Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak tohle evidentně překládal buď stroj, nebo člověk, který text nepochopil a nemá páru o čem píše. Takže: Citadela v ME univerzu je silně inspirována stanicí Babylon 5 ze stejnojmenného seriálu, stejně jako je celý ME svět silně inspirován světem tohoto seriálu (a to tak, že to hraničí místy s trapným kopírováním. Kdo viděl, ví.) V ME pochopitelně žádná stanice Babylon 5 není a být ani nemůže, stejně jako tam nemůže být planeta Corusant nebo vesmírná loď USS Enterprise.

    Bylo by hezké, kdyby text někdo v tomto duchu opravil.
    • smejki
      Bullshit: episode 99, by levis
    • Však levis, ne?:)
      • No jo, kdybych si toho všiml, tak si odpustím tu poslední větu... :-)
    • Dohrál jsem dvakrát oba díly ME. Viděl jsem všechny epizody seriálu Babylon 5. Žádnou souvislost mezi těmito díly jsem nikdy vědomě nezaznamenal a ani zpětně si žádnou nedokážu vybavit. Mohl bys prosím konkretizovat?

      Jinak souhlasím, že článek vypadá, jako by ho psal nikdo a o ničem.
      • Vždyť je to Babylon hadra .. to jako promiň ale jestli nevidíš žádnou podobnost tak eh, nevím co bych ti poradil! *16*
      • Tak třeba stejný systém cestování (jump gates v B5 vs mass relays v ME), first contact war (Minbaři v B5, Turiani v ME), council "elitních" ras (na B5 v B5, v Citadele v ME), tajemné, dávno zapomenuté nebezpečí, kterému zpočátku nikdo nevěří (Shadows v B5, Reapers v ME), lidi jako nováčci v galaxii, kteří se rychle stanou významnou součástí veškerýho dění atd.
        • No, funguje to trochu jinak. Třeba v ME vše zůstává v rámci normálního prostoru, zatímco v B5 to jde přes hyperprostor. Jinak viz to, co jsem psal níže ve vlákně.
          Zase - máš dvě možnosti - buďto vstoupit mezi sousedy mírově, nebo válečně - je to 50 na 50. Tohle bylo zajímavější pro hráče, protože to vytváří napětí mezi rasami.
          Council - jo. Nedůvěra - viz níže ve vlákně.
          No a s lidma je to klišé, ale zaměření se na lidi je klasika daná prostě povahou toho, co hráč očekává a chce hraním docílit.
        • Hlavně způsob, jakým je pojata ta hlavní "zlá" rasa - super mocní, prastaří, na hranici mezi bytostmi, stroji a bohy, objevují se postupně, nejprve pracují tajně, ze stínů, pomocí prostředníků, hrdinové odhalují temné síly v pozadí, ale zbytek světa jim nevěří atd. - úplně stejný způsob vyprávění. Pak taky velmi podobná (ovšem v obou případech vesměs výborná) hudba. Dohromady to prostě dává hrozně podobnou atmosféru. No a pak samozřejmě podobnost ras (Asari vs Minbari, Turiani vs Narnové), stejný přístup k tradičním sci-fi problémům (jazyoková bariéra je ignorována, skoro všichni jsou humanoidi dýchající kyslík atd., hyperprostorové brány jako řešení problému nadvětelných rychlostí), biotici jsou líčeni hodně podobně jako telepati v B5 (jenom mají trochu jiné schopnosti) atd atd. Podobnost jmen hlavních hrdinů - commander Sheppard vs captain Sheridan - je už jenom taková třešnička na dortu :-)

          Ale aby bylo jasno: ME (oba dva, brzy doufám všechny tři) jsou vynikající hry, a jestli jsou tvůrci fanoušci B5, nelze jim to vyčítat!
          • Jazyková bariéra není ignorována. Ve hře je to vysvětleno.
          • Jazyková bariéra v ME Univerze ignorovaná nie je. V Omni-tooloch sú zabudované realtime translátory....kto čítal Karpyshynove knihy (hlavne Vzestup) vie. *4*
            Ale zasa kto čítal aj Waltersove komixy, tak isto si všimol, že Mac Walters to proste nevie ani zďaleka napísať tak dobre ako Karpyshyn a často porušuje pevne dané základy Univerza....preto aj v ME2 bolo mnohonásobne viac nelogickostí než v ME1. Walters je pre mňa najväčším strašiakom, čo by mohol ME3 pokaziť a podľa reakcií na únik scénára som sa obával oprávnene. Snáď fanúšikovia budú riadne tlačiť na Bioware aby zaplnili všetky Waltersove WTF chvíle.
          • Hairy_Ass
            Reapeři jsou vzati přes kopírák z knižní série Odhalený vesmír. *3*
          • Tohle zrovna je ale klasický žánrový klišé, který je v mnoha dílech. Ony jsou v podstatě vždy jen 2 možnosti: uvěřit a dělat s tím něco, nebo neuvěřit. Navíc je ten rozdíl v moci docela znatelný. V ME zatím nevíme o ničem, co by bylo schopno se s Reapery vypořádat. Jeden jedinej dokáže nadělat pořádnou paseku.
            Hudba mi podobná nepřišla, ale přiznávám, že si hudbu z B5 vůbec nepamatuju, zatímco hudbu z ME si pustím několikrát ročně.
            Rasy - uznávám. Říkal jsem si, že jsem je už někde viděl, ale tohle mě fakt nenapadlo. Jsem tele. *1* Jazyk - neřekl bych ignorována, spíš nevysvětlena.
            U nadsvětelných rychlostí nedává smysl vymýšlet nic nového. Máme tu warp, hyperprostor skok a skokové brány. Volba naprosto logicky padla na brány, aby to zapadlo do příběhu (kdo je sestrojil, ...).
            Biotici jsou jen magie ve sci-fi hávu, aby to bylo víc RPG. Ohledně jejich osudu jo, ale do takovýhohle příběhu vždycky potřebuješ nějaké ublížené, aby to mělo grády.
        • Babylon neznam, ale ty podobnosti co vypisujes mi prijdou uplne logicky.
          Je toho az moc, no, ale kdyz zacnes uvazovat nad ztvarnenim budoucnosti (navic s pozadavky, ktery jsou pro filmy/hry dany), takovejhle model dava asi nejvetsi smysl.
          Proc jsou asi lidi novacci? Proc je tam rada? Proc je tam.... ...no vsak vis...
          Vzdyt uspesny scifi svety si jsou vubec podobny jak oholeny kurata.
          Zrovna ME urcite nechtel (a nepotreboval) excelovat v originalite.
          Uvarenej je ale mistrovsky. S pachuti nejakyho toho klise se musi pocitat, a nijak hrozny to snad neni.
          Taky ocenuju, ze dava do scifi i to "sci", a aspon castecne budouci technologie stavi na poznatcich (vlastne spis otaznicich) dnesni vedy.
  • Malleth
    A kam se jako nevešel? Na xboxový DVD?
    • FeebeECZ
      ty seš ale káreček...
    • No ani na PC DVD se nevešel ;)
    • trapny !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit