Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • :) Situace dnes na Černém mostě Kane and Lynch 2 (PC páč last gen konzole .... viz článek) J...C - 399 , noname cosi obchodník na stánku uprostřed - 900+ .
    A oblíbený obchod na sokolské - 350 .

    :/ No a to jsem včera mohl nakupovat v Gamestopu .....
    Takhle vypadá herní divoký východ, ale dřív nebo později se bohatí i chudí stejně všichni potkáme na síti ;) .
  • tak pokud clovek vydelava jako ja 9 tisic mesicne, tezko si muze kupovat origo hry.. na live nechodim, jen si chci taky uzivat tech svetskych radosti, ktere svet nabizi, za to se na me nikdo zlobit prece nemuze... at zvednou platy a snizi ceny her a ja si klidne origo koupim. az tady bude v cr platit normalni system, pak se i lide budou chovat normalne, tot vse *3*
    • Tvoje predstava je sice trochu naivni, ale v podstatne mas pravdu... Hry jsou proste drahe a nejvetsi a nejferovejsi zpusob boje proti piratstvi by byl ten, ze by se hry jednoduse zlevnili na unosnou mez v zemich, kde prumerna mzda neni zdaleka tak vysoka jako treba v USA:...
      Paradoxne castokrat hry stoji v techto zemich jeste mene.

      To nektere lidi nuti krast hry uz z principu, protoze si to dokazi sami sobe moralne zargumentovat:)
      • ano hry by mohly byt levnejsi a myslim si ,ze by se tim i snizil podil piratstvi.Zejmena u nas jsou hry predrazene.
        Ale logika toho PROROKa,ze kdyz na neco nemam tak si to ukradnu je postavena na hlavu.
        Taky nemam na to abych si poridil treba porsche,ale to neznamena ,ze me to opravnuje si ho jit ukrast :-D
        Jasny,neni to sice uplne idealni prirovnani :-D,ale princip je stejny
        • ale šak si to Porsche ukrást můžeš přece *1* , vono je to v podstatě úplně stejný, auta se taky kradou...a kradou se i mnohem větší věci, než je nějaký Porsche za mega, stačí se podívat, co se děje na vládě, tam projdou tunely za miliardy, to je to samé, až na to, že je pravděpodobnější, že tě chytí, jak kradeš to Porsche, nebo i hru, než aby byli chyceni ti, co kradou ve velkým, protože ti v tom umí líp chodit a navíc ukradou dost na to, aby si mohli zaplati koho potřebují, nebo si koupit menší ostrov apod...ale v zásadě je to furt to samé, jde jen o schopnosti zlodějů. Někdo neumí ukrást ani tu hru, místo toho si třeba jen zaviruje počítač a taky to každýmu, kdo v tom umí chodit bude připadat jako naprosto směšné.
          • jj kdyz uz krast,tak jedine ve velkym jinak to vazne nema cenu :-D,ti co to jedou ve velkym ,tak jim to vetsinou projde.:-D
    • MoravaGeorge
      Hele v souladu s tvou logikou, když mám pocit, že mám nízký plat a nemám televizi, tak předpokládám, že ti nebudue vadit, když si vezmu tu tvoji, ty nani očividně máš. Neboj až se zvednou platy tak vrátím. *5*
      • Vem si ji , ale nesmím o ni přijít ani se cítit omezován .... zvládneš to ?
    • Pokud vyděláváš 9 000 měsícně, tak by jsi měl vážně uvažovat o rekvalifikaci nebo o dokončení školy.
      • dneska není těžky dodělat školu, ale najít takového zaměstnavatele, který je schopen dát ti odpovídající plat..

        mimochodem jsem ze střední moravy..
        • :) ..... to bylo i před lety , co byste chtěli po škole . Až se zasvážeš , naděláš si děti ... pak už nic nedostaneš. Jo priority . Díky bohu že na nás stát myslí ....
      • No 9tis. měs. je na severní Moravě docela normální mzda. A v místech kde je nezaměstnanast kolem 10% nečekej žádné zázraky.
        • tady u nás na střední to není o nic lepší...
          • v Praze při studiu se dá sehnat práce kde máš 16K čistejch a k tomu když se snažíš můžeš vydělat klidně dalších 5K navíc. je to jen o tom chtít, snažit se a hledat.
            • Nesud´vidíš li možnosti . Jsou i u nás místa a situace kde moc možností nemáš .
              Faktem je , že lpění na rodině znamená okov na nohu .
        • Nejspíš máš pravdu, já to nezažil, takže nemůžu soudit. Jsem z Velkomoravské říše, mám 22, studuju a měsíčně brigádně odpracuju okolo 80 hodin. Kupuju si 2-3 hry měsíčně a stačí mi to.
          Kdybych měl platit ještě bydlení a krmit s takovým platem děcka, tak rozhodně bych neměl takový počítač, na kterém pojedou nejnovější hry typu Starcraft 2 apod. ono je důležitý určit si priority
    • A co takhle najít si lepší práci? A myšlenka typu, když mám málo peněz a ono je to drahý, tak to ukradnu, je fakt výborná...
    • Myslíš švédsku trojku ? *1* *3*
  • U mě to je s piráctvím asi tak na půl - nevím jaký mají vydavatelé výdělek, když si koupím hru z bazaru. Výše zmíněné CallOfDuty:ModernWarfare2 jsem v létě vydražil za 399kč. Novinky moc nekupuji a většinou sháním bazarovky na internetu, takže jestli vydali nějakej patch, je mi srdečně jedno *3* Jak se vlastně stavíte ke kupování bazarových her na konzole vy?
  • MoravaGeorge
    Ono se těžko dá zlobit na někoho, kdo si rozumně začne chránit zisk. Jestli se vzekají pitári, tak jen dobře... ono jim to neuškodí, když se jinak pořád vysmívají... *1* *1* *1*

    edit: jooooo *1* *1* *1* a vztekají se dál *1* *1* *1* nelíbí od pirátů
  • Zrovna dnes si lámu hlavu proč kupovat orig SW. Zakoupil jsem Update licenci k SW za 5tis. a registrace nejde a SW je nefunkční . Infolinka obsazená a na e-mail mi odpověděli že jsou zaneprázdněni a budou se mi věnovat později . Situace trvá už týden :(
    • *3* V takovém případě už mám morální právo produkt užívat ..... A domáhat se kompenzace
    • můžeš to víc specifikovat? jaky software od microsoftu, chicotechu nebo od čeho? Ono to hraje celkem roli.
  • naivni ani ne a odpovedi typu najdi si lepsi praci.. nejde o praci, ale o oceneni prace. hold tady na ostravsku i lide s maturou berou malo a dostat dobry post jde jen pres konexe, mam s tim milionte skusenosti a kdo je odsad, da mi za pravdu.. prirovnani o televizi neberu. ja neokradam obcana, nybrz giganta, ktery pro svou hamiznost okrada ostatni. a neni to nazor typu, kdyz kradou vsichni, tak ja budu taky. ale nevidim duvod chovat se cestne, kdyz se mi to nevyplati, resp. neni tak zachazeno semnou...
    • Situace s platy a cenami u nas je spatna,to je asi kazdemu jasny,ale obhajovat tim kradez je usmevny.
      Takhle to resis se vsim na co nemas penize?Nebo jenom SW,kde nekrades nic fyzicky? :-D
      Vzdycky mi prijde usmevny ,jak si to lidi dokazi sami sobe obhajit,ze to je vlastne uplne v poradku :-D.
      • Kradlo se, krade se a krást se bude . Dnešní lapka na nikoho nemusí čekat v houští ,nikoho nemusí atakovat či zabíjet , nikoho nepřivede přímo k žebrácké holi ..... dnešní lapka je morálně ospravedlnitelný .

        Samozřejmě , master tvůrce .... není to zpravidla jedinec (těch si komunita váží) , je v herní branži skupina 5 a více lidí . Lidé nemají rádi korporace . Už kvůli tomu , že z jejich strany cítí původ vlastních problémů .

        Lidé neokrádají chudáky , lidé si berou zpět to co korporacím stejně dávají den co den ....
        Krádež duševního vlastnictví může být fatální i s minimálním dopadem a vše závisí jen na úhlu pohledu ....
    • MrSanta
      Doufám, že alespoň pár her si dokoupíš později, když je zlevní. Krást se nemá, áááno.
      • + za to áááno, uplně vidím tu velkou plešatou hlavu a brýle *1*
        • Santa brýle nenosí *5*
    • Okrádáš giganta -> gigant okrádá zaměstnance, zaměstananec = normální člověk => okrádáš normální lidi. V čem jsi teda lepší než nečestné korporace? *12*
      • kdyz prestanu okradat giganta, tak gigant bude mit vic a zamestnanci stejne - v cem bude rozdil ?
        • A to víš jak? Teda - přinejmenším výše mého platu se dle hospodářských výsledků firmy v níž pracuji mění (nijak závratně - ale přece - buď na odměny je nebo není). A u většiny lidí co znám to je podobné. Když se firma dostane do finančních potíží, zaměstnancům se sníží platy.

          Navíc i kdyby zaměstnanci dostali vždy stejně, třeba onen gigant použije peníze na něco bohulibého (např. dá větší prostředky na vývoj další hry, najme víc zamětnanců, zlevní svoje zboží...). Peníze jsou oběživo - málokterá firma si je syslí.
          • tož to máš dobrý, pokud vím, tak ve většině firem se mění pouze výše platu šéfa(ředitele, dosaď libovolnou vedoucí funkci), takže v podstatě máš pravdu, firmy si je nesyslí, syslí si je vedení a na zaměstnance tradičně sere, tak jako to dělá vláda, no ano, pravda, příklad mají dokonalý, takže se není čemu divit
            • Nevím proč tu žehráte na podstatu tohoto zřízení - vydělat a vydělat ještě víc . Každý se o to může pokusit , jen tě někdy klepnou přes prsty hned na začátku a někdy tě klepnou až když si stejně s nimi připiješ na zdárnou budoucí spolupráci .
              Nejhorší je žít v iluzi .
            • Pokud jde u velké firmy významná část zisku do kapes managementu je majitel (akcionáři a podobně) pitomec.
            • Kolik bere šéf fakt netuším (a ani mě to nijak zvlášť nezajímá) - určitě mnohem víc než já a jeho odměny budou určitě také mnohem zajímavější. Ale z lidí co znám (z různých profesí) nejsem rozhodně jediný, komu se v předchozích dvou letech několikrát změnila výše mzdy v závislosti na tom kolik bylo práce a jak firma vydělávala. Znám i také, kteří o práci přišli (nebyly zakázky -> firma neměla peníze -> propouštělo se). Nemyslím, že by to v IT chodilo výrazně jinak.
    • MoravaGeorge
      *1* *1* *1* *1* to si špatně pochopil, já nechci abys tv bral, já si vezmu tovoji. Jekej je rozdíl, když okradu tebe a giganta (zdravím Giganta s fh, kterého doufám neokrádáš). Přímá úměra, tobě jako gigant připadá někdo a mě zase jako gigant připadáš ty.... přihoď přesnou adresu a televizi dej kousek ode dveří ať ji nemusím hledat a když tak přihoď i ledničku...
  • hele o co jde dejte tomu tak 2-3 mesice nekdo udela patch kterej tohle obejde a mrdkosoft do**bal...haha...LOL *5* *5*
    • Ale za ty vyděšené výkřiky na fórech to Microsoftu stojí *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit