Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stredovek a POCTIVE FANTASY .Jasne že je už aj vychodne alebo tie americke fantasy alebo veci kde sa len zabijaju sekaju ,zachranuju svety zabije drači bos tak toto už nieje povdodne fantasy.Zaklínač autenticky fantasy stredovek riznuto vyvažene tak to ma byt.Najlepšie je ked stredovek spojeny s mytmi pribehmi.
    • TES jde prostě jinou cestou než koridorovka zaklínač. Zaklínač je fajn, ale kdo rád otevřené světy a trochu jiné fantasy, TES je jasná volba. K tomu je TES série celkem "umírněné" fantasy - takže žádné "úchylné" postavičky jako v asijských fantasy RPG. *4*
  • Jesli v te hre na pc budou stejne textury jako na ten xbox nebo psko ze ktereho je to vydeo tak se zebliju a vratim se zpet k oblivionu a lepsim texturam je sice hezke ze voda vypada nadherne ale ze hadry a textury na trzisti nahani az strach no nebudu ve me zatim ani jedno stech videji duveru proc bych za to mel utracet jedinou korunu .
    • si počkej pár měsíců a nějaký fanoušek ti udělá takový textury, že se i crysis (jednička, dvojka byla hnůj) bude stydět... *3*
    • bobsh
      prosim, řekni že si děláš srandu, ať můžu jít v klidu spát...
    • Tak za to neutrácej a poctivě si to stáhni
  • Lučišníci trénují střelbu na terče velké jako stodoly ze dvou metrů? Aspoň v něčem hry za poslední dekádu nezměnily.
  • Krása
  • To BoB: Něco kolem dvou metrů se ve středověku považovalo za optimální vzdálenost k tréninku lukostřelby. Něco jiného je lukem mířit a něco jiného střílet do davu. Než budeš chytračit sěžeň si spolehlivější informace než filmové zpracování Robina Hooda . *3*
    • Luk je zbran určená k palbě nad 200m. Kuše do 200m. Ale je to hra a ne zrovna smyslplná, proč to řešit, když v 99% stříleček střílíte z automatické pušky do jednoho místa (bez zpětného rázu a fyziky střely), nehledě na to, že k přebití stačí 1,5s

      tak at se klidně střílí s lukem na 2m :-)
      • Mechwarrior_bw
        prebíjať sa dá aj za menej ako sekundu http://www.youtube.com/watch?v=NxzrahUUTi8 *1* ale jo, máš pravdu samozrejme *3* Len dúfam, že tak ako v Oblivione nebude dostrel šípu príliš limitovaný - bolo možné dostreliť pekne daleko.
      • 200m? to snad ne
        • Mechwarrior_bw
          čo sa ti na tom nezdá ?
          • Škoda Hairy, že máš tak malý smysl k vycítění té staré dobré a poctivé špetce ironie.
            Samo, že sem si dělal srandu.
            Lukem se dá samozřejmě po té pěkné balistické křivce střílet na až těch 250m.
            Jenže já a můj kámoš Legolas to stejně máme nejradši ze 30cm do krku - a zkus nám tvrdit, že to nejde.
            • Hairy_Ass
              Sorry, ale kolem půlnoci a ještě k tomu řádně ospalej poněkud ztrácím smysl pro ironii. Každopádně jsem na Games.cz už četl podobný příspěvky, kdy to pisatel myslel naprosto vážně, takže si už kolikrát nejsem jistej, jestli se mám na internetových diskusích smát nebo spíš plakat. *4*
          • Hairy_Ass
            Jo? Že jsem si nevšiml, že by Janek někde můj příspěvek vyvracel.
            • Mechwarrior_bw
              darmo sa to snažíš zahovoriť, v reálnych bitkách sa strielalo úplne bežne cez 200 m, s ľahšími šípmy i na 300m... fyzika jednoducho nepustí.

              Napokon Henry VIII sám ustanovil, že minimálna hranica na ktorú musia jeho lučištníci dostreliť je práve 200m ... priemerne strielali na 220-240 m. Najlepší mistři nedostrelili maximálne do 250 ako si písal ale kludne aj do 400 yardov, čo je nad 360 m.
            • Hairy_Ass
              Mechwarrior: Nechci tady už rozvíjet diskusi, která je opět mimo téma, ale ten tvůj "nejslabší typ" je sice nejslabší longbow, ale pořád je mnohem silnější než většina používaných luků - na tom foru většina píše, že střílejí s lukem kolem 30 - 50 lb a dostřel se tedy jen v lepším případě blíží ke 200m. A nakonec asi budu muset uvést na pravou míru, proč píšu o pořád o těch 200m, inu protože jsem od začátku diskuse bral za fakt, že se bavíme o reálné střelbě z luku, ne nějakých hypotetických zásazích - přečti si něco o reálných bitvách, kde se s luky střílelo. *3*
            • Mechwarrior_bw
              prosim ta prečitaj si to fórum na ktoré hodil odkaz, ok ?

              nad 200m je možné dostreliť aj slabým typom lukov (100-110 lb) a s najvýkonnejšími 130-150bl aj 250-300m vzávislosti od váhy šípu. Jednoducho napísať, že "Dlouhý luk měl například dostřel jen něco málo přes 200 m" je nezmysel.
            • Hairy_Ass
              Mechwarrior: No víš, on psal o anglickém dlouhém luku, což je přesně jedna z těch výjimek, tedy opravdu silných luků, které se právě používaly na vzdálenost 200+, takže se znovu ptám, kde si to jako odporuje?
            • Mechwarrior_bw
              jasne ti tam napísal, že je dostrel 220 - 300 yardov (200-270m) čo priamo odporuje tomu čo si písal predtým : "Nad 200 metrů dostřelí možná tak ty nejsilnější luky jako byl anglický dlouhý, ale dostřel většiny luků byl do těch 200m."
          • Hairy_Ass
            Nad 200 metrů dostřelí možná tak ty nejsilnější luky jako byl anglický dlouhý, ale dostřel většiny luků byl do těch 200m.
            • Mechwarrior_bw
              Hairy: sry ale nemáš pravdu, napokon prečítaj si príspevok od Janeka. A čo sa týka Robina tak on to myslel samozrejme ironicky.
            • Hairy_Ass
              Robin Hood:
              O střelbě nad 500 metrů můžeš psát možná dnes, ale ve starověku a středověku si o tom mohli nechat leda zdát. Dlouhý luk měl například dostřel jen něco málo přes 200 m, do 250 stříleli jen opravdoví mistři. Jinak se s lukem v pohodě střílelo i na vzdálenost několika desítek metrů, i jen metrů vis Stoletá válka, nebo jakákoliv bitva s jízdními lukostřelci. A 2km? To si děláš prdel, nebo to myslíš vážně?! 2 km mají dnes problém dát i odstřelovači s nejlepším vybavením.
            • ale to si predstavuju tak (ted nevim ktere to bylo historicke obdobi), ze stojí skupina lucisniku a vystreli hromadu sípu do vzduchu a ty letí obloukem a zasypou nepratele. To pak jo. Ale jestli se bavime o fantasy, tak to ma bliz k luku jak ho pouzivali indiani, a ti urcite nestrileli na 200 metru ale podstatne min, no mozna se pletu
            • Mechwarrior_bw
              angl. dlhý mal účinný dostrel až cca 250m... tých 200m bol úplne bežný účinný dostrel u dobrých lučištníkov. A samozrejme tu sa bavíme o účinnom dostrele, maximálny dostrel je ešte podstatne väčši.
            • Ne, ne Hairy pleteš se.
              Víše je to napsáno zprávně luk se do 200m nedá vůbec použít, nelepší je to tak od těch 500-800m a tak od těch 2-3km to je samej deathshot.
              Vím to, v těchhle věcech sem kovanej.
    • jenomže tohle je fantasy, ne středověk ty troubo *15*
      • tim pádem by se člověk mohl bránit tím, že je to pravě fantasy, tak proč se řeší to, že střílí z takové blízkosti? když už by teda měli podle někoho střílet z větší dalky? bych řekl, že je to uplně jedno..
      • jasně ale když už bych měl takový projekt jako je Skyrim dal ybch si záležet aby to působilo uvěřitelně, skutečně... Samozřejmě jak to jen v rámci fantasy jde.
  • Tažko povedat, na začiatku som my to zdalo tiež take puste ,ale po čase akonahle pribudaju tie videa ma to začína zaujimat.Zaujala ma ta polarna aurora ,jesenny les, hory,huste severske lesy a ta nahnedla severska plan ,plošina alebo udolie.Keby to malo ten pribeh ešte nejaky využitejši ,zaujimavejši nie zas len o zabiti dračieho bosa a zachrane sveta.Zaujimave su aj tie činnosti ludi ako sekaju drevo...,a nelze neupriet istu inšpiraciu alebo proste myšlienku že bethesda sa zamyslela že to nebude teraz o naj naj naj -velkosti sveta ,grafike,predemtov..l ale bude to o umeleckosto ako je zaklínač alebo gothic.Na oblivion ma rozpolupune nazor na jdenej som sa tešil na pekny svet ale na druhej strane sa mi zdal taky pusty umely ,generoovany len aby bol čo navätši tažko povedat ale ešte nemam nan tvrde slovo.Stary gothic ten ho mal už zaujimavejši .A tie novšie rpg ako arcania mi pripadaju take zas len na rychlo urobene ako aj two words, divinity 2 možno ten drakensang by mohol byt ešte zaujimavy .Ale hlavne je že je tu zaklínač 1 a 2 a tomu nelze neupriet že je to najkrajši svet aspon pre mna aj ako historika aj dobordruha ktori to skuma čo sa tyka deatilov ,atmosfery,autentičnosti a hlavne scenerii a ktomu pribeh je dost hlboke .Zaklínač 1 je umelecke dielo ako aj zaklínač 2 čo sa tyka scenerii ,vyhladov,lesov,vesnic,miest,klaštorov,jaskyn , vody,oblohy krajšie som nevidel a to som skušal všeličo a nehovoriac o hudbe a pribehu ,aktivit meštanov, a roznych originalnych ulohach.Ale asi je to fakt o človeku čo ho dostane so srdca a ducha poctivej sily a detailnosti
  • MrSanta
    Tak mě napadlo jestli zase NPCéčkám nebude vadit, když je ve 3 ráno vzbudím, nebo mě už konečně seřvou a řeknou ať přijdu ráno *2*.
    Těším se převelice. Možná i tu hospodu o víkendu vynechám *1*
    • Hospodu a socializaci s ní spojenou vynechat nemůžeš jinak bys nebyl normální. Přece nechceš být no-lifer.
      • MrSanta
        Sociálnit půjdu ve středu, až opadne prvotní nadšení *4*
  • ja tam nevidím tu atmosferu, zatim jsem nevidel ani jeden hluboky les, jakych bylo v oblivionu plno, ani jednu prirodni scenerii ktera by me ohromila nebo sa mi alespon libila. Ty kobky, vesnice a vojenske tabory si muzou nechat.
    • Oblivion se odehrával v jiné provincii, která byla popsána jako silně zalesněná (pokud se nepletu, v původních popisech provincie Cyrodiil se hovořilo přímo o pralesech). Skyrim se naopak popisuje jako klasická severská země s mnoha horami a lesy do této oblasti zapadající. Husté lesy bych teda fakt nečekal. Nevím, těch scenérií je tak fakt hodně, které jsou zajímavé a pěkné.
      • MidnighT91
        Dobře ale i k severským zemím přece patří husté jehličnaté lesy nebo ne?
        • to záleží jak v které. Norsko je má tuším nejvíc zalesněné plochy na km2 v evropě, ale zase taková sibiřská tundra není tolik zalesněná. Myslím, že bychom měli nechat na autorech jak si představují skyrim a uznat, že je přesně takový, jaký má být;).
          • MidnighT91
            Jo napsal jsi to pěkně...
  • Tak, na toto se tesim jako pubertak pred prvnim zasunem :D
    • Já se ale netěším, bojím se, že nebude stát.
  • vypadá to ze asi zkusim své první rpg v živote *1*
    • no vidíš, já začal RPG Morrowindem a u série jsem zůstal. Třeba i ty vyzkoušíš, chytne tě to a budeš dalším členem Elder Councilu. *4*
      • claymen
        tak jestli byl morrowind tvoje první rpg a rovnou tě chytlo tak to blahopřeju :D
        • silný příběh, žádné neustálé tahání za ručičku, hodně textu, které ma smysl číst... jo, morrowind byl opravdu skvělý. a já si ho užíval s grafikou oblivionu, takže jsem nemohl nadávat ani na zastaralou grafiku. *4*
          • claymen
            Mě se na morrowindu velice líbil grafický styl, žádné oblivionovské kýčovité zelené lesy :D ale šílené skořápkovité města jako ald ruhn...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit