadřízených a kolegů, pozvedly prapor proti nechutné normě jejich šovinismu. Desítky chlípných násilníků byly odhaleny i mezi nejznámějšími a nejváženějšími muži v prestižních funkcích a dlouholetá praxe beztrestného zneužívání se otřásá v základech.
    Text: Je Smutným faktem, že tahle sociální renesance zatím jen obtížně hledá cestu do našeho koutu světa. Důkazem budiž video natočené během jednoho všedního dne v nejmenované pražské redakci, jež podává šokující obrázek ohavného machismu v přímém přenosu. Šéfredaktor (sic) se na něm snaží zneužít mladou ženu, která se pokouší být zdvořilá a nápomocná poté, co mu v počítačové hře zachránila holý život. Neváhá použít lží a lstí, aby dosáhl svého, a když dívka zdvořile odmítá jeho implikované oplzlosti, lituje, že mu interface neumožňuje zmocnit se oběti násilím. Přitom padají tak hrubozrnné sexistické výrazy, jaké by ve slušných médiích zůstaly nepublikovatelné byť jako pouhá citace. (redakčně kráceno) To vše za obdivného a povzbuzujícího hýkání jeho mužských podřízených, bezostyšně se tak vtírajících do přízně svého šéfa.
    Otázka zní - uvědomuje si vůbec výhradně mužská redakce zmíněného portálu, jaké má jejich žalostné "představení" dopad na konsternované diváky? A mají podobné znepokojivé scény ještě dnes šanci (kráceno, redigováno, zamítnuto)

    autor: vpa (Vlasta Píčová)
    (článek i v poslední verzi bez vulgarit a závěrečných revolučních hesel stornován šéfredaktorem)
    • KronosDeret
      aneb holky mě posílaj do prdele, zatracený feministky...
    • *15* více netřeba...
      Říkal jsem kdy se na KC strhne shitstorm za to sexistické plácnutí manželky po hýždi hned v úvodu hry a za zainteresovaný pohled na Terezin sedací aparát.
  • Vávra je Rasista a Kingdom Comes Deliverence je rasistické, protože tam nejsou žádný POC. *2*
  • KronosDeret
    Ať mi ruka upadne u samotný prdele, jestli dám jedinou korunu na honění Vávrova ega, a díky redakci za smazání negativního názoru na rozbitou hru :)
    • Tilwaen
      Tady někdo nedával v přírodovědě pozor.
      • Tady někdo nedával v češtině pozor.. viz nadsázka.
        • No jo, ale to se ta nadsázka musí umět i dobře podat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit