Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • podle testu si AMD vede velice dobre. jen r9-290 je nejaka neodpovidajici vykonu (ale to rozhodne neni hrou). http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2014/05/26/watch-dogs-pc-benchmark-results-multiple-amd-and-nvidia-cards-tested/
    270ka tam valcuje o 1500kc drazsi GTX 760 *4*
    • Asharak
      A 280x tam válcuje o 5000,- dražší a vyšší verzi 290x, prostě AMD no *1*
      Ale cena 760 jhe prostě fail, už při vydání to pěkně podělali...
  • S tou Fakovou ukazkou ze hry aď jdou do prde*e....

    Na E3 to vypadalo hodně luxusně, ale teď je to mnohem horší a štvě mě to že udělaly downgrade.
    • netusil jsem ze v ubisoftu pracuji jen zeny.
  • Celý next-gen je jedno velké fiasko a to jen zásluhou tvůrců. Jak je možné, že mi funguje Crysis 2 na extrém ve full hd a Crysis 3 na high a nového Wolfa nejsem schopen plynule rozchodit a navíc Wolf vypadá tak na hru z roku 2005 a je to náročnější než nejhezčí hra současnosti Crysis 3. To je prostě epic fail...
    • co nekteri lidi hulej, toje opravdu neskutecny.
    • Asharak
      Ovladače nejspíš *3* *2*
      • Asi *1* Veskoslav mi psal, že si neumím nastavit PC, proto se mi ve Wolfovi nenačítají textury... *3*
        • Asharak
          Pokud rozjedeš C3 a Wolfa ne tak tě lituji, nebo i závidím, já si v C3 moc neškrtnu. Ani na low se mi to nechtělo procházet meh. Ale C2 jsem na high-medium prošel a cajk. *3*
          • Crysis 3 je skvělá FPS a můžu ti ji jen doporučit, má skvělý level- desing a skvělou hratelnost, navíc je ukázkově optimalizovaná. Mám 7870OC,X6 1100OC a 8GB a vše jede jak jsem psal na high, něco mám i na ultra, samozřejmě jen s FXAA. U Wolfa mám klidně propady i pod 25 FPS, navíc textury se mi nedočítají. Ať žije next-gen.
            • Asharak
              Na tu je ještě čas. Dokud nebude výkonější alespoň *7*
            • nj není žádna sranda být v současnosti pc-hráč, těch problému jsou tuny, navic skoro u každé hry, taky přemyšlím vážně o své první konzoli(ps4)
            • Asharak
              Ovladače - já ho s WHQL (ofi) ovladačema pro jistotu ani nerozjel při načítání nové hry, až s beta mi to jde.
  • Cely ten clanok je nezmysel. GW je balik kniznic ktore dala nVidia vyvojarom aby nemuseli dokola vynachadazt koleso, plus rozne nastroje. Iste maju tie efekty optimalizovane primarne na svoje karty a je logicke ze konkurencne karty, nie len AMD ale aj Intel, tym ze maju inu architekturu budu podavat iny vykon. Ale nic nebrani AMD aby vydalo vlastny balik. Ostatne jeden aj vydali, TreesFX kde jeho obdoba v GW je HairWorks. To ze AMD sa nechce alebo nema ludi alebo ma iny problem, to je len jej problem.A mimochodom vsetky graficke postupy/efekty v GW su zname a popisane, to co je nVidie je tato konkretna implementacia, ale nie je problem nastudovat si ako sa rata povedzme HBAO+ a napisat si vlastny shader, akurat ze to chce cas.
    • restore
      Vpodstate pises to iste ako clanok. Tie kniznice su uzavrete, cize skutocne znevyhodnuju inych vyrobcov. Je to to iste ako keby ms uzavrel kniznice Directx a kod predal iba povecme AMD - a vyhlasil by ze nvidia si moze vytvarat svoje ak sa jej chce (openGL :D ). Rozhodne je to svinstvo.
      • Nie nieje to to iste. Jednak nevies co vsetko a ake technologie su v DirectX a dalej Microsoft je dodavatelom ako DirectX tak aj OS Windows. Ostatne to sa aj deje prave pri OpenGL a videt tam ake su rozdielne implementacie v kvalite. Tu nikto nikoho neznevyhodnuje. Nvidia si spravila vlastnu implementaciu standardnych a znamych ! efektov a dala ich do placu vyvojarom bodka. Vyvojari ich mozu pouzivat aj nemusia, mozu si napisat vlastne efekty a skusit ich poladit v spolupraci si AMD,nVidiou, Intelom ale aj nemusia. To co je chore je ta logika ze nVidia v tomto pripade ostatnych znevyhodnuje. To je proste na hlavu. Skor pouzlili standardne API a technologie tak tie efekty cez ich kniznice bezia zhodou okolnosti aj na konkurecnom HW a samozrejme s rozdielnym vykonom (zamerne pisem ze z rozdielnym, pretoze je kludne mozne ze povedzme v dalsej generacii bude mat AMD vykonnejsi HW alebo inak postaveny alebo konecne vyladia ovladace a mozu byt oni na tom lepsie) a preto sa to porovnava ale v principe to je nepodstatne. To je asi ako keby si sa rozculoval ked ti do mercedesu namontuju kadejak upravenu/pozvaranu prevodovku zo skodovky, ze to nema taky vykon ako ta mercedesacka. Alebo skor v tomto pripade naopak, ako keby si si dal do skodovky motor z merecedesu a nadaval ze to auto nejazdi jak ten mercedes. Kazdy normalny clovek by na to povedal ze dotycny je id*ot.
  • Ne nahodou udelal pan Torvalds smerem k te zelene firme jiste neslusne gesto :) Holt, ATI bude asi drobatko moralne cistsi, coz je ji samozrejme ke skode.
    • Myslis tim to, ze vyvojari zprasej gamesku a ovladace pak vypinaj to, co oni neumej pouzit? Myslis tim to, ze ze vsech games, ktery maji problemy, jich 90% ma problemy prave na AMD/ATI? A ve finale ... myslis tim to, ze uzavreny tux ovladace na NV proste ... fungujou, kdezto z ATI spousta systemu ani nenastartuje?
      • 1: ne, 2: ne, 3: ne
    • Mato1987
      vieš ako sa hovorí, to čo platilo včera, dnes už pravdou nie je:D
      http://lists.freedesktop.org/archives/dri-devel/2014-January/053028.html
      • safra, mam mezery... diky za odkaz. Necetl jsem to sice cele, ale z toho mala jsem pochopil, ze za tim stoji nadsenci, nikoliv sama nvidia. Takze v mych ocich ma ati stale malinko navrch.
        • Yes, this work is endorsed by NVIDIA. Several other
          NVIDIAns (CC'd), including core GPU experts, have provided significant technical
          guidance and will continue their involvement. Special thanks go to Terje
          Bergstrom and Ken Adams for their invaluable GPU expertise, and Thierry Reding
          (at FOSDEM this weekend) for help with debugging and user-space testing.
          • Ja to chapu tak, ze i kdyz ti par chlapku z nvidie pomuze, poradi ti a poplaca te po zadech, stale to neznamena, ze za tim stoji sama nvidia, hmm?
            • tak ale ten chlapik co to submitol in the first place ma email niekto[at]nvidia.com - staci pozret uplne hore.
  • flash789
    peknej clanek na flame, tak si taky prisadim.
    AMD/ATI karty stoji za prd, velmi často se stava ze vyjde nova hra a na tehle kartách to bezi mizerne a AMD honem dela novy ovladace. Takhle to s nima bylo vždycky uz od doby slavných radeonu 9600. Osobne bych si nikdy tuhle znacku uz nekoupil, Nvidia ma samo taky občas s necim potize, ale ve srovnani s AMD to je minimalni.
    • Kdepak, zdaleka nejslavnejsi jsou jejich All in karty ... to rozchodit byla doslova cerna magie. Nikdy si nevedel proc to ted zrovna funguje, a co mas udelat, aby to stejne fungovalo na zcela totoznym HW postavenym o 10cm vedle ... Od tech dob se toho zas tak moc nezmenilo - ovladace stojej za starou belu furt. Hlavne nic jako "optimalizace" pres ovladace proste neexistuje, ovladac ma mit par kB a ne 500MB ... stejne to dela jen to, ze kdyz se spusti hraXYZ.exe ... tak to vypne trebas AA, protoze vedi, ze na to vykonostne nemaj.
    • walltar
      Já jsem za dobu co mám PC už zkusil obojí, několikrát a nikdy jsem nepocítil výraznější problém. Teď mám zrovna AMD a jsem spokojený ... ale u dalšího upgrade asi půjdu do NV protože zrovna vypadají o něco lepší. Imho je nejlepší kupovat podle aktuální situace na trhu, než se limitovat na jednu značku kvůli něčemu co už dneska nemusí být pravda.
      • Asharak
        Jak si pořád říkáme, je jedno co si dnes koupíš, u každé hry budeš stejně čekat na ovladače (at už vinou hry nebo AMD/nVid), o výkon nouze není. *1*

        Já hrál Metro 2033 na HD2600XT a ted Wolfa na GTX460 a pískám si, sice to sem tam drhne, ale hraji a umím nastavovat. *1*
    • Jenze co na plat kdyz AMD ma vykonejsi karty uz nejaky ten patek. Pomer cena vykon nema Nvdiia sanci. A to ze si brani ve hrach tak to proste je no
      • Lol ... vykonejci karty ma odjakziva NV, ATI je ponekud rychlejsi jen ve vypoctech, ale ty se ve hrach vubec nepouzivaj. NV taky prodava karet nekolikanasobek proti cely ATIne.
        • Tak ty jsi na jakém materiálu? za prve, jaka ATI? za druhe bez si zase lehnout. Wtf?
    • jako sry ale ty si fakt odbornik
      kvoli tomu ze developeri zfusuju kod a potom ti hra pada hned po intre (napr) tak to je jasne chyba vyrobcu grafickej karty, pretoze vsetkych 99,9% hier ide ale tato nie. Logika.

      a ten watch dogs je pekny fail, sam mam starsiu ati na ktoru su uz len legacy drajvre ktore uz asi rok neupdejtuju a okrem watch dogs som nemal zatial ziaden problem.
      Este ze som si to najskor stiahol z torentov, keby som mal za to vysolit 50eciek ako za to pytaju a potom zistim ze mi to nejde kvoli bugom tak by som bol asi dost *16* *16*
  • walltar
    Já nevím... ale tohle se o NV tvrdí už několik let. Nic nového pod sluncem.
  • Navic ty hry nevyviji Nv, a kdyz nekdo vyvyji hru, tak ma pravo si ju udelat jak chce. Treba tak, aby na amd mela 1 fps... Nikdo mu v tom nemuze branit. Takze diskuze o lejnu. *3*
    • Veskoslav
      Co to je za nesmysl? Jako zabít si 40% trhu na pc? Kdo to dobrovolně udělá? *7*
      • ten kdo zato dostane přiměřeně zaplaceno
      • Asharak
        Asi Ubisoft když hra nejde na AMD *7*
      • Samozrejme ze by byli hlupaci, kdyby si kazdyho druhyho zakaznika nas*ali. Jen rikam, ze brekot nad tim jak jim zla nvidia zhorsuje fps na hodne a levne ati je ksmichu.
  • Infamous vypadá několikanásobně lépe a nepotřebuje k tomu Grafiku za 14 K a procesor za 10K...
    • Ono nejde o to, že potřebuješ drahou mašinu na to, aby sis to zahrál, ale spíš o to, že ta hra jede špatně na všem kvůli propadům FPS.
    • Veskoslav
      Kdo si kupuje proboha grafiku za 14 a procesor za 10? Mimoto Infamous vypadá pěkně o tom žádná, ale toto zvládne i průměrná grafika za 6 táců a k tomu procesor za 4.
      • A jenom veskoslav může přijít s teoríí, že to zvládne grafika za 6000, Jak to proboha můžeš vědět? Dyť se podívej na ty pc hry, vychazí. WD, Wolf - neoptimalizované, hnusné. Prostě garbage..
        • Asharak
          Moje 460 s 768MB VRAM s 15% taktem zvládá se zaplou kompresí textur (která podle testů nic stejně nedělá když je vyplá) a zbylými detaily cca na větší nastavení s vsync na 50-60FPSv pohodě, jen sem tam to spadne na 30 v přeplácanějších zónách. A to ti ji klidně za 1500,- prodám *2*
          • Spades
            Ale vyplá komprese je lepší...
            Máš pak lépe vypadající textury na úkor VRAM
            • Asharak
              No ještě si počkám enž si to s ní zahraji a budu moct posoudit, kámoř si to na svou 770 ještě nenainstalovaů :/ Já bych bez komprese hrát nemohl ale *1*
          • mám 7850 oc a nejsem ani schopen jet na medium, takže tohle povídej tak Veskoslavo a jeho kamáradovi. Určitě ti věřím, že 460 to zvládá na high :DDD. Můžu se zeptat na procesor ať se zasměji ještě více.
            • Asharak
              i5 2500K 4,6GHz. No jak je vidět OBS to nechce vzít že bych ti to nahrál. Scéna v nemocnici s tím hnusným šumem 35-50fps, venku následná mise po stařících už normálně kolem 50fps, podle světel některé to shodí na těch 30, jinak to běží do 60. uvnitř budov většinou stabilně na 60. Cutscény obecně 30 (jsou tak nastavené).
              VT Cache HIGH
              VT Comp. Enabled
              MAX FPP 32
              Stíny 2k
              Medium DoF, Disabled SSR, AQSettings High, Haze flare Enabled
              FOV 80, VSYNC, 1680x1050
            • Radioaktivni_surikata
              Wolfenstein jede na AMD obecně mizerně. Na GTX 760 to jede líp než na AMD R9 290. On možná vážně nekecá. iD tech 5 je nenáročnej engine, jen je unikátní a je třeba na něj dělat ovladače s předstihem, jinak se stává tohle...
      • Aby sji spustil WD na max plynule se slušným aa potřebuješ podle testů 780/290 a pořád to sakra daleko do Infamosu.
        • Veskoslav
          Kamarád má R9 270 OC Toxic a jede vše na maximální kromě vyhlazování a snímkování (systém mu nstavil 3, změnili jsme to na 1)
        • walltar
          No protože to nikdo neoptimalizoval ... je to další špatnej konzolovej port od Ubisoftu. Někdo čekal něco jiného? Proto máme tak nabušené PC ... ne protože jsou hry, které to využijou, ale protože se nikdo nezaobírá optimalizací.
          • Optimalizovat hry na pc je drahe, nikdy nepujde dosahnout te same urovne optimalizace co na konzolich a trh pc her je maly. Proto musis mit vyssi hruby vykon. Vyvoj jde cestou nejmensiho odporu, resp. nejlepsiho pomeru zisku na investovany dolar.
          • Asharak
            Jde tu pěkně (U Wolfensteina) vidět jak pěkně pomohly tuny paměti navíc vývojářům k tomu, aby nic nedělali a narvali to tam na hrubo, šak oni maj 3GB VRAM proč ne...
  • Jack1947
    Vidíte a ja si myslim opak. Nebo nevim ale tohle smrdi tedy levotou, to uz je jak umyslne pozkozovani podplacenou volebni stranou nasich politiku... fujtajx jeste to cpat do HW tyhle srajdovni praktiky. *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit