Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ringmancz

    Tak na vině je Koch Media jako vlastník práv na Metro

    https://twitter.com/THQNordic/status/1090217924357443586

  • KrPa
    nejradeji mam gog, at jde steam klidne ke dnu, snad to valve dojde a zase zacnou delat poradne hry, ted jen sedi na zlatem vejci a delaji na steamu socialni inzenyring
  • FridayManul

    To se dalo čekat, že se to lidem nebude líbit. Ale na Epic bych naštvaný nebyl. Tohle je prostě kapitalismus, nehejtujte hráče, ale hru. Prostě chtějí prorazit a to na trhu ovládaném STEAMem, který je za ty roky těžce zakopaný na své monopolní pozici půjde jen přes hodně velké investice. Radši se zkuste zamyslet kolik musel tenhle deal stát Epic peněz, resp. jak výhodný oproti nevýhodnému dealu s Valve musel být, že dali Epicu celou roční exkluzivitu, vezmete-li v potaz i ten shitstorm, se kterým si myslím taky počítali.

    To, že to udělali 2 týdny je možná podpásovka, jenže zase, nijak to nebylo právně ošetřené a nevšiml jsem si, že by se v tržní ekonomice hrálo na morálku, na nějaké "to není fér". To nikoho nezajímá, bohužel.


    ad vícero klientů: Za tohle bych byl naštvaný hlavně na trojlístek EA/Ubisoft/AB, ti přišli s tím, že "jsou něco víc" a musí mít svůj vlastní klient pro tu hrstku her, co mají, místo toho, aby je distribuovali přes zavedené distribuční kanály jako STEAM. Epic k nim doteď taky patřil se svým trojlístkem Fortnite/UT/Paragon, teď se ale aspoň vyvíjí v plnohodnotný obchod. GOG s Galaxy do toho nepočítám, protože to vždycky byl obchod a navíc je volitelný. Pak bychom tu měli max. 2, resp. 3 klienty, pro každý obchod jeden a ne s Epicem teď už 6, jestli jsem teda ještě na nějaký nezapomněl.

  • Strašně mě baví, jak furt všichni vytahujou konkurenci a přitom to žádná konkurence není :D Když se hra bude prodávat na steamu i epicu, steam si vezme 30 % (nebo 20 % pokud prodeje překročí $50 milionů, což u Metra určitě) a epic nabídne podmínky takové, že si vezme jen 12 %, pak ano je to konkurence: 1. člověk může být hodný a podpořit vývojáře koupením u epicu; 2. vývojář se může rozhodnout, že půjde čistě na epic a bude dostávat víc - ok konkurence.


    Ale to co předvádí epic, kdy za tu exkluzivitu platí, aby to na steamu prostě nebylo, to není konkurence, ale snaha o vybudování monopolu. To hráče sere.

  • resolut1

    celý epic kašlať aj s ich metrom počkám si až bude na steame :D

  • Vzhledem k postavení Steamu to nejde...

  • To se jim prece nemuze vyplatit ani kdyz maji na Epicu vic penez. Steam je ultimatni reklama v radu investovanych miliard.

  • Whoossain
    Nevadí, bude se hrát Atomic Heart.
  • Aspoň to odnaučí lidi předobjenávat. To se taky cení. 

  • Veskoslav
    Všichni velcí hráči u nás už na to upozorňují, ale pár lidí se asi najde, co to přehlédnou. No zrušil jsem kompletní edici včetně Steelbooku. A v okolí nejsem jediný...Tohle je vyloženě podraz.
  • Carnage666

    Přesně, obchody už to mají teď upravený ale kdo to třeba předobjednal a nesleduje tu herní scénu tolik ani neví a nebo koupí v den vydání s tím že klasicky Steam a ono ho*no. Celá ta situace je neštastně řešená distributor playman v tiskovce prohlásil že budou Steam klíče a pak ani né o hodinu později už dostali echo že to tak teda není a museli se opravovat.

  • Já bych jen chtěl vidět reakce těch lidí, co si objednali krabicovou verzi v dobré víře, že to bude přes Steam a za pár týdnů zjistí, že je tam jakýsi Epic store. Ne každý sleduje, co se kde šustne a podle mne to většina z nich vědět nebude.

  • Carnage666

    Prodávat to stejný za lepší ceny?

  • Phillios191

    Taky si počkám, není kam spěchat :)

  • A jak tedy začít konkurovat?

  • Veskoslav
    Krabicovka zrušena. No což, rok si klidně počkám.
  • Carnage666

    To by byl dobrej stunt 😂 jestli čekají že to po roce někdo koupí za plnou cenu tak jsou hodně naivní.

  • MARTASLJ19

    Nie tak to nebude. Na Steame to 14.února 2020 bude za 60€ ako nová hra. 

  • MARTASLJ19

    Čistý fail. Ľudia hlavne to na Epic Store🤮 nepodporujte.

  • alladjex

    Naopak, přesně si popsal, kde se projeví to, že si berou menší rabat. Pak se to někde musí negativně projivit. Třeba na zákaznické podpoře. Pokud to nebylo poznat, tak jsem s tebou souhlasil ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit