Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • misho8723
    Tak najprv, som veľmi rád, že túto recenziu napísal Pavel - veľmi dobré recenzie písal aj v Levely a napríklad jeho recenziu na Bioshock som si cez víkend po niekoľkýkrát zase prečítal (fantastická recenzia a jedna z najlepších aké som čítal).. po druhé, Mass Effect 1 + 2 mám veľmi rád a na trojku sa teším (aj keď akosi menej ako na predchádzajúce diely).. len mne príde fakt divné, ako sa v tejto dobe hodnotia hry - skoro každá nová hra s vyšším rozpočtom má minimálne od 80 % a viac.. prečo napríklad také legendárne hry Diablo II, Deus Ex, Fallout, Fallout 2, Duke Nukem 3D, Max Payne, Far Cry, The Curse of Monkey Island, Battlefield 1942, Mafia, STALKER, Starcraft, Psychonauts, Thief II: The Metal Age, Aliens Versus Predator 2, MDK2, Homeworld 2, Crimson Skies , atď.. nepresahujú ani hranicu 90% ? Teraz každý rok má niekoľko hier hodnotenia blízko 95 % ? Vychádza viacej kvalitných hier ako v tých rokoch? To pochybujem ... a takisto sa v dnešných recenziách neuplatňujú rovnaké pravidlá pre každú hru.. zatiaľ čo sa napríklad jednej hre vytýka jedna vec, ktorá nemá až taký dopad na kvality hry, tak dostane horšie hodnotenie ako druhá hra, ktorá má vážnejšie chyby, pri prinajlepšom vyrovnanej kvalite obidvoch hier (a pritom ide o toho istého recenzenta).. samozrejme to teraz nepíšem o tejto recenzii, ale celkovo vo svete ako sa hodnotia hry.. inakšie mi na ME 3 ide na nervy ten ukazovateľ dobra/zla - malo by to byť vyriešené ako v Zaklínačovi (u mňa je jednotka aj dvojka Zaklínača lepšie ako ME1 alebo ME2) - proste je to na hráčovi ako sa rozhodne bez toho aby rozmýšľal nad tým, aké mu ktorá možnosť ponúkne výhody (myslím herné).. a ešte k demu by som napísal, že ma vcelku dosť sklamalo (a čo som nečakal, tak aj graficky - textúry oblečenia a zbroje sú fakt mizerné).. ale teším sa na uzavretie trilógie
    • Ide o nadpriemernú hru so slušným príbehom a nemyslím, že by to bola taká bomba ako recenzie tvrdia. Kúpil som oba predchádzajúce diely a skutočne nebyť príbehu, kľudne by to mohlo dostať 7/10. Prvý diel bol síce poriadne ponaťahovaný (zvlášt Citadela bola otravná), ale na rozdiel od dvojky sa aspon kde-tu z príbehovej línie odvíjalo. V dvojke sa riešili veci lojality posádky a (pre mňa) nezaujímavé misie. Tých zaujímavých, príbehových bolo prekvapivo málo. Veď DLC Shadow Broker bolo lepšie ako väčšina hry. Viac ako kvalitou hernej časti ma ME3 teda láka dokončením príbehu. Po skúsenostiach a informáciach už viem čo očakávať a preto počkám na zlacnenie.
      • Keby si dal Mass Effect 2 tak co potom aka hra by uz mohla ziskat 10? Alebo co i len 8? Ved Mass Effect 2 je jedna z najlepsich hier aka kedy vobec vysla na akejkolvek platforme.
        • Ty jsi tech her asi moc nehral co? *1*
        • A kdo jsi, že tak soudíš? Já se považuji za staršího hráče a ME2 (ME1) hodnotim jako nadprůměrnou, věřím, že že takových, jako já je vícero. Takže tvrdit o něčem, že je to NEJ NEJ NEJ, jen proto, že to má velikou haterskou základnu je dost odvážné.

          Jak už to zaznělo, co Thiefové, Hitmani, Freemenové, Homeworldy, Blizzardí věci....to všechno je ted zakopáno do země bioware a jejich ME?
  • Joha
    Na túto hru som sa tešil už od kedy som dohral ME2. Hneď prvá vec čo ma zaskočila: V ME som na post kancelára dosadil Andersona, v ME2 sa to nedoimportovalo (finálny save v pôvodnom ME spravil ešte pred tým rozhodnutím) ale mohol som túto skutočnosť vybrať a v ME3 je kancelár Udina... tomuto som fakt nepochopil. Prekúsol som to a pokračoval som v hre. Hra ako taká mi prišla lepšia ako ME2, hlavne čo sa misií a charakterov týka, pri rozhodnutiach som veľmi romýšľal čo spravím aby som si nepokazil koniec... a ten potom prišiel a celý môj perfektný zážitok z hry zabil... až tak že druhý playthrough za Renegade sa mi ani nechce začať...

    BioWare hovorilo že ME3 perfektne uzavrie celú trilógiu a odpovie na všetky otázky ale mne sa len ďaľšie otázky vyrojili:

    Čo sa stalo s Normandy? (a prečo vôbec bola vo warpe???)
    Kto je sakra Stargazer?
    Prečo, keď som si mal vybrať rôznu budúcnosť pre galaxiu vybuchli mass relaye a nechali všetkých (resp. celú flotilu) v prakticky vyťaženom systéme (inak v Arrival v ME2 keď vybuchol Mass Relay: následkom bol výbuch o sile supernovy takže aj tak sú všetci mŕtvi nie?)?


    Hláška hry na konci bola tiež parádna, že môžete rozvíjať legendu ďalším hraním a DLC :D.
    • Jak uz nekdo psal Joker se asi snazil utect vybuchu dalsi vec Mass Relays nexplodovali uplne vetsinu energie odeslali do dalsi a ta do dalsi tim padem to neudelalo takovou silnou explozi jako v Arrival.Stargazer je v prekladu hvezdar takze proste jen pozorovatel hvezd asi jen vsuvka aby si mel dobry pocit ze na Sheparda a jeho posadku a valku o galaxii se nezapomelo ani do budoucnosti.
      • Joha
        Tak v každom prípade to celú flotilu nechalo v Sol, čo je úplne vyťažený systém, takže aj tak sú všetci v prdeli :D.

        A nič to nemení na tom že tie konce sú jednoducho pritiahnuté za vlasy...

        Inak podľa fór, kde sú ľudia ochotní zaplatiť za DLC s dobrým koncom, začínam mať pocit že to je len jednoducho taktika EA :D



        P.S: Nauč sa používať spolier tag, niektorým ľuďom tu naša diskusia môže vadiť :D
    • Normandy ve warpu myslím nebyla, jen se Joker snažil uniknout těm výbuchům od cruciblu.
      Stargazer bude nějaká vsuvka z budoucnosti. Vzhledem k tomu, žes na konci zničil všechny mass relay se podle mě cestování vesmírem stalo úplně zbytečné.
      A to mě přivádí k mému problému. Neví někdo proč mi hra nepovolila Synthesis ending? Mám možnosti jen nalevo(control) a napravo(destroy). Ten parchant Catalyst mi nikdy neprodlouží ten můstek až k tomu paprsku.
      • bez multiplayeru na to nemáš nárok *1*
        • Já jsem MP nehrál a syntesis jsem si zvolit mohl.
    • Absolutně s tebou souhlasím ve všem :-D Hlavně ten konec s legendou a DLC! Nejlepší epilog ever :-D Taky rozhodně neplánuju v nejlbižší době další playthrough...
      Jo a co se týče Andersona tak oni ho prostě potřebovali na Zemi očividně, takže kdyz si přečteš jeho záznam v kodexu, tak tam je řečený, že už ho ta politika tak štvala že se na to vykašlal a nechal to Udinovi :-D
  • SPOILER.... jakýkoliv konec ze 3 možných nám vlastně neřekne nic o tom co se v galaxii stalo, jen změní barvu flashe, kterej pošlete do vesmíru. Co tam sakra dělá to modrý děcko, to nemohli vymyslet něco lepšího. Po dohrání mám smíšené pocity celá série je totiž skvělá jak akční tak RPG stránka a vyprávění příběhu mi připomíná Heavy Rain. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že ukončením třetího dílu zabili celou trilogii! *9* A ten epilog za titulkama je úplně o hovně... Zklamán!!! *10*
  • Tolik humbuku, tolik teseni, tolik ocekavani, tolik slibenych veci, ale nakonec to co mi proletlo za necele dva dny pocitacem, se mi nechce verit, ze je ten ME3 jaky jsem cekal, spis jaky slibovali. Citim v tom uz jen konzole ( mackat mackat bez premysleni ) a prednosti, ktere mel ME1, a ktere se mely vratit jsem nenasel.
    Hra sama o sobe neni spatna, na dnesni pomery velmi kvalitni, ale nejak mi moc nesedi jako celek. ME1 mne nakousl spoustou otazek, ME2 mi prinesl velke ocekavani na ME3 a ME3 mi otazky nezodpovedel.
    Po dohrani ME1 jsem proste musel hrat znovu a znovu, ME2 a ME3 proste jen dohral. Prirovnal bych to k Matrixu, a pak Matrix Reloaded a Revolutions. Proste pro mne je ME1 kultovni, zbytek uz moc ne :(
    • Amen
  • MarekTV
    Hra dohrána. Ještě před chvilkou byl Mass Effect to nejlepší, co jsem na PC spustil (přiznám se, že Deus Ex za chvilku rozbalím). Ale ten konec, ten konec...Sorry, nedává to smysl.

    Mimochodem, na http://en.wikipedia.org/wiki/Drew_Karpyshyn je dole uveden Mass Effect 3: True Ending DLC. Řekněte mi, že je to jen trolling.
    • ME3 nema zatial zakoncenie. Toto DLC doplni to co z hry Bioware vyrezali - koniec. Tie 3 rozhodnutia na "konci" hry, davaju zmysel, len treba vediet citat medzi riadkami.
  • Cvrkinek
    Tak jsem raději znovu zahrál ME 2 a husina zase všude :D a to nejen díky příběhu,ale i po stránce soundtrackový.... 2 u mě vítězí :)
  • Hmm, a opet ani zminka o tom, ze se neda prenest oblicej postavy z ME1. Kdepak, prece nemuzeme napsat tak dulezitou vec. Koho zajima, ze Bioware opet vyjebali se svymi nejvernejsimi hraci. Ani jedna zminka o tom, ze spouste lidi hra nenajde savy z dvojky. Opravdu mne tyto "recenze" cim dal vice presvedcuji o tom, ze jsou to pouze zaplacene clanky.
    • Docela chápu, že tě tohle naštvalo (ano, Bioware tohle měl nejak vyřešit..), ale opravdu tenhle problém musíš řešit v diskusích pod pomalu každým článkem o mass effectu (nejen u několika tady na games, ale i na xzone apod..)?
      • Ano musim, protoze od toho maji byt recenze, aby tyto problemy zminily, ale jak vidno to nedelaji. A take to pisu pro to, aby verny fanousek, co ma postavu uz od jednicky si nenahral save a nebyl prekvapeny tim, ze mu to hodi error a nazdar. Pokud ti to vadi, tak to necti. Jednoduche reseni.
    • Jestli ti roleplay rozhází obrázek 100x100 pixelů tak jsi na tom opravdu špatně
      • Jestli by tobe nevadilo, ze v Return of the Jedi by Luka hral nekdo uplne jiny tak jsi na tom jeste hur, nez ja.
        • Model postavy vypadá stejně, resp. lépe. V baldurs gate, kde tvoří obličej postavy cca 40 pixelů chápu že portrét je důležitý, ale tady je to malichernost. Btw srovnáváš jablka s hruškama
          • Co to meles? Ja se nebavim o portretu ale o OBLICEJI! A ten se ti z ME1 neprenese, napise ti chybu. Takze ne, model postavy rozhodne neni stejny. Ano, da se to obejit, kdyz si s tim pohrajes, ale stejne to nevypada stejne a navic to uz meli davno osefovat a ne delat mrtveho brouka do vydani a pak milostive slibit, ze se na to podivaj!
            • Lorem ipsum: Ty jsi opravdu tupon. Tak pro ty mene chapave. Oblicej z ME1 preneseny do ME2 a nasledne do ME3 NEFUNGUJE.
            • Jo no, protože "všichni" určitě importovali savy z prvního dílu... Nechápu, jak by někdo mohl hrát první a pak až třetí díl, vždyť to nedává smysl...
  • Hmm, jsem jediny, komu se zda, ze Bioware lhali s tim, ze nejlepsi konec (effective military strength 5000+) se da dostat i bez hrani MP? Ja udelal, co slo, proskenoval, co slo a jsem na 3200. A co jsem koukal na fora, tak je na tom vetsina lidi stejne. To je pro mne posledni kapka a tahle firma u mne skoncila. Nutit lidem MP, na kterym jim se*re pes timto zpusobem je ubohost.
    • Masa-san
      Je to ještě horší, 5000+ EMS bude možno dosáhnout z DLC a pokud bude perfektní konec tak bude také z DLC, protože ve hře na něj chybí video soubory.
      (První DLC přidalo tuším 100 WA ?)
  • Po tom co se vyvojáři deus ex omluvili za své chyby (omluva vlastně nebyla potřeba) bych chtěl slyšet omluvu i od Bioware. Doopravdy jsem seděl a udiveně hleděl na monitor ..... nechtěl jsem žádny happyend s kýčovitým ohnostrojem a mejdanem po celé galaxii ala konec původní star wars trilogie ale chci mít možnost (jen pro dobrý pocit) dokončit hru stylem "like a boss"
    • Kdyby měli Bioware zakončit filmové Star Wars tak by s výbuchem hvězdy smrti byla zničena i Síla a přestaly by fungovat světelné meče to vše ve dvou barevných provedeních :D
      • Masa-san
        ve třech *1*
    • Souhlasim. Vcera jsem to dohral a neveril jsem svym ocim. Znicit 5ti letou herni sagu behem poslednich 5ti minut, to se opravdu museli v Bioware snazit. Teda az na to, ze ja chtel happyend. Ale uprimne, cokoliv by bylo lepsi nez tahle narychlo sestavena sra*ka. Totalne mne to znechutilo jakekoliv dalsi hrani. A to jsem blahove planoval si projet najednou po sobe ME1, ME2 a ME3. No to uz se nestane. Puvodne byl jiny konec, ale po tom, co na podzim unikl, to zmenili. Fakt to nechapu. Kolik opravdovych fanousku by si dobrovolne znicilo zazitek tim, ze se podiva predem, jak to dopadne??
      • Masa-san
        Plánoval jsem že si hru projedu za jinou classu, ale přesně jak říkáš, jak jsem to dohrál tak už jsem prostě neměl chuť to hrát znovu.
      • Já si jdu spravit chuť na ME2. Do té doby snad vyjde nějaké DLC s přijatelným koncem.
      • A nemáš odkaz na ten původní konec nebo alespon obsah toho konce. Hledám to všude ale pokaždé narazím na "vtipné" videa složené z jiných her.
        • Jasne, tady to mas

          http://www.ign.com/boards/threads/somethingawful-the-plot-of-me3-changed-dramatically-big-big-spoilers.250066288/

          Klini na spoiler a uvidis.
          • Tak tohle aspon dava smysl :) diky moc
  • MrSanta
    Pavle, nezlob se, ale číst recenzi nebudu. Sběratelka už je na cestě a jsem spoilerofobik *3*
    • MishKonn
      Moje řeč, Santo.
    • Mayuri12
      Souhlas
    • Veskoslav
      Jsi můj člověk:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit