Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neudělal nic špatného. Akorát si pár nerdů, co si myslí, že když udělají nový skin pro batůžek do hry a někdo ho použije, přijdou o miliony *11* *11* *11*
  • Mohl se jich zeptat to sice jo ale nikdo tady asi nechápe že udělat mod (opravdu velký) není otazka 2hodin ale několika měsíců práce , které mohl autor využít k honění děvčat učení či čehokoli jiného takže by měly být všichni rádi že to vůbec vyšlo a držkovat o práva na freeware
    • k honění děvčat nebo k honění penisu :-)
    • *a ne držkovat *
  • A já si vždycky myslel, že jsou modeři fanoušci a ryzí nadšenci. Měli by být rádi, že ty jejich výtvory někdo vzal, hodil je do velkého balíku a navíc opatřil instalací. Plus dodal nové textury, čímž onu hru, společně s těmi mody, povýšil na zcela jinou úroveň. Já bych byl rád, kdyby můj mód v onom balíku byl. Zmíňka v titulcích by mi bohatě stačila. Jsem přece fanoušek a to by snad modeři měli být, no ne? A ne nějáké závistivé či chamtivé hovada, co se ohání soudem apod.
  • No ty modeři jsou dementi. Hlavně, že sami udělali jenom mod pro již existujicí hru a taky jí v podstatě jenom upravili.
  • já vím, bylo by slušné se autorů modifikací alespoň zeptat, ale myslim, že si to ti ukřivděnci berou až moc a jsou pěkně zákeřní..navíc se tohle jak tady bylo řečeno děje často..já se s tím například setkal u falloutu 3..nevim jestli sem to správně pochopil, ale ten člověk se tím někde chlubil? já nevím, když se už s něčím patlám a dám to někde veřejně, tak musím počítat s tím, že to třeba někdo využije pro své vlastní záměry..není to přece ta krása sdílení dat? vždyť takhle celá komunita kolem počítačů funguje..pokud něco neprodávám za peníze, ale nabízím zadarmo, budu moc rád, když nějaký nadšenec to vezme a udělá z toho něco lepšího..asi ostatní nejsou tak hodní no:D
  • Tady jde "jen" o slušnost. Když chci použít práci někoho jiného, tak je přece normální se ho zeptat, no ni?
  • smejki
    Je to prosté - nemohu nakládat s díly jiných autorů bez jejich souhlasu. Freeware nefreeware, modifikace nemodifikace, autorství přeci stojí na stále stejných principech.
    • vsetko co ty vytvoris je chranene autorskym pravom a nemusis to mat ani podpisane
    • Nevztahuje se na věci, které jsou VOLNĚ stažitelné a pokud tam modeři neměli napsáno, že si nepřejí měnit, tak mají teď smůlu.
      • Takže trial MS Office si může každý upravovat podle libosti? Dobře že to vím, platil jsem zbytečně.
  • Nevim sice jak je to v USA (jejich právní systém je přinejmenším zajímavej), ale vim že spousta vývojářů modu obvykle někam napíše - třeba do Readme co se ''dodává'' s modem nebo alespoň na forech - že pro použití jejich vlastního materiálu v jinejch modech je třeba jejich souhlasu. A pokud to maj takhle napsaný předem, tak si umim představit že by se s tim v těch žalobách už dalo pracovat.
  • MrSanta
    Spravedlivé rozhořčení tvůrců zahrnutých modů je pochopitelné, když se o nich původně ani nezmínil. Ale hrozbu žalob nechápu. Myslel jsem, že všechny mody reálně patří Bethesdě, jakožto tvůrci hry. Stejně jako to je třeba u Blizzardu a jejich Starcraftu. Další, čemu nerozumím, je kde je nějaká škoda. Většinou se totiž žaluje činnost, která někomu jinému způsobila škodu. V tomto případě ale žádnou škodu nevidím - všechny mody byly dostupné vždy zdarma.
    Ad "dnes už obtížně hratelná hra" - ohlášení Skyrimu mě tak natěšilo, že jsem nainstaloval Morrowind a je i dneska velice hratelný. Hraju vanila GOTY verzi a žádné obtíže nemám.
    • smejki
      výsledky práce patří Bethesdě/Blizzu, autorství je však nezpochybnitelné. Vlastnictví a autorství duševního díla je v americkém právu striktně odděleno.
    • Tak ja bych nerekl obtizne hratelna, spis nevyvazena. Taky jsem to zkousel pred nedavnem, ne rozsirenou, ale uplne tu puvodni verzi. A vzhledem k tomu, ze jsem si z prvniho hrani pamatoval jen, ze se mam ponorit pro nejaky mec na severozapadnim pobrezi a dobre se prodava zbroj ordinatora (nebo jak se jmenovali) a resil jsem to jako prvni questy, tak po par hodinach celkem pohodoveho hrani uz v te hre chybela nejaka vyzva, v podstate jsem nenarazil na silnejsiho protivnika a nejak me to nemotivovalo hrat dal (a vylepsovat postavu)... mozna, ze to nejaky pozdejsi patch nebo prave tento mod resi...
    • Asi kalkulovali s tzv. morálnou škodou, v Amerike sa zo všetkého snažia vytrieskať peniaze *3*
  • Hodila by se na to nejaka polorecenze...treba jak se vubec Morrowind po tech letech hraje, jak to tahle predelavka posunuje (zachranuje) a zda ma smysl se k tomu vracet.. ?
    • Nevím jak předělávka, ale klasický Morrowind se i po letech hraje stejně skvěle, jako když vznikl :) Podobně jako původní Fallouty , UFO, Deus Ex atd. atd....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit