Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hlavně aby hru optimalizovali!
    Všechny předchozí díly mi jely v podstatě na maximální detaily, ale u ROME 2 jsem všechno sundal na minimum, aby to vůbec bylo trochu hratelný a i v tomto případě se lehkému posekávání u větších bitev nevyhnu. Navíc, při takových detailech hra vypadá jako ROME 1. ;))
  • tomocz
    Tak na pátek je slíben první patch, tak uvidíme, jak to pomůže...
    • Akorát jsem to sem chtěl napsat. Taky CA mají prý v plánu vydat každý týden jeden velký.

      http://news.softpedia.com/news/First-Total-War-Rome-II-Patch-Will-Arrive-on-Friday-380531.shtml
      • tomocz
        snad budou co k čemu, páč ta AI mě tam v těch bitvách tak se*e občas :D ale zase se jí musí nechat, že na světový mapě je docela chytrá a hlavně dokáže i zaskočit
        • Přesně tak, nezbývá než doufat! :D Jinak s tebou souhlasím.
  • Ti vojáci jsou snad všichni maskovaní Keňaňi nebo co, sprintují do kopce rychlostí že by Usain Bolt valil zrak (a to mají na sobě brnění a v rukou zbraň a štít) no a když doběhnou dvoukilometrový sprint na vrchol hory (to jim trvá tak 30-40 vteřin) tak ani nejsou zadýchaní nebo unavení a masí moje jednotky jako by se nechumelilo.

    Jinak optimalizace je dost tragická, to bude chtít patch a to tak že rychle
    • zapomněl jsem dodat že frajeři ještě při běhu do toho kopce zcela v klídku ignorují čtyři stovky mých lučistníků kteří VŮBEC NIC NEDĚLAJÍ *1*
  • malnahodov niekto problem s dlc greek states culture pack? k hre som nanho nedostal kod, hru som kupil v brlohu den pred vydanim ako inak chlapik mi nepovie ani slovo že tam ten kod nie je, občas mam pocit že sa treba vratit k piratskym kopiam
    • Koupil jsem taky předobjednávkou na shop.tiscali a taky jsem kód nemohl najít.. a pak mě naštěstí napadlo se podívat do koše na vyhozenou fólii a obálku, jestli jsem něco nepřehlédl. A hle, kód byl nalepen na malém štítku na fólii chránící obal DVD! Takže snad jsi to nevyhodil. ;-)
      • omg asi už neskoro
  • Uz to neporovnavajte s Empirom lebo to sa porovnavat vazne neda.. Empire Total War bola skvela hra ktorej k dokonalosti chybal len Family tree a viac provincii na mape kampane. Rome 2 je ale nehratelna zjednodusena sracka..Aj ked to optimalizuju patchmy co z toho ked po hratelnej stranke je cela hra v hajzlu. a na nejake mody ani necakajte.
  • Magister_Peditum
    Vypadá to, že se opakuje situace jako u Empire TW. V době vydání šeredně zabugovaný díl, který potřeboval tunu patchů, aby ukázal, co v něm je. Dnes je to můj asi nejoblíbenější díl TW, ale chtělo to čas.
  • Musím souhlasit s JOEYM. Myslím si, že lidé nadávající na hru nadávají především na grafiku (low, fps), díky té špatné optimalizaci, pathfinding, AI (ale to téměř v každém díle). To se vyladí snad s prvním patchem. Pak nadávají na novosti, hold to není první hra, která zjednodušuje, modernizuje své prvky. A je asi dost špatné porovnávat u jakékoliv hry nové a starší díly. Nikde není dáno, že každý následující díl se musí držet do puntíky schématu toho předchozího. Nikdy se nikdo nezavděčí všem a je jasné, že někteří lidé se těžko vyrovnávají s jakoukoliv novinkou nebo změnou oproti starším dílům. Ale rozhodně to není špatně nebo chyba, jak tvrdí, spíš jde o zvyk a brát to jako novou hru s čistým štítem. Jinak jak jsem se hry obával, tak musím říct, že zbytečně, chce jí prostě brát takovou jaká je (nemyslím tím teď ignorování chyb a nedodělků) a ne ji porovnávat s představami a přespříliš vysokými očekáváními, které si člověk během tý mediální masáže vytvořil. Za mě by hodnocení nemělo jít pod 85 %.... a věřím, že velké patche na sebe nenechají dlouho čekat. Navíc patche potřeboval víceméně každý z předchozích dílů série i dost zmiňovaný Medieval 2.

    A jen tak na závěr se musím zastat Shoguna 2. Mně třeba, i když přímo nežeru Japonsko, tak mi je svou stylizací a takovým nádechem nejsympatičtějším dílem TW. :-)
    • pekne napisane, inak neviem najst statistiky jednotiek po bitke:/ su tam vobec? trochu mi pride aj orezany technologicky strom
    • Čert vem grafiku, ale slovy Ivana Horníka...vám se jako ty bivy líbí??? Vžyť tam není čas na žádnou taktiku, po 3 minutách je po bitvě, vojáci do sebe najedou po 3 kilometrovém sprintu a šup šup konec *7* *7*
    • k AI- při obraně města, útočník vylodil své síly na dvou místech, jednu jsem zničil když útočil na bránu (tu otevřenou od přístavu) a poté jsem čekal co udělá se zbytkem, když neměl obléhaci stroje. Prostě jen zůstal stát a na mě bylo vyčkat 45 minut, které i při zrychlení na max může trvat hoodně dlouho, tak jsem to radši leavnul.
      • smejki
        A ono se AI, když nemá obléhací stroje, nerozeběhne k bráně, ani když je otevřená?
  • Len pre uistenie, je tu este niekto dalsi kto ma rovnaky problem s grafikou? To jest v options vsetko na extreme, ale textury jednotiek v bitkach su aj tak na low (miesto kruzkovej zbroje sive machule).
    • Po 155164654té.. Naklikni tam to unlimited video memory, nevim jak to bude čésky... pak uvidíš mazec a budeš snizovat detaily
      • No momentalne som v praci takze zakliknem tak jedine ze chcem zajtra dovolenku :D takze ak tomu teda spravne chapem musim to mat zakliknute a pak znizovat rozne detaily z extreme smerom dole az kym nenajdem kompromis medzi kvalitou a lagmy jo?
        • tomocz
          Vskutku...
  • Takže včera jsem to stáhl z torrentů(Releoded verzi),velikost 9,5 giga plus čeština 1,2 giga...kdybych nebyl nedočkavej tak na cz torrentu je už krásnej repack který má něco přes 7 giga a obsahuje samozřejmě dlc s městskými řeckými státy plus ta zminovaná čeština..předvčerejšky mě tu jeden z místní klaunů strašil tím,že hra má přes 35 giga..netuším kde to sebral,ale jestli to tak u originálek fakt je,tak je mi vás skoro až líto,ta moje zlomyslnější část se vám posmívá :-)..ale tohle nechme stranou..moje dojmy..Prošel jsem si poctivě tutoriál abych věděl co a jak a nebyl pak ve hře ze všeho vyvalenej..První dojmy,hra vypadá opravdu hnusně i na extrémní detaily a je náročná jako prase(nemám zase tak špatný pc..metro last light mi šlo téměř na max detaily plynule)..absolutně nechápu oficiální minimální požadavky,protože s nimi to spustíte tak maximálně do úvodního menu...souhlasím s ostatními,že optimalizace je naprosto bídná..co se týče samotné kampaně,tak se tím zatím tak nějak prokousávám,ale přijde mi,že spousta věcí byla hodně zjednodušena,lodstvo,špioni,vrazi,diplomacie..ze začátku se mi zdálo i dost nepřehledné to menu u budov,ale později jsem si na to zvykl,ale je to zbytečně komplikované a nepřehledné...největší kámen úrazu jsou bitvy..umělá inteligence stejně debilní jako v předchozích dílech,ale to vem čert..největší pr-ser je v bitvě takzvaný boj o vlajky,kdy v bitvě musíte udržet pomyslný kousek uzemí a je úplně jedno kolik nepřátel pobijete nepřátel...pokud vám nepřítel prostě ten kousek území obsadí,tak jste prohráli i kdybyste mu vykosili 90% armády a on vám nic..tím pádem veškerá strategie rozmístění jednotek(např. na kopec,nebo jinou výhodnou polohu) jde naprosto do řitě...bitvy probíhají strašně rychle..často bitva trvá okolo pěti deseti minut(jednotky nic nevydrží a jdou strašně rychle k zemi)..No na rovinu koupit si originálku taksi to omlátím o hlavu stejně jako jsem to udělal u průserovýho diabla..Z mého pohledu je momentálně nic moc,ale myslím si že začnou vznikat nové mody a vyjdou sna nějaký patche tak by to mohla být vcelku dobrá hra..
    • Prepac ale uz si s tym svojim ospevovanim aky si uzasny ze si vies hru stiahnut dost trapny a otravny. Predpokladam ze si si este nezarobil ani korunu, pocitac ti zaplatili rodicia a na diabla si musel rozbit prasiatko. Ak sa mylim tak mi ta je luto este viac. Btw som zvedavy ako aplikujes tie patche ktore vsetko opravia na tvoju cracknutu hru majster.
      • Přepokládáš špatně..je mi 29 let a už pět si ny sebe vydělávám poctivou mizerně placenou prací jako drtivá většina občanů této země :-)..patche na cracklou verzi vychází se stejnou pravidelností jako na originálky,ale i kdyby to nešlo,tak nemám problém hru smáznout a stáhnout ji komplet znovu i s nejnovějšími patchi :-)))...
        • píšu jak retard..mělo tam být ...pět let si na sebe vydělávám...:-)
    • jojo jardo, tušim, že to byl D_A_Reček co maka rukama a kupuje jen originálky. dobrý je, že sem si to mohl taktéž stáhnout a zjistit, že orig. až tak ve verzi 1.5. prostě se měli inspirovat v modu Deus lo Vult a mohlo to bejt supr
    • No na krabici je 35GB, podle ofic. fóra mělo být 30....hra nainstalovala 15 a 2 stáhla a 3 se někde neočekávaně objevily :D Přijde mi to, že hraju hru, která je 8-12 měsíců před dokončením....a ta optimalizace :D nevím jestli se smát, nebo plakat....sakra ale pořád te sběratelky nelituju....bavím se aspoň tím, že tu z okna střílím papírový koule a bavím se jak malej jarda - nic proti tvému nicku....
      • Jooo ta jsi byl ty :-))..ale beru to ,že se alespoň čestně přihlásíš...naprosto souhlasím,je to prostě nedodělaný a nedoladěný,šitý horkou jehlou a bide to potřebovat spoustu patchů...já si tu hru asi taky koupím,ale až tak za rok za dva až bude všechno v cajku jak má být..hlavně se těším na nové mody,ty mě u prvního dílu bavily skoro nejvíce..
        • hele já se za své názory nestydím....jo a chtěl jsem se omluvit za můj "výbuch" emocí....ale alespoň na něčem se shodneme *1* *1*
  • Co říkáte na pohyb generálů na koni po mapě ? to je dobrá hrůza :/
    • No podle toho co jsem vyrozuměl za toho půl roku masírování různými informacemi - tak na koni měli jezdit pouze při "rychlo-přesunu"....ale ono jaksi ne....a oni to nejsou jen generálové - týká se to i agentů (i když u těch se to zase dá pochopit, nebudu čekat až se tam ta líná ženská přesune po svých :D)....Je to trochu divný, ale nějak mi to nekazí zážitek z hraní....co mě ultimátně dostává (a čeho jsem se bál) je stisk tlačítka "Konec Tahu" - boha marjáááá :D 117 frakcí od 0,5 - 3 sec. čekání u každého emblému....po každém tahu něco stihnu, záchod, kafé, cigárko :D má to vlastně i své výhody :D
      • To čekání! prvních 20 tahů sem víc čekal, než hrál :D
        • Hele tak po 40 tazích už je to v pohodě, jelikož počet frakcí je poloviční :D A bude líp!! :D
    • whopa HOMAM style *5*
      • 3 sekundy na tah cely frakce se vam zda hodne, a pak si jeste stezujete, ze je slaba ai *6*
        • nó - právě mě AI nijak "slabá" - je to prostě klasická TW AI s pár novými triky - toť vše....já ani nic jiného neočekával....a hlavně v kampani, to AI nehraje vůbec špatně....dostávám občas pěkně na frak....hlavně, když si neohlídám nějakou část hranic, nebo zcela podcením obranu soupeře....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit