Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nahradil jsem to Rise of nations. Lépe to jede na nových os a lépe to vypadá.

    Ostatní je podobné. Dokonce snad i lepší. AI je skvělá při vhodném nastavení. Vůbec tam lze toho dost pořešit. Lze omezit i věk a hrát tedy třeba do středověku apod. mody také něco řeší a limit jednotek to samé.

    Pak to není ani neosobní a ani moc moderní.
  • AoE hráváme... Ale ne tolik jako Empire Earth (obvzláště první díl)... Matadoři prakticky každé LANpárty.
    • Mimochodem komunita kolem Total Annihilation je taky stále hodně silná a "odmítá umřít".

      Ten článek mohl mít širší záběr (nesmrtelné RTS).
  • mně se víc líbilo Rise of Nations.
    • Mart9
      RoN jsem přestal hrát, když jsem se dostal do doby, kde byly tanky a letadla.
      AoE II jsem přestal hrát, když se objevily vlaky.

      Jakmile se objeví moderní stroje, taková hra pro mě zkrátka ztratí kouzlo *9*
      • AoE II a vlaky?? Snad AoE III

        RoN je poměrně hodně dobře nastavitelné co se volné hry (skirmish) týče. Není problém omezit hru jen na určité epochy. Většinou končím buďto III nebo V. Moderní moc ne, ale je to někdy příjemná změna nechat to až do WWII nebo po současnost.

        Jinak myšlenka skřížit AoE a Civilizaci byla super, škoda jen toho Fantasy pokračování, kterým serii zabili.
        • Mart9
          No je to možný, že to bylo AoE III, už je to hodně dlouho, co jsem to hrál.
      • a čím to je? RoN je víceméně Civilizace v RTS kabátě, dělal to ten samý borec co dělal Civilizaci II a Alpha Centauri (Brian Reynolds). Nejlepší RTS je podlě mně ale Homeworld
    • PreidaQ
      Budiž. Mě bitvy v příliš velkém měřítku (Rise of Nations, Supreme Commander) připadají zase příliš "odosobněné", stejně jako naopak zase nemusím vypiplávání hrdinů ve Warcraftu 3. AoEII pro mě činí přesně ideální průnik.
  • Bounty
    Autor sám zřejmě AOE II na Steamu od vydání nového ,,datadisku" nehrál, neboť od té doby šlo všechno do sra***. Hra je nestabilní, lagy a výpadky při online hraní jsou zcela běžné a nevyváženost nových národů ani nezmiňuju. Takže titulek by měl spíš znít : proč už zase nepatří 16 let po vydání mezi nejpopulárnější strategie.
    • Obcas mam pocit ze jsou dneska vsechny hry uz pokazeny vyvojari. Nebo mi to aspon tvrdi cesky internet.
  • BangMeInBangladesh
    Hral jsem snad vsechny RTS, hlavne leta 97-99 to byla zlata era RTS zanru, temer kazdy mesic vysla nejaka RTS, vetsina byla kopie Warcraftu nebo Starcraftu, (bud to bylo fantasy nebo sci-fi), obcas se obevilo neco inovativniho jako treba Total Annihilation, Seven Kingdoms, Dark Reign..... Na 99% z nich si nikdo dnes ani nevzpomene. Age of Empires byla asi jedinna RTS, ktera se snazila o jakesi relisticke ztvarneni stredovekych bitev, grafika byla na svou dobu nadherna a bezelo to i na shitovnich kancelarskych PC.

    Pro me osobne je nejlepsi RTS z te "zlate ery" CnC Tiberian Sun, RTS s nejlepsi atmosferou a hudbou *4* http://www.youtube.com/watch?v=Qq8PTCxuzTA&t=8m21s
    • "Incoming transmission" od GDI hlasu Eve mám na svém smártfounu jako vyzváněcí melodii pro příchozí hovor.
      • BangMeInBangladesh
        hm to me nenapadlo, dam si to jako upozorneni na sms
      • PreidaQ
        To já zase s sebou dodnes trhnu pokaždé, když slyším upozornění z AoEII, že na mě někdo útočí. Měl bych si to dát jako budík na mobil.
    • PreidaQ
      Pro mě sice TS není nejlepší RTS, ale rozhodně je to RTS s nejhustší atmosférou. A RA2 zase nejsvižnější a nejakčnější RTS.
    • Seven kingdoms *14*
    • Presne pro me taky je CnC Tiberian Sun top RTS.
  • A co StarCraft v oblasti RTS?
    • To hrají zejména korejci co do tohu čumí z 10 centrimetrů...
  • Jinak článek nezmiňuje jednu alespoň pro mě hrozně důležitou věc. Pro samotnou hratelnost vlastně ani ne trochu důležitou, ale pro zážitek naprosto klíčovou. A která na vás dejchne už od spuštění hry, kdy na vás vykoukne to menu, začne hrát https://www.youtube.com/watch?v=OSuba0LSkwQ a vy kliknete na vývěsní štít zbrojnice... Tu atmosféru, tu historii, dějiny, hrady, rytíře atd. Ono se sice řekne "jó středověk, to je všude, to není zajímavý"... jenže se zamyslete, kolik historickejch her bylo (a vlastně i je teď). Hrozně málo! Alespoň takovejch, kde to všechno vypadá tak "opravdicky", kde si postavíte ten parádní hrad s parádníma hradbama... a okolo něj parádní město - žádný ladem skladem, ale hezky si pohrát, aby pěkně vypadalo! Tržiště a kostel na rynku, kolem nich hezky pěkně domečky, tadyhle v boční uličce kovárna, pořádný kamenný hradby s bránou odsud až k lesu (protože tím přece nikdy nikdo neprojde - dokud si ho sami nevykácíte, haha).

    AoE2 *14* *14* *14*
    • To co popisuješ je spíš Stronghold nebo třeba Medieval lords... toto o stavění realistického středověkého hradu není ani omylem. Podívej se na záznamy z online bitev. Žádný "hezký" hrad nebo středověkou vesnici tam neuvidíš.
      • Ano multi hry jistě, ale jde to hrát i tímhle způsobem a jako malýho mě tam taky bavilo stavět mega metropoli s kompem na easy co posílal jednou za čas nějaký vojáčky aby bylo oživení.
    • Kr.Pa
      Na piplani hradu je lepsi Stronghold, tohle fakt ne.
  • PreidaQ
    Nemusím koukat ani na článek a rovnou Vám vyzradím pointu - protože AoEII je zatraceně nejlepší RTS, co kdy vznikla.

    VAROVÁNÍ: Silná subjektivita příspěvku.
  • Commandement? Forster.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit