Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ocelot
    čekal jsem tak 8 litrů...tohle je moc...k tomu si pořídit ještě grafiku za 10 litrů....kdyby to mělo svojí výpočetní jednotku tak neřeknu...No hold nechtěj, aby to uspělo
    • BangMeInBangladesh
      Ja pockam az to budou davat v McD k Happy Mealu.
  • Ja si kdysi snil ze i kdyby byl za 8000 je na me furt drahej :-)
  • To, co mě nejvíc zajímá - tedy rozlišení displeje se člověk nikde asi nedočte... *7*
    • snorgrind
      trocha gugleni ukazala ze to je OLED 1080x1200 (takze 2160x1200) pro kazdy oko, 90Hz s latenci 2ms, s tim ze se neobnovuje po radkach ale celej obraz zaroven. PPI typuju nekde kolem 350. *4*
    • Měly by tam být 1080x1200 pro každé oko. Optimalizované pro VR, takže pixely uprostřed zorného pole budou s vyšší hustotou, než ty na kraji.
    • Protože to rozlišení je u nich velkou slabinou. Pokud se nepletu, tak HTC bude nabízet o trochu větší, každopádně stále to bude bída. Grafiky přecházejí na nizší výrobní proces až tento rok a pokud nebudou šméčka jako intel, nebudou prodávat menší čip za stejnou cenu jako větší starší, tak výkon půjde po x letech razantně nahoru. A do dvou let už může být VR zajímavější (větší rozlišení) a dostupnější díky ceně za VR i grafiky, protože doporučená gtx970 je už dnes velmi nahraně s výkonem pro vysoké rozlišení.
  • Cena je vskutku brutální, o tom žádná. Ale není to jen o ceně. Jako každá novinka to bude mít spoustu much a bude se to ještě čas ladit. Nehledě na hrstku her, které na tom lze hrát. Pokud mě bude někdo argumentovat stovkami her na VR, tak pardon, ale hry typu Mario, který jsem hrál před 20ti lety, už mě vážně neberou, díky. Já počkám, až vylezou všechny VR systémy, projdou si porodními bolestmi a dětskými nemocemi, vzniknou na to hlavně pořádný hry, sleví se to na rozumnou cenu a samozřejmě tehdy si vyberu ten nejspolehlivější a kupuju. :-) Taky mě velice zajímá, jak se tato technologie vypořádá s hrami typu FPS? Simulátory, závody, skákačky, logické hry - ok, ale střílečka z první osoby? Oprvadu jsem zvědavej. Mimochodem každý, kdo OR zkusil tak tvrdí, že je to pecka, takže potenciál to opavdu má a já se na to těším. Ale nemusím to mít hned hned, v klidu si počkám.
    • Jenže když se podíváš do historie, tak bys na odladění porodních bolístek mohl čekat klidně i několik generací a mám na mysli ne několik generací vývoje VR samotný, ale několik generací lidstva ;). Vždycky půjde vývoj kupředu a vždycky bude co vylepšovat nebo opravovat. Já si taky klidně počkám, ale asi bude ještě jodně dlouho trvat, než VR sety budou jako rohlíky na krámě a my si budeme vybírat jen podle výkonu a cenovky, jako třeba při nákupu novejch komponentů apod.

      Pokud jde o samotný hry - obávám se, že to budou hlavně a právě simulátory, kde se může oko chytnout něčeho statickýho (interiér, kabina, kokpit), co budou hratelný dýl než pár desítek minut (zrovna teda kvůli lítání bych si OR moc rád pořídil :)). Problém s kinetózou tam bude vždycky a její projevy se daj snížit asi fakt jen co nejnižší latencí mezi vyobrazením akce hráče a tou samotnou akcí.
      • Prave simulator si na tom rozhodne nezahrajes. Jak to budes ovladat? Budes jako natacet pohled na prvek kterej zorvna chces pouzit a pak budes klikat kejvanim? ... simulatory beze potrebujou pomalu 2. a 3. klavesnici ...

        Jo, az k tomu budou (za dalsich 100k) rukavice a budes moct rukama smatrat ...
        • Na simulátory na který mi stačí slušnej HOTAS nepotřebuju klávesnici, pokud hraju už nějakou dobu, tak vím co kde na něm je.

          Na šmátrání nepotřebuješ rukavici, třeba Leap Motion pro FlyInside FSX funguje fajnově a po kokpitu si zapneš co potřebuješ.
          • V tom pripade ale nehrajes simulator, tak mozna arkadu. Sem zvedav jak budes na joy, kterej ma mozna 30 tlacitek (ktery nevidis, takze realne ses schopen pouzivat tak mozna 1/2) ... mapovat 500+ ovladacich prvku. Specielne sem zvedavej, jak na nej namapujes numerickou klavesnici aby sis moh nastavit treba frekvenci ...
            • Hraju DCS a FSX...rád si zalítám a milion kláves k tomu fakt nepotřebuju.

              Dobře, když se budeme bavit o simulátoru aut.....taky potřebuju tolik kláves mimo volant?
    • Pecka bylo, kdyz si na invexu rukavici moh sahat na predmety, moh si snima hejbat a citil si je v ruce ... 1993.
  • urcite pockam na konkurencni. Pak bude cena padat dolu.
  • prej že 300 :D

    No jó fejsbúk musi vykazat zisk nakej.
  • Subtotal: $59900

    trochu přepálili ne? *1*
  • Tak to je hrozny, je to vyprodany, jdu to napsat na fejsbůk a padnu do deprese... po kolika letech je tu helma s VR? za ty prachy si to nalozte...
  • Mě by zajímalo kolik kusů ta "vyprodaná" várka měla, 1000? 2000? 10 000?
    Jinak jako by tomu článku pořád něco chybělo...
  • Tak a staci uz len cakat az ta VR bublina splasne ako 3D bublina

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit