Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Zeptej se kolik dostává začínající zpěvák od OSY například peněz a kolik naopak oni vyberou;)
  • By mě zajímalo jak na tom bude taková Machinima která z toho bude mít nemalé peníze a smlouvy přitom bude mít asi se všemi
  • je vidět, že jsi nikdy nevytvořil nic, na co by jsi duševní vlastnictví potřeboval...
  • Ale kdeže. Ty si vážně myslíš, že ti soudy pomůžou, když se budeš soudit s fiktivní firmou, která nevlastní lautr nic? Ty firmy jsou účelově nastrčené a pokud by některá byla odsouzena a donucena snad platit soudní výlohy, tak bude obratem zrušena (jako že bankrot) a vychcaný podvodník založí novou firmu za stejným účelem! Zvláště v některých zemích je to velmi jednoduché. A ta nová firma ti znovu zabanuje tvůj kanál. A můžeš se nesmyslně soudit donekonečna, dokud to nevzdáš nebo nebudeš donucen někomu zaplatit výpalné.
    Pokud někde (v tomto případě na YT) platí nesmyslná pravidla, tak se okamžitě vynoří hova.da, kteří se toho pokusí zneužít. Umožňují to dvě věci:
    - nesmyslný a snadno zneužitelný copyright claim
    - nepřehledná vlastnická struktura firem, snadná možnost zakládat opakovaně nové firmy jako prázdné schránky snadno zneužitelné pro nějaký podvodný účel
    Druhá náprava je ale mnohem složitější a téměř nemožná, protože podvodník se může prostě přesunout do jiného státu. Takže musí jednat hlavně YT. To by ovšem muselo mít koule zavést pravidla, které nepůjdou na ruku velkým držitelům práv typu hudební společnosti ap - protože běžný standard je těmto společnostem ustupovat a umožnil jim přesně tento nesmyslný parazitický systém, aby ses vyhnul žalobě za nějaký uživatelský obsah.

    Když to shrnu - současná ochrana vlastnickým práv došla tak daleko, že společnosti typu YT zavádějí pravidla, která umožňují různým dalším hajzlům vymáhat tyto práva podvodně kvůli výpalnému nebo kvůli omezení negativní reklamy, poškození konkurenta ap. A o těchto halzlech pak říká tunelář Kalousek (a jemu podobní), že jsou "úspěšní". Skutečně funkční "ochrana práv".
  • filias
    Zvykejte si! To je prostě "cloud". Že vám vaše data bude někdo mazat je normální. Games mi můžou smazat kdykoliv tento komentář. Stejně tak Google znepřístupnit videa nebo vaše dokumenty/maily. Podmínky služby či nastavení robotů se může změnit ze dne na den.

    Pokud se spoléháte čistě na cloud a máte tam kritické (nezálohované) materiály budete mít problé předevší vy - ne Google/MS/Yahoo/Amazon/Tiscali....
  • Veskoslav
    Já jako prezident Intergalaktické společnosti vyšinutých lovců lidí zase říkám, že meleš docela slušné sraččky. Mimochodem, proč platím OSE za prázdný papír, disk a podobné blbosti? Co to má s autorským právem společného? Co má společného to, že se mažou negativní recenze na youtube? To mi ksakru ty "právníku" vysvětli.
  • Tohle povede jen k posílení Pirátské strany atd.. Nevím co je špatného na tom mít na youtube třeba walktrough - já sám si to pouštím když mám někde zákys a nevím jak dál. Ostatně kdyby nebylo kopírování tak spousta děl minulosti nám bude utajena. Autorské právo tak jak ho známe my, je vlastně jen výplodem současnosti. I v mnoha muzeiich máte třeba sochu u které je napsáno "římská kopie řecké sochy". V Číně se navíc některé firmy o to vymoci si svoje právo vzdaly... Třeba Microsoft, takže windows jsou tam mnohonásobně levnější nežli v EU...Protože kdyby je neprodával za málo, tak si je v Číně opravdu nikdo nekoupí. Navíc - neí duševní vlastnictví vlastně nemravné ? Viz tahle volně dostupná knížečka: http://www.mises.cz/literatura/obzaloba-dusevniho-vlastnictvi-30.aspx Já si myslím - že ano.
  • nektere letsplaye jsou na profesionalni urovni
    http://www.youtube.com/watch?v=hsDB61FWX0A
  • M4Touch
    Přesně. A když nemám co hrát, tak dělám něco jinýho (život není jen o hraní).
    A jestli jsou problémy i s neherními videii, tak je to problém youtubu a měl by to fixnout.
  • v číně společnosti vydělávají prachy předplatným nebo kredity na f2p hry, průmysl funguje jinak, ale společnosti vydělávají stejně. warez a videa z her je docela rozdíl, nemyslíš?
  • Já jako právnik je docela chápu. Není nic hezčího než šikovně sepsaná žalobka. A taky je třeba se na to podívat z druhé strany. Chcete abysme dopadli jako Čína kde na autorské práva zvysoka kašlou?
  • Mart9
    Já to těm Lets playerům přeju. To je fakt zábava hrát hru, nahrávat si to a ještě se u toho trapnit. Na nějaké seriózní Lets playe člověk narazil jen málokdy a stejně to vypnul po pěti minutách. Nechci vidět hru, kterou si sám můžu zahrát. Level taky nikdy nečtu 2x.
  • Takze ked spravim video napriklad s legom tak to tiez nebudem moct lebo nemam copyright nato lego?
  • MrSanta
    https://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/12/11/tidal-wave-of-youtube-copyright-claims-underway.aspx?utm_content=buffer835e9&utm_source=buffer&utm_medium=twitter&utm_campaign=Buffer
    Tak to vypadá, že prostě banda vychcánků zneužila děravý YT systém a snaží se vytřískat peníze z monetizace.
  • Tady přece nejde o Lets Playe, ale v podstatě o většinu YT obsahu. I o domácí videa, která dle názoru nějaké hňupa porušují jeho práva.
  • tl;dr, ale pokud to znamena, ze budou mit pewdiepie a ostatni tragicti individua utrum, tak jedine dobre *5*
  • MrSanta
    'Toto video není dostupné...' je naprosté žůžo. Jednou se mi to ukázalo u videa, které mi samotné YT doporučilo *1*
  • Black_Hand
    Keyzi jses nesmirne naivni pokud jde o miru nahodnych divaku a divaku, ktery kanal (osobnost za nim) nezajima na tolik aby ho sledovala jako procesi.

    - takovy vysledek ti je platny jak mrtvemu zimnik. doslova. tvoje firma bude do te doby mrtva. ty si predstavujes, ze takovy soud mas vyreseny za mesic. tak rychle ti neudelaji ani stani. spis cekej tak pul roku az rok. to je konec. narozdil od jinych byznysu nemuzes v tomhle pokracovat, i kdyz soud bezi (v pripade, ze mas 3 striky). bylo to tak vzdy, ale protoze DMCAcko nebylo zas tak caste, jako v tomto pripade, tak se to zvladlo.

    a promin, v tomhle povazuju lidi co si tim opravdu prosli jako daleko kompetentnejsi pro hodnoceni problemu, nez tebe.
  • fizola
    Jak povedal šéf SOZY: Ja neriešim či je zákon dobrý, alebo zlý, ja sa ním len do bodky riadim...
  • Veskoslav
    Jelikož OSE platím za každý prázdný papír, disk, DVD, tiskárnu, kopírku či skener, tonery do tiskárny atd., tak mě to naprosto nepřekvapuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit