Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co je na tomhle typu her (dota, hon, lol..) tak zábavnýho? Pamatuju si, že jsem hrál párkrát hon a bylo to fakt.. no nevim, prostě extrémně nudný.
    • Každého baví něco jiného... To co baví tobě mě naopak může nudit.
    • HoN je údajně nejtěžší z moba games, takže to začátečníkovi přijde nudné, protože mu to prostě nejde. Jinak ty hry jsou super jakmile se něco začne dít. Třeba prohraný teamfight se vyhraje díky jedné ulti apod...
      • Tak že by si mě nějak extrèmně někdo dával říct nemůžu. Těch pár spellů sem se naučil používat docela rychle. A obtížnost je pro mě ve hrách pozitivním faktorem, takže v tom tu problém nebude. ;)
      • JohnyTheZik
        HoN je nejtezsi, protoze tam S2 pridava OP hrdiny a nejak se je snad ani nesnazi balancovat (driv to byla dobra hra). Kazdopadne nejtezsi je DotA (coz z toho vyplyva, kdyz vetsina mechanik v honku je z doty)
        • Not True.. Honko hraju sice pridavaj novy hrdiny ale rozhodne se neda rict ze jsou OP.. Obcas se sem tam objevi ale stahnou mu hned staty.. Takze to je pak v pohode..
          • JohnyTheZik
            ja to vim, kamos to hrava, ja uz prestal, rozhodne to neni ale nejtezsi hra, vazne ne.. Nicmene ano, S2 hrdinove jsou vetsinu casu OP. Podotykam vetsinu, ne celej zivot.
            • JohnyTheZik
              Jasne, ze se k tomu nejvic blizi HoN, kdyz je to jen sprosta kopirka Doty :D..
              Proto to taky konci (2 zmeny financniho modelu vzdycky ukazuje na problemy), protoze se tu objevila TA dota a nebo nekdo, kdo chce hrat neco jinyho, jde na LoL.

              A ne, neprotirecim si vubec ;). Celou dobu rikam, ze S2 hrdinove jsou OP. Vazne nevim, kde si protirecim, sorry :D.. To, ze je casem balancujou, neznamena, ze nejsou valnou vetsinu casu OP a to to spojeni nesnasim (OP hrdina nema v MOBA hrach co delat, sorry).

              Pokud narazis na to, ze jsem napsal, ze HoN je nejtezsi a vzapeti ze Dota je nejtezsi, tak to je trochu o vnimani kontextu, protoze je jasny, ze mluvim jen o tom, ze ta hra neni vybalancovana, coz neznamena, ze je obtizna (a o tom se snad bavime..).
            • trosku si protirecis .. kazdoadpne jdem Lolko dneska zkusil a je to vysmech(první hra 24/8 a ten gameplay to nema s Dotou vubec nic spolecnyho).. Dotu jsem kdysi hral.. A rekl bych ze nejvic se k tomu stejne blizi Hon
    • asi tak, nejhorší je že tomu propadli i normální, zdravý holky. já bych tyhlety lolka zakázal.
      • Já akceptuju, když to někoho baví a občas si zahraje, ale takový ty wannabe profíci, co u toho seděj furt, to je prostě taková nechutná kombinace nerdismu s autismem. A o tý sem si vždycky myslel, že se udrží na asijskym kontinentu.
        • Začínám si všímat, že na internetu se začíná více používat slovo autismus aniž by lidi přesně věděli co to slovo znamená.
          • Já jsem žádnou definici neuváděl, tak jak můžeš vědět, jestli vim, co to přesně znamená, pane profesore tyvole.. *7*
          • walltar
            Na internetu se používá tolik slov u kterých lidi neví co znamenají ... na to si musíš zvyknout.

            http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G2y8Sx4B2Sk
  • A já pořád nechápu, kdo může porovnávat LoL a WoW. Proboha lidi LoL je free to play, WoW má měsíční poplatky. Přičtěte k tomu wowkaře z free serverů a nestačíte se divit. Kdyby bylo WoW free to play, LoL se jde zahrabat
    • Kdyby bylo WOW free-2-play Blizzard by se z toho posral :D
    • statistiky z xfire zaznamenávají odehrané hodiny hráčů majících xfire, tudíž jsou tam i WoW hráči z free serverů.... nevím, ale nezdá se mi, že by WoWko mělo takovou základnu včetně hráčů majících nelegální kopii...
      League of Legends (114,393)
      World of Warcraft (44,175) hodiny odehrané za den, to že statistiky nejsou zmanipulované možno ověřit na xfire.com > games > show all games....
      • Shania
        Co za lidi používá Xfire? To by mě fakt zajimalo.... 90% populace WOW ci jinych her o xfire v zivote neslysela.
      • Statistiky z externího programu maj hodnotu informace 0 (no možná o několik desetin víc) *7*
      • Myslíš ,že těch 10m + platících hráčů WoW odehraje jen 44k hodin denně ? Asi ne.
      • JohnyTheZik
        heled ackoliv xfire mam, tak uz bych ho za nejakou poradnou statistiku asi nebral, spousta lidi xf prestalo pouzivat a dlouho hrajici hraci uz ho treba vubec nepouzivaji, coz je pripad i WoWkaru.. nicmene mas pravdu v tom, ze tam ten rozdil tak markantni nebude.
        • jasně, že to nezachycuje celou hráčskou komunitu, ale počítal jsem s tím, že spousta lidí co hraje lolko nemá xfire a spousta lidí co hraje wowko nemá xfire ... je to jakýsi koláč xfire komunity, která asi tak malá nebude vzhledem k těm odehraným hodinám :)
  • Spiker01
    tak to už se ví ale dlouho...
    prej lidi za ty skiny dávají mnohem víc prachů, než kolik vydělává wowko
  • Super, nehorazne mnozstvo penazi musi mat Riot :D oni maju viac penazi ako je nas statny rozpocet :D
  • Ja bych jako nejhranejsi hru hadal karty ve windows.
  • Bavilo mě to když jsme byl hipster a nikdo to neznal.
  • LoL jsem začal hrát tento rok, poprvé co jsem to nainstaloval se mi to nelíbilo, pak jsem to nainstaloval podruhé, když jsem neměl co hrát a hraji to dodnes, občas mě hra někdy naštve, jak se hráč odhlásí. Nevím proč je Dota 2 o něco složitější, sice jsem hrál jen jedničku a připadá mi to hodně podobné.
    • JohnyTheZik
      Jsou tam predevsim o hodne slozitejsi mechanismy..
      Orb effecty (v jednicce spolecne s buff placerama), jinak udelanej fog (moznost s nim nejakym zpusobem zachazet, v lolku je to zjednoduseny jen na to krovi), mnohem vic aktivnich itemu s velkym efektem na hru (hex, dyka,..), hrdinove s micrem (v LoLku neni vubec, protoze si nemuzes odvybrat hrdinu) - chen, meepo, broodka, lycan apod.; vetsi duraz na mass aoe teamfighty (v LoLku je mnohem vic single target skillu), denyovani creepu (min exp, 0 goldu pro protivnika), hrdinove se skilly, ktery musis nejakym zpusobem ovladnout, abys s nima mohl hrat (pudge, potm, kunkka,..), vetsi duraz na gangovani v EG (v LoLku nejsou teleporty -> nemoznost rychlyho presunu po mape),..

      Tohle jsou takovy ty nejzakladnejsi a nejmarkantnejsi, ktery z ty hry delaj to, co je, a chce dost casu na to je vsechny pochytit, samozrejme nerikam, ze je LoLko spatna hra (az teda na to, ze vetsina LoLkaru spamuje neco o tom, ze traxex je rip-off ashe ... seriously?), hral jsem ho obcas s kamosema. Celkove jsou podle me MOBA hry dost zabavny, DotA je nicmene rozhodne tezsi a celkove v pro scene mnohem zajimavejsi (vetsina lepsich tymu zustala na dote), ale je na kazdym zvlast, aby si vybral, co mu sedne. Ja hraju pomerne dlouho dotu (asi pred 2 lety jsem zacal pokukovat po nejaky ligovy scene) a bavi me.
      Ta hra je urcite tezsi a me bavi ze vsech 3 variant rozhodne nejvic, ale nikomu nerikam, ze je LoL spatna hra - to je treba si uvedomit.. Vyse vypsany veci jsou jen fakta, veci, ktery si kdekoliv muze clovek dohledat (nesmi sledovat jen yt comparison videa :) ), neberte to prosim vas jako flame LoLka, protoze neni.
      • (neberu to tak neboj) Zas s tím "o hodně složitější" nepřeháněj :) Vytipuji to co máš trochu přehnané, a beru v potaz, že chápeš, že je něco jiného hrát hned nazačátku a po 500 hrách a větším ranku.
        micro - ale je, neznamená to jen odvybrání, vybrání jiného objektu, posun, odvybráíní atd., jen nemáš možnost poslat vlastního creepa pomocí označení, ale alt + ptm a nemáš tam pojízdný bágl :| (ti vlci mi ale teda chybí no :( )
        mass aoe - musí se s ním umět zacházet jako u každé hry, dá se s tím pozicovat, branit single targety a tak., což není zlehčení, ale spíš jiný systém, který je taky třeba umět. HCci říct, že i když je to víc o single targetu, není to hned pak lehčí hra, může být i těžší (vědět kdy se stáhnout nebo na koho útočit, předvídat a pod.)
        denyovani creepu (no moc jsem to nedělal v Dotě ale i tak) - jiny stil her, jiná farma... třeba místo jednoduchého denynutí snaha odehnat někoho, využít jeho přiblížení a tak. Nevím no, ale podle logiky by pak range vs. meele skončilo 0expy pro meele, když tak pls o rozvedení, jestli se ti bude chtít :) No a to mění zase koncept hry né k jednoduchosti, ale taky přemýšlení.
        hrdinove se skilly blabla? seriously? jakože klikneš a seš skiller v lolku nebo co? *7* nechápu :| Někdo veme hrdinu a podá si 2 jak nic, veme ho druhý a nedá ani ránu, protože neví o hrdinovi to, co první. To si ale asi nemyslel, že?
        teleporty - jo, je jich tu ... jen jeden summoner spell za pár minut, to jo, hrdinové s portem max, znamena duraz na gankovani? jako nevím, ale mít samé porty a skákat z místa na místo je z hlediska LoLka trochu unbalanced :) Zase - jiná mechanika, jen je tu + což je rychlej recal domů :P v dotě zase schopy mimo bázi
        Ale fakt mě tu štve, že se v pro scéně hraje furt to stejné, zlatí M5 :) V Dotě to je ale podobné, že?

        Jo, možná je DotA v určitých částech a smyslech těžší, ale nemyslím si že zas o hodně (když srovnám streamy LoL vs Dota2 tak mi přijde, že v dotě jsou ty killy nějak časté - a není z nich moc úniku, ale to je nejspíš neznalostí.)
        Nejlepší na tom všem je, že LoLko není klon Doty1 a ani se nesnaží být, má vlastní systém/mechanismy, jinčí taktiky, styly her. Proto nejde říct - "to je špatně, protože to v téhle hře je a v té druhé ne". Teď jsem vlastně moc zvědavý na to, s čím přijde blizz :| Snad to taky pozmění :)
        • JohnyTheZik
          Co se tyce pro sceny, tak cinani jedou vetsinou to samy, coz nekoho nudit muze, ale iG vyhrali mega dolaru, tak co jim na to mas rict :D (ale zase jsou to jedni z tech cinskejch tymu, ktery se nebojej neco vyzkouset).. Me treba bavilo sledovat LGD (celou dobu jen vyhravali, nakonec je porazili Na'Vi, skoncili 3.), protoze maj uzasnej map control a drzej se jako tym, carry farmi a nakonec to vyhraje. Nic tak zazracnyho, ale oni si tu taktiku drzeli tak dobre, az to bylo obdivuhodny.
          Ale jinak praveze v dote (pro scena) si myslim, ze hlavne evropsky tymy zkousej novy veci, takze je na co se koukat, ted na TI2 treba Zenith si vysekali cestu lesikem a dali first blood primo pod vezkou (http://youtu.be/hDfEkaFm0NQ?t=12m40s). Paradoxne jsou Zenith ze Singaporu, ale spis bych rek, ze to vymyslel Sved Loda :D.. Nebo Na'Vi toho hodne zkousej, takze na ty se kouka dobre. V tomhle ohledu je na tom podle me dota dost dobre, mozna i tim, ze je vic kladen duraz na aoe teamfighty, kde je dulezity jak nacasovani tak pozice (LoLko se proste hraje trochu jinak).. Jinak M5 se ted na dote rozpadli, potom co se leader ozral a mam pocit, ze nedorazil na zapas :D...

          A opet jsem u toho, ze LoLko nepovazuju za spatny, je to jiny a naopak je dobre, ze si to razi vlastni cesticku. Kdyby udelali to samy, co HoN, tak to brzo skonci stejne jako zmineny HoNko.. A popravde ja na Blizz dotu moc zvedavej nejsem, jsem vuci tomu dost skeptickej a celkove si myslim, ze to bylo vuci Valve a IceFrogovi (Cyborgmattovi) od Blizzu dost prehnany, neprofesionalni. Ale to je muj nazor, treba to bude zabava.. Ostatne jako vsechny MOBA hry :D
          • Wau. Že mají jednotky skilly jsem si sna ani nevšiml o.O Jo chápu, můžeš creepy zablokovat třeba cestu a pod.. Dobrá věc.
            Aoe, no, v teamfightech je to hlavně o schopnosti z nich utáíkat že, a jako tým? Hmm. Co k tomu říct , nechám to tak. Jen že je třeba se správně nesjednotit u velkých aoe :| Naopak nejlepšší jsou ti, co mají odhození a (třeba gragas) hodí učko a celou skupinu napřed rozhodí, když je zrovna tak pěkně na sobě -.-
            S těmi creepy... dik, takhle jsem zatím nějak nehrál :| Nevím přesně jak je to řešené s expama v LoLku, nejspíš to bude v jinčích hodnotách, jako když nelasthitneš a lasthitneš. Ale dává to Dotě něco navíc, takže už začínám chápat, v jakých věcech může být těžší/složitější.
            Ok, you argument is invalid - blitz hází taky do prostoru, taky musí vědět kam asi pujde. Hodně hrdinů. Takže skill je třeba všude. Nebo pak ten gragas, taky má jeho U různá využití odhazování. Další jsou ability co hrdinu přizdí, když bude naproti clifu (šipka Vayny, odhodí ho, a pokud je naproti tak další dmg a stun), Sin- odhození, přitáhnutí na wardky... Ale ty clif bloky zní super, u LoL to nějak roli nehraje.
            Je tu monentálně 105 hrdinů, každé dva týdny circa přibyde jeden.
            Supporty v dotě neznám, takže k tomu asi nic, v LoL záleží kdo, ale tam to spíš stačí nižší lvl, itemy jsou další kapitola sama pro sebe na dlouhé povídání :) Se mi v dotě třeba moc nelíbí ty "sekundové" nesmrtelnosti a chycení. Ale item neviditelnost vs wardky zní dobře :) (dokud hrdina nenajde wardku na odhalení neviditelnosti že), sem si ji kupoval na bountyhuntera abych měl 2x nev. :D
            Fajn, díky moc, doteď jsem moc nechápal proč všichni stojí v lesích. Dřív jsem vůbec džungli ani nechápal :D Ty stromy jsou hodně lákavé. V league of legends je to víc o Flashi, blinku atd. než procházení stromy, takže se to nějak kompenzuje. ALe furt mi příjde nefér, když se může každý jednoduše portnout (když ho má) na gang, zajít do shopu na kraji a koupit si další. Tu jsou právě cenné účka, která portnou hrdinu, takže je to jiné z hlediska: tým je nahoře, tenhle může pushovat botlane. Nebo teleporty, což jak předvedli teď CLG EU, dkyž se portli k nexusu SK a dorazili ho, zatím co SK tým ničil jejich bázi. Jakože tohle byla hodně velká potupa pro SKG, takový fail, nechali si 1 ad carry zničit skoro 3! věžky na botu :D (prostřední, před inhibitorem a jednu u nexusu (skoro no). No prostě teleporty jsou svinárna, čím mín, tím podle mě líp, ale to je otáýzka stylu hry že a s tou jsme se shodli :) A miss hlášení je taky v mid game druhořadost, páč by měl sakra každý trochu sledovat mapu! :/ a dávat si wardky... grr jak já je (ty lidi) nemám rád :) Hlavně když mi kámoš na midu řekne, že je nemá (ve smyslu nesmí) kupovat ON.
            Pro scéna. Hmm tento championchip o 1M$ je fakt FUNNY. Polovina her (i týmů, viz. SKG) se hrála z pohledu jako na nějaky FunCUP :| Nešlo poznat že jsou to někdy zkušení hráči... Fakt nejlepší bylo sledovat Azubu Frost (korejce), + CLG EU v epic matchích, jen škoda že skončili 3. :| ale jakože jim 2 hry spadly když vždy vyhrávali,a že to byly celkově epické hry, tak tady to poznat konečně šlo. Nejlepší prostě http://www.youtube.com/watch?v=p0hKHeA2RvE :D
            Map control si WE drželo miliony wardkami, které CLG furt ničili a vždy když jedna padla, publikum zajásalo :D Už se těším, až si ráno zítra ve 4 přivstanu a mrknu na finále. FU RIOT! :( Jo, jedine evropse zkousi nove věci, M5 si vzalo funny pick, 2x a vždy vyhráli (dpska bez tanka). Ale ten leader D2 :D achjo:D
            No tady jsou jinak bushe že, né místa v lesích, a že tam jsou JEN se říct nedá. tu jsou tak víc důležité vision skilly a pod. Tam zase kácení lesů. Pozice je stejně důležitá? Hmm, těžko říct, ale podle mě to v lolku moc nevyužívají (snadný samostatný cíl no, nemůže vědět jak je to s vision, to je ten tvůj single target skill, chápu už ;). ................................................................ #odstavec: Já se na Blizz dotu těším v ohledu na hrdiny :D Dotu 2 odsuzuji trochu k vůli tomu, že právě Valve jen reskinovalo už vymyšlené hrdiny Warcraftu (jo vím že jsou někteří z Warhammeru ale to není podstatné :D). HoN pak okopírovalo i tu "prázdnotu" mapy= fail. No asi tak. Ještě fakt že Valve s tím takovou práci nemělo, páč už měli pevný vybalancovaný základ. Ale to neřeším, Dotu2 si chci zahrát taky, jen se mi nechce shánět klíč. a btw., jak dopadl mass patch u komunity? :)
            • Mě trochu přišlo, že bloodseeker byl nějak hodně bufnut :D Ale to jsem se jen tak dival co se tak mění, celkem velký balík. Ale zase je větší šance, že to bude vybalancovanější než měnit každý měsíc pár hrdinů. V LoL se ty balanc patche podle komunity poslední dobou moc nedaří, ale zatím nejsem tak daleko abych to mohl nějak extra probírat :| Ale vidím že všude se nerfují pořád hrdinové z velkých akcí. Co se banují a často hrají. (taky na to každý nadává, že chytráky z low ela nikdo nebere vážně -.-)
              Ten katapult se mi asi líbí z Doty nejvíc :D No, pak, ten systém skinů chci taky vidět.
              Morgana je silná v mid game, pak pokulhává bohužel. On tak OP zas není nikdo, pokud si někdo nemyslí, že 1v1 suport vs carry je carry overpower :D

              Tak víš co, tu nejde o to jestli jsem lolkař nebo ne, jestli mám rád tohle a tamto nesnáším. Já mám rád hry, i ty lepší i ty horší. Oblíbené komentuji hodně, co mě zajímají trochu, a když někdo kecne něco o něčem, reaguji buď v pobavení nebo trochu teorií. Ale nesnažím se za každou cenu ukázak, jak hloupý jsem a jak je ta hra špatná, protože to říkaj ostatní *15*Ale jinak chápu, na rozumné komenty k tématu tu fakt nikdo moc nereaguje *7* *6* Jinak díky za ty informace. Zas o něco chytřejší, na ty lesy se těším už teď, video super, konečně chápu proč teda někdo stojí hluboko v lese a čeká.

              No MOBA jsou když už tak o zábavě i skillu. Ať už QuakeLive nebo Doty a pod.. A to je super, stačí zapnout a hrát. Jen nejde v každé jen tak leavnout no *10* *1*
            • JohnyTheZik
              Tak jestli si u D1 myslel patch 6.75 (nevim, jestli se mu rika mass patch) - proste ten nejnovejsi, tak to samozrejme beru hodne pozitivne, ostatne vsechny zmeny provedeny v D1 automaticky IceFrog implementuje i do D2. Je tam mnohem vic kladenej duraz na gangovani (trosku pozmenil expy nutny k 7, ale k 9. lvlu zustaly stejny), je to hodne dobre vybalancovany v souvislosti s tim, ze na international se nejvic banovali urciti hrdinove (lycan, slithice, dark seer).
              Mapa bude asi trochu vetsi, nad tim jsem nejak nepremyslel :). Ale asi je to i tim, ze v LoLku jsou ti hrdinove treba o dost vetsi nez creepy a celkove jsou tam jakoby dominantni, kdezto v dote si troufnu tvrdit, ze tak velky nejsou, ale zase jsou pak treba ke konci rychlejsi, takze se po ty asi vetsi mape jinak pohybujou.
              Morganu jsem btw hral a celkem me bavila :D, to Ucko je masivni.
              Nerad o nejakejch hrdinech mluvim jako ze jsou OP, protoze Icefrogovi (potazmo Guinsoovi v LoLku) verim, ze balance je v tehlech hrach opravdu dobre zmaklej. To kupovani mozna ma svy pozitivni stranky, ale co se tyce skinu, tak se mi to libi vic v D2, kde na konci hry dostane par lidi nahodne nejaky item ze setu, ktery ale pak muzes kombinovat uplne s jinym setem, takze az toho bude vic, tak to bude zajimavy.

              Jinak D1 se od dvojky moc nelisi, jen je na ni kazdym coulem citit, ze neni omezena w3 enginem, takze je vyladena ve vsech tech vecech, kde jednicka selhavala. A je to radost hrat :D, kdo hraje dvojku, tak se k jednicce nerad vraci :).

              Kdy to vyjde, to nevim..Predpokladam, ze az dodaj vsechny hrdiny (jeste jich chybi asi 15?).. Coz by mohlo bejt treba za 2-3 mesice.. Myslim si, ze to tenhle rok jeste nestihnou, ale uz to je blizko. Taky postupne rozsirujou servery, aby se to hned nezhroutilo a jde to videt kazdej den, ze vypoustej vic a vic klicu. Na zacatku 5000 hracu online, ted 100k vpodstate porad.
              Ale jsem rad, ze jsem se dokazal bavit s LoLkarem rozumne, uz dlouho se mi to nepodarilo. Ja proti ty hre vazne nechovam zadnou zast, ale taky netvrdim, ze je lepsi jak Dota :P.. Ne, to byl for, kazdej at si hraje co chce. Je dobre, ze lidi chytly MOBA hry, jsou nejlepsi :D!
              //EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=jr1bQbq87io&feature=g-vrec -> Na'Vi vs M5 :D.. Krasna ukazka pouzivani lesa a fogu :D
            • No, na patch zapomen, sekl sem se. (To bylo k D1 :D).
              Ok, nemá cenu to dál moc rozebírat dokud to pořádně nezahraji (ano je to trapné :[, LoLko se mi taky nelíbilo, páč nevypadalo jak W3 a pak jsem si ho zahrál a ejhle... :D).
              S těmi skillshoty si mě přesvědčil, vypadá to dobře :) ALe příjde mi, že je ta mapa oproti LoLku větší (nebo hrdinové menší?). Samozřejmě, je to dál otázka uzpůsobení takové mapě range skillshotů, takže říkám jak tvůj kámoš: waou, to je dlouhý! :D (taky tam máte víc long range a map range skilů co jsem si všiml)
              S přerušením je to samo pravda, chtěl jsem to zmínit, ale to je u obou her no. Třeba Morgana aoe U + 2sec nesmrtelnost item kdy s tím skočí mezi nepřátele, nahodí U a castí pod nesmrtelností.
              Hmm, omezení hrdinové. Taky jsem chtěl hrát všecky :D ALe pak tu není ten super pocit, když si chceš koupit onoho hrdinu, který se ti líbí. A taky že každý nebere, řekněme, "lepší" hrdiny (z pohledu laika, kterému připadá OP). Ikdyž možná je mohli dát trochu levnější :/

              Jo, vím že to dělal IceFrog, ale i tak... snad to není nadržování Blizzardu *7* Jinak moc popisuji dotu 1 , to pak promin, nejak nevim o kolik se to lisí, ale od pohledu jsem nasel podobné ability. No uvidím později, kdy má vůbec vyjít plná hra?

              Každopádně, abych to zakončil, Valve i tak držím palce, ať jsou tu dvě podobné hry a rozšiřují PG. Alespoň tak bude víc Epic momentů a fightů *2*
            • JohnyTheZik
              Ja samozrejme vim, ze tam jsou hrdinove jako napr. Blitzcrank nebo ta Vayna, ale je to preci jen trochu jiny nez v Dote (vayna ma btw obdobu v dote - windrunner: shackleshot privaze jednotku k necemu, co je za ni, pokud tam neco je.. strom/jednotka). Blitzcrank ma ten hook dost kratkej, takze je to spis na takovy pritahnuti neceho, co je kousek pred tebou.. Kdezto v dote jsou ty hooky dost dlouhy (kamos, hrajici ciste LoL, poznamenal neco ve smyslu: wow, to je dlouhy), tady se mrkni, co tim myslim, treba to vezmes jinak, ale pro me jsou tihle hrdinove oproti LoLku o dost jiny (http://www.youtube.com/watch?v=BNCFCPnmcjk).. Jinak toho hrdinu z toho tvyho videa neznam, je to opet neco podobnyho jak kunkkuv torrent, ale stejne jako blitzcrank, nemusis to tak casovat, je to na kratsi vzdalenost a rychlejs to vystunuje.
              S tim AOE je to trochu slozitejsi, nejde ani tak o to z toho utikat, ale spis si to nenechat prerusit (u enigmy nutnost koupit bkb apod.) a pak to spravne umistit. To, ze nekoho dobre podrzis na 4 sekundy mimo fight muze znamenat volnost tvyho carry, kterej by je mel sesekat :).
              Nejakej podobnej pocet je i v dote no, na LoLku mi vadilo jen to, ze ja jakozto low lvl a bez in-game penez jich moc nemam a chtel bych hrat treba za urcity hrdiny, na ktery ale nemam a musim teda cekat, az zase budou "free".. Tohle asi v high lvl hrach odpada, ale tam jsem se nedostal a trochu mi to vadilo.. Mozna je to zase jednodussi pro uplny novacky, ze se hned nemusej ucit vsechny hrdiny, co jim kdo udela, ale kazdej tejden vzdycky 10 hrdinu a co delaj.. hmm, to me nikdy nenapadlo :D.. Ale ja mam rad vyber, takze je to pro me minus :P.
              Co se tyce teleportu, tak stoji 135g a je na nem cooldown 60s, takze to zase neni takovy, ze bys mohl litat po mape jen s portovanim (krome tinkera, kterej ma rearm, coz smaze vsechny cooldowny u itemu i spellu). Je to spis na to, aby ses portnul a chvili tam byl, pak se dejme tomu muzes portnout znova, ale to se vetsinou vyplati tam dojit.
              Finale rano je svinarna, Valve to ted delalo v Seattlu, takze jsem na finale v 5 rano fakt nekoukal live :D.. CLG ted v dote nic moc nepredvedli, ale tak je to asi tim, ze Na'Vi a LGD nebo iG jsou uplne nekde jinde.

              Jinak s tou dotou od valve, to tak brat moc nemuzes. Preci jen je to hlavne IceFrogova prace, kterej s dotou udelal to, co je ted. Takze Valve je sice reskinovalo, ale to vpodstate udelat museli, kdyz chteli udelat pokracovani -> musi to bejt stejna dota jen s vylepsenim toho, ze to je na lepsim enginu apod. (reconnect, sledovani her,..). Asi by bylo blby, kdyby na me vyskocila nejaka beruska s tim, ze to je Ursa :). A na druhou stranu je spousta hrdinu kompletne jina, jen maj zakladni rysy podobny (nejvyraznejsi asi treba shadow demon nebo undying ci magnus).. Itemy jsou treba kompletne jiny, protoze tam o to moc nejde, tam si jen staci zvyknout. U tech hrdinu by to ale bylo horsi i pro nejaky sledovani zapasu apod. A porad musis brat v potaz, ze Valve mozna praci nemelo, protoze meli dobre balanclej zaklad, ale ten zaklad udelal IceFrog a ten to tvori nadale, takze vlastne jen pokracuje pod Valve.
              A urcite si to zahraj, minimalne kvuli tomu, ze je treba znat vsechny konkurenty tvy MOBA hry, abys vedel jak argumentovat na flame :P..

              A jenom.. co tim mass patchem myslis O.o?
        • JohnyTheZik
          Jsem rad, ze si me jen nezacal urazet, protoze jsem vypsal nejaky srandy, a ze si me pochopil, kdyz jsem rikal, ze to neni spatna hra :). Samozrejme mas pravdu s tim, ze to neni nejak super obtiznejsi, ale proste vseobecne jsou tam trochu slozitejsi mechanismy, s cimz samozrejme souvisi trochu jiny styl hrani, coz ale opet neni na skodu, aspon je to jiny narozdil od HoNka. Nicmene abych ti nejak strucne poodpovidal (tak doufam, ze si to prectes, zitra se sem vratim! :D), vezmu to postupne..

          Micrem jsem myslel to, ze i jednotky, ktery si treba ovladnes, nebo proste nejsou primarne tvuj hrdina, maj dost casto skill (chen si ovladne centaura a pak musis tabovat ve skupine a individualne s nim stunovat), takze nejde jen o nejaky odoznacovani, to vem cert, ale predevsim to, ze mnohdy ovladas celou skupinu jednotek, ve ktery se musis dobre prepinat - neco jako ve starcraftu, kde je to ale trosku jednodussi, protoze ty jednotky maj skill vetsinou jeden a mas to ve vetsich skupinach (v SC jde spis o macro). Nejvystiznejsim hrdinou pak bude chen a potom treba visage (2 maly gargoyly, kazda s vlastnim stunem) nebo meepo (1-5 samostatnejch hrdinu).
          To, ze tam neni courier na veci, je vec druha. Asi je to uzpusobeny tomu, ze kdyz si chces nakoupit, tak musis do baze -> recall.
          Mass AOE vs single target skilly by bylo asi na delsi debatu, chapu to, na co poukazujes, puvodne jsem to ani nechtel zminovat, ale je vetsinou celkove obtiznejsi se sjednotit jako tym :). Ale jasne, to souvisi s tim, ze ta hra je trochu jina :).
          Harass je v dote samozrejme taky a proste to, jak kdo umi lasthitovat a denyovat, ti na zacatku hry jasne urci toho "mistra" linky. Kdyz das do 10. minuty 50 denyu s enigmou na midu, tak budes klidne o 2 lvly vys :). Jde spis o to si presne nacasovat, kdy chces jit dat hit creepovi a jestli ti za to snaha o deny stoji. A s tema expama je to trochu jinak, o to je to zajimavejsi. Ty nedostanes 0 expu, kdyz ti nekdo denyne creepa, ty jich jen dostanes min, takze i melee muze vklidu levelovat, kdyz ma na lince range protivnika (jen pravdepodobne bude mit o dost slabsi farmu).. Jeste je to navic udelany tak, ze melee hrdina ztrati par % expu a range hrdina jich ztrati jeste vic (prave i proto, aby to nemel o tolik "jednodussi"), takze kdyz budes denyovat o sto sest na lince, kde je melee protivnik, tak mu to takovou ranu neudela, jako kdyz proti sobe budes mit range hrdinu (ten muze mit po dobrejch denyech a kvalitnim harassu slusne pod levelem) + pullovani a stackovani creepu, coz ho taky dost ovlivni - creepy jsou pod enemy vezkou.
          A hrdiny se skillem jsem myslel trochu jinak, ale priznam se, spatne jsem to napsal :D.. Myslel jsem tim hrdiny, kde nejde jen o to, jestli jses dobrej nebo spatnej hrac, ale musis mit i nejakou schopnost tusit :D - pudge ma hook (vpodstate o dost delsi nez ma blitzcrank), kterou netargetujes na hrdinu, ale proste volne do pohybu, kdy musis predvidat, kam enemy asi pujde apod. To samy kunkkuv torrent a jeho lod, nebo mirana, ktera hazi na blind sipku - neco jako ashe ultimatka, ale pomalejsi a je tezsi ji trefit. Navic musis brat v potaz cliff apod. Vsechny hrdiny v LoLku neznam, ale co jsem zatim videl nebo hral, tak jich je v dote urcite vic.
          Vetsi duraz na gangovani je treba v tom, ze supporti dostavaj dost penez i za assisty a treba lvlu 7 se dosahne ted treba rychleji, coz je pro vetsinu supportu/casteru nutnost (4. lvl stunu napr.).. Pak treba to, ze tu jsou itemy jako smoke of deceit (rychlejsi pohyb, neviditelnost do ty doby, nez te zahlidne nejakej enemy hrdina, takze se s nim da vyhnout wardam apod.) a ten teleport je spis myslen tak, ze kdyz potrebuje nekdo gangnout nahore enemy, tak se muze clovek nejak chytre stahnout, portnout, dat treba smoke a obejit ho z lesa. Proste je na gangovani kladen vetsi duraz celkove, uz treba tak od 15. minuty je takovy nepsany pravidlo, ze uz se nemusej rikat missy, protoze se zmenila faze hry a malokdo uz jen farmi na lince (samozrejme krome carry, obzvlast v pro scene - Burning, XBOCT apod.).. To z ty hry jde i podle me poznat, nicmene opet nerikam, ze to je lepsi. Je to rozhodne jiny s tim, ze ty techniky jsou trochu slozitejsi.. :)
    • true story :D po prvy krat som to ned odinstaloval, asi po pol roku som to zase zapol, pochopil, a zacalo ma to bavit, v poslednom case to ani nezapinam :D nechcem aby ma to zase vtiahlo ;DD
  • Tak o týhle hře jsem ještě neslyšel..
    • no kokos *1*
  • a ja myslel, ze prvni bude farmvile nebo podobna vec, ikdyz to neni tak daleko. nicmene by mne zajimalo zda tech xx milionu hracu taky kazdy mesic zacvaka aspon tech 15 ecek jak vsech tech 10 milionu u wowka
    • Vstupné dobrovolné, enom když si zacvakáš jakýsi cool jinej vzhled paňduláka, budeš se cítít jako KING a všecy na tebe "oooo, to je tak pjekné, ty seš ale KING" !
  • Veskoslav
    Co je to aktivní hráč? Jeden zápas s kamarády denně? To se teda hlásím k těm aktivním a miliadra hodin, to moc není, když vezmu v potaz, že jedna klasická hra na nejvyšší úrovni je od 40 do 1 hodiny 20 a to jenom pro 10 aktivních hráčů v té chvíli. Domination je sice kratší od 5 do 25-30 minut, ale i tak je to pořád "nic" moc:)

    Úspěch to jistě je, ale je to taková Dota pro "děti", co vyhořeli na Dotě od Blizz či v HoN. Příliš komerční s příliš moc dítkami, co neustále poučují, jak se nemá hrát a končí se scóre 0-5-5...
    • Nebo třeba dva zápasy s kamarády denně. Nebo taky třeba 5 zápasů solo, nebo možná žádný zápas. A nezapomeňme na 10 her denně! A 8! 7!4! jeeej. Pro 6?10? 2? 9 aktivních hráčů? Kolik sakra!? Je to moc komerční, moc lidí to hraje, to musí být horší než WoWko! Né počkat, tohle je hra pro děti. Jeej! *1* Co to kecám, on to vlastně skoro nikdo nehraje, jen se tam přihlásí a odejde, určitě! Chudák teemo *9*
    • nie je to domination, ale dominion :)
      PS: 60% zo vsetkych registrovanych su bud vysokoskolaci, alebo pracujuci ludia....takze to tvoje haterske "pre deti" si mozes strcit vies kam :) alebo sa citis ako nieco extra, ze hras super zlozitu dotu? tak to ti gratulujem, ale ja napr. popri praci vela casu na hranie nemam a preto mi ako oddychovka staci LoL :)

      to akokeby si prisiel, a povedal, ze som lama, pretoze hram napr. nejake arkadove zavody a nie profi simulator...prepac, nemam na to cas...ale ty budes zrejme "dieta", ktore ma habadej casu medzi skolkou a citis sa dospelacky pri dote :) gratulujem ti, ale v zivote to daleko nedotiahnes....a to, ze si priemerny hrac doty ta nezachrani, takze plac kludne dalej :)
      • Veskoslav
        Jasně a na to přišli jak, že jsou vysokoškoláci? Zeptali se jich? Lhát na netu umí každý:)
        • Kr.Pa
          v tom případě nemá cenu dělat jakékoliv statistiky na internetu ...
    • Ty seš ňáké chytré. Jen sem nějako nepochopil, co to pán chtěl vlastně povědět. Že miliarda hodin je málo a že si děti hrají hry? Aaaaaaaaaaano? Toš to musím povědět své staré, ta mi snad poradí!
    • Co je na tom komerční ? Můžeš si koupit jen skin a né žádnou výhodu do hry jak to je téměř u všech Free-to-play hrách. Nevím jak tobě ale mě 40 - 60min hra stačí. Každý není nerd jako ty který by rád 2 - 3 hodinovku. Jediný problém této hry jsou POLÁCI. Jinak LoL je zaslouženě nejhranější hrou na světě *3*
      • narazil jsem i na agresivní arogantní Španěle a zbabělé Francouze...no a to pak jim tak nadávám, dyš se chovaj jak chuji, že zas naopak nebudou mít rádi Čechy, ale to odkud sem jim zas neříkám, nejsem hlúpé
      • Veskoslav
        Ale já si nestžuji na délku hry, to jsi špatně pochopil (Rusáci jsou horší mimochodem:)). Já to číslo nepovažji nijak za závratné, hodina je více než dost denně, navíc jsem ve hře nebyl už více jak 1/4 roku. Ale to, že pokud mají 12 miliónů hráčů denně, to dělá +-1 milion her denně s průměrnou délkou 40 minut. Což je 40 miliónů minut, cože je sice skvělé číslo, ale když si člověk uvědomí, jak se hra hraje a jak je omezená, tak nic moc:)Srovnání s WoW či jinými placenými je taky mimo, protože toto je zdarma. Komerční neznamená placené, ale to, že je to až příliš pro širší masu lidí, což Dota dříve nebyla. Na jednu stranu dobře, na druhou nikoliv. A
        • Nejhorší jsou odpadi co říkaj, který národ je nejhorší. Ono taky hrát s čechama není zrovna 2x výhra... nebo s francouzema... jo nebo španělé... a jo zapomněl jsem na celý svět, protože retardi jsou všude.
        • Kr.Pa
          Nejhorsi jsou cesi a slovaci, zadni rusove ani polaci.
        • LOL, pletes si pojem komercni a konzumni.
        • Toľko riadkov textu a hodnota príspevkov nulová. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit