Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • priamo k veci: vcera som odohral prvych 5 hodin a som nadseny ale aj mierne znechuteny a aj to ale iba z jedneho dovodu kory snad vyriesi patch, resp. upgrade grafiky. Hram na Intel i5 2500k pretaktovanom na 4.8Ghz a GTX560Ti 448Cores na ktorom mi aj Crysis 3 ide na high details. Z nejakeho zvlastneho dovodu mi hra sice nastavila automaticky Extreme details, ale textury jednotiek, resp vsetkeho na bojisku su nastavene na low, resp medium (v options su ale na extreme) cize kruzkova zbroj vyzera ako siva tapeta presne tak ako na obrazkoch recenzenta a celkovo to kazi dojem z hry ktora inak vyzera uzasen a uzasne sa aj hraje. Nasiel som ze dany problem suvisi s GPU pamatou, resp jej nedostatkom co je podla mna dost blbost v pripade mojej karty ktora utiahne aj ovela narocnejsie hry bez problemov. Tak som si povedal ze v options zaskrtnem moznost Unlimited Video memory. Cuduj sa svete hra sa zmenila z peknej, na neskutocne krasnu (ano kruzkova zbroj uz bola naozaj kruzkova zbroj a nie siva machula), ale prepady fps boli nehumanne. Lagy snad pri kazdom pohybe kamerou. Optimalizacia hry je jednoducho odflaknuta v najvyssej moznej miere. Ostava dufat ze prvy patch na seba nenecha dlho cakat a poradi si s tymto neduhom.
  • Zatim vsechno v pohode. Jen bojovat o vlajky je blbost.!
    • No mě se stal hezká věc při obléhání Larissy....rozdělil jsem armádu na tři celky....AI přesunula největší část své armády proti - pro ni největší hrozbě (tedy většině mé armády) a pokusilo se mi zničit artilérii....byl jsem nadšen jak si skvěle poradila - až na to že já tam měl v křoví schován párek elitních vojáků....když jsem pak AI zaměstnal armádu svou hlavní silou - vplížil jsem se zezadu do města obsadil náměstí....AI nereagovala - tak jsem si říkal, že ji vpadnu do zad - a tu náhle: Vyhrál jsi bitvu!! Měl jsem pocit, že říkali, že capture pointy nebudou důležité a bude možnost je dobít zpět, ale neuběhly ani 2 minuty a AI ani nereagovala....smutné....
      • jakou más obtižnost ? Ai dostává na Hard A Very Hard bonusy ale je taky chytřejší.
        Ona ta ai je limitována obtižnosti.(na easy je uměle nastavená aby byla tupějši atd)
  • a to jsem chtel puvodne investovat poradne penize do noveho notebooku, abych si to mohl zahrat, takhle vidim, ze si vystacim s temi levnymi laptop modely, abych mohl rozjet puvodni Rome s nejakou poradne obsahlou modifikaci s hordami jednotek
    dejiny Japonska me neberou, Napoleon taky ne, spokojim se s Medievalem 2 a i ten Empire jsem ve sleve koupil, tak vyzkousim
  • Tak jsem to vcera po 2 hodinovem zapaseni se steamem a graf ovladaci nakonec pustil, ale byla to fuska, ani se warezakum nedivim, ze si stahnou hru zadara cracknou a hraji, tohle byl fakt nechutny hnus.

    Nicmene stacil jsem si zahrat jen jedinou skirmis bitvu, ale uprimne na to jak jsem se moc na hru tesil, tak jednotky a vubec cele se to chovalo nejak podivne, jednotky podivne poskakovali a byli neustale v nejakovem rychlem rezimu, jako naspeedovane na tripu a ani max priblizeni jednotek nevypadalo nijak oslnive, dle screenu co jsem zatim videl. Inteligence pocitacoveho protivnika, take byla bohuzel opet na minimu. Tak ted uz jen doufam, ze vse zachrani alespon kvalitni kampan, jinak to pro me bude velike zklamani.

    Vse na max detaily
  • Narozdíl od Shoguna 2, tohle se mi nesekalo jenom v menu. (ještě, že jsem to nejdřív stáhl přes torrent).. uz jsem to aji odinstaloval.. tohle proste na moje Dvoujádro není *13*
    • Keyz
      A největší komedie je, že dali jako minimum dvou jádro! Dokonce jedno jádro (Z toho mému Brkoslavovi málem zaskočila bobule...). Přitom to asi nestačí a CPU to žere jako obézní Američané Hamburgery ve fastfoodu.

      To je tak debilní, že nejsou dema. Pak tohle vydají v klidu (jestli to je opravu, tak tragické). Kdyby to šlo lehce vyzkoušet, tak bylo by jasno před vydáním a v době vydaní by to mohl například řešit patch.
      • Pročetl jsem si pár fór - a je to tak rozporuplné - že ani nevím na čem jsem :D Jedněm to jede fajn při snížených detailech - jako mě, jiným to jede fajn ta vysoké, jiným se to seká při různých nastaveních na různých místech :D Mě to původně hodilo nejvyšší nastavení (ne extreme) - koukám na to jak na jelena uprostřed pouště....rozjedu - dobrý - kampaň mapa - dobrý....bitva dobrý - až pak se posralo cosi v texturách....najednou z nějakých 35/40 FPS 15 etc. etc. etc. Tohle je jedna z nejhůře optimalizovaných her - co jsem měl tu "čest" hrát....Trochu mě rozlaďuje chování obyvatel po městech (proč nemůžu ty otroky já nevím třeba sprovodit ze světa)....diplomatické okno má také nedostatky....a zjistil jsem že makedonská falanga je mistrně urobená - naproti tomu hoplité jsou naprosto nepoužitelní....Já mám psotě pocit, že někde nastala chyba a na disku jsme dostali půl roku starou verzi hry :D Bez korektur a oprav....
  • Jako hrac předešlých dílů tw jsem po 5h hry nadšen. Rozjel jsem to za iceny a musim pochvalit ai. Je mnohem lepsi ne v minulých dilech. Hra me bezi na nejvetsi detaily l, jen snizene vyhlazování. Ikonky na mape a v mestech me prijdou naprosto intuitivní. Je to trochu jine než předešlé dily a to mozna spoustu lidi stve
    • Musím souhlasit. Myslím si, že lidé nadávající na hru nadávají především na grafiku (low, fps), díky té špatné optimalizaci, pathfinding, AI (ale to téměř v každém díle). To se vyladí snad s prvním patchem. Pak nadávají na novosti, hold to není první hra, která zjednodušuje, modernizuje své prvky. A je asi dost špatné porovnávat u jakékoliv hry nové a starší díly. Nikde není dáno, že každý následující díl se musí držet do puntíky schématu toho předchozího. Nikdy se nikdo nezavděčí všem a je jasné, že někteří lidé se těžko vyrovnávají s jakoukoliv novinkou nebo změnou oproti starším dílům. Ale rozhodně to není špatně nebo chyba, jak tvrdí, spíš jde o zvyk a brát to jako novou hru s čistým štítem. Jinak jak jsem se hry obával, tak musím říct, že zbytečně, chce jí prostě brát takovou jaká je (nemyslím tím teď ignorování chyb a nedodělků) a ne ji porovnávat s představami a přespříliš vysokými očekáváními, které si člověk během ty mediální masáže vytvořil. Za mě by hodnocení nemělo jít pod 85 %.... a věřím, že velké patche na sebe nenechají dlouho čekat. Navíc patche potřeboval víceméně každý z předchozích dílů série i dost zmiňovaný Medieval 2.

      A jen tak na závěr se musím zastat Shoguna 2. Mě třeba, i když přímo nežeru Japonsko, tak mi je svou stylizací a takovým nádechem nejsympatičtějším dílem TW.
  • Nejde mi to stáhnout přes Steam... Zapnu ho, stahování začne, ale po chvilce spadne rychlost na nulu a po čase spadne celej Steam *16* *16* *16*

    Nevíte někdo co s tím?
    • Mel jsem podobny problem. Predstahl jesm si hru a dnes stahovani 0kb tak jsem si klikl na ikonu hrat vyskocila druha tabulka a tsm se to dotahlo, ale steam potad hlasil ze nic nestahuje
  • Tak hraji uz jsem rozdychal lecos..Po zaskrknuti policka pameti VGA bitvy grafika uz vypada dobre,ale abych vyhraval bitvu a kousek ode me obsadi nejaky posrany praporek a ja prohraji tak to me polibte zadni cas tela..K cemu je rozestaveni armady to je muzu zrovna nechat kolem toho praporku taktika jde do kytek...Koupil jsem skoro kazdou total war naposledy.... *16*
    • Jason_dinAlt
      Koupil jsi skoro každou total war naposledy? Tahle věta nedává vůbec smysl.

      Je to novinka a nedávno to přišlo z Ameriky. Jmenuje se to "tečka za větou".
      • A z ruska prislo... Co je ti po tom jak pisu ty Jelimane *1*
        • *1* Limonádový Jelimane *1*
  • Co tady čtu, tak to musí být hodně propadák. Ještě že jsem si to nekoupil dopředu a počkal jsem.
    U fotek píšou že je to Ultra ale vypadá to hůř jak Shogun 2, ten jsem hrál na plný detaily a super.
    Těch drobností co lidem vadí je až příliš mnoho. Krátký bitvy, hloupá AI, blbej strom technologii, atd..
    Viděl jsem několik námořních bitev a taky hrůza. Bitevní lod stojí naproti nepřátelské transportní, potom se rozjede tak metr, narazí do transportní a ta se rozletí na milion kusů.
    Může někdo napsat co je tam lepší než v předešlých dílech ?
    • Co se mi libi utoceni na mori plus po sousi + vylodeni lodstva.A ty mesta jak se stavi jak se meni je super
  • No hru si jdu vyzvednout na poštu zítra, ale podle ohlasů na různých forech, kde všichni volají po modech to asi nebude žádná extraliga *7* *7*
    • Red Eagle je K 0 k 0 t
    • priste dobirka kamarade :] posledni zachrana

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit