Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vegen
    Je to demo a kdyby si tento krok dovolil Activision, EA či Ubisoft, tak by je už internet ukamenoval. :-) Takhle je to v pohodě :D
  • martin.mares.984
    No, kdyz to nejak shrnu je docela rozdil hodnotit hru MGS: Ground Zeroes a jeji kvality jako takove a hodnotit MGS: Ground Zeroes jako produkt, coz je hodne velky rozdil. Pokud se mam bavit o hre - je to technicky kvalitne zpracovane (grafika, zvuk, dabing + hudba), navozuje to potrebnou atmosferu, umi to pracovat dobre s emocemi vcetne konce ( i kdyz konci cliffhangerem, coz nemusi byt vubec negativum), hratelnost je vyborna, AI nepratel mnohem vypilovanejsi nez u konkurencnich her. Pribeh je to kratky, ale neni hloupy a ma hraci "co" sdelit. Inventar a vyber zbrani je trochu tezkopadnejsi, strelba jak takova neni taky uplne povedena a obtiznost neni nijak extremne tezka. To mi vychazi jako celkem obstojna hra..

    Druha vec je hodnotit veci jako delka nebo cena, popripade vyhodnost Ground Zeroes jako produktu v pomeru cena/delka. Kratka hra neznamena atomaticky spatna hra - je to proste kratke, ale ten herni cas ma svoji kvalitu, stejne tak nejake kratke filmy maji mnohem vic co ric a jsou kvalitnejsi prozitek nez kolikrat filmy s klasickou stopazi mezi napr. 90-120. Otazka ceny? Zalezi uz jenom na kazdym cloveku kolik je ochoten za to zaplatit a jestli se mu to zda drahe nebo ne - nekdo je ochoten dat za 1,5 litru lahev sampanskeho nekolik tisic a nekdo jenom nekolik stovek. Na neco jako "vyhodna koupe" se podle me v recenzi nehraje...

    Jako produkt je Ground Zeroes samozrejme "predrazena ochutnavka", ale jako hra je to dobra zalezitost.
    • Bojím se, že by si ani CoD nedovolilo tak krátkou herní dobu. Tahle hra to dotáhla do zcela nových výšin. Za stopade nebo jako bonus k bigmacku dobrý, ale jinak fakt velmi zlá hra i produkt.
  • 7/10 za hru, kterou člověk který ví co dělá dohraje za 7 minut a ten který neví co dělá ji dohraje za 4h?
    Není trochu nebezpečný proces dávat této krádeži za bílého dne za 40$, pardon 30$ takto pozitivní hodnocení?
    Angry Joe to zrecenzoval myslím ideálně.
    • Dohrál jsi za 7 minut? Napoprvé? Uploadni prosím někam svůj gameplay, rád se na něj mrknu *1*
    • Angry Joe je kokůtek, co nic neumí.
      • Umi za den vydelat vic nez ty vydelas za cely zivot. Samozrejme ze penize nejsou vse. Sou az na prvnim miste.
        • Hmm to je opravdu slabomyslné. A popírá fakt, že má více peněz než já, že je to prvotřídní kokůtek bez vkusu. Dělat ze sebe debila před světem na youtube není něco, co by člověk měl obdivovat.
          • ovšem, dělat ze sebe debila na diskusích games jako ty, to je věc skutečně hodná obdivu
  • Keyz
    Pro příště tedy platí. Nekecat o délce SP u BF a COD. Když u dema to není velký problém, tak proč se to řeší u hry kde hrát dlouho MP....

    Jinak tolerovat tohle je teda něco. Je to krátké a je to navíc drahé a co tomu dává korunu... Není to TOP technicky provedené. Tohle má být jako to nejlepší co jde udělat? Ryse již toho předvedlo dost a navíc dříve...
    A Crysis hry na PC taky. A to tyhle hry stály adekvátně k obsahu.

    A poslední věc. Dema jsou zdarma.
  • maros.goc
    Aleš sa snaží v recenzii povedať, že sa nejedná vlastne o demo, no ja som sa pri čítaní recenzie nemohol zbaviť pocitu, že čítam recenziu na demo ...7/10 je na hodinu hrania za 30e (next gen verzia za 40e) velmi vela ...a nechodte na mna so znovuhratelnostou, tu dnes ma kazda hra ...
  • Je vtipný vidět vás tady řešit cenu hry a přitom hra Gone Home je ještě větší čorka než tohle. Nižší produkční hodnoty (audiovizuál...není zahrnuta kvalita) a nulová znovuhratelnost (teda pokud vůbec považujete sbírání deníku za hratelnost). Nemohu opomenout to, že ta hra jde dohrát za 5 minut bez nějakých glitchů...takže v tomto směru si obě tyto hry nemohou nic vyčítat...ale je to jen na PC a je to indie, takže toto vše je GH prominuto a kdo GH neglorifikuje a nedává ceny her roku je pitomec, ovce apod.
    Tady dostanete hru na profesionální úrovni, se znovuhratelností a bočními misemi. Ale samozřejmě, je to konzolová hra, která se už taky pár let na PC nepodívala, takže se bude hatovat a hatovat a hatovat...
    • C-BEAM
      myslím, že i samotní indie vývojári cítia, že by sa mala latka posunúť vyššie, samotný fakt, že je niečo indie by určite nemal ovplyvniť hodnotenie. Ale toto si musia vyriešiť novinári, nie je to v moci vývojárov.

      Na druhej strane herná doba a koncentrácia zážitku je hrozne individuálna záležitosť, môžete mať 8h filmovú hru kde tretinu hernej dobu strávite pozeraním filmíkov a ingame animácií a keď vás konečne pustí k hraniu tak zistíte, že sa to hrá vpodstate samé. Ja si napríklad radšej zahrám niečo čo tie filmíky nemá a i keď to má krátku hernú dobu ma to uspokojí, pretože kladie na hráča nepomerne vyššie nároky.
  • Bohužel, nelíbí se mě tenhle precedent a tak nekupuji. Jsem velký fanoušek MGS série ale nejsem "ovečka" holt tohle už je trochu moc. Raději jsem si koupil remastrovanou kolekci MGS (Peace Walker, MGSII a MGSIII) za téměř stejně peněz je to mnohonásobně víc muziky.

    Je mě líto ale postavte se tomu, kupujete demo. Je to demo, bylo to demo a bude to demo. Znalci MGS série si jistě vzpomenou na Tanker epizodu z MGS II nebo Virtuous epizodu z MGS III. No tak tohle je to samé jen jste za to právě vyplázli několik stovek. Věci které dříve byli jako bonus nebo jako přídavek k jiné hře teď servírují na stříbrném tácu a vy jim to žerete a ještě jim tleskáte. Argument "ale já na tom nahrál XX hodin" ano svého času jsem na demu Age of Empire II taky nahrál hodiny a hodiny. Nebo stařičké demo Viper Racing, to byla zábavy.

    Neberte mě špatně, hraje se to určitě suprově a já se těším na Phantom Pain ale tohle je prostě podraz. Už vidím jak by jste to tady hájili, kdyby to vydalo EA...
    • *1* *1*
    • Proboha, vždyť EA je nenáviděná ještě víc, jak Konami, tak jakýpak obhajování...
      • Pocitam ze tim chtel rict ze kdyby to udelala EA tak to tu nikdo nehaji...
        • Přesně, jde jenom o to, že Konami a Kojima mají tak dobré jménu, že jim to projde.
    • Prý nejsi ovečka a přitom tady bekáš jako stádo okolo :DD
      • To víš nejsem jako ty co je zásadně proti a za každou cenu jde proti názoru ostatních. Tak utíkej si to koupit a nezapomeň napsat. "OMG BEST GAME EVAAAAH 11/10" Je mě líto, existuje holt pár dalších rozumných lidí co s tímhle nesouhlasí.
  • 7 *1* *1* *1* to je dobré
    • Co se ti nezdá šipko?
      • Jo a tady máš Video: http://www.youtube.com/watch?v=rO-pBfQLOs4
      • Že za hru, co jde dohrát cca za 7min a nemá praktický žádný děj a závěr, (protože jde o "prolog", lépe řečeno DEMO!) vysolíš cca 650Kč+

        Určitě se nezapomene na DLCčka
        • No tak kdybych řešil cenu, tak v podstatě nedělám nikdy nic jinýho, protože bych řval furt. Já za dobrou hru nikdy nedal víc jak 400,-

          PS: jinak díky za video.
        • ringmancz
          Oblivion jde taky dohrát za 11 minut
          • ale o to vůbec nejde v oblivionu použily glitch, jde o to že při speedrunu MGS 5 kter má pod 5 minut a speedrun je bez využití glitchů hra ve statistice ukázala dohráno na 58% a tady je "něco" špatně
        • Miserius
          Vpodstatě souhlasím, až na to že 499kč neni cca 650kč+ ale 499kč (možná se naše digitální obchody liší...)
          • http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Metal+Gear+Solid%3A+Ground+Zeroes

            Digitální distribuci sem neměl na mysli, osobně ji nevyužívám z prostých důvodu. Sem skeptik. *4*
            Ač Steam uznávám jako suprovou službu.

            Jde mi podstatě hlavně o to, že dítě pumpne rodiče o peníze, protože vidělo nějaký super Videa na YouTube. Pak se na takových lidech/rodinách dobře rejžují peníze, tedy podporuje zvrhlý systém do budoucna... na to si nějaký šílený kapitalista (neodpustím si *4* ) v kanclu všimne další módní trend, podporován ještě k tomu propagandou WEB magazínů "že vlastně je to takhle pro nás lepší a výhodnější". Však obrázek už je všem zdravě smyšlejícím jasný...

            Sakra... to sem si myslel, že po micro DLCčkách nic horšího nemůže přijít... mýlil sem se.
            Nakonec sem i já byl naivní optimista.
            • Miserius
              Vidíš v tom zbytečný konspirace... haranti tahaj z rodičů peníze na kraviny odjakživa a tahat i budou... Já musel mít každej plastovej meč kterej jsem viděl stejně jako teď bych chtěl každou "chválenou" hru na vojáčky... tahle hra by mi stejně vydržela dýl než ty meče který jsem většinou zlomil ještě cestou domu
              • Reakce na příspěvek:

                To napíšu srozumitelněji:
                Rodič má mít více rozumu než dítě, proto je zvrhlost podporovat a omlouvat takový systém.
                ZA DEMA SE NEPLATÍ. ZA BETU SE NEPLATÍ. TAK PROČ NAJEDNOU TO JE SPRÁVNĚ?

                A aby si někdo nepletl můj postoj... samotnou hru nesoudím, protože je to DEMO.
                O nic jiného mi nejde.
  • Kojima v tomto případě zvolil fakt taktiku na píču. Buďto nevydávat GZ vůbec nebo ho vydat až v plné hře (třeba rozdělená obrazovka jako u MGS HD edice - jedno Ground Zeroes, druhý Phantom Pain). Tohle je prostě zbytečnost. Žádný jakože "rozehřání" se a vyzkoušení herních mechanik před PP, ale prostě vydat až PP a hotovo.

    Pochybuji, že bude PP špatná hra (i přes Kojimův hollywoodský přístup k látce), ale takhle je v celém pátém díle akorát guláš. Ze začátku byl ten Kojimův trolling ještě jakžtakž vtipnej, ale pak mělo na povrch vyplouvat víc a víc informací a už se to začínalo zamotávat. Furt se chodilo okolo horké kaše, na které platformy to vyjde, jak to bude rozdělený, kdy to vyjde, jaká bude dějová linka apod. Po vystřízlivění uznávám, že tohle byl docela otřesnej marketing.
  • Max dve hodiny zabavy za 800 = 3/10 Jestli se rozmuze placeni za dema, tak jsme pekne v hazlu. *16*
    • Proč? Vždyť Tě nikdo nenutí "demo" kupovat...nevím, jestli to víš, ale máš svobodnou volbu v tom, co si koupíš...
      • Tahle stupidní omluva se dá použít na všechno, co nemusíš používat pro vlastní přežití.
      • Treba mam znacku MGS rad a vadi mi tohle zdimani. Navic Kojima propagovanim DEMA ze sebe udelal peknou prostitutku, co jsem koukal na fotky, driv kasparkovani po kramech s bizarne oblecenyma lidma nedelal. Celkove z toho nemam dobry pocit. Moje svobodna vule je to bojkotovat a je mi lito, ze to tak neudelali ostatni.
        • Jako takhle, mně se to taky nelíbí, MGS je jedná z mých oblíbenějších značek, ale jediný, co s tím udělám je, že si to nekoupím/koupím za nižší cenu. Jiný nástroj nemám...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit