Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hidden

    Podle nejakych leaknutych cisel pri vysokem rozliseni klidne i o 50-100% rychlejsi oproti 1080. Samozrejme, dokud nebude rada verejnych objektivnich testu, nelze z toho delat zavery, ale minimalne za urcitych podminek se zda byt ten skok docela vyrazny, pokud se da tem cislum verit.

    PhysX je stale diskutabilni, ale pokud se ma kvalitativne grafika dale zlepsovat, raytracing je cesta. Se stavajicim stavem se nedalo vydrzet donekonecna. Me prijde dost cool, ze bude konecne na trhu "konzumni" karta, ktera to bude zvladat v akceptovatelne kvalite a rychlosti, neb donedavna to byla cira utopie. Samozrejme, neni to ted tak dokonale a super-rychle jak by si mozna clovek vysnil, ale je to prvni krok.

  • i586

    On nemluvil o větším realismu, ale o větší tmě a odrazech. Asi si toho odborníka špatně pochopil.😂

  • Grifus

    Ceny nadsazený až běda, ale není konkurence, můžou si dělat co chtějí. Až prodeje ovlivní případné (ne)zlevnění.

    Nicméně posun výkonu se nejeví nijak extra, uvidíme co herní testy, ale zatím to vypadá že jediná 2080ti by mohl být nárůst alespoň o 20% oproti minulé generaci. Zbylé dvě trošku nemá cenu kupovat když je možnost mít stejně, ne-li výkonnější 1080ti co bude vycházet levněji.

    Ray tracing je hezký, ale co z toho když jej ve hrách nebude zvládat při vyš´ším rozlišení ani 2080ti. Navíc kde je psáno že nedopadne jako PhysX a opravdu se rozšíří, nikde.

    Jediný postiivum tak vidím v NVLinku, jestli bude fungovat i když třeba trochu omezeně, jako u Quadro karet, to už bude jiná písnička. Alespoň pro ty co na to mají finance.

  • Cryohazard

    Ja som zvedavý na ceny 2060. 5 rokov dozadu sa dali kúpiť 760tky za 220 euro, čo je v podstate rovnaká trieda ako toto. 1060 6GB stoja o stovku viac, tak uvidíme. Ale celkovo sa zo stredne výkonného PC na hranie stala celkom drahá záležitosť...

  • Whoossain

    Co bych na ní chtěl hrát, přeci hry obecně. Od Prey přes Tomb Raider po Battlefield třeba. Metro Exodus atd. Spustu her jsem koupil a ani neistaloval protože čekám, než budou běhat rozumě v UHD. Čeká na mě Deus Ex, chci se vrátit k Raibow Six Siege...

  • TheGGG

    a v tu dobu již vyjde gtx 3080 s nějakým novým hyper "přelomovým" bs a stejně ti gtx 20xx budou na houno...

  • BoB.2

    A ku*a, a ku*a, a kur*a.

  • skaven

    PRESNE TAK!

    dufam, ze si tie karty kupi cim viac ludi, aby sa RT dostal do 5tich rokov aj medzi nas ostatnych, ktori nechcu za gpu platit 700-800€


  • Ak chces kupovat grafiku len kvoli 4K , tak by som rad vedel co presne chces na nej hrat ? Ten zoznam hier neni velky, rovnako ako kupa grafiky len kvoli raytracingu v par hrach. Ta cena je v priemere o 30-40% viac ako pri uvedeni minulej generacie.


    Tiez cakam na benchmarky, cakal som aspon nieco pri prezentacii. To je dovod preco som skepticky, ved Nvidia si vzdy honi ego...

  • Lukyz

    Konečně nějaký posun, mám radost a jsme zvědavej na testy. Teď počkat 2-3 roky až spadnou ceny a ustálí se nereferenční modely a bude se nakupovat 🤗

  • Whoossain

    Celkem jsem zvědavej na benchmarky ve hrách. Kvůli nový generaci karet jsem už pěkných pár měsíců odkládal upgrade PC. Pravda, čekal jsem torchu přívětivější ceny ale pokud to konečně rozhýbe uspokojivě hry ve 4k tak o koupi budu uvažovat. Na nějaký konkrétní výsledky testů si ale asi budeme muset počkat do oficiálního uvedení na trh. ☹

  • Blue.Shark

    Když někdo chce realistickou grafiku, něco to holt bude stát...

  • TheGGG

    je čas vyhodit archaické gtx 1070/gtx1080, které stejně již nic nerozjedou a nakoupit za stovky dolarů gtx 20xx, v místnostech bude větší tma a odrazy na autech budou větší a to se vyplatí soudruzi z nvidie...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit