Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Řekl bych, že to je zase výkřik do větru, který má upoutat pozornost k méně úspěšnému Xboxu. Upgradovatelná konzole = PC, už teď v HW konzolí není nic unikátního. A toho pansoftware prostředí se trochu obávám, protože MS není firma, která by podobné záležitosti uměla (viz. Games for Win Live).
  • ...a nase skvela masterrace si u diskuse skvele pohonila...diky Phile, ze na ne myslis, oni to potrebujou.
  • Filmy a knihy jsou nepřímá konkurence, steam je přímá. Jen pro příště.
  • Hnisavec
    Konzoly sa predavaju ako nikdy predtym...ps4 lepsie ako ps2 co je najuspesnejsia velka konzola historie. Naproti tomu herne PC pada dole.predajmi..high end karty kazdorocne klesaju predajmi. PC neumiera...pccka sa predavaju stale dobre ale nie su to herne pc ktore by nejako mohli ovplyvnit razantne predaje aaa hier kde uz treba i kvalitne zelezo. Konzola je luxus ktory si clovek zvacsa kupuje ako doplnok k ntb tabletu..k nejakej velkej telke kde sa vyvali po praci doma na gauc pripadne sa mu uz nechce drbkat so.sprasenymi pc portami. Preto konzola nepotrebuje byt pc...konzala musi byt uzatvoreny system kde vlozi clovem hru a hra okamzite. Mrkvosoft uz nezachrani ani svatema voda tuto generaciu nieto este taketo stupidne blaboly
    • "hra okamzite", pokud tedy zrovna nemusí sosat nějakou obří aktualizaci
      • jediný důvod, proč pořizovat konzoli, je buď nedostatek financi, nebo těch pár exkluzivit co jim ještě zbylo, kámoš hraje asi 20 let NHLko a jelikož na PC nevychází, kupuje si kvůli tomu konzole, jinak nevim, proč by to někdo pořizoval
        • Tak to je pěkná blbost. Konzole jsou opravdu hlavně o tom pohodlí. Vložíš hru a hraješ. Neřešíš upgrady, neřešíš ovladače, nařešíš tahání kabelů k TV přes půl místnosti, neřešíš kam dát klávesnici a myš když není u TV stůl. Sedneš do křesla před velkou TV a hraješ. A to ti říkám s vědomím toho, že mám za sebou cca 18 let hardcore hraní na PC než jsem přešel na konzole.

          Samozřejmě se ještě vrátím k nějakým těm klasikám jako Open TTD, Settlers 2, ... :-) Chybějící zpětná kompatibilita je jediná větší problém konzolí.
          • Mas pravdu, konzole jde dat pod televizi a k pc gamepady neexistuji. Proto je lepsi nez pc.
          • pc se upgraduje jednou za par let, pokud clovek vi co dela, ovladace jsou mytus, ty ja nereším vubec. jinak na prenaseni z mistnosti do mistnosti pc moc není, ale když už chce nekdo mermomocí hrát v obyvaku u televize, tak se to da myslím nejak šikovne a esteticky porešit.
            nevim jake kabely chceš tahat, mas tam elektriku a internet, ta sama zasuvka co u TV a poridis si k tomu bezdratovy gamepad.
    • Já ti nevim, tvůj příspěvek je plný pooopravd, mýtů a omylů. Konzole nepotřebuje být pc, ale nějak moc se o to snaží, na telku si můžeš připojit i pc asi 100 různými způsoby, pokud věříš bludu, že z gauče se hraje líp než z křesla, konzole je luxus co běží v polovičním rozlišení a framerate a má asi tak setinu funkcí pc *1*
  • tyjo tak už nám leta PC umírá až nám nakonec totálně chcípnou konzole a bude jen to PC *1*
    • Ono nam PC nekdy zacalo umirat? Spis nam nekdo zacal umele rvat konzole a stejne se to moc neujalo, PC nic nenahradi, variabilita i vyuzitelnost nejen na hrani je bezkonkurencni.
  • Rika se, ze MS se chtel s XBOX One dostal lidem do obyvaku.

    I proto X1 neni jen konzole, ale umi i dalsi veci. Kdo si pamatuje predstaveni X1 tak vi na co byl kladen duraz. Na ovladani pohybem ci hlasem, ovladani TV, cable boxu i domaciho kina, napojeni na domaci sit via DLNA, snadne prepinani mezi aplikaceni, no a hry fantasticke hry taky, vcetne cviceni s kinect a hrami pro deti co to jeste s ovladacem nezvladnou. kinect jaksi vyprchal. Azure could? Rikali 100 000 serveru umistenych po svete. Skype, Netflix, MS Music, Twitch nevim co. Multi-medialni.

    Dostat se lidem do obyvaku - kde mozna maj zjisteno, ze lidi travi casu nejvic - je zreme zajimave z pohledu giganta ktery se uz dostal do drtive vetsiny PC. Z tohoto pohledu MS racionalni plan ma. Nevim jestli s upgrady X1 ale jiste s cross-platform.
  • Dokud se nevytasí s konkrétní věcí nemá smysl tu mlátit prázdnou slámu. Dneska už je zcela běžné, že je v domácnosti počítač i konzole a pokud někdo vymyslí systém, že si koupím jednou jednu hru a zahraju si ji na počítači i na konzoli sedmé, páté nebo desáté generace.. tak pro mě ztratí veškerá konkurence smysl, protože to je to, co mi teď nejvíc chybí. Konzole jsou sice už cenově přijatelné, ale co si budeme povídat technologicky rychle zastarávají a životní cyklus jak tu někdo uvedl 3-5let je nesmysl PRÁVĚ bez zpětné kompatibility her. Upřímně když mám nakoupíno xy her na konzoli A1 tak se mi moc za tři roky nebude chtít kupovat novou konzoli A2 protože na ní nebudu mít co hrát (což byl prakticky první rok problém dnešní generace konzolí).
  • Jedna věc je jistá, konzole nejsou mrtvé, ale umírají pomalou, bolestivou smrtí, ví to Microsoft, ví to Sony, ví to už i hráčí, dekáda topinkovačů spěje ke konci
    • Jo umiraji,diky debilite pc archytektury,za dobu ps4 uz vyslo cca 6 grafickych kared od nvidia,a za dobu ps3 snad 13,to je na facku toto.Jen kvuli nakymu,lepsimu slunicku,a nakejm blbinam,furt nebudu kupovat grafarnu,a jeste za takovej rachanec.Mam ps4 a ta mi staci,multiplatform nehraju,krom btf4,ty hry jsou uplne na 2 veci,at na pc ,nebo ps4,naky msaa,a naky okulation neco,mam, tam kam to hezci slunicko nesviti.
    • Zrzzek
      A já myslel, že umírá PC hraní... *1* *1*
      • to je asi ta fáma co ji dlouho rozšiřovali konzolisti asi od té doby co někde zaslechli že tradiční hraní umírá chudáci mysleli že je řeč o PC o ono to byla budoucnost konzolí...
    • konzole jsou ok jen hry jsou moc naročne, proste pro takhle vypadajici hry ješte nedozral čas. dalo by se rict že software predbehl hw
  • tak treba ja si pc postavit nedokážu, jasne umim vybrat komponenty ale už nevim co kam strčit a jak nahodit OS. Takže nejakej lehce modovatelnej pc bych uvítal a je mi jedno jestli se to bude jmenovat xbox nebo steam machine nebo co.
    • Ty voe co neumíš? Všechno se dá strčit jen na jedno místo a jinak než správně to nejde. Když zapojíš mozek dejme tomu na 50% tak to složíš levou zadní. A neumíš strčit DVD s win a nechat to aby se to samo nainstalovalo?
      • neni treba neco nastavovat v biosu?
        • Většinou stačí držet se manuálu k desce.
          • moc čtení
    • To máš pravdu, ale o tom tohle není. A Steam Machine je šrot na nic.
    • ale je to spíš vyzva pro vyrobce hw aby prišli s nečím z čeho nebude trčet milion dratku. proste bych si to predstavoval tak že koupím základní desku a tam bude zelena dirka pro grafiku a modra pro procak. pak koupím grafiku z ktere bude trčet zelenej dratek ktery tam strčím a pojede to a hotovo. A tak jednoduše i ostatní komponenty.
      No a pak bednu kde budou sloty kam to zasunu a hotovo.
      • Vzdyt zapojit cokoliv v PC je hracka, pokud mas opravdu takovy problemy pak vez ze chyba je na tve strane.
      • Však to je skoro tak jednoduché jak popisuješ, jestli v tvém pc "trčí milion drátků" tak je asi něco špatně *1*
  • Tak jestli to dobře chápu, tak zbude na trhu PS4 a PC, to je zoufalost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit