Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám starou core i5, 12gb ram a gtx 760. Běží to na celkové high +/- 45fps. Ano na ultra pod 30 a s pravidelnýma několik vteřin trvajícíma zásekama. Ale i takhle jsem celkem spokojen, navíc bude to snad jenom lepší. Jinak tvrdit, že Mafia 2 vypadá lépe to chce dost odvahy. Ano v některých aspektech možná jo, ale z globálního hlediska tomu tak není, hlavně co se detailů na scéně týče. Vždyť projděte si nějaké zákoutí v m2, jenom zelená textura trávy (která je totožná po celém městě atd.). Já jsem teda graficky (bez modů) lepší městskou akci nehrál a to jsem je hrál všechny :)
    • Mato1987
      pán je humorista :D prejdi si tie textúry ešte raz, a zameraj sa na parčík a porovnaj si to s mafiou 2, zistíš, že ten pokrok nie je až taký radikálny ako tu tvrdíš. Ber na vedomie, že mafia 2 je 4 roky stará a watch dogs má byť "next gen".
      • Mafia2 byla/ je graficky na dost dobré úrovni, ale při bližším pohledu člověk zjistí, že se všechno až moc opakuje- stejná textura trávy,chodníků po celém městě, stejné- keře, stromy, slunečníky a mnoho dalšího. Na první pohled hra pro smysl pro detail, ale na druhý tomu tak není.. tak to na mne působí. To město pro mne ani náznakem nepůsobylo jako živé, což třeba v gta4 nebo WD ano. Jasně tohle už přestává být čistě o grafice, ale souvisí to s ní.
        • Mato1987
          Ale veď presťan chodiť okolo horúcej kaše a povedz to narovinu, mafia 2 je graficky na tom lepšie ako watch dogs.Iste watch dogs vyniká hlavne pri západe slnka a keď v noci v meste prší tak všetko sa odráža od asfaltu, ale keď si pamätáš na nočnú misiu z mafie 2 kde si jazdil po zľadovatelých cestách, tak tá grafika na 4 ročnú hru vôbec nevyzerá na zahodenie a vedela by konkurovať watch dogs.
          Keď chceš aby sme zašli hlbšie, tak môžme sa baviť o jazdnom modely, soundtracku, zvukoch aút, tu tiež mafia 2 preští watch dogs na plnej čiare, aspoň podľa mňa teda.
  • Mato1987
    Mimochodom toto je jeden z vývojárov watch dogs, ktorý má na starosti technickú stránku hry :D Totálny výsmech pre platiacich zákazníkov https://twitter.com/SebViard/with_replies

    Sebastien Viard @SebViard · 5 h
    And finally, our PC progs are also currently working on a patch to improve your experience thanks to your reports, stay tuned :) #WatchDogs
    Sebastien Viard @SebViard · 5 h
    Making an open world run on NG & CG consoles + supporting PC is an incredibly complex task, the team did a fantastic job. Congrats guys! :D
    Sebastien Viard @SebViard · 5 h
    If you experience lag/stutter on a fast PC, try to lower one of those settings to reduce the GPU VRAM usage: texture quality, AA, resolution
    Sebastien Viard @SebViard · 5 h
    Watch Dogs can use 3+ GB of RAM on NG consoles for graphics, your PC GPU needs enough VRAM for ultra options due to the lack of unified mem
  • MidnighT91
    Nvidia = předražená sra*ka. Až vyjde Mantle tak se Nvidia může jít zahrabat. Jejich kartu už nikdy víc, nemám žádnou dobrou zkušenost. Nvidiu človek koupí za účelem chlubení se kamarádům ve škole. Je to Apple mezi grafikama, Iphone je taky předraženej shi* kterej slouží jen k tomu ukázat jak jste strašne cool a yolo že jedete Apple.
    • Uroven tohoto prispevku v podstate kopiruje vyzralost autora, kdy predpokladam, ze jeste dochazi do skoly. Osobne si kupuji komponenty do PC na zaklade recenzi a take podle okoli, jelikoz mi pratele jsou cca rovnomerne rozdeleni mezi uzivatele nvidia a amd/ati. a z tabora pratel vlastnici grafickou kartu od amd slysim podstatne vice stiznosti, ze maji ty a ty problemy. amd nema spatne technologie, ale jejich sw/drivery byly vetsinou obskurni.
      A srovnavat to s mobilama je uplne stejny nesmysl. Co by sis tak chtel koupit? samsung? v tomto pripade se budu ridit vlastnimi zkusenostmi, kdy jsem mel za svuj zivot celkem obstojny pocet elektroniky napric vsemi znackami, a kdyz to spojim se svymi zkusenostmi ze zamestnani, kdy jsem se pred par lety pohyboval na inzenyrske pozici ve spolecnosti produkujici elektroniku a nynejsi inzenyrske pozici v automotive, tak mohu rici jednu vec: korejske produkty od znacek samsung a hyundai + jejich dodavatele bych si domu rozhodne nekoupil. zverstva, ktere se z kvalitativniho, funkcniho a spolehlivostniho hlediska deji pri vyrobe techto produktu me usvedcily o tom, ze nakup techto zarizeni je v podstate vyhazovanim penez. Dodnes si vzpominam, kdy se v praci nakupovaly nove zarizeni, mezi nimiz byly televize prave od Samsungu. O 3/4 roku pozdeji se premistovaly na na linky pro nenarocne zakazniky, jelikoz jejich obraz je naprosto zkresleny a neduveryhodny, kdy nami vyrabeny produkt, osazen pcb s naprosto nedokonalymi cipy vysilal obraz ve spatnem barevnem spektru, vetsina vehlasnejsich znacek tento problem odhalila tak, ze hazely hlasku o spatnem signalu, jen samsung si tam spokojene narval barvy, ktere pro lidske oko byly akceptovatelne, ale mistama slo poznat, ze neco nesedi. kdyz jsme pak pro overeni merili barevnost obrazu z techto tv, tak jsme se nestacili divit, co vse nam samsung naserviroval.
      ale to uz jsem celkem dosti odbocil...
      • To by me zajimalo co si vyberes, protoze presne takhle se vyrabi 100% veskery elektroniky.
        • na to mohu jen rici, ze tohle opravdu neni pravda. kazdy zakaznik ma sve specifika, nekteremu zakaznikovi na kvalite az tak nezalezi, tzn ve vyrobe muze produkt delat problemy, chovat se nestabilne, takze ho napr dokola retestujes, dokud jednou neprojde, pak se umisti do krabice se shodnymi vyrobky. Jiny ti je zase schopen reklamovat a vystavit 8D report jen proto, ze u nich vybalili kus a nasli na nem otisk prstu (vetsinou totiz produkty odchazi v kartonech, u kterych se predpoklada, ze mohou byt behem prepravy poniceny, produkty se u zakaznika prebaluji). takze opravdu to neni vse na jedno brdo a mezi jednotlivymi znackami jsou diametralni rozdily.
    • Asharak
      Ceny jsou +- stejné nevím co tu třepeš *7*
      • No, ani nie. Aspoň na SVK.
        V high-ende:
        MSI R9 290X Gaming 4G.....463 Eur vs. MSI GTX 780 Ti Gaming 3G.....656 Eur
        Nvidia je skoro o tretinu drahšia.
        V super hi-ende:
        SAPPHIRE R9 295X2 OC.....1440 Eur vs. GIGABYTE GeForce GTX TITAN Z.....2714 Eur
        Nvidia o 90% drahšia.
        - v super hi-ende som vyberal najdrahšiu verziu z ponuky AMD a najlacnejšiu z nVidia.
        Všetko je z alza.sk. Neriešim kvalitu ovládačov ani osobné preferencie, len reagujem na nezmysel ohľadom +- rovnakých cenách.
        • Asharak
          Tak já nemám nic proti tomu že TITAN Z je pěkná předražená kravina, to je další fail od nVidie. Jak pěkně před vydáním napsali na PCT:
          "Karta tedy nabídne jen dvojnásobný výkon grafiky Titan Black za trojnásobnou cenu." :D
          Jo, máš pravdu, High end je ten první fail co podělali. Poslední dobou to pěkně zesra... je vidět že jsem se zasekl v době vydání GTX760 a 780 v době 7950 a příchodu 280x. Hmm asi se na to zase pořádně podívu *10* Případně se za ten výrok omlouvám, byl směřován do doby ~rok zpátky.
          už aby vyšly další generace.

          Jako protimyšlenku ale přikládám dominanci nVidie na trhu a tím pádem vydávání nových karet pořed AMD, které reagují nízkou cenou a nejspíš i špatnými výdělky, když přichází s těmihle výmluvami jako bylo v článku, karty mají přece skvělé *16*
        • 780 Ti je také výkonnějšǐ a tišší. To spíš srovnej s gtx 780, která stojí stejně, jde přímo proti ní a čistě v hrubém výkonu ji o kousek poráží.
          • * karta od AMD ji o kousek poráží
        • Holt nic pro socky
      • Trochu ho to zobralo, chvilu sa s nim nerozpravajme...
  • Asharak
    Ha, tak AMD se nepovedlo vzít pod těch pár desítek AAA titulů jeden a už si ztěžuje. Hlavně že má "podporu" u tolika ostatních. No má taky přijít s nějakými technologiemi a né jen dotahovat nVidii vlastními "kopiemi" když to tak řeknu. Přitom výkonostně jsou na tom aktuální GPU +- stejně a jde jen o to, co seženete líp.
    +blbůstky on nVidie zato víc vytěžují PC (další pitomostí je že CPU od AMD nezvládá PhysX stejně dobře jak Intel a má tak o důvod víc si ztěžovat na nVidii...), to že neumí AMD dělat pořádné ovladače se ví už dávno. Na druhou stranu ani nVidii to poslední dobou nejde viz. problémy s Wolfensteinem... děs, hlavně že si všichni určují "doporučené" sestavy pro chod hry dávno před vydáním.
  • Spades
    Jako ten kdo si koupí kartu od AMD a čeká dobrý výkon ve hrách si za to může sám.
    AMD může bý sice otevřenější, ale jejich podpora OpenGL je tak špatná, že se novej Wolfenstein na starších kartách (čti 2 roky staré) ani nerozjel. A za to nemůžou vývojáři. Ti prostě použili standardní OpenGL 4.4, které holt některé AMD karty nepodporujou.
    • coto meles? mam 6770 a phenom II a drtim Wolfa jak nic na 95% vse na max, ten komp sem sestavil pred 3 rokama za 20 klacků, 8gb ram, 2tb disk + 360 gb barracuda a ja nevim co este. A hrát hry hned po vydání je z 99% nesmysl, bo nefungujou, takze me je jedno, esi AMD odladí ovladače až po tejdnu
      • Spades
        2 kámoši co mají AMD karty Wolfa ani nespustí. Prostě jim vyhodí hlášku, že jejich karty nepodporují OpenGL 4.4 a nepustí je to dál. Není to driverama, aktualizovali je.
    • Veskoslav
      Mám skvělý výkon ve hrách a AMD kartu mám proto, protože byla o 2500 levnější než srovnatelná karta od NVidie.
      • Spades
        Neříkám, že si nezahraješ, ale riskuješ, že ti něco nějaká hra nepojede, protože AMD bude mít napiču drivery. Popř na nVidia kartě to může jet rychleji, sice nemusí, ale skoro nikdy se nestává, že by to jelo pomaleji.
        • nvidii jsem v životě neměl ani to neplánuju a nenarazil jsem na problém který by se s trochou snahy nedal vyřešit ale to bych po dnešních lidech chtěl moc když to nejede hned samo tak to přece není vončo *1*
          • Spades
            Takže si schválně budu kupovat podřadný produkt, abych nebyl filthy casual, kterej si neumí všechno zprovoznit sám.
            Od čeho tu vlastně ty firmy jsou? Nemám si ještě aj ten HW vytvořit sám?

            Já měl vždycky nVidii (pokud nepočítám doby 3dfx a mojí Voodoo2) a nikdy sem nenarazil na problém, který bych vůbec MUSEL řešit. Nikdy žádný problém, nikdy si nikdo nestěžoval, že na nVidia kartě něco nejede. Čím to asi bude?

            nVidia spolu s intelem aktuálně táhnou veškerou technologii kupředu, a právě proto jsou dražší. Mají kvalitnější produkty a vyvíjejí nové technologie.

            AMD má sice ten nástupce OpenGL, ale z toho ještě nikdo nic neviděl, takže to nemůžu posoudit.
            • Měl jsem nVidia kartu GeForce 8800GTX. Fungovala excelentně, žádný problém.
              Aktualizace korektně zvolených ovladačů k této kartě v létě roku 2012 měla za následek fyzické zničení karty.
            • Stejně tak ja nenarazil nikdy u AMD a co? Jediné vážně problémy jsem mel s gtx460
            • Spades
              Všechno jsou to problémy s optimusem...
            • Jdu spinkat tak to zjednoduším bůh ví co to najde https://www.google.cz/#q=nvidia+game+problem&start=0 HF
            • Spades
              Neříkám, že sem neměl problémy s PC, ale s nvidiáckou kartou.
              A ukaž mi kdo si kdy stěžoval na nvidia kartu?
            • Jestli si u PC nikdy nenarazil na problém to budeš nějak extra exemplář protože PC není konzole a problém se vždycky najde nějakej *3* A že si nikdo nestěžuje na nvidii a nemá s ní problémy? to ted žijeme v pohádce? Opět opakuji PC není konzole *2* A teď tu o karkulce plosím *14*
  • Ta hra má tak sprzněnou optimalizaci, že je úplně jedno kde to běží...
    • Mato1987
      bohužial, naleteli sme na pr kecy žabožrútov, keď sme si mysleli, že pc je primárnou platformou pre watch dogs.
      Med okolo huby nám mazali a teraz keď hra vyšla tak ani ľudom čo majú TITAN SLI a šesťjadrový i7 procesor to ide v rozmedzí 40-80 fps, kde prepady fps pri načítavaní textúr sú otrasné.
      Prečítajte si fóra na ubisofte alebo trebárs na guru3D a zistíte o čom tu hovorím.
      • Tak já nevím, ale na nepřetaktované i5 3570K, 8GB RAM, 770 GTX OC - 1920*1080 vse na ultra/max, FXAA a vypnutý mám jen rozmazání obrazu při pohybu a hloubku ostrosti a jede to naprosto plynule, bez jakýchkoliv záseků. Při TXAA to bylo taky v pohodě hratelný, ale já tam nějakej významnej rozdíl nepozoruju, na to kolik to žere výkonu. U stávající verze bych všem doporučil vypnou hloubku ostrosti. Ta se jeví jako největší zabiják. Jsem rád, že mě tyhle efekty nic neříkají (rozmazání a hloubka). Hra vypadá celkem k světu a hlavně v noci za deště, jak již bylo napsaný.
        • no to je mozný, ale z toho vyplývá jen to, že prostě někomu to fachá a nekomu ne... to je podle me spatná vlastnost hry, ty si klidne libuj jak ti to de pekně, ale uvědom si ze jsi spíš vyjímka... já ti to přeju, ale jde o princip
        • Mato1987
          tak isto mám motion blur a dof vypnuté, tiež sa mi tie efekty nepáčia.
          Mne to ide tiež na 60-80 fps ale miestami to pri načítaní nových textúr trhne na jednu či dve sekundy a fps padne na 30 alebo nižšie a to je fakt otravné hlavne pri naháňačke s policajtami alebo pri prenasledovaní niekoho a deje sa to aj keď som peši a rýchlo bežím...
          Je to jednoducho problém ubisoftu, pretože či si nastavým textúry na medium alebo high či ultra tak to 1-2 sekundové zaškubnutie je tam stále.
  • Zaujímalo by ma keby bude recenzia, ak mi môže niekto kompetentný odpovedať.
  • Nemá AMD přístup k optimalizaci na konzolích? Nemá PS4 i XO grafickou kartu od AMD? Nevím, ale jestli se optimalizace dělá na nízké úrovni (jakože jo), tak můžou využít zkušenosti odtud, ne?
  • AMD fx8120, 16GB RAM a GTX780 4GB a na ultra bez problemu :)
    • Ristoro
      Jenže tady jde o AMD grafiky, ne CPU....
      • Já vim, ale musel jsem se pochlubit železem
    • az nato,ze GTX 780 ma 3GB *2*
      • N0isy
        Akorát, že existují více GB verze. *2*
        • ano existuju, vacsinou sa pchaju tam, kde ich vobec netreba, ale nie zrovna u 780 *2*
        • Asharak
          Tak nevím mají to pořát jinak hajzli... 580 jely po 1,5GB, u 680 je to po 2, 770 zase po 2GB ,, 780 opět po 1,5GB, a staré 480 měly 2GB... uff záleží na sběrnici :P
  • zvláštní...Mám i3 2120(3,3ghz,SB), 12GB Ram a GTX 560 SE (osekaná GTX 560) a jede mi to na střední-vyšší ve FullHD s SMAA vyhlazováním na 30+Fps a to i při jízdě. Nechápu jak můžete mít problém s GTX 780 lidičky :D Podle mě je to ale tím, že jsem před týdnem reinstaloval Windows(Win 8.1 update1), takže Vám co to nejde dobře a máte dobrý hardware, zkuste reinstal ;)
    • mne to ide na ultra s ultra texturami a MSAA x4 bezne na 70fps, lezne problem je v tom,ze to sem tam klesne na 30, 35, 45 a to je dane spatnou optimalizaciou, taketo prepady tam proste byt nemaju, keby mi to bezalo stale na 30, ako tebe, tak jasne,ze si toho ani nevsimnem
      • Tak to lockni na 30fps, vím že je to konzoloidní omezení, ale lepší než fps dropy..
        • 30fps je pre mna malo, vadi mi to pre oci, staci mi par minut a uz sa nato nemozem pozerat, kvoli tomu som si aj vlastne kupoval vykonnu grafiku, aby som bezne dosahoval 60fps na nejake vysoke nastavenie grafiky *3* rozumnejsie bude pockat kym to ubisoft nejak doriesi, ak to teda doriesi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit