Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • G3 je tak trochu výjimka a comunity patch ho skutečně plně nezachraňuje. Ač jsem velkej fanda PB a celý série, tak tady musím říct, že udělali v designu hry velkou botu. Když opominu veškerý technický problémy, který jsou způsobený vlivem předčasnýho vydání, tak největším problémem obecně je příběh. Že všechno směřovalo k osvobození Myrthany se vědělo už předem a víceméně to vyplývalo z děje samotnýho, no problemo. Způsob, jakým se ale toho cíle měl člověk dopracovat, byl už podstatně horší. Nameless hero, sám osobně a bez číkoliv pomoci dostal úkol vyvraždit každičkýho orka v Myrthaně, dobýt zpět sám v sestavení muž proti armádě orků všechna města zpět a nastolit ztracenej řád. Pokud jste tedy nehráli ve prospěch Orků. To je prostě směšný a především hloupý. Kde jsou kamarádi, jako Milten, Diego nebo Gorn, když mlátíte hromady Orků? Někde roztroušený po zemi a čekaj, až je objevíte a splníte jeden jim přidruženej quest. O něco se kluci německý pokoušeli, a to pokud spolupracujete s místním odbojem a seženete několik balíků zbraní (především kosy a sekery), přidají se k vám i lidští otroci. A další kámen úrazu. Ork, v brnění s těžkým obouručním mečem proti sedřenýmu chudákovi s kosou. A jsme tam kde jsme byli. Nameless hero prostě musí všechno pobít sám. Což jde ruku v ruce s umělou inteligencí, která nepovolí útočit víc jak jedný jednotce najednou. Jen kolem vás tupě krouží, aby vás nezmasakrovali. Trapný a hloupý. Což byla jedna z věcí, kterou Comunity patch úspěšně odstranil. Jenže bylo to ku prospěchu věci? Pokud jste sadomasochysti, tak ano. A to říkám jako někdo, kdo to s alternativní obtížností a na hard projel od začátku až do konce. Osvobodit město je pak opravdu zatraceně složitej úkol plnej loadů, tekoucích nervů a vypitejch lektvarů. Pak se na chvíli dostaví uspokojivej pocit a hrdost - dokázal jsem to. Záhy ale velmi rychle zmizí, když si člověk uvědomí, že naprosto totožnejch akcí bude muset províst ještě tucet. Což i pokud jste ten největší sadomasochista nemění nic na původním problému - vypadá to hloupě. Proč se ten tábor rebelů v díře vedle Cape Dun nesebral a nešel s vámi osvobodit město? Bylo tam pomalu víc rebelů, než orků ve městě. Moc složitý naprogramovat? Rebelové jsou banda pasivních chudáčků a všechno stejně musíte povraždit vy osobně. 90 % veškerý herní doby osvobozujete osady na severu, středu a jihu země. Všude naprosto stejně, záleží jen na tom, kde se rozhodnete pro kterou stranu pracovat. Ta hra má nádhernej kontinent, monumentální hudbu, skvělej dabing a potenciál předchozích dílů, kterou zabíjí nedotažením děje. Přesto jsem si to dost užil. Ale kdybych neznal předchozí díly a začínal jsem trojkou, tak pochybuju, že se na to díval stejně. Asi bych mnohem víc nadával a kdo ví, jestli bych hru vůbec dojel až do konce. Proto jsem šťastnej jak blecha za Risen, kterej ničím podobným netrpí. Takže ty narážky na třetí Gothic bych docela i chápal. Navážet se ale do hry, o který vím očividne kulový a kterou jsem ani nehrál. Dejte mu někdo lepáka *2*
  • Uh? Risen mel dokonalej soubojovej system. Vim, ze mi trvalo par hodin, nez sem byl vubec schopnej zabit kance. Nemluve ze pak trvalo dalsich par hodin nez sem si ho byl schopnej osvojit ( do ty doby sem mel souboje na nahodu :P ). Osobne me to nadchlo, uz jen to jak clovek musel vedet z ktery strany zautocit a vychytat spravny klikani mysi, aby se kombinace pohybu nesekala a byla plynula, kdyz to clovek zvladnul protivnik se ani nestihal kryt. Nemluve, ze s lepsim skillem ve zbrani hrac dokazal odrazet utoky a pak i vracet udery po pouziti krytu, ale ne tak jak je to ted ve hrach, proste vsechno muselo byt perfektne nacasovane. A ted sem si vzpomel i jak bylo nadherny jak se clovek snazil dostat protivnikovy do zad nebo aspon do boku, aby vubec dokazal zasadit silenejsi ranu :) Lepsi soubojovej system sem dlouho nevidel a jestli nekdo tvrdi ze je zmrsenej tak ho poradne nepobral. Jinak je samozrejme mnohem dal nez byl v puvodnich Gothicich.
  • miker17
    must have this gaaaaaaaaaaammmmmmmmmeeeeeee!!! *16* *16* *16* *16* *16*
  • No nevim od asi 2/3 me treba Risen prestal bavit, bylo to repetitivni. A G3 je proste odpad a to i community patchem 1.6- dohral a odinstaloval = nikdy vice. Na G1 nebo G2 +NotR to rozhodne nema. Na G3 mam "uzasnou" vzpominku, kdyz jsme na konci spolu s Xardasem jsme museli bezet pres pul zeme, aby jsme vesli do portalu, coz byla akce asi na 30 minut (Xardas se nekolikrat sekl), misto toho, aby jsme se tam teleportovali
  • Proč tu do Háje nepřestaneš plácat tyhle H0VN4 a nezahraješ si to?!?!?! BOHA!...
  • Paul_cz
    Mluvíš nesmysly, Risen je vynikající, G3 je dnes s community patches solidní RPG taky.
  • NEkromanT
    no 4ka PotC jakkoliv je spatnej film tak vydelala prez miliardu... nehlede na to ze uspet dnes mezi tou spoustou generickych fantasy je mozna tezsi nez zkusit trosku svezi pristup
  • ruzne na forech a tedka koukam na metacritics, je videt ze kultovni hra ma automaticky mrte 10 ktere samozrejme neodpovidaji,recenze s prumernym hodnocenim hovori o zmrsenem soubojovem systemu a zase nudnem svete a questech.
  • Core
    Pravda, pravda!
  • Rise, Battlefield 3 a Skyrim :) víc nic by vyjít nemuselo :D
  • hmm to jsem nezkousel, ale vim o nem, ale i kdyby zpravil vsechny bugy a flustrujici veci ,,,,- postava co vas nasleduje najednou zacne stepovat jak michal jackson dozadu a ztrati se v dali, skreti prochazejici skrze zdi, hnusny ksichty a to co me osobne flustrovalo nejvice, tedy to ze jakmile do me jednou neco seklo, tak uz sem nemel sanci cokoli delat, hlavne vlci na to byly experti-jakmile se jednou zahrhrizly, tak chramstaly porad a uz sem se ani nehnul a proste chcipl,,,, tak proste prazdnej svet, prazdne dialogy a questy ktere predci kdejaka onlinovka zustavaji ne?
  • Přehnanou? Tak to nehraj na hard, když ti přijde přehnaná. Na easy to byla procházka, ani si na tebe netrouflo útočit víc potvor současně. Hard je hard a tak to má bejt :) Aspoň, že nelevelují potvory s postavou. Prostě tam jednou má doupě, tak tam je.
  • RavenHolm
    Gothic 3 by vypadal jinak kdyby JoWood dal Piraním víc času. Takže potom co JoWood Piraně potopil, si Gothic 3 vzala na paškál komunita a dnes je to opravdu velmi kvalitní hra, která už působí jako hotové dílo.

    Dost by mě zajímalo jaké ohlasy posloucháš, protože Risen se ubral cestou zpět ke kořenům a těmi myslím G1/2.
  • smejki
    já zas nechápu, jak to nemůžeš chápat, když jsi ten Risen ani nezkusil. Zkus ho, je jiný než G3. Komorní, skutečně gothikovský, herně dotažený a funkční.
  • Risen má ovládání zcela normální. Narozdíl od většiny dalších RPG je klíčem k úspěchu v první řadě šikovnost hráče a statistiky jsou až druhořadý. Tak to bylo za dob prvních Gothiců a tak je to chvála bohu i v Risenu. Kvalita dialogů je dobrá, tradičně skvělej je i anglickej dabing. Obří svět tu není, prázdnej už vůbec ne, většina questů mi nudná nepřišla ani v nejmenším. Jako nejpovedenější bych vypíchnul vyšetřování vraždy v klášteře a hledání ocelovousova pokladu. HUD je naprosto bezproblémovej. Stačí?
  • Zrovna u Risen mi ten svět prázdný nepřipadal (na každém kousku mapy něco), tedy dokud jsem to všechno nevybil, pak to prázdný bylo. Každopádně mi spíše připadá, že se to za těch 10 let neposunulo nějak výrazně dál. Pořád tam mlátím stejné obludy, které se ve světě pohybují a vyskytují stejně, život ve městech je téměř stejný a questy taktéž.
  • Cajk
    seasonic 600W
  • zkoušel jsi trojku s community patchem? já si ji užil dost, i když to na dvojku už nedosahovala, ale pořád tam ta jejich typická hratelnost a atmosféra byla.. a Risen byl též dobrý, až na tu někdy místama přehnanou obtížnost
  • Cajk
    Trine 2, jednoznačně.
  • proč se lidi nesmíří s tím, že Gothic serie prostě skončila druhým či s comunity patchem, třetím dílem... tohle je Risen, bude tam pořád hratelnost Gothica a Risenu a piráti a jiné změny vůbec nebudou na škodu.. jednička byla fajn, ale něco mi tam chybělo a hrdina byl tajtrdík.. ve dvojce to s hrdinou vypadá lépe..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit