Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • teď jen jestli je to k smíchu nebo k pláči.
  • Jedno se mu musí nechat. Člověk se tu má aspoň čemu zasmát. *3*

    Když je řeč o trolech znáte někdo www.feministky.com ?
    Vřele doporučuju pročíst včetně diskuzí, ten člověk co to plodí to má fakt zmáklý, úplně jiná liga než ten náš trol diskuzní. *1*
  • Trol.diskuzni
    To walltar:

    Pochop, že úspěch se neobejde bez rizika... Jsou tací, kteří sází na jistotu a dělají tedy na věcech, které moc tvořit neumí (tak to chodí nejen ve hrách), hlavně že jsou mainstream a úspěch je zaručen. Naopak existují tací, kteří sází na typy projektů, ve kterých jsou dobří a musí se tedy pokoušet prorazit k úspěchu progresivnější cestou. Pro nikoho totiž určitě není zajímavé dělat roky na něčem, co bude mít jen "obvyklý" úspěch, zvláště v případě takto ostřílených jmen. Potřebují z toho vytřískat co nejvíc, a tedy to zkusili progresivní metodou... Byť to není 100% safe.
  • Black_Hand
    uz jednou me presvedcil, ze nedela. to mi stacilo :). od te doby na nej nereaguju.
  • walltar
    Tak, ale musíš přiznat, že ta jeho konspirace si nezadá s natáčením přistání na měsíci ve studiu.
  • ucho
    no nevím, dělá si zjevně srandu, takhle hloupej člověk zde mezi námi chodit nemůže. tedy jediný správný logický závěr je, že se hloupým dělá a dělá mu radost, že diskuze žije. jeho trolováním. asi nějaká úchylka.
  • Magister_Peditum
    Chápeš, ale že podle Trolla je Obsidian s největší pravděpodobností součástí bratrstva Iluminátů a prachy z Kickstarteru chtějí použít na ovládnutí světa? *15*
  • ucho
    ten trol mě snad i nalomil k podpoření toho projektu :) jen moc nemusím hraní s partou, tak ještě nevím :)
  • Magister_Peditum
    Ach ti Ilumináti, ti se vetřou všude.
  • walltar
    Já hlavně nevidím ten důvod proč tohle udělat ... vem si, že pokud by opravdu chtěli dělat mainstream RPG tak proč nesehnat distributora, ktrý jim zaplatí jak vývoj tak reklamu? Taky reklamovat hru jako oldschool hardcore RPG není zrovna výhra. Pokud by šlo hlavně o peníze a reklamu tak jsou určitě lepší možnosti jak je získat, než s oldschool hardcore izometrickým RPG. By radši udělali mainstream akční RPG na konzole a měli by o peníze vystaráno.
  • Trol.diskuzni
    Pokud by to na ten Kickstarter nevrazili, tak by nezískali peníze vůbec žádné a neměli by jistotu reálného zájmu... Takhle si to prostě nahodili, zaplatili a uvidí, kolik lidí se chytí a finančně jim podpoří (respektive pojistí) vývoj a vydání (nezapomeň, že takhle můžou vytřískat mnoho peněz za speciální balíčky obsahující různé výhody, což by v případě regulérního modelu vývoje-vydání vůbec neexistovalo).

    Pokud by měli pocit, že na tom vyberou jen těch 300k, jistě by se do toho nepouštěli... Vypadá to, že to bude víc, především díky jejich chytrému kroku!

    Co se hypu týče, u oldschool RPG od tak význačných jmen je rok a půl podle mě naprosto ideální... Vše si sedne, lidé na fórech za ty dlouhé měsíce zformují myšlenky vývojářů do té podoby, že budou schopni stvořit hru, která uspokojí většinu. Samozřejmě si nemůžou dovolit jednat naprosto samovolně a na fanoušky kašlat, že.

    Nějaké provalení s Kickstarterem příliš nehrozí, řekl bych... Maximálně by se to zaonačilo v tom smyslu, že se jednalo o databázovou chybu či že prostě a jednoduše se business přes Kickstarter dělat jinak nedá, co se týče her. V dnešní době by to nebyl žádný šok, naopak by po tom po třech dnech ani pes neštěkl... A Cahir by Obsidian adoroval i s backnutým Kickstarterem, na to vem jed!
  • podle mě to všechno zafinancoval ze svý kapsy troll diskuzní, protože jak vidím jeho aktivitu na těhle stránkách, má určitě hodně dobře placenou práci ve vysoké funkci, takže si nějakej ten fenyk na podporu tohohle projektu může dovolit.
  • walltar
    No technicky je to hodně problémů k celkem malému zisku .... dali si cíl 1,1M a pokud ho přešvyhnou řekněme o 300K tak to zase už tolik nepomůže. Další problém je v tom, že datum je tam za rok a půl, což mě příjde celkem brzo na dělání reklamy a hype. A pokud by na tohle celé někdo přišel tak to kickstarter položí a riskovat celou firmu jenom kvůli pár ziskům navíc se mě zdá dost nepraktické. Ale zase na druhou stranu 28h pro dosažrní 1,1M je zatraceně krátká doba.
  • smejki
    ano, Obsidian má několik tisíc kreditek *1*
    vůbec nepochybuju o tom, že si přihodili třeba na jeden 10k tier
  • Trol.diskuzni
    V podstatě ten Kickstarter z toho těží tak, že jim tam ten celý obnos hodili (tedy zajistili, že ten projekt se ufinancoval + něco málo přímo do kapsy) a zároveň teď bude mít společný share na každém nebožákovi, který tam přihodí drobák v domnění, že musí vší silou spasit "zlaté časy rpg videoher"... *6*
  • walltar
    Aha tak to mě ani nenapadlo, že je to tak hluboká a promyšlená konspirace ...
  • Trol.diskuzni
    Modifikovat databázi v Kickstarteru tak, aby to vypadalo, že jsou tady desítky tisíc backerů, není jistě nějak enormně obtížné... A věřím, že je to zase tak moc nestálo, chlapce jedny vykutálený obsidianovský! *5*
  • walltar
    Troll nepotřebuje ani důkazy ani fakta ... trollové žijí ze slz haterů, kteří na ně reagují. *1*

    Navíc vytvořit 30K účtů na kickstarteru, tak aby si toho nikdo nevšiml je asi ten nejdivnější nápad co zatím někdo měl.
  • a nějaké důkazi? každá dobrá konspirační teorie má nějaké vytvořené *3*
  • Trol.diskuzni
    Lidi? Spíše si to "backnul" sám Obsidian, aby měl o marketing vystaráno... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit