Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trailer vypada hezky, dostal jsem na to chut. Vzhledem k tomu, ze jsem snad hral pouze Thiefa 1, tak se na to celkem tesim :)
    • A jako zastance PC, si dokonce nemyslim, ze by tohle mohli zvorat z hlediska pristupu UI a ovladani, jak pro konzole tak pro PC. Na obojim to muze stat za to. Kazdopadne doufam, ze k oboum platformam pristupovali svedomite *5*

      Jeste jsem nevidel gameplay na UI PC vs konzole, kdyby nekdo mel rad se podivam.
      • C-BEAM
        z toho čo som čítal nebudeš môcť ani skákať kedy chceš ale iba na miestach na to určených a vraj nebude možné ani spadnúť z hrany atď. Ale možno si to už rozmysleli pod tlakom komunity, nemám najnovšie informácie. Ale to, že tam bude hodne filmových momentov, scriptovaných scén, padajúcich budov atď to sa asi (na škodu thiefa) nezmení.
        • dankaspar
          Tak to zamrzi... to je nejspis vazne skoda a prijde mi, ze za to muzou konzole (ale mozna uz vidim za vsechno konzole kdo vi.. )
          • C-BEAM
            môžu za to vývojári, ktorí chcú aby hráč robil presne to čo si pre neho naplánovali a aby hru dokončil každý od hardcore hráčov po uplakané detičky.
            • C-BEAM
              súhlas i keď alternatívne cesty sú dnes robené tak, že človek nemá ani radosť z ich objavenie keďže väčšinou udrú hráčovi priamo do xichtu (napr. Deus Ex HR).

              Pohyb je u mňa takou poslednou slobodou ktorú hráč má, keďže moderné hry (ak si odmyslíme sandbox) majú tendenciu hráča uzatvárať v malých priestoroch kde je každý jeho krok dopredu naplánovaný ale keď mám možnosť robiť v tom priestore čo uznám za vhodné mám aspoň nejaký pocit slobody. Ale pokial nebudem môcť ani skočiť kde chcem alebo použiť rope-arrow kedy chcem definitívne o tento pocit prídem.

              Mimochodom v Thief II v misii Life of the Party sa dá preskákať po šikmej rímse čo je okolo Angelwatch k tej velkej soche napravo a oknu cez ktorej je vidieť do budovy alebo na lavo okolo celej budovy. Je to maličkosť ale poteší to *1* Celá tá misia je tak legendárna aj pre slobodu ktorú hráčovi hra poskytla.
            • Tilwaen
              Tak určitě by se našly takové hry, kam by contextual jumping pěkně sedl, ale Thief to určitě není. Zde se mohlo krásně uplatnit mj. i hledání různých alternativních cest k cíli - nebýt toho k. skákání, tak má třeba hráč pocit, že objevil nějakou originální zapadlou cestičku a cítí se dobře, že nějakým způsobem očůral AI. S kontextuálním skákáním je to jiná - v podstatě víš, že jdeš pouze tudy, kudy Tě vedou vývojáři hry, a když se někam dostaneš, tak z toho ani nemáš radost - zkrátka skáčeš, kam to jde, ono Tě to někam zavede. V podstatě to tady ta hra napůl hraje za Tebe.
            • C-BEAM
              najhoršie je to, že v roku 2013 !!! musia hráči prosiť vývojárov aby mohli v hre skákať kedy chcú a ako chcú, veď to je doslova zvrátené.
            • Tilwaen
              Přesně tak. Ještě to obhajovali tím, že když se Garrett bude plížit třeba po nějaké římse a přeskakovat z jedné na druhou, tak jako master thief přeci nemůže třeba pětkrát za sebou spadnout, když s ním bude hráč blbě skákat, jak by to jen vypadalo *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit