Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Knifer

  Takže se PC konečně dostalo do stejného stavu jako konzole exkluzivní obsah, no gratuluji trvalo to celkem dlouho. Při trošce štěstí epic i steam udělají nějakou pořádnou hru aby se vyšvihli nad konkurenci

 • FridayManul

  Se STEAMem to snad bylo jiné, když začínal? Taky si ho všichni instalovali jen kvůli tomu, protože to Valve vyžadovalo kvůli svým hrám. Ale v konečném důsledku se STEAM vybudoval do funkčního klienta se spoustou doplňkových služeb. Což se nedá říct právě o Tebou zmiňovaných uPlay a Battlenet klientech, které jsou fakt k ničemu. Jako vážně, kdo chodí pravidelně do uPlay Store, aby se podíval, co tam mají za dealy? :)


  Jinak s tím vlastnictvím, to jsem nevěděl. To by třeba mohl být problém do budoucna, jenže podle toho, kam to směřuje, za chvíli bude patřit žlutým všechno. :/

  Kvalita launcheru o příspěvek výše, fakt nestojí v momentálním stavu za nic.

 • FridayManul

  Tak pokud tím myslíš na úrovni Steamu, tak to aby ses ještě v tomhle životě dočkal. :D Chci říct, že Steam taky zpočátku nestál za nic a všechny vymoženosti jako uživatelské recenze, Workshop, Marketplace atd. trvalo roky, než byly zaimplementovány a odladěny. Ale je pravda, že jsem očekával, že s otevřením obchodu aspoň přijdou s novým klientem. Robustnějším a odladěným, sice bez výdobytků, na jaké jsme zvyklí na Steamu, ale s pevnými základy, na kterých by se dalo stavět. V momentálním stavu je fakt dost o ničem.


  ad exkluzivity Souhlasím, ale jsou účinné. Je to efektivní páka na to, jak lidi na platformu fakt dostat, Sony by mohlo vyprávět. Epic očividně nechce hrát druhé housle jak třeba GOG. Ten sice má "měkčí" výhody jako třeba dobrovolný klient, zároveň se tím ale rozhodli nejít napřímo proti Steamu, protože by nejspíš prohráli.

 • Morraw

  Hm. Trochu prásárna jak to udělali. Bez Metra se "obejdu", ale jsem zvědavý, jak tohle bude pokračovat. Nemyslím si ale, že nějaký Epic Store porazí Steam. Udělá to na chvíli rozruch a to je tak max vše. A hráči akorát budou naštvaní na společnosti, které tohle udělají.

  Na GoGu mam jen Zaklínače, na Originu a Uplay jejich serie (ME, DA, BF, AC, FC atd.), zbytek Steam. A tak to má, si troufám tvrdit, většina lidí. Navíc ani jeden z výše uvedených nikdy nebyl a nesnažil se být Steam konkurentem.

 • Stejně o dopadne jako bojkot MW2 kvůli serverům.

  https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--W8ZYHe9O--/c_scale,f_auto,fl_progressive,q_80,w_800/18j48weujcgewjpg.jpg

 • walltar

  Jak jsem psal níž... až bude Epic store nabízet služby na úrovni konkurence, rád si ho nainstaluju a budu používat. Steam prostě konkurenci potřebuje, ale je potřeba tu konkurenci koncipovat jako konkurenci (takže buď konkurovat servisem, nebo cenou) a ne exkluzivitama (což je imho něco co zákazníkům nepřináší vůbec nic).

 • Dle čeho tak soudíš? Já například nemám uPlay, i když by mne jejich hry zajímaly. Nemám ani Battlenet či jak se to jmenuje. A nebudu mít ani toto.

  A lidé si dost rozmyslí instalovat pofidérní launcher s minimem funkcí od firmy vlastněné ze 40% čínou.

 • FridayManul

  Tak určitě, to záleží na každém, jak moc tu hru chce a co je proto ochoten udělat. Ale mě osobně přijde dětinské, co se kvůli tomu děje. Ono to nakonec dopadne tak, že stejně ti, co teď nejvíc vykřikují "Epic launcher si nikdy nenainstaluju, slyšíte, nikdy" a teď kvůli tomu odmítají koupit Metro a ruší předobjednávky sběratelek, si ten klient nakonec časem nainstalují kvůli něčemu jinému.

 • walltar

  Přesně tak, je to kapitalizmus... proto jako zákazník metro za těch podmínek nekoupím.

 • Lukyz

  S jejich podporou jsem taky nikdy problém neměl. Oproti Uplay naprosto zlatý a řešit něco s právním oddělením Valve bude promile zákazníků, takže to mi nepřijde jako pádnej argument. Tak či tak, pro mě jako pro zákazníka není jediný důvod, proč "svoji" platformu opustit, teda krom faktu, že mi to chtějí násilím vnutit vytvářením fiktivní exkluzivity, ze které těží akorát vydavatel, ne já, takže sorry jako 🤷

 • Scvhálně jsem asi před dvěma měsíci něco řešil. A to nemluvím o podpoře, ale třeba jejich právní oddělení, to je taky něco. 


  3/4 roku čekám na podpis smlouvy. Neuvěřitelný mazec. Jestli se takhle chovají ke svým partnerům, tak se nedivím, že jim začali utíkat. A to podle toho, co jsem si zjišťoval, tak na jejich právním oddělení dělá více jak 180(!!!) lidí.

 • Kompost

  nope, toho bloatwaru od cinanov sa nechytim ani distancnou tycou. a to som sa na metro tesil. c´est la vie...

 • tomekbobek

  Dnes jsem s nima řešil jeden nespecifikovanej problém a do dvou hodin hotovo. Za mě teda suprový.

 • Paul_cz

  Jo, blbci co svoje dojmy zakládaj na tom co si přečetli před pár lety asi ne. Ale schválně si zkus steam support kontaktovat a udělat si vlastní obrázek.

 • Rozhodně s tebou všichni nebudou souhlasit...

 • No podle všeho nemá Epic zatím regional pricing, takže spolu se slevou u dolarů to bude v USA levnější než v Rusku. TO bude zajímavé vysvětlit 😀

 • Paul_cz

  Jo, to bude v obchodech naštvaných lidí. Já jsem rád že to sleduju a aurora edition jsem zrušil a koupil to na steamu.

 • Paul_cz

  Až na to, že steam support funguje perfektně i transparentně, stačí si o tom něco zjistit popřípadě je vlastnoručně otestovat.

 • ja_nic_nevim

  Že Češí všechno tak řeší... To mě teda víc štve Forza na MStore.

 • Coffin.Corner

  Co na to samotní Rusové, pro něž je Metro národním klenotem? Vojáci bez insignií v centrále Koch media, nebo rovnou omezený jaderný úder na centrálu Epicu? 😀

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit