Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • victor
    V trvním traileru jste asi tři minuty jen koukali na tečky , kruhy a pár čar .... Ovšem všichni kdo přistávali letadlem v noci si uvědomí , že tenhle zážitek byl naprosto totožný - k navození zájmu to dostačovalo .
    Hru jsem koupil také v debut bundlu a přiznám se , že s grafikou problém tedy nemám . Naopak tohle byla první hra , kterou jsem si nechal Steamem sledovat už kvůli několika obrázkům inventáře , který vypadal na to , že pokud se autor nevzdá svých ambicí , tak tahle hra bude sahat do hloubky (narozdíl od sterilních očekávatelných orgií typu COD ,a posledních Battlefield , Crysis i Far Cry .
    Sice jsem ji od launche plné verze okusil jen jednou a trochu si povzdechl právě nad vyprávěním ve stylu nalajnovaných starých tahovek které jsem měl rád tak před patnácti léty , ale pokud tam alespoň nějaká míra generování obsahu zůstává tak to zas tak nudné být nemusí . No doufal jsem v tahovou strategii na dlouhé večery , poskvrněnou RPG systémem . Teď se tedy hra prezentuje jako občasně náhodně generovaná textovka (klasické adventortury rád nemám , právě pro neměnný příběh a prakticky nulovou znovuhratelnost ) .
    Ještě jí dám šanci ukázat jak moc je propracovaná , ale přítomnost permadeath´s mne možná neskutečně rychle opět odvane do tenat prostoduchých FPS s barevnými tygry , slony , a zkouřeným himalájským průvodcem .
  • Hrajete za Philipa Kindreda...Dicka :)
    • Sr_Lobo
      A víte co anglicky znamená "Dick" pane redaktore .. *2*
      • pravda, pane prezi- ehm, Lobo, hra by měla být zakázána, autor toho jména vyřazen z učebnic *15*
      • victor
        Re Lobo : Co asi tak znamená P.K.Dick ??? . Hledej a třeba najdeš i něco jiného než tvoji prvotní pubertální asociaci ...
        • Sr_Lobo
          Jo, přesně takhle pubertálně sem to myslel a o nic jinýho mi nešlo *3*
          https://lh4.googleusercontent.com/-5sHJV5BTLZE/VF3tQ-p7HuI/AAAAAAAATCA/qz1NUlFZ2rs/w346-h230/zeman-dick%2B%25281%2529.jpg
          • Ty blaho co teprv arthur Cock Clarke...
            • nemyslis snad Vaska Jebaveho?
            • a co teprv Otokar Březina :)
            • Majkl
              tak on takový Kundera tomu utekl taky jen o vlásek *4*
  • Chim
    Testováno cca půl hodiny na cracknuté verzi !!!

    Hra bohužel není určena pro dnešní mainstream, takže lidé bez fantazie, většina dnešních dětí a takzvaní konzoloví hráči (pozor nezaměňovat s "hráči vlastnící a hrající na konzolách") a vůbec celkově nějakým způsobem retardovaní jedinci si tuto hru neužijí.

    Pro nás ostatní to může být zábava a hlavně výzva. Kdybych měl na hraní víc času, tak do téhle hry určitě jdu.
    • Moc se mi nelíbí ten konfrontační tón příspěvku, musím říct. Mně osobně nevadí obtížné hry, ačkoli obtížnost je dost relativní pojem, ale neshledávám nic špatného na tom, když si někdo pustí nenáročnou hru čistě na odreagování. Já dost často po těžkém dni v práci nemám chuť ještě stresovat se hrou, u které bych se měl především bavit.

      Věřím, že se najde spousta lidí, které to baví, ale urážet a shazovat ty, které to z jakéhokoli důvodu nevábí, mi přijde poněkud ubohé.
    • Dalsi socialni pripad!! A na takove mi slusni lide delame. *11*
      • MickeyMutant
        Dobrý. A teď zpátky k lopatě, ať máme v kavárnách co chlastat.
    • Tak debilní přísvěvek jsem dlouho nečetl a to tu máme Veskoslava, Dela0, Walleta a další idioty
      • Ale za posledni tyden jsi tu nejvetsi hlupak ty.
      • victor
        Nesouhlasím : Až na narážku na cracknutou verzi je jeho příspěvek jedním z mála přímo ke hře a hratelnosti . Chcete li soudit podle toho že přiznal zdroj potěšení - suďte . V každém případě já jím neopovrhuji , protože vidím jak to chodí ve světě okolo a tím jediným čím skutečně opovrhuji je falešná morálka .
        • Chim
          K té cracknuté verzi bych si dovolil dodat, že nevidím nic špatného na tom, když si hru nelegálně stáhnu, otestuji a po půlhodině hraní opět smažu z PC.
          • A jeste si zapomel dodat,(jak mate vy zlodeji ve zvyku) ze kdy te ta hra bude bavit, tak si ji koupis. *1*
            • Ja to tak delam taky a prakticky porad. O prachy nemam nouzi, ale demicka nehraju, protoze do nich autori podstrkujou jenom to co se nejvic povedlo. Ja si chci hru doopravdy zkusit a potom se rozhodnout jestli ji chci vlastnit.
              Tady jsem to udelal taky, prestoze jsem to nechtel resit a psal jsem o demu. Hral jsem NEOS z torrentu celej den a nasledne ho koupil za plnou sobe a za par dni jeste kamosovi, jak jsem z toho byl nadsenej.
            • Chim
              Ano přesně tak. Používám tento přístup již delší dobu a nemám s ním žádný osobní-morální problém.
            • Tak třeba já tenhle přístup používám u her, kde si nejsem stoprocentně jistý a nemají demo. 10-15% her, které vlastním jsem nejdřív vyzkoušel a pak teprve koupil..

              I když uznávám, že byl i případ, kdy jsem si hru nekoupil... (max 10 titulů)
    • tadi policje česke republiki jste zatčen za kradeny softwer mate pravo vipovidat vsechno co nereknete bude pouzito proti vam
      • Bacha Chim, podle gramatiky by to fakt mohl být policajt.
  • Kinet1c
    Ako nehral som a netvrdim, ze to nemoze byt pre niektorych ludi zabava na desiatky az stovky hodin. Osobne nemam nic proti predstavivosti, ale uprimne som si myslel, ze od toho su tu knizky. Dalej, ked uz si clovek ma predstavovat tak preco rovno hra nie je textovka ?
    • Paulcz
      Tak to sis myslel špatně. Deskové hry ?!
      • To je spatny priklad, vetsina deskovych her je nadherne nakreslena ;)
        • Myslim ze spise myslel Pen&Paper hry, jako DrD, ADnD, Shadowrun atd.
      • Dračák *1* To byly časy
        • Zkus Shadowrun - ten je dobrý i dneska :)
  • fuj..to nemozu aspon to UI spravit pekne? a nie jak z 95teho?
    • Hádám, že jsi v té době ještě ani nebyl na světě.
      • och, hardcore blbecek sa ozval. cim viac hnusna hra tym viac hardcore
  • DeDy
    Níže je příspěvek od Razora, který krásně ukazuje, pro koho tahle hra je. Hráč musí mít především fantazii. To že má hra škaredou grafiku, ještě neznamená, že je hra špatná. Číslo hodnocení hry je jen číslo, není to měřítko zážitku, který si hráč odnese.
    Pokud chce někdo hrát hru, která má permanentní smrt a z které si hráč odnese poučení, ať si zahraje Don't Starve.
  • chvála pánu bohu, tých odrobiniek zo smetiska herného priemyslu je stále viac a viac (minulý rok bol na ne bahotý) :)
    inak s tebou do bodky a písmenka súhlasím
  • Lol keby to vyzeralo aspon ako Fallout 2 ktory ma stale daco do seba. PC nerdi su asi z ineho vesmiru a byt cool znamena citat knizky na hlinenych tabulkach, nahravat si bluray film na diskety a obut si kapce z vreca a ist ostepom lovit jelene do najblizsieho parku...
    • Říká maďar co jezdí s cirkusem a krade lidem slepice.
    • Draken69CZ
      Nesuď je podle vašich měřítek, přece jenom my na západě...
  • Hra je výborná, v grafice nevidím nejmenší problém. S trochou představivosti...
    Řekl bych, že na hře je nejlepší to, že mě smrt neodradila. Právě naopak, s ještě větší chutí jsem se do toho pustil znovu s cílem přežít aspoň o den dýl :)
  • maros.goc
    to už sa všetky normálne hry minuli, že sa musia recenzovať hry bez grafiky?
    • Jambbo
      Graphic whore
    • Grafika je u hry totalne k hovnu. Uz nejakej patek plati ze kdyz ma hra peknou grafiku musi me SAKRA zaujmout abych ji vubec zkousel, protoze v 99% jde o totalni odpad jako treba Call of Duty, Metro a podobne bullshits ;-)
      • Zrovna Metro bych za odpad neoznačil, minimálně první díl...
        • Paulcz
          I navzdory knižní předloze ?
          • Je to výborná postapo hra se skvělou atmosférou... už proto stojí za to si ji zahrát...

            Dřív jsem taky byl proti hrám/filmům s knižní předlohou. Protože kniha je prostě vždy obsáhlejší.. ale řekl bych, že je to chyba. Jen je potřeba k tomu přistupovat jak k jinému pohledu se stejnou tématikou...
            • Pro Ježíše: Ale jestli jsi četl knihu, jistě budeš souhlasit, že se spíš jedná o strhující post-apo příběh, o který se hra dle mého názoru úspěšně pokouší. Samozřejmě, že hry s otevřeným světem nejsou k zahození, ale už tu máme třeba Stalkera a pořádnou post-apo příběhovou koridorovku krom metra neznám (+ fakt, že hra byla na hard opravdu těžká, přidal něco na atmosféře . *4* ) . Jinak ale chápu, že se ti může zdát potenciál světa plně nevyužit, ale podívej se třeba na franchise LoTRa nebo Star Wars. Plně využitý potenciál tu také není, ale přesto je spousta slušných a dobrých her z těchto "světů" *3*
            • Zrovna u Metra pociťuji jistý hoŕkokyselý pocit z toho, že nevyužili plně potenciál knižní předlohy (a nejde mi o to, aby hra vyprávěla totožný příběh, jako kniha).
              Jak by asi vypadalo nelineární otevřené akční rpg z tohoto světa, se raději neodvažuji pomyslet.
    • Pro lidi se vkusem tohle je normalni hra, takze +redakci za dobry vyber.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit