Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych jen chtěl vidět reakce těch lidí, co si objednali krabicovou verzi v dobré víře, že to bude přes Steam a za pár týdnů zjistí, že je tam jakýsi Epic store. Ne každý sleduje, co se kde šustne a podle mne to většina z nich vědět nebude.

    • Paul_cz

      Jo, to bude v obchodech naštvaných lidí. Já jsem rád že to sleduju a aurora edition jsem zrušil a koupil to na steamu.

    • Aspoň to odnaučí lidi předobjenávat. To se taky cení. 

    • Veskoslav
      Všichni velcí hráči u nás už na to upozorňují, ale pár lidí se asi najde, co to přehlédnou. No zrušil jsem kompletní edici včetně Steelbooku. A v okolí nejsem jediný...Tohle je vyloženě podraz.
    • Carnage666

      Přesně, obchody už to mají teď upravený ale kdo to třeba předobjednal a nesleduje tu herní scénu tolik ani neví a nebo koupí v den vydání s tím že klasicky Steam a ono ho*no. Celá ta situace je neštastně řešená distributor playman v tiskovce prohlásil že budou Steam klíče a pak ani né o hodinu později už dostali echo že to tak teda není a museli se opravovat.

  • triptich

    pekne agresívna konkurencia. neverím, že toto je rozhodnutie vydavateľa bez intervencie mocného čínskeho gigantu. u mňa osobne to pôsobí značne odpudivo a neviem si predstaviť "exkluzivitu", ktorá by mi to ospravedlnila. pokiaľ to bude ohlásené v dostatočnom predstihu, budiž, ale 3 týždne pred vydaním?

  • Corvus

    Jen se směju. Není nad to dát vědět necelé tři týdny před vydáním. SUPER PRÁCE!

  • alladjex

    Rozhodně nejsem fanda žádné konkrétní platformy, natož Steamu. Pokud je hra GOGu, radši vždycky beru tam. Ale přijde mi divný, jak všichni čumí jen na ten jedinej aspekt celýho problému a to jsou procenta ze zisku.

    Epic si samozřejmě může dovolit dávat 88% prodejci, když jeho databáze nabízených produktů je směšně malá a nabízí jen bombónky. Díky tomu jsou provozní náklady na servery a infrastrukturu úplně zanedbatelné.

    Je potřeba si uvědomit, že Steam jako jeden z mála poskytuje prostor pro téměř jakýkoliv projekt a to i ty, které jsou zanedbatelně ziskové. Neobhajuji 30, 20 nebo 10 procent. To jde nad rámec mých ekonomických znalostí a podle mě i znalostí a informací většiny ostatních, kteří nejsou z oboru. Ale přijde mi hodně krátkozraké dělat ze steamu "MR. Devil" jen proto, že si bere víc. Zároveň ale nabízí služby, které jiná platforma neposkytuje.

    Lze argumentovat tím, že je tam tuna balastu, ale to, co je pro někoho balast, pro jiného být nemusí. Spousta menších vývojářů by to měla sakra těžké, když by nemohla prodávat na Steamu, protože kde jinde by mohli?

  • Sr_Lobo

    Většinu her mám na steamu, pak používám hlavně gog, dále origin, uplay a battlenet. Neměl bych zas takový problém nainstalovat dalšího klienta a pořídit si tam časem nějakou hru, ale proč jim v nejbližší době nedám ani zlámanou grešli, je jejich absolutně nefunkční customer support.

    Na epicu jsem měl účet už pár let dozadu kvůli remasteru Unreal Tournamentu, který jsem si čas od času zahrál. Pak jsem si tam chtěl  claimnout ty hry zdarma co začali rozdávat, ale zjistil jsem, že mi nefunguje heslo tak sem zažádal o reset hesla.... nic. Zkoušel sem to přez klienta i přez web .... nic. Založil sem teda ticket na support aby mi pomohli resetovat přistup na můj účet... za dva dny mi přišel automatický mail s dotazník, na spokojenosti s jejich customer servicem.... A když už ze zoufalosti jdete napsat na fóra odkáží Vás zpět na svůj customer suport, s tím že jste určitě akorát špatně vytvořili ticket....

    Po těchto zkušenostech mi je představa, že jim nacpu do chřtánu peníze za hry a pak se k nim nemůžu ani dostat naprosto nepřijatelná. 

    • alladjex

      Jen potvrzuješ to, co jsem psal ve svým názoru dřív, že když to máš levnější, někde se to musí projevit.

      • Sr_Lobo

        To chceš říct, že když přijdou o 15% procent z ceny hry oproti steamu,  tak se nemám divit tomu, že nejsou schopní věnovat prostředky na absolutně elementární zákaznický služby?😐

        • alladjex

          Naopak, přesně si popsal, kde se projeví to, že si berou menší rabat. Pak se to někde musí negativně projivit. Třeba na zákaznické podpoře. Pokud to nebylo poznat, tak jsem s tebou souhlasil ;)

  • To se jim prece nemuze vyplatit ani kdyz maji na Epicu vic penez. Steam je ultimatni reklama v radu investovanych miliard.

  • sukovf

    Není se čemu divit - podmínky na Steamu jsou pro vydavatele čím dál míň výhodný a tomu, co nabízí Epic, se nemůžou ani náhodou vyrovnat. Jasně, mají tam nespočetně vyšší uživatelskou základnu, ale jak je vidět, ani to nemusí vždycky stačit. Až půjdu koncem léta na trh já se svou hrou, se Steamem vůbec nepočítám už jen proto, že mi Epic, jakožto vývojáři používající jejich engine, nabízí na jejich Store ještě výhodnější podmínky, než dostanou ostatní s cizím engine.

    • SalemCZ

      Tak otázka kde budou větší prodeje, jestli na Steamu, nebo na Epicu, přece jen když steam prodá 500 000 kusů a epic třeba jenom 300 000, tak ze Steamu bude víc peněz. 

      • sukovf

        To nemusí být nutně pravda, protože Epic nechává vývojářům větší provizi a navíc zvýhodňuje ty, kteří používají jeho engine, což je i můj případ. Já takto od boku samozřejmě nedovedu říct, co JE výhodnější - to jasně ukáže až praxe, ale vzhledem k tomu, že na ES je pár titulů se zvučným jménem a znají ho všichni hráči Fortnite, nemám strach, že by tam chybělo publikum.

        • SalemCZ

          Přijde mi že třeba takovej Ashen celkem vyšuměl, přitom je to jedna z her co je na Epicu. I ten Hades nějak není moc vidět, nebo o něm slyšet (přitom to je super vývojář)

        • Ano, protože typický hráč Fortnite je rovněž typickým hráčem Metra, že?

          • sukovf

            Není, ale velmi snadno může být, a o tom to právě celé je.

    • Radkaa

      Ahoj, o jakou hru se jedná ?🙂

      • sukovf

        Rád bych si udělal reklamu, ale za to bych dostal od správců přes prsty (praktická zkušenost). Tycoon, vedeš globální společnost, zakládáš, buduješ a zařizuješ ve městech firmy včetně výroby, produkuješ cokoli z tisíců možných produktů (doslova) a výsledný produkty nabízíš na trh. Kladu velkej důraz na micromanagement každé jednotlivé firmy, kterou si založíš, takže nic pro Pepíčkovu babičku, která to nezvládne. Součástí je simulace trhu až na úroveň jednotlivých měst a spotřeby (poptávky) jejich obyvatel. Za tohle mně hlavu snad nikdo neutrhne.

  • KamilZm

    No, pokud ta hra bude u Epicu stát stejně jako na Steamu, tak tím spíše vývojáři říkají, že na zákaznících budou ještě více rýžovat  a vlastně na ně ještě více kašlou 😁

    • alladjex

      V článku je, že hra stojí o 10USD méně.

      • Stojí o 10 USD méně, ale jen v USA. Jinak vás natáhnou úplně stejně. Ale někdo jim ty kecy o tom, že to dělají pro hráče evidentně žere i s navijákem.

      • KamilZm

        Díky, to jsem přehlédl.

      • Carnage666

        Ano amerika to má prej levnější, ale pro nás je to pořád stejná cena 60 euro 🙂

        • alladjex

          Tak to jsem zas přehlédl já ;)

  • maros.goc

    pre mňa osobne je to smiesna kauza.. najdolezitejsia je hra samotna a ta bude rovnaka ci uz bude na Epic alebo Steame... je to sice podraz ze to takto nešťastne ohlasili par dni pred vydanim, no je si treba uvedomiť ze Steam nie je vyhradny exkluzívny poskytovateľ pc hier.... ja som len rad za konkurenciu a ta konečne pohne s Valve aby vylepšili svojho klienta a zacali vyrabat skutocne hry... zlaty vek Steamu skoncil ajasom len rad

    • Strašně mě baví, jak furt všichni vytahujou konkurenci a přitom to žádná konkurence není :D Když se hra bude prodávat na steamu i epicu, steam si vezme 30 % (nebo 20 % pokud prodeje překročí $50 milionů, což u Metra určitě) a epic nabídne podmínky takové, že si vezme jen 12 %, pak ano je to konkurence: 1. člověk může být hodný a podpořit vývojáře koupením u epicu; 2. vývojář se může rozhodnout, že půjde čistě na epic a bude dostávat víc - ok konkurence.


      Ale to co předvádí epic, kdy za tu exkluzivitu platí, aby to na steamu prostě nebylo, to není konkurence, ale snaha o vybudování monopolu. To hráče sere.

    • alladjex

      Tak ono v podstatě na všechny kauzy a problémy můžeš pohlížet jako na směšné, pokud se tě přímo nedotýkají. A ani bych neřekl, že to někdo spojuje se hrou samotnou. Ta prostě nějaká bude a všichni doufají, že skvělá.

      Ale jak sám poukazuje na to, že si rád, že někdo do neochvějné pozice Steamu rochá, tak ani tobě to evidentně jedno není ;) Já bych to nějakou kauzou nenazýval. Ale je to rozhodně zajímavý vývoj v herní oblasti a není přeci špatné vědět o tom, co se děje, pokud se člověk o hry zajímá víc. Každopádně mi přijde trochu debilní, když si člověk říká, že vývojáře / vydavatele podpoří tím, že si to předobjedná a pak to je ještě před vydáním ofiko někde levnější. To mi přijde fakt dementní.

      Podle mě to ale taky ukazuje na fakt, že prostě předobjednávkový systém v oblasti počítačových her, je trochu podivně pokřivený a moc nefunguje. Popravdě se divím, že si to lidi furt kupují dopředu, protože těch ojebávek v poslední době bylo víc.

    • Mart9

      Přesně tak. Epic to zjevně myslí vážně a je tedy jen otázkou času, kdy pro každého bude mít TU hru, kvůli které si lidé toho klienta stáhnou. Teď nadávají, ale podlehnou a budou si říkat, proč dříve dělali drahoty.

      • A nebo si pořídí konzoli a na celé PC hraní se z vysoka vykašlou.

  • Coffin.Corner

    Co na to samotní Rusové, pro něž je Metro národním klenotem? Vojáci bez insignií v centrále Koch media, nebo rovnou omezený jaderný úder na centrálu Epicu? 😀

    • No podle všeho nemá Epic zatím regional pricing, takže spolu se slevou u dolarů to bude v USA levnější než v Rusku. TO bude zajímavé vysvětlit 😀

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit