Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to neskutecne zabugovany a neoptimalizovany, nechapu jak mohli hru v tomhle stavu pustit ven. Nicmene mechanismy a rozsahlost sveta to zatim zvladaj utahnout. Snad brzy vyjdou dalsi patche.
  • hra je super...bavi me...
    za me vytky:
    -bug na PS4,kde nefunguje RT2 a je nutno v nastaveni premapovat RT2-RT1...snad opravi prvni patch,tohle je ostuda...
    - paceni zamku na gamepadu je peklo!!! i nejlehci zamek je tezky jak prase...
    • ucho
      s temi lockpicky je to divne. tohle preci museli testovat.
      je mozne, ze uz se to za tu dobu na gamepadu tak naucili, ze jim to neprislo tak tezke (a jak se ti bude zlepsovat skill, bude to lehci). takze bud je to zamer, ktery prosel testovanim tak, jak je, nebo tam delali nejake upravy na posledni chvili. dalsi divna vec na tom je, ze s mysi je to pry o hodne lehci, takze to pusobi spis jako chyba.
      kazdopadne jestli to budou upravovat, tak je to ostuda taky, protoze tohle je jedna ze zakladnich mechanik her, ktera by proste mela byt pri vydani odladena.
      RT2 tlacitko mi myslim fungovalo. po rozhovoru s matkou po stisku bouchnes pesti.
      • RT2 je opravdu bug...resi to i na foru...pomohlo az prehozeni tlacitek v nastaveni konzole... :)

        lockpick je fakt tezky na gamepadu...preci jen koordinace dvou palcu je neco jineho nez mys a tlacitka....tohle mi prijde,ze moc nevychytali a je to zbytecne tezky...ale uvidi se pozdeji,jak pises...kazdopadne i nejlehci zamek je docela vyzva :))
    • Za tyhle výtky tě zdejší komunita spraží, že jsi peasant a hraješ to na topinkovači. *1*
      • to je v pohodě,nezajímá mě křik žen a dětí... :D
  • Press Start - 6/10
    The Sixth Axis - 4/10
    PSSite.com - 5/10
    Game Reactor - 6/10
    GBAtemp - 5.5/10
    Attack of the Fanboy - 5/10
    • Je pravda, že jsou to jen vybrané negativní recenze, ale třeba pod tu z TSA se dá podepsat.
      • jasna vec...hod pod to svoje tri krizky a budes spokojeny :D
        • Á pán je komik, hihihi. Teď ještě uklouznout po banánu a máš to komplet.
  • hraju na svem skoro 4 roky starem ntb ASUS ROG a hra mi jede uplne bez problemu na vysokych nastavenich... zadne dlouhe loadingy pred dialogem, jako tady v longplayi... narazil jsem jenom na jeden bug, kde mi mel strazce otevrit branu ale brana zustala zavrena, tak jsem musel najit jinou cestu... souboje nemuzu jeste moc posoudit, vypadaji, ze se je hrac opravdu musi naucit hrat a hlavne prijde velka zmena s tim, ze vase postava se nauci lip zaobchazet se zbranemi... za me teda zatim dobry, hra vypada hezky a dobre se hraje, questy se daji opravdu resit ruznyma cestama, jsem zvedavy jestli bude nejaka reakce Terezy, ze jste ji nechali at ji znasilni, ja jsem ji zachranil... bugy jsem vlastne teda zadne nemel, jak nekteri pisou, ze je to bugfest... jo, a ty slepice se vazne mlatit daji ale funguje to az v druhe oblasti, ve Skalici ne
    • Stačí u té terezy písknout na koně a odláká to ty násilníky. Quest splněn. Poděkujte mi později.
    • Jo k těm loadingům co si tu lidi stěžujou. Blbý, mám to na SSD a tak jsem si žádných nevšiml. Před konverzací mám prodlevu max 1s. Vy kteří hru máte na HDD, doporučuju defragmentovat soubory KC:D(např. program Defraggler umí jednotlivé soubory nebo složky) a zahloubat se nad tím, jestli není na dnešní dobu 8GB RAM(operační paměti) už trochu málo.
      • ucho
        jestli neni na dnesni dobu 8GB RAM malo? to je celkem relativni. vezmi si Red Dead Redemption na PS3 s 256 MB RAM. obrovsky otevreny svet, prakticky zadny loading. na PS3 jede i GTA 5. je to o schopnostech programatoru a designu...

        edit: ha, nekdo me predbehl :)
        • Co furt máte s tou PS3? Diť je to mazanina jak prase. To jste všichni slepý? Navíc porovnáváte specializovanej jednoúčelovej HW s PC. Jako fakt? Já nikde netvrdim že KC nestačí 8GB RAM, jenže ono ti na tom PC jaksi neběží jen KC a OS.
          • ucho
            pozorne se podivej na tenhle obrazek z uvodni obrazovky na PS4 PRO: https://image.ibb.co/btFuQn/Kingdom_Come_Deliverance_20180213210419.jpg
            neni naprosto zadny duvod pro to, aby ten plot mel takovou texturu, jakou ma. ani rada tech textur na baracich. tohle je spatna optimalizace. a kdyz vidis tu texturu, kolik myslis, ze zabira pameti? ;)
            • Dnes ráno mi hlásilo, že 1.01 je aktuální verze. 1.02 je prý totéž jako 1.01 (jen pro jiné teritorium) a 1.03 má teprve vyjít asap. Takže ten screen je z nejaktuálnější verze.
            • Jasně, tak tady očividně blbne LOD textur, nebo nestíhá disk načítat textury a logicky jede od těch nejblýž. Verze 1.1? Není už novější? Otázka je, jestli se po típnutí obrázku textura třeba ještě dodatečně nedohrála. Těch failů s LODem textur jsem na YT viděl dost, z vlastní zkušenosti můžu ale říct, že na svém PC jsem nic takového za skoro 4h hraní neviděl.
              Jo a předpokládám že plot=palisáda.
          • ucho
            tim jsem ti chtel rict, ze 8GB pameti je sakra hodne, kdyz muzes videt, co se da udelat s 256MB (samozrejme s ustupky). 8GB neni dvojnasobek, ani ctyrnasobek, ani osminasobek... je to velky rozdil.
            tak a ted se podivej, jak to vypada na PS4 PRO, ktera ma oproti PS3 velky skok ve vykonu i pameti, a zjistis, ze ty textury jsou rozmazany a misty hnusny, zcela zbytecne.
            staci otevrit oci a bude ti jasne, ze prace s texturami a LOD je udelana diletantsky. proste je. nekdo se snazil zjevne optimalizovat, ale ve spechu a ne vzdy na spravnych mistech. snad tohle vyresi v budoucnu nejakym patchem. rozhodne ale z HW konzoli nezdimou to, co by mohli.
            jestli je tady nekdo slepy, tak jsi to ty.
      • "jestli není na dnešní dobu 8GB RAM(operační paměti) už trochu málo."
        Nad tím by měli spíš zahloubat vývojáři, jestli svojí leností neplýtvají operační pamětí nesmyslně. (ve smyslu "opravdu to nedokážeme udělat tak, aby to žralo méně?"). Pro představu - tohle běží na systému co má 256 MB operační RAM a 256MB video ram: https://www.youtube.com/watch?v=wWVY8ducBG4
        Bez loadingů a stíhá načítat herní svět i když frčíš rýchlým autem.
        Pak si pojďme říct, proč hra jako Kingdom Come má potřebovat víc než 8GB operační a kdo ví kolik GB video ram?
        • Ty seš taky dobrej. A pak ti z druhý strany začnou nadávat lidi že tam máš málo druhů textur, že sou hnusný a rozmazaný atd... Ty jo jako sorry ale porovnávat tu mazaninu s lowpoly modelama v 720p(a kdo ví jestli, už si nepamatuju zda PS3 uměla downscalovat jako PS4) s tituly připravenými(texturově/modelově) minimálně na 1440p je trochu silná káva. Nemáš naprosto ánunk o tom, jak to pak všechno bobtná. Mimochodem jsem si při hraní KC všiml "loadingu" jen při scriptovaném přesunu.
          • Já neříkám, že to má vypadat přesně takto "hnusně". Jen upozorňuji, že když tohle jede na specifikacico má PS3 (nebo se podívej jak vypadá Horizon na aktuálních "zastaralých" konzolích), tak říkat, že 8GB je na nějaký Kingdom Come málo a že to potřebuje loadingy před rozhovorem (v lokaci která je právě načtená s NPC, které je právě načtené) .... to fajt není o slabém HW :-D
            Na PC se dá ještě o lečcem dohadovat. Konzole mají jednotný HW, takže se dá jednoduše říct, že pokud tam KC:D vypadá hůř než Horizon nebo Uncharted 4, tak je chyba v optimalizaci, ne v limitujícím HW. A věř mi, že třeba ns PS4 vypadá KC:D hůž než PS3 nebo X360 hry a ještě se cuká a padá. Takže nedostatků v oblasti optimalizace je tam fůůůra. A počítám, že na PC to nebude o moc lepší.
            • CursedSlayer: Namíchal jsem to Blbě. Horizon je z PS4. Ale úplně jednoduše. Tohle jsou screeny z naprosto totožného HW:
              https://image.ibb.co/btFuQn/Kingdom_Come_Deliverance_20180213210419.jpg
              https://i.imgur.com/lxc3aQy.jpg
              https://i.imgur.com/FEf8jYY.jpg
              https://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2016/11/Uncharted4PS4Pro-8.png
              https://i.imgur.com/1nrSau9.jpg
              Samozřejmě že ty poslední nejsou dokonalé a najdeš tam chybky. Ale snad už na první pohled vidíš, že po technické stránce je to úplně někde jinde a nedokázali ho prostě využít.
            • Kdybych měl možnost Horizon na PS3 někde shlídnout, řeknu ti alespoň 10 důvodů, proč je možný že to na 256+256MB jede. Bude ti tam chybět spousta grafických pičičmundiček, který nejsou za pohybu tolik vidět a přesto si berou svůj díl paměti. Určitě tam nebude tolik malinkatých předmětů, zkrátka prostředí nebude mít takovou "fidelitu" a ty nároky pak rostou a rostou. Né nadarmo mají nové konzole 8-12GB RAM. Oni je tam nedali jen tak z nudy.
    • Díky za spoiler, nechces vyslepičit ještě něco?
      • ta informace ze jdou zabit slepice az ve vedlejsi vesnici ma obrovsky dopad na pribeh takze tva vytka je opravnena *1*
        • A když zabiješ x% slepic, pošlou na tebe chickenkiller bijce?:)
      • omlouvam se, ale vsechno o cem jsem psal je i ve videu, predpokladal jsem, ze ho tady lidi videli, nejak jsem si neuvedomil, ze vlastne nekdo muze jit rovnou do komentaru... ale stejne to neni spoiler velky, je to hned v uvodu hry...
  • Me se libi,jak to vsude ti lidi tak obhajuji,ale cokoliv jinyho neceskeho je nedodelany odpad. Proberte se ovecky... Ta hra ma sice dobry zaklad,ale je odflakla a v takovem stavu proste nema co delat v obchodech. Kupuju si hru, ne zasekanou slataninu bugu. Zlate stare casy. Zadny zk*rveny day 1 patch. Moc penez se v tom toci,to je pravda,ale jen zlomek putuje na vyvoj.
    Nova moda hrani her : Kup si hru za plnou palku a pak cekej pul roku,az si ji budes moct zahrat... jo a nezapomen pak jit brecet na forko...
    • http://images.eurogamer.net/2018/articles/2018-02-13-15-55/kcbug.png/EG11/resize/300x-1/quality/80/format/jpg *1*
    • Je to smutné a bohužel se to rozmáhá. Tohle je přesně stav, který mě před roky znechutil totálně PC hraní a dotlačil nákupu herní konzole. (po x koupených hrách, které byly nehratelné jsem fakt byl vděčný za přístup zasuň disk, hrej a nic neřeš). A docela dlouho tam certifikační proces (a tuším že i placené patche) ten stav držel v dost dobrém stavu. Bohužel se poslední doubou tento neduh rozšiřuje i na konzole. Až si člověk říká, k čemu tam vůbec nějaká ta certifika je. Před měsícem jsem tam koupil Kerbal. Totálně nehratelné. Teď KC:D. Totálně nehratelné (kombinace omezých sejvů a padání. Stačilo tam dát aspoň do dokončení hry autosave a mohlo to být hratelné). Sims4 na konzoli nehratelné. (simové náhodně a často zahazují fronty příkazů), apod. Člověka to znechucuje jak sviňa. Dřív bylo aspoň kam přejít a byla alternativa. Teď už je to normální všude. Někteří už to považují za tolik normálně, že early access prodávají aspoň otevřeně a nijak se tím netají. Ale jiní ještě předstírají, že vydávají plnou hotovou hru :-(
  • Zatím jsem to hrál jen chvilku a dojmy mám zatím smíšené. Hodně se mi líbí intro a grafika prostředí a UI. Naopak postavy mi přijdou technicky dost zastaralé. Dojem kazí neustálé loadingy (v nesmyslných místech, typu rozhovory) a na první pohled zjevné bugy (hlavně grafické, vlasy rostoucí z čela nebo šíleně se vlnící máky na louce). Hrál jsem od prvního dne Skyrim i další velké RPG a nepamatuji si, že bych někde viděl tolik bugů. Navzdory diskuzním pověrám a fámám, Skyrim i třeba New Vegas jsem hrál bez problémů ode dne vydání.

    Čili hru rozhodně hrát budu, jen teď zvažuju, zda přeci jen nepočkat třeba měsíc či dva, až to vývojáři opraví. Zaklínač 1 taky loadoval každý domek pět minut a pak to autoři opravili. O Gothicu 3 ani nemluvě...
  • Hraje tu někdo PS4 verzi? Jakou máte zkušenost se stabilitou? Já to rozehrál, ale jak jsem chtěl vlézt do hospody koupit pivo, tak hra spadla (asi se měla spustit cutscéna). Vzhledem k tomu, že během toho questu žádný autosave nebyl a sejvovici u sebe člověk takto na začátku nemá, tak jsem po reloadu byl úplně na začátku u otcce. Tak mi teď hlodá hlavou zda má vůbec cenu hru hrát (protože fakt nechci pravidelně přicházet o hodiny postupu kvůli bugům+omezenému savování) a nebo zda to byl ojedinělý případ?
    • Mě to spadlo při scéně dobývání vesnice a ztratil jsem minimálně půl hodiny. Poslední save byl jak házíš hnuj.
    • jj,hraju to na PS4 a zatim to mam v pohode (tedy krome toho,ze nefungovalo RT2 v soubojich,takze jsem musel tlacitka prohodit :-D ...snad to brzy opravi)
      • Tak tomu dám možná ještě jednu šanci i před dalším patchem. Fakt bych tam nerad pravidelně ztrácel hodiny času.
  • https://i.imgur.com/1oOTEtM.gifv
    • Jack1947
      Co to je nějaká parodie na kungfu ? :D ty jo až se to bojím zkusit co na mě vypadne :O
  • Tak mám za sebou třináct hodin v KC :) První co se mi líbí je to, že se mi zdá že jsem sotva začal - ta herní doba asi nebude uplnej kec.
    Pár prvních dojmů bez spoilerů: Hra je prostě technicky nedoladěná, to bez debat. Občas neprojdete dveřma (save-load) občas se vám zasekne pohyb (save-load), doskakující textury (lidi bez hlavy občas pobaví), NPC občas fakt podivně hledají cestu( lezou přes stůl, po střeše atd.), soutěž v lukostřelbě se sázkou, kde ale jeden účastník nestřílí tzn. nikdy ta soutěž neskončí a vy jim můžete jen zrušit - tedy příjít o peníze - jsou to takové ty věci co snad čas spraví.
    Teď věci co jsou v pořádku ale moc mi nevoní - hra od začátku dost tlačí na pilu.. jo fajn příběh odsejpá jak se patří - ale trochu mi chybí oddech na to abych si splnil nějakej vedlejšák, zašel k obchodníkům atd. - prostě tam buď v tuhle dobu - nebo někdo na tebe čeká jdi za ním (a jakmile se vzdálíš úkol nesplněn..) - Proč jsou v inventáři peníze a ne jak v dialogách groše? Respektive dělení na jednotlivé hodnoty (viz třeba wowko? :)) - Systém přesvědčování je na první pohled hezkej, ale rychle to sklouzne k tomu že používáte prostě ten způsob u kterého máte nejvíc bodů.. a ono to bohužel funguje (alespoň zatím) A i když jsem se k vedlejšákům nějak nestihl dostat - jejich znění, zadání mě vlastně vůbec nezajímá, smrdí to takovým tím jen dojdi a dones.- ve hře jsou na některých místech naprosto neviditelné zábrany a hlavně nepochopitelné, nejde tam skočit podlézt občas ani projít... nebo je to maskované jakoby hustým křovím.. takové věci tu nemají co dělat.
    A teď klady, konečně : Příběh je super, dialogy jsou na slušné úrovni, cutscény jsou ve většině přípádů naprosto boží, vtipné nebo epické! Vávra je asi vážně egoista.. a taky dobrej herec - jeho postava ve hře je naprosto boží, velice reálná a už z těch pár odehraných hodin se z té postavy stává jedna z mých nejoblíbenějších ze všech mnou odehraných her ( hry hraju už skoro dvacet let :)) - tak dále - jízda na koni je velmi příjemná (pokud nenastane nějaký bug..), boj je celkem náročný, ale zábavný.. prostě mě baví (a rozhodně není nějak extra těžký v Elexu jsem umíral mnoheeeem víc :)) Hromadnější bitka mi taky přišla fajn (tam jsem zatím vlastně skončil , po třinácti hodinách jsem se cejtil už dost unavenej a po třetí smrti jsem si řekl, že zatím stačí :-D), npc slepě nebojují jen proti jednomu, ale otáčejí se na ostatní, dorážejí, lučištníci hledají lepší pozici atd. pořád stokrát lepší než bezduchě nabíhání ala dobývání ve Skyrimu :-D

    No, bugy mi moc nevadí, hra mě baví - ale dost mě ovlivňuje můj zájem o historii .-) Obsahově rozhodně 8/10 (vedlejšáky jsou na doplnění herní doby, náhodné události při rychlém cestování se opakují a vlastně nejsou ani moc zajímavé) - Prozatím příběh 9/10 (pořád je tam nádech klišé a originalita kulhá, ovšem zpracování je super!) - Technické zpracování 5/10 (a to jen proto, že se mi zdá, že optimalizace je slušná, na mém slabším stroji nemám žádný problém) Hudba 10/10 (když něco slyším líbí se mi to, nic mě nerušilo, nemám jedinou výtku) Grafika 8/10 (mě se to prostě líbí, ale jasně špička to neni)

    Další postřehy? Svět je krásnej, plnej zajímavejch míst - ovšem na pohled - jestli bude veškerý potenciál využit se těžko dozvím takhle ze začátku) Svět je realistickej - když projíždíte vesnicí tak zpomalíte a prohlížíte si jí, tak to prostě je :) - Vyhejbání se NPC je vlastně dost vtipný (a taky trapný), když je potkáte v úzkým prostoru, tak na ně zatlačíte a prostě projdete skrz... je to takové no prostě ulejvání :-D
    No, já se bavím, deptá mě že mě čekají dva dny v práci a ke hře se vrátím až na víkend, ale ten jí věnuju celej :-D
    Pokud někdo dočetl až sem, tak maucta :)
    • Odehráno asi 3,5-4h (nevim přesně, nějak to uteklo). Tedy jen takový prolog (dostal jsem se do mlýna). Všude se píše jak to jde mizerně, ale na medium detaily se mi to drží 45+ FPS, s cimž si hravě poradí FreeSync, grafika FuryX, monitor 3440x1440, takže na grafiku už trochu moc velký rozlišení. Hra nepadá, žádných epic failů jsem si nevšiml, jen hned první úkol (ožrala/kladivo/hřebíky) byl takový kostrbatý, asi jsem postupoval zcela "novým" způsobem (asi jsem lobotom). Technických problémů jsem si nevšiml a když, tak za to jistě může kombinace rozlišení/grafiky se 4GB VRAM. AI občas hapruje. Když Vávra vypichoval co se mu nelíbylo na Skyrimu, rád bych podotknul že má na hlavě taky trochu bordelu. Náves plná lidí, ale vesměs nikdo nic nedělá (holota líná!) a všichni okupujou lavičky. Namluvených "generic" hlášek je zoufale málo a o tom že kumáni žerou lidi a znásilňujou jedna radost jsem slyšel během minuty asi 3x od různých lidí v rámci 10m radiusu (ale třeba je to úmysl a prostě tak funguje ta česká drbárna, rychlejší než světlo). Předrenderovaná videa mají jednu zásadní nevýhodu, často nesedí s Vaší realitou. Ve videu je jiný kůň než jste si vybrali (proč tam na tu cestu nedali prostě jednoho?), oblečení je pak úplně mimo. Hraje si to na jakousi logiku, ale i po tom co Vás dopadnou (více méně) Vám nechají ukradenou uniformu. Proč? Obzvlášť v téhle situaci by bylo naprosto logické, kdyby Vás oholili jak ovci. A bude toho tam nejspíš víc.
      Jinak super a těšim se až to zase zapnu. Mimochodem trollové co si stěžovali že to nejde sejvovat(save/ukládat). No *7* , dejte si facana. Grafika fajn i na medium a bez problémů, oblečení postav a obzvlášť sukně jsem ale čekal trochu vymakanější, že si na nich Vávra dá trochu víc záležet když už vymýšleli celou vrstvu enginu jen pro oblékání. Vypadají dost "Skyrimově", obzvlášť když žena sedí.
    • LEVIK: No vida, i na games už mají recenzi na Kingdom Come - a není vůbec špatná, díky za ní! Kdyby tak měli i placení recenzenti tvůj elán a nadšení... *3*
      • Dovedeš si představit ten s***storm, když by ofiko rezence začínala slovy "vlastně jsem teprve začal?" :-D Osobně by mě zajímalo, kolik z těch recenzí co je venku je opravdu po důkladném dohrání a kolik z nich je honem sesmolených z tutorálů a lets play vidí betaverze? :-D třeba PS4 trofeje říkají že 0,0% hru dohrálo do konce. To všem těm recenzím docela ubírá na váze :-D
        • ucho
          to jiste ano, kdyz ono to s velkou pravdepodobnosti na konzolich dohrat zatim nejde :)
    • jo zabugovaný to je slušně, ale dá se to např. lukostřelecký turnaj nefunguje nikomu vlastně mi šel vyhrát jen jednou a pak už nikdy, ale jako hra s patchema to je jasně 10/10
    • Ještě mini doplnění jedné věci - věci která mě na celé hře štve uplně nejvíc ze všeho a to je loading před dialogem !!!! wtf? Co to jako má bejt? - před cutscénou v pohodě, ale u těch dialogů a... u všech dialogů... z toho jsem opravdu smutný :-D
  • Jack1947
    Zajímalo by mě jestli Vávra sem občas zabrousí do diskuse, teda už z principu že to je jeho hra by měl... jen at si počte jak moc se ta hra povedla *4*
    • Vzhledem k tomu, ze tahle diskuse je pekna zumpa a nezaujatych objektivnich nazoru je tu pomalu (pokud vubec nejake), tak jejim neprectenim vubec o nic neprichazi.
      • Objektivní názor je oxymórón.
      • Jack1947
        Ne jo, takže ho nemusí zajímat že ta hra je sice dobrá ale těžce zabugovaná a nezvládlá v hodně ohledech, spíš si to nebude číst aby z toho nedostal třeba mrtvici.
        • A tak on ví v jakém stavu hra je. To si fakt nepotřebuje číst. Ta hra nevyšla s tím, že: "tak jo kluci. Máme to komplet hotové, všechno to funguje. Jdeme to odevzdat." a teď jsou všichni překvapení, že jim lidi hlásí chyby. Ta hra byly roky testovaná interně i pomocí veřejných betaverzí. Tým má seznam bugů sepsaný. Ale muselo se vydat kvůli času/penězům. A už od odevzdání se hra dodělává. Trošku stihly do dne vydání. Něco opraví za dva týdny. Ale kdo ví jak dlouho, než to bude fakt hotové.
        • Myslim ze bug reporty se k nemu dostanou i jinou cestou. Na ty fakt nemusi cist tohle forum.
        • Už z jeho osobnosti si myslím že nemá za potřebí číst názory anonymů, které jsou dost často úplně zcestné a subjektivní. Stresu teď musí mít až nad hlavu, proč si ještě špinit hlavu v místních latrínách

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší