Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sankuri
    Vzhledem k tomu ze serie Mass Effect je srdcovka, tak je trojka pro me povinnost. Pevne doufam ze SWTOR byl jediny fail ktery BioWare udelali a udelaji.
    • vlastik.plaminek
      DA 2 měl být původně spin-off bez číselného označení a nebylo v plánu, aby splňoval podmínky číslovaného a "plnohodnotného" dílu série. Spíš taková rychlovka pro fanoušky původní hry. Jenomže pak přišel pan manažer, nalepil na to číslo 2 a průs*r byl na světě.
    • Jediný? Co Dragon Age 2 :), nechápu že to bylo spolknuto většiny hráči jako dobrá hra :)
  • chcel by som sa vyjadrit k tym metacritic score, pretoze ked si clovek celkom pozorne precita, tak vecsina tych "hracov" je nespokojna s DLC, za ktore musia zaplatit, aj ked tam spominaju aj ine veci co je na hre nedobre, ale vecsina sa dostane aj k spomenutiu DLC, toto mozem porovnat so svojim nedohranim hier, ktore su pre mna blbe, ale pre inych mozu byt bozske, mne vecsina hier, kde nie je klasicky save game je blba, niektore checkpointoidne sa daju hrat, ale vecsina z nich je blba, a ztymto nazorom by asi hromada ludi nesuhlasila, tak ako ja nemozem verit tomu co tam pisu ty ludia, ta hra dostane od niekoho 0 len preto, ze vydali DLC k hre hned po jej spusteni a chcu za ten obsah peniaze, kvoli tomu dat 0 je nezmysel, nehodnoti vlastne hru a zazitok z hrania aj ked tam su aj taky, ale hodnoti to, ze on chudacik bol oklamany, ale ved ho sakra nikto nenutil hru kupovat, jasne toto od EA a bioware nie je pekne taketo manipulacie, ale ked sa tak vezme maju na to plne pravo, je to ich vyrobok a komu sa zial nepaci tak ho maju niekde, ale na druhej strane sa to celkom jednoducho moze proti nim obratit, ked ludia masovo ich produkty prestanu kupovat (co sa asi nestane, ale keby), tak by bola vec celkom zaujimava
    HRU som sice este nehral, iba demo, ale mne sa to zatial celkom vidi dobre, nieco ako dvojka, ktora sa my pacila a aj jednotka sa my pacila ba viac, co sa my viac paci je hlavne pribeh. Aj o tom je na Metacritics vyjadreni zopar, ktorym kym to sam nezahram nehodlam verit, neverim ze by ten pribeh bol az tak chaoticky, ale niekomu sa tak moze zdat ked hru napr. iba prefrci a nevsima si len to cim skorej prejst hru, vtedy a vlastne pri tomto sposobe hrania sa neda cudovat, ze mnoho veci mozog toho cloveka skratka nemoze zachytit vsetko co sa tam vtom svete deje. Ked to zahram a bude to fakt tak desne, tak sa urcite este vyjadrim, niekde v teme, neviem kde, niekde :), ale ani nahodou nepochybujem o tom, ze tento diel bude dobry, tym ludom neverim, tych 0 a 1, je tak vela, ze je to az priliz, si myslim, ze to skoro vyzera ako keby to pisaly dvaja ci traja ludia pod roznymi nickmi :), samozrejme teraz iba vymyslam, ale mozne je vsetko. No nic nezostava my ine, len pockat kym hru zacnem hrat a presvedcit sa na vlastnej kozi ci mali pravdu ludia co dvaju 10tky alebo ty co 0 :)
  • Já si počkám, když jsem hrál jedničku 2 roky po vydání a dvojku rok...a třeba to pak dají i bez Originu, i když to mi až zas tak neva.
    • Tak na to muzes podle me rovnou zapomenout *1*
  • Amim
    Taky mě trochu mírně zaráží hodnocení na metacritic. Na druhou stranu jsem tam nikdy nesouhlasil ani s recenzentským hodnocením ani s uživatelským. Udělám si obrázek sám.
    • JJ taky nikdy zasadne nesouhlasim s recenzema.
  • Tak to je mazec to je ME 3 tak špatnej nebo se prostě stal obětí trollů kritiku a lidí co to jakože hráli. Nevěřím že by to bioware tak dojeb*lo zítra kupuju a pak uvidím. Pro mě osobně jednička byla dost dobrá hra a dvojka jedna z nejlepších co jsem kdy hrál.
    • pravda byva vetsinou nekde uprostred....ale nehral jsem,tak nefim *3*
  • Mahcake
    K těm nízkým recenzím od hračů na metacriticu...ani bych se nedivil kdyby měli pravdu.

    Ale uvidíme, názor snad po dohrání změním. *3*
  • Soudě podleho ohlasů na Metacritic hrají lidi a recenzenti buď uplně jinou hru nebo jsou všichni recenzenti patnáctilété barevné holandské lesbické dívky (abych použil citát z Metacritic), jinak si to neumím vysvětlit...
    • smejki
      pomiň neopodstatněné 0-3, hned ti to vyletí jinam
    • PreidaQ
      Jedna ze dvou věcí, které mají společné ME3 a poslední CoD. (Ta druhá je heslo "ještě epičtější, bombastičtější, úchvatnější...", které nemusí vždy fungovat) *7*
    • deridon
      mně zase přijde, že jen buď totálně nasraní lidé či přehnaně kritičtí lidé tomu davájí 0 či 1 score.. to mi přijde přehnané a trapné zase.. u novinářů je to zase opačný extrém, tak nevim co si o tom myslet
      • Ringwraith
        Že je pravda uprostřed.

        A uprostřed v rámci herních recenzí v dnešní době znamená spíše 7.
        • Cahir
          Uprostřed? Uprostřed by byla pravda, pokud by na opačné straně barikády stáli fanboyové, kteří by o ME mluvili hystericky a rvali jí desítky za doprovodu hesel CHANGE MY LIFE! MASS EFFECT IS MY NEW RELIGION" apod. Jenže ty tu máš na jedné straně profesionální recenzenty (a spousta z nich za něco stojí) a na straně druhé vzteklé kreatury, které pravděpodobně nedokážou unést, že jim ještě neroste pubické ochlupení.
          • Počkej chceš mi tvrdit, že za dobu co všude probíhá ten massívní :) hype ohledně třetího dílu, se tady objevilo málo fanboys, kteří hýkali, jak je ME nejlepší hrou všech dob a jak jim změnil život? To ses zrovna probral z kómatu? *3*
            • Oprava...prepubescentních...
            • Cahir: Jasně, ale když si z toho vyvodíš, že čím mladší ročník, tím větší nadšení a nekritičnost z ME, tak tady v teorii prebuscentních haterů na Metacric něco nesedí....
            • Cahir
              Bavíme se o metacritic. *3* ...
  • ma nekdo presnejsi informace, jak je to s nutnosti hrani multiplayeru k uspesnemu dohrani hry?
    • Ringwraith
      Jiný český web o tom má článek.

      Důležitá část:
      Abyste měli dobrý konec, podle Toma Francise byste museli v singeplayeru splnit všechno. Opravdu všechno do poslední věci, splnit všechny minihry, všechny vedlejší mise, i ty nejmenší úkoly. "Pokud nehrajete multiplayer, všechny vaše War Assets se počítají jen z 50 procent, protože nezískáte větší připravenost v procentech," píše Tom Francis. Říká, že jediné mise, které nesplnil, bylo skenování planet neoznačených na vaší mapě. Musíte je skenovat, vystřelit na jejich povrch probe a pak se vrátit do Citadely. Jde o otravnou činnost, ale bez ní nezískáte všechno. Pokud nehrajete multiplayer.
      • Cahir
        Jedničku i dvojku jsme dohrál na 100% = v jedničce projel všechny planety makem, ve dvojce oskenoval všechny planety. V případě jedničky jde tak o činnost na den a půl, v případě dvojky na pár hodin. A to to prosím považuji za samozřejmost, pro fanouška určitě.

        Na jedné straně uznávám, že multiplayer je trochu podpásovka, na druhé straně jsem 100% za to, aby byl nejlepší konec dopřán jen těm, kteří si to opravdu zaslouží.
        • souhlasim, ze dohrani vseho by melo byt po pravu odmeneno jinym koncem, nicmene pokud je dobry konec podmineny hranim multiplayeru a ostatni konce jsou jen jine zpusoby prohry, tak je tam neco spatne... ale nechme se prekvapit, treba to nebude tak strasne...
          • Cahir
            Jenže on není podmíněn multiplayerem, jenom prostě musíš všechno splnit - mp se nemusíš ani dotknout.
        • Podpasovka to skutocne je, sam som z toho trochu v rozpakoch, aj ked som velky fanusik ME, tie "mind-numbering" ukony ma nikdy nebavili a nemal som potrebu mat vyzbierane vsetky zberatelske artefakty/tagy/atd. Hru kupovat nebudem - cez Origin neprekusnem ani tu aktivaciu - subscribol som 50e na bioware channeli na youtube a hru sosam z warez for, preto dufam ze nejaky sikovny moder pride rychlo s fixom.
      • diky, mne se to vygooglit nepovedlo. co se da delat, to je zase vymysl :-( multiplayer mam rad u MMORPG, ale ne u akcnich her :-( to pak asi moc sanci na happy end nemam...
  • dolecm
    Přiznám se že jsem nehrál zatím ani jeden díl ME. Ale po přečtení recenze mě docela láká si to projet. Není někde výhodný bundle všech tří dílů?
    • Ringwraith
      Ne.

      Počky na velikonoční slevy na Steamu. Jednička by mohla být levná.
  • misho8723
    Tak najprv, som veľmi rád, že túto recenziu napísal Pavel - veľmi dobré recenzie písal aj v Levely a napríklad jeho recenziu na Bioshock som si cez víkend po niekoľkýkrát zase prečítal (fantastická recenzia a jedna z najlepších aké som čítal).. po druhé, Mass Effect 1 + 2 mám veľmi rád a na trojku sa teším (aj keď akosi menej ako na predchádzajúce diely).. len mne príde fakt divné, ako sa v tejto dobe hodnotia hry - skoro každá nová hra s vyšším rozpočtom má minimálne od 80 % a viac.. prečo napríklad také legendárne hry Diablo II, Deus Ex, Fallout, Fallout 2, Duke Nukem 3D, Max Payne, Far Cry, The Curse of Monkey Island, Battlefield 1942, Mafia, STALKER, Starcraft, Psychonauts, Thief II: The Metal Age, Aliens Versus Predator 2, MDK2, Homeworld 2, Crimson Skies , atď.. nepresahujú ani hranicu 90% ? Teraz každý rok má niekoľko hier hodnotenia blízko 95 % ? Vychádza viacej kvalitných hier ako v tých rokoch? To pochybujem ... a takisto sa v dnešných recenziách neuplatňujú rovnaké pravidlá pre každú hru.. zatiaľ čo sa napríklad jednej hre vytýka jedna vec, ktorá nemá až taký dopad na kvality hry, tak dostane horšie hodnotenie ako druhá hra, ktorá má vážnejšie chyby, pri prinajlepšom vyrovnanej kvalite obidvoch hier (a pritom ide o toho istého recenzenta).. samozrejme to teraz nepíšem o tejto recenzii, ale celkovo vo svete ako sa hodnotia hry.. inakšie mi na ME 3 ide na nervy ten ukazovateľ dobra/zla - malo by to byť vyriešené ako v Zaklínačovi (u mňa je jednotka aj dvojka Zaklínača lepšie ako ME1 alebo ME2) - proste je to na hráčovi ako sa rozhodne bez toho aby rozmýšľal nad tým, aké mu ktorá možnosť ponúkne výhody (myslím herné).. a ešte k demu by som napísal, že ma vcelku dosť sklamalo (a čo som nečakal, tak aj graficky - textúry oblečenia a zbroje sú fakt mizerné).. ale teším sa na uzavretie trilógie
    • Ide o nadpriemernú hru so slušným príbehom a nemyslím, že by to bola taká bomba ako recenzie tvrdia. Kúpil som oba predchádzajúce diely a skutočne nebyť príbehu, kľudne by to mohlo dostať 7/10. Prvý diel bol síce poriadne ponaťahovaný (zvlášt Citadela bola otravná), ale na rozdiel od dvojky sa aspon kde-tu z príbehovej línie odvíjalo. V dvojke sa riešili veci lojality posádky a (pre mňa) nezaujímavé misie. Tých zaujímavých, príbehových bolo prekvapivo málo. Veď DLC Shadow Broker bolo lepšie ako väčšina hry. Viac ako kvalitou hernej časti ma ME3 teda láka dokončením príbehu. Po skúsenostiach a informáciach už viem čo očakávať a preto počkám na zlacnenie.
      • Keby si dal Mass Effect 2 tak co potom aka hra by uz mohla ziskat 10? Alebo co i len 8? Ved Mass Effect 2 je jedna z najlepsich hier aka kedy vobec vysla na akejkolvek platforme.
        • Ty jsi tech her asi moc nehral co? *1*
        • A kdo jsi, že tak soudíš? Já se považuji za staršího hráče a ME2 (ME1) hodnotim jako nadprůměrnou, věřím, že že takových, jako já je vícero. Takže tvrdit o něčem, že je to NEJ NEJ NEJ, jen proto, že to má velikou haterskou základnu je dost odvážné.

          Jak už to zaznělo, co Thiefové, Hitmani, Freemenové, Homeworldy, Blizzardí věci....to všechno je ted zakopáno do země bioware a jejich ME?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit