Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Jak co jako? Chápeš, že bez Steamu by jsi tu hru nespustil, ale bez FRAPSU ano? Tak na co pouštět dalšího žrouta, když na FPS ti už stačí Steam, který stejně musíš mít spuštěný kvůli hře. Chápeš ten rozdíl?
  • Proboha a co jako ? pořád je to aplikace třetí strany (nebo taky externí aplikace, přeber si to jak chceš) ;-)

    EDIT: Jop fraps je, proto mám MSI afterburner + RTSS.
  • ne, alespoň prozatím.
  • Veskoslav
    Přes Steam máš spuštěnou hru proboha. FRAPS je už zbytečnost. Pochopím to u her, co nejedou přes Steam, ale jinak je zbytečné mít další spuštěný balast na pozadí.
  • MSI Afterburner může taky nahrávat btw. Shadowplay je stále špatně nastavený co se týče enkódu h264 a ani na vysoký bitrate se to MSI Afterburneru nevyrovná co do kvality. Pravda je ale že je zas Shadowplay naprosto nenáročný na FPS.
  • ringmancz
    jde nějak upravit to počítadlo? třeba barva, nebo přidat pozadí? ve Stanley Parable to celkem často nejde vidět
  • Nvidia Experience a dokonce i Steam jsou ale stále externí programy :D

    V tom případě, chci nahrávat videa přes steam, konvertovat je, přehrávat si moji hudební knihovnu ve FLACu, a kopu dalších věcí které si ale taky můžu nahradit mnohem lepšíma externíma aplikacema. Priority :)
  • No hodně zase ne to jsem asi přestřelil. Ale dle mé zkušenosti si pár fps ukousne. Jinak hodně žere při nahrávání. Nemám důvod ho používat. Pokud chci nahrávat mám shadowplay a na pouhý monitoring využiju MSI afterburner a mám přehled nejen o fps.
  • Ale šak já ti tu funkci neberu, nebo snad jo ? :P Tady jde o priority, FPS counter si lehce nahradíš, ale chatlog ne (zajímavost: komentáře na v komunitních diskuzích jsou logovány, tak proč ne chat ?). Jako já nejsem vyloženě proti téhle funkci, ale z hlediska priorita užitku je to naprostá zbytečnost :D
  • Proc pouzivat externi programy(fraps a dalsi), kdys ciste na zjisteni fps muzu met bud primo steam z ktero ty hry spustam, nebo Nvidia experience(pokud mate Nvidii)!
  • Nejsem tak zkušený jak ty, ale s Frapsem ani s RTSS overlay a ani se Steam Overlay (a dokonce ani se všemi naráz) nemám FPS dropy u žádné z mojich 60ti her :/
  • A proc bych mel pouzivat jinou aplikaci, kdyz to umi konecne i steam pres kterej poustim 99% her? Proc bych mel mit spustenou dalsi aplikaci?
  • Tak Fraps žere hodně o tom se ví. Třeba takový MSI afterburner je v pohodě. Nebo třeba Nvidia experience (možná přímo jen shadowplay nejsem si jistý) nějaký zásadní vliv na fps nemají. Možná tam 1-2 fps dolů třeba bude, ale žádný větší rozdíl znát není.
  • Steam si s Frapsem nerozumi a pokud je spusteny fraps, tak steam v pozadi hry ani nefunguje(alt+tab)
  • A napíšu to i sem:
    Kdo to dneska potřebuje ? fraps je totálně bezproblémová aplikace, některé hry mají FPS counter přímo nebo přes konzoli a nebo můžem použít i jiné programy jako RTSS a cokoliv jiného s lepší funkčností než je samotný FPS counter.

    Co nám ale nahradí absenci chat logu to teda netuším, člověk by si myslel, že dvacet let používaný standard pro komunikaci bude všude...
  • Čo sa pamätám tak jedna hra bola na Origine a zvyšok boli retail verzie (ktoré ešte neboli cez Steam).

    Ale máš pravdu, aj Steam vkladá vlastný overlay, takže aj on (trochu) spomaľuje hru (aj keď by teoreticky nemusel, keď si ten overlay nezobrazíš).

    Inak ďakujem za mínusovanie, ale zrejme sa do toho tak nevyznáte, ja som sa totiž chviľu "hral" s renderovaním custom textu/obrázku ako overlay v hrách, takže viem (približne) čo to zahŕňa. Väčšina takýchto programov sa "nabúra" do hry, tak aby renderovanie šlo cez nich (aby mohli vyrenderovať ten overlay).

    Je pravdepodobné, že keď sa to robí na úrovni ovládačov, tak by to nemuselo vôbec spomaľovať hru (predpokladám, že Nvidia Experience by to tak mohol robiť).
  • Veskoslav
    Nebude to tím, že Steam máš během hraní puštěný ve hře a FRAPS je externí program navíc?
  • V Ubi by ti řekli že v době filmového zážitku už je podobná fičurka nedůležitá. *2*
  • Som zvedavý, ako to zvládnu optimalizovať. Fraps som prestal používať, lebo znižoval FPS (niekedy až viditeľne) vo väčšine hier, čo som vtedy hral (a nebolo to až tak dávno - maximálne 1 rok).
  • Urcite to prijde vhod! Zatim pouzivam zobrazovani fps v Nvidia Experience a spokojenost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit