Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to je ten svet konzoli, dojit, dojit a dojit, ovecky radi plati, tak proc je nepodojit, a loupeznici ze sony a ms to dobre vedi
    • mirekdusinojc
      Ovce taky rádi mečí na fórech, jak oni nejsou ty ovce, na rozdíl od všech ostatních.
    • Radioaktivni_surikata
      Prvotřídní populistickej kec. Jak vystřiženej z diskuze na Novinkách...
  • Dobře Vám tak konzolisti leniví, jen seďte ve svém velikém pro***ném křesle a pařte do němoty ty vaše staré hity. My rozumnější máme počítač a takové věci nás netrápí.
    • .. na pc je to stejný jen se to většinout dá ochytat nějak softwarově, při nejhorším přes emulátor.
    • Robotron3
      Neznám ani jednoho konzolistu, který by neměl i počítač, včetně sebe samozřejmě.
      • V tom případě nechápů proč si nepořídíš raději lepší PC, a nepřipojíš PC přes sít nebo HDMI k televizi a nepoužiješ jen controler a máš z toho konzoli, která umí i něco víc.
        • Gordar
          Já třeba většinou hraju na konzoli hry který na PC nevychází a navíc mě na ní hraní baví mnohem víc.
        • Robotron3
          Protože mám počítač na práci a ne na hraní. Na hraní mám právě tu konzoli a tak mi to vyhovuje víc. Hry si taky kupuju a na PC se mi nelíbí DRM ochrany, nutnost ověřování na Steamu, Origin, někdy i dokonce hraní jen s internetem, atd...
          • Tím jsi potvrdil, že nemáš PC na hry a potvrdil jsi moji původní myšlenku o tom, že opravdu málo lidí hraje na obouch zařízení stejným poměrem. Protože většina z nich by zůstala podle mého u PC.
            • Hral jsem na zx spectru, pc jsem mel doma uz jako xt a vsechny nasledujici generace. Ze zx spectra jsem co se tyce hrani na pc presel zhruba v dobe 286 nebo 386, tedy na pc s vga grafikou, jeste bez zvukove karty. Od te doby jsem hral na PC a vzdy jsem si kupoval silne stroje, pamatuji si, jak jsem kupoval 4MB ram za 12 kKc, tehdy to byla vic nez prumerna mesicni vyplata. V roce 2010 jsem si koupil svou prvni konzoli, PS3, koupil jsem si ji k novemu televizoru a spis jako mutimedialni centrum, hlavne kvuli levne a kvalitni bluray mechanice. A byl jsem prekvapen, jak je zabavne hrat na konzoli. Dnes ýz na ni hraju prevazne, pc mam jen na zajimave exkluzivni tituly, hlavne z indie sceny, ale treba i shogun 2 nebo zaklinac 2. Ale je jich zatracene malo. PC pripojene k televizi neni plnohodnotna nahrada konzole, je to socialni kompromisni reseni pro ty, kteri si kvalitni konzolovou zabavu nemohou dovolit platit. Takze mam pc i konzoli a pavda stejnym pomerem nehraji, vic hraju na konzoli i kdyz mam pc koreny.
            • robotron3: Herní svět, to je oč tu běží :D
            • Robotron3
              Nemám PC na hry, protože to nechci, ale mám PC. Nepsal jsem na začátku nic o tom, že konzolisté hrají na PC (i když někteří určitě taky), ale že to PC samozřejmě mají :)
          • Mno nic proti, vyhovuje, vyhovuje. Ja to využívám na obojí a nemám s tím problém, naopak. Jen je mi to prostě záhadou.
            • Oddělený je můžeš mít i na jiném disku, ale jinak to, že hraji na PC a mám převážně windows neznamená, že jsem zastánce windows, ale to patří zase jinam.
              Každopádně jak řikám, pro mě je to nepochopitelné a když jsou lidi ochotný si rozšiřovat sortiment věcí, tak proč ne. Opravdu je to tvá věc a pokud ti vyhovuj proč ne :)
            • Robotron3
              A taky nemám ani Windows. Jeden počítač je Mac a na druhym mám Linux na programování. Mít hry oddělený a na konzoli je pro mě mnohem pohodlnější.
        • Malleth
          Ale hrál by na tom jen mizerný konverze z konzolí
          • Ano, máš pravdu ty mizerný úpravy ve hrách díky konzolím jsou příšerný. Jak se změnil interface, orientace v něm, ovládání a způsob hrání je neskutečný. A jestli v těchto větách cítíš náznak sarkasmu tak jsi blízko. Protože já osobně pociťuji za těch spoustu let razantní změnu k horšímu díky konzolím.
            Omlouvám se všem hráčům na konzolím, ale já osobně vnímám konzole jako to špatné, co nás v herním průmyslu potkalo. Konzolema v tomto bodě myslím PS a X360, nikoliv konzole do ruky na cestování.
            • Malleth
              František Cecvárek: O tom že online hry jsou odolný pro ti pirátům jsem psal už výš, ale to taky není momentálně řešení pro každýho. Málokdo si může dovolit udělat singleplayer hru, která vyžaduje neustálý připojení jako Blizzard.
            • malleth
              Pc by bylo úplně jiné než dnes.. Veškeré peníze by se točili v pc a tím by byla větší snaha piráctví zmírnit na minimum (jestli je to realistické o tom jsem nic nepsal). Ostatně hry spojené online NEJDOU NELEGÁLNĚ STÁHNOUT.
            • Malleth
              František Cecvárek: Chceš říct, že kdyby nebyly konzole, tak by lidi nepirátili? Hezká představa.
            • XXX: myslím, že by jsi měl přehodnotit svůj slovník, nechci urážet mladší osazenstvo, ale přijde mi, že jsi mladší než 25. Co se týče mě tak nějakou historii za sebou již mám, a rozhodně vím, co bylo před 25 lety, těsně před převratem.
              Každopádně, ja tí neberu konzole z rukou, je to tvá volba klidně si hraj. Já tu dávám pouze svůj názor na věc. A obhajuji tu převážně PC. Finito *7*
            • Malleth
              Jump: Psal jsem o dnešních konzolích a taky tam bylo i něco v závorce, co většinu těch her co si vypsal škrtá. Assassins Creed by třeba nevzniknul zcela určitě. Je to port z konzolí.

              Dobrá Star Wars hra taky už nějakej pátek nevyšla natož pc exclusive. Witchera beru, ale to je spíš zvláštní úkaz. Studio který dokáže udělat AAA hru za málo peněz.
            • Robotron: Ano, pokud zaběhneš až k automatům, které jsme hrávali na poutích, tak nejspíš máš pravdu konzole to začali :D Ale fakt je to jen o tom, jaké konzole bereš. Přiznávám, že je možné, že mé myšlení je mírně zdeformováno proti konzolím. Ale rozhodně způsob vytváření her na konzole není správný a měl by se změnit.

              Ani bych se nezlobil, kdyby se nalezl nějaký prunik her na PC a konzolí. Ale kvalitní, ne brát si to špatné z obou platforem. Ja prostě vnímám velmi hodně prvky přebírané z konzolí do her dost negativně a vidím, co se mi na nich nelíbí, a bohužel "konzolisti" obhajují konzole jako cele a proklínají PC do horoucích pekel z herního hlediska.
            • jump - píšeš úplné hlouposti. Konzole existují min. 25 roků a také tenkrát mohly za vývoj PC her? Ale to si tenkrát nebyl na světě že? Je to jen o vývojářích co naprogramují a co lidé kupují, současné konzole za nic nemohou. A vždy si stejný titul raději zahraji na té špatné jak ty říkáš konzoli. Tak sklapni...
            • Malleth: Ano, AAA hry by skutečně bez konzolí nikdy neexistovali:
              Celá serie The Elder Scrolls, World of Warcraft, Warcraft, Deus Ex, XCOM, Starcraft, Witcher, Diablo, Assassin's Creed, Dota, League of Legends, Mass Effect, Star Wars, Dungeon Siege a mnoho dalších..
            • Robotron3
              Ale na to nepotřebuješ studie, stačí pamětník, co si ještě něco pamatuje :) Hry vznikly na konzole, prakticky první hra by se dala přirovnat ke konzoli mnohem víc, než k počítači, ale to není ani tak důležité. Větší rozmach her pak přinesly arkádové automaty a teprve podle nich se snažili výrobci konzolí i počítačů takovou kvalitu her přivést domu na obrazovky televizí, nebo monitoru. Už v té době začátků Nintenda ale ten trh byl rozhodně na straně konzolí, protože na počítačích se šílenym způsobem pirátilo a některé značky na to samozřejmě dojely. Jediný co se dá přičíst k PC dobru, je brutální výkon tehdejších PC 386 a 486 na tu dobu, které už dokázaly zobrazovat pořádnou 3d grafiku ve hrách a konzole to teprve musely dohnat. V téhle éře začala ta slavná éra PC, díky jejich výkonu, ale už hned od prvního PSX se to srovnalo. Jediný co ovlivňuje PC hry z konzolí je určitě to ovládání a inventář třeba a tyhle věci. To akceptuju. Ale po obsahový stránce ne, protože PC se stejně tak přizpůsobuje zájmu hráčům jako konzole.
            • Malleth
              Jseš moc spojen s tím, že tady konzole jsou. Kdyby byl herní pouze počítač a konzole by nikdy neexistovali tak to bude s pc úplně jiné než dnes.
            • Zabíhat až takhle do historie podle mě není nutné, mohli bychom o tom polemizovat, a ještě pak rozlišovat, co byla konzole a co počítač. Já osobně jsem se učil a hrál na ZX spectru (didaktik) a už tam se hráli pěkné hry, ano po nějaké době po mě se kámoš dostal k nějaké konzoli, kde hrál Maria. Ale na druhou stranu v té době nebylo lehké získat počítač.

              Faktem je, že abychom mohli na stoprocent tvrdit, že konzole nebo PC můžou za rozvoj her, tak by byla potřeba nějaká pořádná studie. Můj osobní názor je, že konzole ničí hratelnost her, které byli na PC. A může za to dle mého názoru hlavně ovladač, ano spousta lidí si ho pochvaluje a věřím, že se někdě hodí a netvrdím, že klávesnice v některých hrách je na překážu přímo ve hře, ale rozhodně by mě chyběla a to včetně myši a lepší navigaci.
              Pokud by byl controler jen jako doplněk a náhrada za klávesnici a myš, pak bych to mohl brát pozitivně.

              Právě controler dost ničí u spousty her UI (user interface).
            • Malleth
              Už sem tady ten názor psal několikrát a už mě to trochu unavuje, ale plno lidí si pořád neuvědomuje, že nebejt dnešních konzolí, v podstatě by vymizely velký trojáčkový hry (který nejsou online nebo nemaj na pc velkou tradici). Kvůli pirátství by jejich vývoj nikdo nezaplatil.
            • Robotron3
              Konzole jsou starší než PC, a hrálo se na nich ještě než PC existovalo. Je dost krátkozraké tvrdit, že tu byla nějaká PC éra a až pak konzole začly hry ovlivňovat. Konzole tu byly ještě před PC a vždycky to byly tahouni prodeje her. Takže je možné, že bez konzolí by ten trh byl jen zlomek toho, co je teď.
            • Souhlasím, herní scéna díky nim zakrněla. A projevuje se to více či méně na PC.
  • Robotron3
    Že u PS4 nebude zpětná kompatibilita je uplně jasný, když je to jiná architektura. Ale v tomhle jsem právě rád, že mám konzoli od Sony a výhledově si pořídim určitě zase PS. Sony totiž i po uvedení nové konzole dlouho podporuje tu starou, takže s koupí PS4 netřeba spěchat a počkat si, až bude výhodná cena a řada her už po slevě.
  • Tak pro majitele Ps32 zadna novinka, jsou uz na to ze na ne Sony sere zvykli. *1*
  • smejki
    Když se přechází na nový architektury, jde to těžko. Šlo by to dobře jen v případě, kdyby se vyvíjely podle standardu, tedy jako PC, jenže tím nejsou, že jo. C'est la vie.
  • občas mi přijde, že lidi z tohohle byznysu myslí jenom peněženkou a zadkem... Protože buď je jejich nápad na prd, nebo jenom tahá ze zákazníků zbytečně prachy. V tomhle případě je to obojí. Ideální situace podle nich je asi taková: V obýváku televize, ps3, ps4, xbox 360, xbox720 a ještě pc... hry vydávat ideálně tak aby každá šla hrát jen na jedné platformě, popřípadě na každou platformu tu hru udělat s jiným přidaným obsahem, aby mě to nutilo (pokud jsem zapálený fanda) koupit si na každou platformu novou kopii té samé hry... Ve chvíli kdy přijde někdo kdo řekne, tady jsem vymyslel krabičku do který můžete zapojit jakoukoliv televizi/ovladač/klávesnici/myš; ve které můžete přehrát jakýkoliv obsah dvd/cd/blu-ray/ps3 hry/ps4 hry/xbox360-720 hry atp... tak se stanou dvě věci: vydělá majlant, ale hlavně ho někdo z těch velkých firem zastřelí...
    • Radioaktivni_surikata
      Ono se na to musíš umět podívat i z druhý strany. Emulace X360 a PS3 nepřichází moc v úvahu, protože na to stále není výkon ani u dnešních PC. Jedinou cestou by bylo, aby nová generace konzolí obsahovala taky HW konzole starý, což by tu novou krabičku poměrně prodražilo. A kdo to pak zaplatí?
      • collector124
        Ak sa nemýlim, na X360 ide hrať aj staré Xbox hry, takže keby by to firmy mohli urobiť aspoň tak, že by súčasné hry šli hrať na nástupcoch konzolí. Ale prečo, keď môžu zarobiť na "HD" remakoch?
        • Radioaktivni_surikata
          No já Xbox nemám, ale o tomhle jsem dřív četl a zrovna chválu jsem na zpětnou kompatibilitu nenašel. Mám za to, že tam to taky za nic nestálo *3*
    • Gordar
      Hlavně to nebude možné z právního hlediska. Takhle podobně začal velký krach videoherního průmyslu v 83 roce. Dnes je to vyloučeno.
    • Janun
      Spíš by ten dotyčnej byl porád u soudu...
    • S takovou krabickou ale nikdy nikdo neprijde, protoze to proste neni technicky ani softwarove mozne.
      • mozne to urcite je, podivej se na kazdy druhy scifi film...tam prileti ufoni a za par dni v nekterych pripadech par hodin a vyjimecne okamzite, jsou lide schopni sestavit kompatibilni zarizeni s jejich HW i SW. Tak proc by to neslo treba mezi PS4 a X360
      • nejsem odborník abych mohl říct, že to není možné, ale obvykle jsem dost otevřený novým myšlenkám a tak nerad říkám, že něco není možné. O obeplutí zeměkoule si ve středověku taky mysleli že to není možné. A takových příkladu je dost. *1*
        • Mozna za desitky let, za predpokladu v te dobe bude hw mnohonasobne vykonejsi nez dnesni, coz neni tak uplne jiste. Pak by se to mozna dalo nejak rozumne emulovat, ale koho budou za 20 let zajimat dnesni hry, malokoho. Takze to bude spise na urovni emulatoru pro PC :)
          • collector124
            Má to ale háčik. Nový Xbox a PS si majú byť hardvérovo veľmi blízke. Procák majú mať tuším dokonca takmer navlas rovnaký, takže až tak nepravdepodobne by som to nevidel :)
  • No vzhledem k tomu, ze jsem nikdy zadnou konzoli osobne nevlastnil, tak me to az tolik nebere. Je ale fakt, ze bych si docela rad treba v budoucnu koupil PS4 a zahral si na ni Metal Gear Solid 4, coz je jedna z velmi mala her, kvuli kterych uvazuji o konzoli. Jenze az se za takove dva roky ke koupi dostanu, nebude se mi logicky prilis chtit kupovat PS3, kdyz uz tu bude rok nova generace.
  • Zlaté PC. Sice každé čtyři roky upgrade ale pořád je to jeden stroj na kterém si v klidu zahraji hry z roku 1996 až do současnosti.Žádné tři krabice u TV nebo jedna krabice a loučení se starými hrami.
    • Přesně to jsem sem chtěl napsat a koukam, že to tu je :) a ať si říká kdo chce co chce, konzole jsou jen dojné mašiny na ty otroky, které je kupují. Dyť na tom PC jde fakt spousta věcí a krasně to shrnul Gabe Newell z Valve, který sám obhajuje PC jako hlavní nastroj a vše ostatní včetně konzolí bere jako pomocné gadgety :) (mobily, tablety, konzole atd.)

      Btw. na pc fungují hry přes emulatory z let, kdy jsme hráli hry na ZX Spectru a upřímně některé mají stále své kouzlo. Takže kompatibilita je prostě super věc, upřímnou soustrast konzolisti, ah just kidding *5*
  • Gordar
    Nejspíš by museli ten hardware plně emulovat. Alespoň u playstationu, vzhledem k uplně jiné architektuře. To pak chápu že nechtějí prodražovat samotnou konzoli nějakými čipy navíc.
    • Mě se libí jak se to pořád obhajuje tou architekturou, něco je špatně :).
      Já si starou hru na PC např. Skyrim (o kterém vím, že je jak na PS3 tak X360 a PC) zahraju i za rok i po upgradu nového PC, ale na PS4 a X720 nejspíš nepůjde :(
      • smejki
        no jo, miláčku, jenže PC je furt stejná architektura (x86). Na PC navíc jede software na vrstvách hardwarové abstrakce. Z toho plynou dvě věci:
        - je celkem jedno, jakej hardware se pod vrstvou skrývá. OS to přeloží a interface pro přístup k HW je furt stejný
        - efektivita využití výpočetního výkonu na PC je významně snížena

        Tohle pro konzole neplatí. Hry na nich jsou úzce svázaný s konkrétním hardwarem. Proto potřebujeme papírově silnější PC, abychom rozjeli konzolovou hru ve stejné kvalitě. Konzole jsou zatraceně efektivně ve využívání výkonu. Jenže z toho taky plyne, že na jinym než onom konkrétním železe to nepoběží.
        • To je trochu nepresne. Pokud nemas na mysli treba javu a podobne virtualni stroje, tak architektura procesoru od software odstinena neni. To je take duvod, proc se pc platforma pres veskerou snahu nedovede odpoutat od x86 architektury. A i konzole maji svoji abstraktnivrstvu, co jsem pochopil, tak vyrobci her si na to stezuji, chteji mit plny pristup k hw a sony jim v tomto smeru ma u PS4 vyjit vstric.
      • Gordar
        Tvoje PC má pořád stejnou architekturu, bez ohledu na hardware co v něm máš. Logicky pak není problém s kompatibilitou. Pokud teda nepřejdeš na Linux či MAC.
        • Ale Linux a dnes už i MAC mají stejnou architekturu jako PC (x86), rozdíl je jen v operačním systému, což není taková překážka. Ale každá nová konzole je založená na někdy více, někdy méně, uplně jiném hardware a to už je problém. Proto se do těch prvních PS3 dávaly vpodstatě i střeva z původní PS2, aby staré hry jely.
        • Dobrá a v čem je tedy horší PC od konzole (nebo naopak konzole lepší) ? Zahraji si stejné hry jako vy, pokud si daný vydavatel neudělá propagandu jen na konkretní konzoli. Nemusím dávat více peněz za konzoli a za hru dělanou pro konozli.

          Viz ceny v obchodech. PC verze 1000,- PS3 verze 1299,- X360 verze 1299,-

          Výmluvy typu, že konzole je levnější neberu, vy ty hry potom můžete vyhodit nebo si koupíte novou konzoli stejně a budete mít pod televizí dvě konzole. Dále spousta lidí, co má konzole má i PC. Používají ho pro komunikaci (emaily, chaty, socialní sítě), prohlížení webových stránek, atd. PC v dnešní době nezastarává tak rychle jako tomu bylo dřív. Dnes 4 roky staré PC je stále dostatečně použitelné a v dobré kvalitě tam je možné hrát i nové hry.
          • Robotron3
            Zatim má konzole pár objektivních předností před PC. Nemusí se člověk starat o konfiguraci / hardware, zapnout a hrát je snazší než u PC a hry nemají žádnou drm ochranu a nemusí být připojení k internetu i u single her (zatim teda). I když samozřejmě každý podle toho, co mu vyhovuje...
            • V tom máš z části pravdu, ale upřímně mé tři roky a něco staré PC zvládá i nejnovější hry a to jsem si kupoval průměr na trhu, nemusím nijak řešit konfiguraci. Po nainstalování systému a se většina ovladaču stáhne sama přesně na mojí sestavu, pokud si pořídím nějaký neznámý levný hardware, tak tam může nastat drobný zádrhel jinak je to v pohodě.
              Co se týče DRM musím s tebou souhlasit, ale zase zaleží na vydavateli, co tam narve za balast a v dnešní době jsou i vydavatelé a společnosti, které se staví proti DRM.
              Co se týše single her a připojení na internet, tak to se dělo jen převážně u MS a Ubi vydavatele, opět záležitost vydavatele a otravování platicích zákazníků. Ostatní tam většinou mají zakomponovaný multiplayer.

              Ale opět jsme u toho, vyhovuje vyhovuje :) takže proč ne.. *3*
  • v pripade ps3 to nieje udivujuce, nakolko zase menia uplne architekturu systemu ... z akehosi 128 bitoveho hocicoho (ps2) na cell processory (ps3, powerpc s dalsimi 8 jadrami, z toho jedno bloknute) a teraz na standartne x86 (ci x64 ps4). Hry ktore boli pisane a skompilovane na powerpc sa len nerozbehnu bez emulacie pod inym systemom a nemyslim ze nove AMD processory budu mat dost vykonu na emulaciu 7 3,2 GHz jadier pod inou architekturou ;) este pred par rokmi(2-3) bol problem emulovat PS2 na 4jadrovom pocitaci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit